15+ najlepszych darmowych wtyczek WordPress Slider

W ostatnim poście omówiliśmy najlepsze wtyczki suwaków WordPress. I było wiele wspaniałych opcji do wyboru! Ale tym razem skupimy się na najlepszych darmowych wtyczkach WordPress.


“Dlaczego?” – ty pytasz. Darmowe wtyczki, które znajdziesz na WordPress.org, przechodzą rygorystyczne testy i muszą być zgodne z najnowszymi konwencjami WordPress, aby mogły zostać opublikowane. Chociaż możesz otrzymać wtyczkę z suwakiem z niewielką liczbą opcji, te ograniczenia oznaczają, że jest mniej ruchomych części. Wtyczka jest często bardziej stabilna, bezpieczna, szybsza w konfiguracji i łatwiejsza w ładowaniu strony (i jest świetna dla nowych użytkowników WordPress).

Zawsze najlepiej jest używać motywu WordPress, który jest w pełni zgodny z wtyczkami suwaka, z którymi jest dostarczany. Zawsze sugeruję wypróbowanie naszego motywu Total WordPress, który został dokładnie przetestowany przy użyciu dwóch najczęściej używanych obecnie suwaków.

Jeśli nie chcesz zmieniać motywów, ale nadal chcesz mieć karuzelę w swojej witrynie, ta lista będzie dla Ciebie korzystna. Wymienione tutaj wtyczki spełniają dwa najważniejsze warunki. Oni są:

  • Regularnie aktualizowany
  • Zapewnij dobre wsparcie za pośrednictwem forów WordPress.org

Wygląda na to, że nadal istnieje duże zapotrzebowanie na suwaki, co jest niesamowite, a przy odpowiednim zastosowaniu mogą poprawić wrażenia użytkownika, a czasem nawet współczynniki konwersji. Często publikowane są nowe i ekscytujące bezpłatne wtyczki do suwaków WordPress, a my dołożymy wszelkich starań, aby dotrzymać im kroku.

Teraz przejrzyjmy niektóre z najlepszych darmowych wtyczek do suwaków i dowiedzmy się, czy wprowadzają one nowe funkcje, które mogą odświeżyć Twoją witrynę WordPress.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Nivo Slider Lite

Nivo Slider Lite Darmowa wtyczka WordPress Slider

Jeśli szukasz suwaka bogatego w funkcje od znanych programistów, wypróbuj ten. Nivo Slider Lite to darmowa wtyczka do suwaków WordPress oparta na sprawdzonym Nivo Slider, która jest teraz częścią niesamowitej skrzyni skarbów gadżetów WordPress na ThemeIsle. Jest wyposażony w łatwy w użyciu skrót do wyświetlania suwaka (-ów), a także mnóstwo dostępnych opcji rozmiaru suwaka, prędkości animacji, czasu pauzy, strzałek nawigacji itp..

Dodatkowo, jeśli przejdziesz na Nivo Slider z wersji Lite, uzyskasz dostęp do mnóstwa dodatkowych opcji typu suwaka (możesz nawet wyciągać slajdy z typów postów), responsywnych układów, motywów, nawigacji miniatur, dodatkowych efektów przejścia i innych. Wtyczka jest nawet zawarta w klubie Pirate, więc jeśli jesteś już członkiem, otrzymasz Nivo oprócz wszystkich innych niesamowitych motywów i wtyczek (oraz dożywotniego wsparcia i aktualizacji) od Themeisle – wszystko za jedną niską cenę.

Podsumowując, Nivo Image Slider to superszybka, responsywna wtyczka do suwaków WordPress, która pozwala tworzyć nieograniczoną liczbę suwaków z kilkoma pięknymi efektami, unikalnym niestandardowym systemem post i shortcode i została przetestowana ze wszystkimi aktualnymi wersjami przeglądarki.

