15 najlepszych motywów WordPress w stylu murarskim, aby upiększyć swoją witrynę

Wraz z rosnącą popularnością witryn z kuracją treści i stronami agregującymi układy murarskie stają się popularnym trendem projektowym. Te układy siatki mają takie zalety, jak jednoczesne wyświetlanie większej liczby treści i tworzenie przejrzystego, uporządkowanego wyglądu. Jednak nie wszystkie motywy murarskie nadają się do każdego zastosowania.


Na szczęście istnieje wiele motywów WordPress w stylu murowanym do wyboru. Niezależnie od tego, czy budujesz portfolio online, witrynę e-commerce czy blog, znajdziesz motyw, który odpowiada Twoim potrzebom.

W tym artykule przejrzymy piętnaście najlepszych murowanych motywów WordPress na rynku, a na koniec będziesz wiedział, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Zacznijmy!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Fashionistka

Fashionista WordPress Theme

Fashionistka obiecuje pomóc Ci wyróżnić się z tłumu dzięki czystemu murowanemu układowi. Ten atrakcyjny minimalistyczny motyw idealnie nadaje się do mody i fotografii, ale może również działać w witrynach z wiadomościami i czasopismach. Niestandardowe szerokości witryny i nieskończone przewijanie oraz wiele innych opcji dostosowywania sprawiają, że ten motyw jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących elastycznego układu. Możesz też użyć Fashionisty, aby zarabiać na swojej witrynie i zbudować własny sklep e-commerce, korzystając z pełnego wsparcia WooCommerce – to zależy od Ciebie!

2. PinThis

Motyw PinThis.

PinThis zainspirowany Pinterestem nadaje stylowy wygląd cegieł bardzo stylowo. Ten uproszczony, nowoczesny motyw wprowadza styl w skądinąd płaski wygląd. Funkcje, takie jak pięć wbudowanych opcji skórki, niestandardowe formaty wpisów i przyciski udostępniania społecznościowego, oznaczają, że ten uniwersalny motyw można dostosować do wielu różnych aplikacji. Ma także doskonałe wsparcie dla mediów, które można osadzać i jest gotowy na AdSense.

3. Stos

Motyw stosu.

Stack został zainspirowany systemem Windows 8 i łatwo dostrzec podobieństwa. Ten motyw został opracowany do pracy z dodatkiem Tile, który jest zawarty w pakiecie motywu. Funkcje takie jak nieskończone przewijanie i obsługa WooCommerce sprawiają, że jest to idealny motyw dla portfeli, witryn e-commerce lub ogólnych stron korporacyjnych.

4. Baskerville (bezpłatny)

Motyw Baskerville.

Oznaczony jako motyw dla gromadzących, bezpłatny Baskerville motyw nie rozczarowuje. Elegancka siatka nadaje się do witryn w stylu magazynu, portfolio i blogów bogatych w treści. Funkcje obejmują szablon współpracowników i wsparcie dla dziewięciu formatów postów. Baskerville ma umiarkowany poziom dostosowania, w tym obraz nagłówka i dwa obszary widżetów.

5. Pinable

Motyw Pinable.

Pinable to kolejny motyw inspirowany Pinterestem o czystym minimalistycznym wyglądzie. Ten motyw jest dumny z tego, że można go w dużym stopniu dostosować – i na pewno zapewnia, z dużą ilością kolorów, układu i typografii do wyboru. Jest również dostarczany z biblioteką skrótów, aby dodać styl i funkcjonalność do swojej witryny.

6. Muse

Motyw Muse.

Muse jest bardzo minimalistyczna, ale oferuje wygląd, który ma większą głębię niż wiele płaskich układów siatki. Instalacja demonstracyjna jednym kliknięciem ułatwia i przyspiesza rozpoczęcie pracy z tym wysoce konfigurowalnym motywem, a Muse zawiera również zaawansowany formularz kontaktowy i prawie nieograniczone dostosowywanie paska bocznego.

7. Ibuki

Motyw Ibuki.

Ibuki to piękny i elastyczny uniwersalny motyw skierowany do kreatywnych profesjonalistów i agencji. Chociaż jest to motyw uniwersalny, specjalizuje się w układach kratowych i murowanych i oferuje wiele wersji demonstracyjnych dla każdego. Ten motyw zawiera 12 różnych opcji nagłówka, a także jest dostarczany w pakiecie z wtyczkami Visual Composer i Slider Revolution.

8. Tetris (bezpłatny)

Motyw Tetris.

