Próba sukcesu w marketingu w mediach społecznościowych to trudny biznes. Subtelne niuanse związane z nakłanianiem ludzi do masowego udostępniania twoich treści są niezwykle trudne do opanowania i trzeba być bardzo pomysłowym, aby zdobyć popularność na Twitterze lub Facebooku.


Biorąc to pod uwagę, rzeczywiste bieżące działania wymagane do ułatwienia udanej interakcji mediów społecznościowych z witryną WordPress można całkowicie zautomatyzować bez żadnych negatywnych skutków ubocznych. Każdy nowy post powinien być automatycznie udostępniany w profilach sieci społecznościowych, odwiedzający powinni mieć możliwość łatwego udostępniania treści i powinniście mieć możliwość analizowania najbardziej udanych treści bez konieczności ręcznego gromadzenia danych.

W tym poście chcę polecić trzy wtyczki WordPress do mediów społecznościowych, których potrzebujesz, aby powyższe stało się rzeczywistością. Po zainstalowaniu tych wtyczek interakcje w mediach społecznościowych zostaną całkowicie zautomatyzowane, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na ważnych aspektach zwiększania popularności mediów społecznościowych.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Automatyczny plakat sieci społecznościowych NextScripts (SNAP)

Prawie na pewno masz profil na Facebooku i Twitterze i możesz mieć wiele innych. Pinterest, Google+, LinkedIn, Tumblr… lista jest długa. W związku z tym publikowanie nowych treści we wszystkich profilach mediów społecznościowych może być więcej niż trochę uciążliwe.

Na szczęście istnieje zautomatyzowane rozwiązanie. Pomijając sprytny akronim, KŁAPNIĘCIE jest odpowiedzią na żmudne zadanie publikowania świeżych treści na blogu w sieciach społecznościowych. Umożliwia podłączenie bloga do ogromnej liczby witryn w mediach społecznościowych i automatyczne publikowanie nowych treści w profilach, gdy tylko pojawi się na Twojej stronie.

Ekran konfiguracji SNAP.

Ekran konfiguracji SNAP.

Jak widać, można dostosować wiadomość dostarczaną wraz z aktualizacjami – możesz dołączyć tagi dynamiczne, które zostaną zastąpione tytułem, opisem, łączem bezpośrednim itd..

W przypadku niektórych sieci społecznościowych masz opcje dotyczące sposobu wyświetlania aktualizacji. Oto przykład dzięki uprzejmości Facebooka:

Zrzut ekranu z opcjami wyświetlania na Facebooku.

Możesz poprosić SNAP o opublikowanie aktualizacji na Facebooku w dowolnym z trzech wymienionych powyżej formatów.

Jednorazowa inwestycja wymagana w konfigurację SNAP jest zwracana raz za razem, gdy publikujesz posty na swojej stronie WordPress. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się o promocję swoich treści za pośrednictwem sieci społecznościowych, ponieważ będzie to zrobione za Ciebie.

Chociaż SNAP z pewnością nie zastępuje osobistego zaangażowania w profile mediów społecznościowych (oczywiście zawsze powinieneś być aktywny i elastyczny) robi pozwalają całkowicie zautomatyzować proces promowania nowych treści. To prawdopodobnie powinno ci dać więcej czas na interakcję z innymi i dalsze promowanie profili w mediach społecznościowych i bloga za pomocą innych środków, które nie są tak łatwo zautomatyzowane.

2. Digg Digg

Po uporządkowaniu promocji postów za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych nadszedł czas, aby umożliwić odwiedzającym łatwe udostępnianie treści za pośrednictwem ich posiadać profile w mediach społecznościowych. Chociaż istnieje ogromna liczba wtyczek, które mogą to zrobić, zawsze nazywam Digg Digg moim numerem jeden.

Ta wtyczka jest rozwijana od lat i została przejęta przez dobrych ludzi z Bufor ostatni rok. Ich zaangażowanie było ogromną korzyścią dla ciągłego rozwoju wtyczki, a użytkownicy mogą teraz cieszyć się solidną i wysoce funkcjonalną wtyczką do udostępniania w mediach społecznościowych.

Moim zdaniem najlepszą funkcją Digg Digg jest pływający pasek akcji. Oto przykład tego w akcji z mojego własnego bloga:

Zrzut ekranu pływającego paska akcji Digg Digg.