2. Transition Slider Lite

Transition Slider Lite

Prawdopodobnie słyszałeś już o popularnej wtyczce Transition Slider, ale czy wiesz, że oferuje ona wersję Lite? Zgadza się – ten darmowy, zgodny z Gutenbergiem suwak oferuje wiele wspaniałych funkcji, których można użyć do tworzenia stylowych suwaków na swojej stronie WordPress.

Dzięki wtyczce Transition Slider Lite możesz projektować niestandardowe suwaki z animowanymi elementami tekstowymi, imponującymi efektami przejścia opartymi na WebGL, strzałkami nawigacyjnymi, pętlą suwaka i autoodtwarzaniem, precyzyjnym łączeniem, slajdami wideo, przyciskami, inteligentnym preloaderem i nie tylko. Istnieją nawet wbudowane opcje suwaków o pełnej szerokości lub pełnoekranowych (świetny sposób, aby zrobić trwałe pierwsze wrażenie na odwiedzających witrynę)

Transition Slider Lite jest również responsywny, obsługuje nawigację dotykową i przeciąganie oraz jest kompatybilny z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Aby uzyskać więcej mocy, koniecznie koniecznie sprawdź Transition Slider Pro – który dodaje gotowe szablony suwaków, warstwy odpowiadające na urządzenia mobilne i tablety, wsparcie premium i wiele więcej.

3. Suwak reagujący na SlideDeck

SlideDeck Responsive Slider Darmowa wtyczka WordPress

SlideDeck to potężna darmowa wtyczka do suwaków WordPress, za pomocą której możesz zwiększyć zainteresowanie swoją witryną. Najlepsze ze wszystkich SlideDeck jest darmowy i łatwy w użyciu. Wystarczy zainstalować i używać menedżera SlideDeck, aby tworzyć nowe slajdy od zera, lub wybrać bezpłatny szablon, aby rozpocząć. Następnie możesz dodać zdjęcia, wideo (Youtube lub Vimeo), tytuły, a nawet przyciski. SlideDeck zawiera wbudowane opcje linków do slajdów (aby widz mógł kliknąć w dowolnym miejscu), tytułów, fragmentów i czytaj więcej linków.

Szukasz więcej funkcji? Możesz uaktualnić do SlideDeck Pro, aby uzyskać niesamowite rozszerzenia dla suwaków tekstowych, niestandardowy CSS, integrację WooCommerce, dodane źródła galerii, opcje kanału mediów społecznościowych, wezwanie do działania i mnóstwo innych szablonów slajdów premium.

4. Suwak 10Web

10Web Slider Darmowa wtyczka WordPress

Uważam, że wtyczka Slider WD WordPress jest jedną z najszybszych. Jest to skuteczne narzędzie do tworzenia karuzeli w Twojej witrynie. Możesz wstawić je ręcznie, używając skrótu, jako widget, ale także w dowolnym pliku motywu za pomocą funkcji PHP.

Slider WD umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby slajdów, zarówno zdjęć, jak i filmów (YouTube i Vimeo). Istnieje wiele efektów przejścia, a także obsługa 3 warstw:

  • Treść tekstowa
  • Obrazy
  • Przyciski udostępniania (Twitter, Google+, Pinterest, Facebook i Tumblr)

Najbardziej interesującą rzeczą, którą znalazłem na ich stronie opisu, jest to, że oferują tłumaczenie wtyczki na dowolny język w ciągu 3 dni. Myślę, że to przykład świetnej obsługi wtyczek.

5. Meta Slider

Darmowa wtyczka WordPress do MetaSlider

Jedna z najpopularniejszych wtyczek do suwaków WordPress, dzięki Meta Slider szybko utworzysz karuzele. Robisz to, wybierając obrazy z biblioteki multimediów, przeciągając je i upuszczając, ustawiając podpisy slajdów, linki i tagi SEO.

Możesz dodać go do postów i stron, ale także użyć skrótu lub tagu szablonu, aby osadzić pokazy slajdów w dowolnym miejscu. Będąc jedną z najczęściej używanych darmowych wtyczek do suwaków, została przetłumaczona na 16 języków.