Ten bardzo prosty motyw umożliwia każdemu szybkie i łatwe założenie bloga lub portfolio – chociaż nie ma wielu dzwonków i gwizdków, oferuje czysty nowoczesny wygląd i wystarczającą personalizację, aby zaspokoić większość.

Tetris może być świetną opcją dla początkujących, którzy czują się przytłoczeni wysokim poziomem możliwości dostosowania w innych motywach.

9. Cegła + Mason

Motyw Brick + Mason.

Motyw Brick + Mason jest sprzedawany specjalnie fotografom i pracowniom projektowym i jasne jest, dlaczego. Brick + Mason udaje się nałożyć na stronę wiele zdjęć, nie powodując przy tym przepełnienia. Małe rozmiary czcionek i minimalny bałagan sprawiają, że Twoje zdjęcia są gwiazdami serialu.

10. KON / CEPT

Temat KON / CEPT.

Temat KON / CEPT emanuje elegancją i prostotą. KON / CEPT opiera się na modułowej konstrukcji i oferuje wiele opcji dostosowywania, takich jak elastyczne siatki kolumn i cztery układy nawigacji. Ten motyw ma również obsługę WooCommerce, więc można go używać do tworzenia oszałamiających sklepów internetowych, a także portfeli.

11. Tablica korkowa

Motyw Tablica.

Ze wszystkich dostępnych motywów inspirowanych Pinterestem jest to prawdopodobnie najbardziej znajomy. W zależności od potrzeb może to być dobra lub zła rzecz. Motyw Tablica, który obsługuje wiele formularzy multimedialnych, ma układ automatycznego układania i przewija się w nieskończoność. Jeśli ty zrobić chcesz, aby wyglądał trochę mniej niż Pinterest, istnieją opcje zmiany rozmiaru kafelków i odpowiedniej liczby kolumn.

12. Pluton

Motyw Plutona.

Ten czysty motyw murarski jest bardzo ukierunkowany na blogerów i ma wiele wspaniałych funkcji, które zadowolą pisarza w tobie. W Pluto jest wyznaczone miejsce na reklamy w nagłówku, w obszarach widżetów i między postami.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zaoferować swoim czytelnikom wrażenia bez rozpraszania uwagi, wyjątkowy tryb czytania Plutona spowoduje odciążenie ekranu, pozostawiając jedynie zawartość i przyciski udostępniania.

13. Styl

Motyw stylu.

Styl oferuje wyrazisty, nowoczesny design idealny dla stron z wiadomościami i czasopismami. Ten motyw jest częścią pakietu Elegant Themes, co oznacza, że ​​zawiera mnóstwo funkcji i fantastyczne wsparcie. Funkcjonalność obejmuje łatwo kontrolowany panel opcji motywu, dużą kolekcję skrótów i niezliczoną liczbę gotowych układów.

14. Notio

Motyw Notio.

Ten wyrafinowany i elegancki motyw, Notio, idealnie nadaje się do portfeli i witryn e-commerce. Notio jest czysty i minimalistyczny i ma za zadanie prezentować Twoje treści w wielkim stylu.

Zawiera również wtyczkę Visual Composer, dzięki czemu można łatwo przeciągać i upuszczać elementy podczas procesu projektowania. Został również zaprojektowany z myślą o integracji WooCommerce, umożliwiając łatwe tworzenie sklepu internetowego.

15. Inspirować

Motyw Inspirować.

Wreszcie, Inspire to najnowszy motyw, który przywołuje dynamiczną i artystyczną osobowość. Niezależnie od tego, czy chcesz użyć skali szarości, aby przyciemnić nastrój, czy zachować kolor, Inspire ma wiele opcji dostosowywania, aby uzyskać wygląd i wrażenia, których potrzebujesz.

Motyw ma pięć różnych układów i wiele opcji suwaka, które pomogą Ci stworzyć idealny projekt.


Układy murarskie stały się popularne wraz z pojawieniem się witryn do kuracji i agregacji treści. Mogą oferować czysty i uporządkowany wygląd, jednocześnie prezentując wiele zdjęć i treści jednocześnie. Biorąc jednak pod uwagę mnóstwo dostępnych motywów, wybór odpowiedniego do swoich potrzeb może być trudny.

W tym artykule przedstawiliśmy piętnaście najlepszych dostępnych, obejmujących wszystkie rodzaje zastosowań – Twoim idealnym motywem może być jeden z nich, więc wybierz taki, który wygląda odpowiednio, i weź go na jazdę próbną!

Czy podoba Ci się którykolwiek z tych motywów w stylu murowanym? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me