Gravity Forms to wtyczka WordPress z wyboru dla wielu zaawansowanych użytkowników i programistów. W tym poście odkrywamy grupę mniej znanych, ale potężnych funkcji tej genialnej wtyczki do tworzenia formularzy.


„Ślepota funkcji” to termin, którego używam do opisania, w jaki sposób niektórzy użytkownicy (w tym ja!) Pracują z oprogramowaniem. Odnosi się to do faktu, że podczas korzystania z oprogramowania lub wtyczki często korzystasz z funkcji, które znasz, pozostawiając świat funkcjonalności poza drzwiami wejściowymi, na zimno. Każdy, kto używał Photoshopa, będzie wiedział, co mam na myśli, korzystasz z narzędzi, które znasz, i reszty – cóż, nauczymy się tego pewnego dnia, prawda?

Chociaż wielu użytkowników rozumie podstawowe zastosowanie wtyczki Gravity Forms, wystarczy zbudować formularz i wstawić go na stronę WordPress, ale istnieje wiele innych fajnych rzeczy, które ta wtyczka może zrobić.

Więc zagłębmy się w jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress do tworzenia formularzy i zarządzania nimi oraz pokażemy Ci kilka fajnych rzeczy.

Pokaż i ukryj pola na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika

Widzisz to w formularzach w całej sieci, pokazujesz użytkownikowi nowe pole na podstawie danych wprowadzonych do istniejącego pola, przydatne w wielu sytuacjach. Na przykład, gdy użytkownik wybierze opcję z pola wyboru i chcesz zadać kolejne pytanie na podstawie tej odpowiedzi.

Spójrz na ten przykład: jeśli użytkownik wybierze dwie pierwsze opcje, nie chcemy, aby nic się nie wydarzyło, jeśli wybierze trzecią, chcemy zadać mu drugie pytanie.

Grawitacja tworzy logikę warunkową

Gravity Forms nazywa tę funkcję Logika warunkowa. W edytorze formularzy (patrz poniższy zrzut ekranu poniżej) w sekcji zaawansowanej istnieje możliwość włączenia tego. Następnie zobaczysz, gdzie można ustawić logikę, w moim przykładzie drugie pole będzie teraz wyświetlane tylko wtedy, gdy użytkownik sprawdzi Darth Vader.

Włącz logikę warunkową w formularzach grawitacyjnych

Całkiem fajne co? I łatwe do zrobienia. To tylko wierzchołek góry lodowej. Poświęć chwilę na zabawę z tymi opcjami, a zobaczysz, jak potężna może być.

Wstępnie wypełnij pola za pomocą ciągu zapytania

Wyobraź sobie tę sytuację: masz witrynę WordPress, na której znajduje się wiele produktów, kiedy użytkownik zadaje pytanie, chcesz zaoszczędzić kłopotu z zaznaczeniem pola wyboru, który produkt jest zainteresowany, zamiast tego wykryj stronę z którego pochodzą i zaznacz dla nich pole wyboru.

Oto przykład tego, jak może wyglądać to pole.

Formy grawitacyjne wstępują w pole

Tak więc na każdej stronie produktu, do której prowadzi link do formularza zapytania, skonfigurujemy specjalny adres URL ciągu zapytania, aby przejść przez produkt do formularza zapytania.

Zacznijmy konfigurować pole. W edytorze formularzy Gravity Forms wybierz pole, a następnie wybierz zaawansowane patka. W dolnej części zaznacz pole, aby włączyć dynamiczne zapełnianie dla tego pola i wprowadź nazwę parametru; Użyłem enquiryType, patrz zrzut ekranu poniżej.

Włącz wstępną populację

Teraz umieścimy link ze strony produktu do formularza zapytania i musimy wysłać przez produkt odpowiedni dla tej strony. Jest to tak proste, jak dodanie parametru do adresu URL jako ciągu zapytania.

Przykład: W poniższym przykładzie używasz tego jako linku do formularza zapytania Żółte widżety zostanie automatycznie wybrany.

http://twojadomena.com/enquiry/?enquiryType=Yellow+widgets

Zanim go opuścimy, jeszcze dwie krótkie wskazówki

  1. W adresie URL rozróżniana jest wielkość liter, więc jeśli użyłeś wielkich liter w nazwie parametru, użyj go również w adresie URL
  2. Adres URL musi być zakodowany; w skrócie wstaw znak plus (+), gdzie spacje byłyby normalnie

Pokaż, gdzie formularz został wypełniony

Ta ostatnia wskazówka świetnie pokazuje, które strony bardziej konwertują zapytania niż inne. Skorzystaj z sytuacji, w której masz formularz na wielu stronach w swojej witrynie, a może masz go na pasku bocznym swojej witryny, więc jest na wszystkich stronach.

Zamierzamy dodać ukryte pole, którego użytkownik nie zobaczy, który po prostu wysyła stronę WordPress przez formularz. Gdy zobaczysz to w sekcji wpisów formularzy grawitacyjnych, dane są do zobaczenia.

Gravity Forms ukryte poleWykonaj następujące kroki:

  1. Wstaw ukryte pole do formularza (znajdziesz ukryte pola pod Standardowe pola)
  2. Oznacz pole, nazwałem je Informacja o stronie
  3. Kliknij zaawansowane Tab, aby wyświetlić domyślną wartość nowego pola

Teraz tutaj ustawiasz wartość, która będzie przekazywana przez formularz. Do wyboru są dwa: tytuł strony / postu lub pełny adres URL strony lub postu – to zależy od Ciebie.

Formularze grawitacyjne ustawiają wartość domyślną

Masz więc trzy świetne funkcje. Jeśli masz pytanie lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat któregokolwiek z nich, zostaw komentarz!

Uzyskaj formularze grawitacyjne

Kliknij poniższy baner, aby uzyskać dostęp do formularzy Gravity i dowiedzieć się więcej o wtyczce oraz sprawdzić ich opcje cenowe.

Odwiedź Gravity Forms

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me