6. Ultimate Responsive Image Slider

Ultimate Responsive Image Slider Darmowa wtyczka WordPress

Ultimate Responsive Image Slider to kolejna dobra opcja, jeśli szukasz dobrze utrzymanej i obsługiwanej bezpłatnej wtyczki dla suwaków. Umożliwia przesyłanie wielu obrazów w partii, dodawanie wielu slajdów w poście lub stronie, wstawianie go za pomocą krótkiego kodu, indywidualne dostosowywanie wysokości i szerokości suwaków, konfigurowanie przycisków nawigacyjnych itp..

Najciekawszą funkcją są miniatury slajdów. Jeśli masz w slajdzie wiele slajdów, możesz włączyć miniatury, które będą wyświetlane pod slajdami, aby goście mogli je przeglądać i przeskakiwać do przodu lub do tyłu, jeśli chcą. Kolejną zaletą korzystania z tej wtyczki jest możliwość definiowania czcionek w niej. Nie podobają mi się wtyczki, które mają tę funkcję, ponieważ spowalnia ona witrynę, jeśli ją włączysz. Ale jeśli chcesz mieć inne czcionki suwaka niż zdefiniowane w motywie, możesz to zrobić dzięki tej bezpłatnej wtyczce suwaka WordPress.

7. Suwak autorstwa Supsystic

Supsystic Darmowe wtyczki WordPress Slider

Supsystic suwak to responsywne rozwiązanie, które pozwala budować suwaki obrazu i zawartości z kilkoma ładnie wyglądającymi szablonami i kilkoma opcjami. Obejmuje to responsywne suwaki obrazu, pokazy slajdów, podpisy, miniatury suwaków, niestandardowe łącza i łatwy interfejs kreatora slajdów (slajdy wideo, dynamiczny kanał postów, karuzele i warstwy HTML są również dostępne w wersji pro).

Twierdzi również, że jest zoptymalizowany pod kątem SEO, ale możesz dostosować dowolny obraz suwaka do SEO, pisząc unikalne i odpowiednie nazwy plików i znaczniki alt. Obecnie ta wtyczka do suwaka jest dostępna w 15 dialektach, dlatego warto zastanowić się, czy szukasz zlokalizowanej opcji suwaka.

8. Suwak autorstwa Soliloquy

Slider WordPress dla Soliloquy

Szybko twórz piękne szybko reagujące suwaki za pomocą suwaka Soliloquy. Ten wyszczuplony suwak zawiera proste, ale potężne opcje za pomocą intuicyjnego narzędzia do przeciągania i upuszczania. Po prostu dodaj swoje zdjęcia, użyj domyślnego układu (lub wybierz z gotowych szablonów), dodaj niestandardowy CSS, jeśli chcesz i masz gotowy suwak do pracy.

Chcieć więcej? Soliloquy oferuje dodatki do szablonów premium, ochronę obrazu, karuzele, nawigację miniatur, lightbox, integrację z Instagramem i Pinterestem, produkty WooCommerce, dynamiczne suwaki i konfigurowalne ustawienia domyślne (do których możesz uzyskać dostęp dzięki licencji na oprogramowanie).

9. Suwak główny

Master Slider Darmowa wtyczka WordPress

Master Slider to darmowy i responsywny suwak obrazu i treści. Obsługuje płynne przejścia i nawigację dotykową.

Podobno został zbudowany przy użyciu najlepszych praktyk WordPress (backend i frontend), ale interfejs nie wydaje się być czymś, co należy do WordPress (być może dlatego, że chcieli płynnego przejścia między darmową i profesjonalną wersją wtyczki). Z drugiej strony działa świetnie z domyślnymi motywami WordPress, ale także z kilkoma innymi motywami, z którymi go testowałem.