Pasek ten będzie śledził przewijanie użytkownika, dzięki czemu opcja udostępniania nigdy nie będzie widoczna. Digg Digg pozwala ci na pełną kontrolę nad umiejscowieniem paska, a także nad opcjami udostępniania mediów społecznościowych, które masz (lista dostępnych sieci społecznościowych jest zadziwiająco obszerna).

Ale to nie wszystko – Digg Digg pozwala również umieszczać przyciski udostępniania na początku i na końcu postów, jeśli jest to preferowane miejsce docelowe:

Digg Przyciski udostępniania Digg.

Wtyczka wykorzystuje leniwe ładowanie, co oznacza, że ​​nie spowolni ładowania żadnego innego elementu na Twojej stronie. Jeśli chodzi o elementy mediów społecznościowych wymagające dużej ilości zasobów, jest to fantastyczna opcja. Krótko mówiąc, Digg Digg działa idealnie i wygląda fantastycznie.

3. WP Social Stats

Na tym etapie powinieneś być całkiem dobrze ustawiony. Treść jest automatycznie publikowana we wszystkich profilach w mediach społecznościowych, dzięki czemu odwiedzający mogą naprawdę łatwo udostępniać Twoje treści własnym obserwatorom. Na tym etapie kolejnym logicznym krokiem jest wyposażenie się w dane, które mogą pomóc w analizie popularności poszczególnych postów pod względem udziałów społecznościowych. Dzięki tego rodzaju informacjom możesz kształtować swoją przyszłą strategię dotyczącą treści, aby publikować treści, które przyciągną więcej osób.

Najlepsza wtyczka, jaką znalazłem w tym celu, to WP Social Stats. Zapewnia przegląd statystyk udostępniania społecznościowego dla wszystkich postów na blogu. Zalety tego powinny być oczywiste – pozwala dokładnie zobaczyć, jak każdy z Twoich postów radził sobie w poszczególnych sieciach społecznościowych (i łącznie). Tego rodzaju informacje mogą pomóc w zrozumieniu rodzaju treści, które są popularne (lub nie) w Twojej witrynie.

Konfigurowanie WP Social Stats jest niezwykle proste – po zainstalowaniu wtyczki musisz zaktualizować statystyki społecznościowe dla każdego posta na swoim blogu. Gdy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć statystyki udostępniania społecznościowego dla każdego opublikowanego postu.

WP Social Stats

Opcje w WP Social Stats są proste, ale bardzo skuteczne. Na początek możesz filtrować posty według kategorii, aby zobaczyć, które posty są najbardziej popularne w każdej sekcji witryny. Możesz także przełączać się między postami i stronami, jeśli na stronach znajdują się przyciski udostępniania społecznościowego. Każdą tabelę wyników można posortować według sieci społecznościowej, dzięki czemu można zobaczyć, które posty były najczęściej udostępniane w sieci. Możesz także sortować według łącznej liczby udziałów we wszystkich sieciach:

Zrzut ekranu WP Social Stats.

Jestem pewien, że wyraźnie widzisz zalety tej wtyczki. Daje to wgląd, który w innym przypadku wymagałby żmudnej pracy fizycznej. Ponadto twierdzę, że w odpowiednich niszach statystyki udostępniania społecznościowego są najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem popularności. Człowiek decydujący się na udostępnienie fragmentu treści jest znacznie potężniejszym działaniem niż na przykład kliknięcie łącza na stronie wyników wyszukiwania.

Dokładna analiza statystyk wygenerowanych przez WP Social Stats i przyszłe działania oparte na tej analizie mogą mieć duży wpływ na rozwój Twojego bloga.

Znajomość mediów społecznościowych jest w zasięgu ręki…

Jak powiedziałem na początku tego postu, opanowanie mediów społecznościowych jest trudne.

Zasadniczo wymaga zrozumienia, jak myślą Twoi odbiorcy docelowi i jak zareagują na publikowane przez Ciebie treści. Ale możesz znacznie ułatwić ten proces, automatyzując to, co można łatwo zautomatyzować i wyposażając się w informacje, które pozwalają podejmować świadome decyzje dotyczące przyszłej strategii dotyczącej treści.

Dzięki powyższym trzem wtyczkom WordPress do mediów społecznościowych będziesz na dobrej drodze do znacznie większego sukcesu dzięki mediom społecznościowym. Jeśli masz jakieś pytania, komentarze lub alternatywne sugestie dotyczące wtyczek, odpisz je w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me