10. Suwak GIGA

GIGA Slider Darmowa wtyczka WordPress

Ta wtyczka do suwaka jest szybka, bez wątpienia. Obsługuje dodawanie nieograniczonej liczby slajdów z tytułem i opisem, a także oferuje 25 efektów przejścia, obrazy lub przyciski paginacji, ustawienia automatycznego uruchamiania, pauzę po najechaniu kursorem, 32 rodzaje skóry i więcej. Możesz utworzyć slajd obrazu i wideo dla twoja strona WordPress. Jest responsywny i działa dobrze na Androidzie i iDevices.

Z drugiej strony suwak GIGA wykorzystuje dość irytujące powiadomienie o podwyższonej cenie na stronie wtyczek. Jest widoczny przez cały czas… więc prawdopodobnie jest to jedna z bezpłatnych wtyczek WordPress, których powinieneś unikać na stronie klienta. Ale do użytku osobistego, wciąż jest to solidny wybór.

11. MotoPress Slider Lite

MotoPress Responsive Slider Darmowa wtyczka WordPress

MotoPress jest znany z tworzenia wysokiej jakości wtyczek WordPress. MotoPress Slider Lite nie jest wyjątkiem. To dobre rozwiązanie do tworzenia slajdów z naciskiem na efekty wizualne. Posiada interfejs „przeciągnij i upuść” (którego nie jestem wielkim fanem), responsywny układ i nawigację przesuwaną.

To solidna, lite wtyczka z obsługą niestandardowych typów postów, warstw, a nawet WooCommerce. Kolejną wspaniałą funkcją jest możliwość importowania i eksportowania suwaków. Nie widziałem innej bezpłatnej wtyczki do suwaków, która daje tę opcję. Więc jeśli masz wiele witryn, ale chcesz używać tych samych suwaków lub po prostu chcesz zapisać ustawienia suwaka do późniejszego wykorzystania, możesz to zrobić z łatwością dzięki MotoPress Slider Lite.

12. Inteligentny suwak 3

Smart Slider 3 Darmowa wtyczka WordPress

Smart Slider 3 to kontynuacja starszej i sprawdzonej wtyczki Smart Slider 2 WordPress. Podobno jest to zupełnie nowa i intuicyjna wtyczka WordPress, która pozwala tworzyć suwaki w niespotykany dotąd sposób dzięki dowolnej bezpłatnej wtyczce. Zobaczmy więc, co jest dobre, a co nie.

Ta wtyczka daje możliwość tworzenia slajdów z YouTube i Vimeo, a nawet korzystania z postów WordPress i tworzenia slajdów z nich, więc postanowiłem spróbować sam. Podoba mi się, że istnieje wiele samouczków wideo na temat tworzenia określonych efektów wizualnych oraz dobry przewodnik „na początek”. Oznacza to, że będziesz mieć dobre wsparcie, jeśli zdecydujesz się na ten suwak.

Nie podobało mi się jednak to, że programiści zrezygnowali z najlepszych praktyk WordPress, jeśli chodzi o to, jak wyglądają i czują się na desce rozdzielczej. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego, jak tu działają. Nie byłam nawet pewna, czy korzystam z WordPressa, dla mnie wyglądało to jakaś dziwna wersja Androida. Poza tym wygląda na ładnie obsługiwaną i dobrze zaokrągloną wtyczkę.

13. Ostateczny suwak

Slider Ultimate Free WordPress Plugin

Ultimate Slider to darmowa wtyczka WordPress z funkcją autoodtwarzania, w której można również ustawić opóźnienie suwaka i odstępy czasu między slajdami. Korzystanie z dołączonego krótkiego kodu [Ultimate-suwak] możesz łatwo wstawiać utworzone suwaki w swoich postach i stronach.

Ta wtyczka jest w pełni responsywna i kompatybilna z WooCommerce. Pozwala tworzyć różne slajdy przy użyciu kategorii takich jak poprzednie, ale możesz także wprowadzić niestandardowy CSS, aby poprawić wygląd swoich pokazów slajdów. Pasek czasu informuje odwiedzających, kiedy należy spodziewać się zmian slajdów.

14. Suwak reagowania FA Lite

FA Lite Responsive Slider Darmowa wtyczka WordPress

FA oznacza Wyróżnione artykuły 3.0, czyli wtyczkę z suwakiem WordPress, która pozwala tworzyć suwaki z treści, które już opublikowałeś. Możesz tworzyć slajdy ze swoich postów, stron lub niestandardowych typów postów. Nie będzie jednak możliwe ich tworzenie na podstawie zdjęć, ponieważ ta funkcja jest zarezerwowana dla wersji premium.

Znajdziesz wszystkie standardowe funkcje, takie jak: strzałki nawigacyjne i paginacja, różne układy i animacje, motywy suwaków itp. Istnieje nawet kilka niestandardowych, takich jak opcja wstawiania go za pomocą krótkiego kodu, widżetów, automatycznie lub przy użyciu szablonu tag (funkcja PHP), więc umieszczenie tego suwaka dokładnie tam, gdzie chcesz, nie będzie problemem. Powinienem również wspomnieć, że jest wyposażony w akcje i filtry, więc wszyscy programiści WordPress z pewnością docenią tę wtyczkę.

Rzeczą, której tak naprawdę nie lubiłem w tej wtyczce, jest to, że wiele jej funkcji jest zarezerwowanych dla wersji premium.

15. Slide Anything

Slide Anything Free WordPress Plugin

Utwórz oszałamiający suwak za darmo dzięki Slide Anything. Ta bezpłatna karuzela i suwak zawiera łatwe opcje dodawania obrazów slajdów, tekstu, HTML i innych. Korzystając z opcji Slide Anything, z pewnością możesz błyskawicznie stworzyć świetny, responsywny suwak włączania dotykowego.

Ponieważ wtyczka została niedawno zaktualizowana do używania Owl Carousel 2, istnieją również nowe opcje nieskończonej pętli, łącza slajdów, CSS3 tłumaczące przejścia 3D i oszałamiające efekty przejścia (takie jak odwrócenie, powiększenie, zanikanie, odbijanie, rozwijanie i więcej).

16. Poważny suwak

Poważny suwak Darmowa wtyczka WordPress

Darmowa wtyczka Serious Slider to naprawdę niesamowita opcja dodawania suwaków do witryny. Jest nie tylko łatwy w użyciu, ale także przyjazny dla SEO, gotowy do tłumaczenia i w pełni responsywny.

Zbuduj nieograniczoną liczbę niestandardowych suwaków za pomocą ustawień tekstu, przycisków, linków, stylów wyglądu, efektów przejścia, animacji napisów itp. Poważny suwak zawiera również łatwy „przycisk multimediów”, dzięki czemu możesz szybko wstawiać suwaki do postów i stron za pomocą Kliknij.

17. Widżet karuzeli Elementor Image

Wtyczka Elementor Page Builder

Informacje i pobieranieZobacz demo

Elementor jest technicznie wtyczką do tworzenia stron, zawiera całkiem niesamowitą karuzelę obrazów z darmową wersją (jeśli uaktualnisz do Elementor Pro, wtyczka doda mocniejsze suwaki obrazu i wideo). Jeśli więc chcesz utworzyć niestandardowe układy, Elementor oferuje już łatwy sposób tworzenia prostych suwaków obrazu – nie są wymagane żadne dodatkowe wtyczki. Widżet karuzeli obrazu zawiera opcje wyboru stylu nawigacji, prędkości, efektu przesuwania / zanikania, autoodtwarzania i pauzy po najechaniu myszką.

The Widget slajdów Elementor z drugiej strony można go używać do tworzenia bardziej zaawansowanych suwaków z tekstem, przyciskami, układem o pełnej szerokości lub pełnym ekranie, efektem Ken Burns, animacją treści, niestandardowymi przejściami i nie tylko. Ten widget jest dostępny tylko w wersji Pro, więc musisz go najpierw zaktualizować, aby go używać.

18. Responsywny flipbook

Responsywna wtyczka Flipbook

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli chcesz przedstawić broszurę lub magazyn online, możesz nie chcieć tradycyjnego suwaka. W takim przypadku animowany flipbook jest absolutną koniecznością.

Jeśli chcesz dodać animowane flipbooki do swojej witryny, nie szukaj dalej niż Responsive Flipbook WordPress Plugin. HTML i jQuery zasilają wtyczkę, co oznacza, że ​​wszyscy użytkownicy będą mogli oglądać animacje – nawet te bez Flash Playera. Wtyczka jest również w pełni responsywna, więc Twoje flipbooki będą wyglądać oszałamiająco na wszystkich urządzeniach.

Stylowanie flipbooków jest ważnym priorytetem, dlatego twórcy wtyczek dodali imponującą liczbę możliwości dostosowywania. Obejmuje to 1000 ikon, ponad 650 czcionek Google i 11 predefiniowanych stylów książek do wyboru. Rzucaj nieograniczoną ilością kolorów, efektami najechania kursorem i trzema opcjami układu, a masz świetną okazję do zbudowania idealnego flipbooka odzwierciedlającego Twoją markę – szczególnie ważne, jeśli chcesz, aby flipbook nawracał klientów.

Zbudowanie flipbooka jest niezwykle proste: programiści ciężko pracowali, aby interfejs był jak najbardziej intuicyjny. Obejmuje to opcję przesyłania zbiorczego, dwa sposoby przeglądania stron oraz kreator PDF do natychmiastowej konwersji plików PDF na flipbooki.

19. Suwak Avartan

Avartan Slider Responsive Plugin WordPress

Avartan to łatwa w użyciu, darmowa, responsywna wtyczka WordPress z mnóstwem funkcji. Dodaj imponujące suwaki obrazu, suwaki wideo, suwaki treści, tekst i animacje do swojej witryny. Obejmuje również elementy shortcode i przycisków.

Suwak Avartan zapewnia łatwy interfejs administratora z nowoczesnymi funkcjami, takimi jak kreator suwaków przeciągnij i upuść, podgląd na żywo i różne opcje elementów. Zawiera opcje dynamicznych pokazów slajdów dla polecanych stron, postów, niestandardowych typów postów, obrazów multimedialnych na stronie WordPress. Jest także kompatybilny z wieloma przeglądarkami dla głównych przeglądarek, w tym Firefox, Opera, Chrome, Safari i IE.

Element suwaka Avartan obejmuje opcję automatycznego odtwarzania wideo, opcję następnego slajdu na końcu filmu, opcję wideo w pętli, pełnoekranowego YouTube, Vimeo i filmów z własnym hostem HTML5. Dodatkowo ma opcję skalowania obrazu, wymuszania przewijania wideo, wyciszania wideo.

Istnieje 13 rodzajów przejść i animacji z dodatkiem HTML + Prosty tekst, niestandardowy CSS i wiele innych. Wystarczy wybrać obrazy z biblioteki WP, przeciągnąć i upuścić je w określonym miejscu, ustawić linki, podpisy slajdów i pola SEO z jednej strony.

Jest to progresywna wtyczka do suwaków WordPress, która działa sprawnie również na komputerach i urządzeniach mobilnych. Suwak Avartan zapewnia użytkownikom piękne wrażenia ze stylowymi efektami. To nie tylko suwak – to nowy sposób na przekazywanie pomysłów!

Podsumowanie najlepszych darmowych wtyczek WordPress Slider

Wszystkie wspomniane bezpłatne wtyczki do suwaków WordPress twierdzą, że mają intuicyjny interfejs, ale sugeruję, abyś sam je wypróbował i przekonał się, który z nich oferuje najlepszy stosunek funkcjonalności do intuicyjności. Ponieważ w żadnej witrynie WordPress nie działa tylko jedna wtyczka, obciążenie, które każda z nich umieszcza w witrynie, również należy rozważyć.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule ułatwią Ci określenie, która z najlepszych bezpłatnych wtyczek WordPress jest dla Ciebie odpowiednia. Pozwól mi powiedzieć, jak to idzie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me