Każda firma zależy od swoich klientów, bez wyjątków. Powstaje więc pytanie, jakiego rodzaju klienci pomogą w rozwoju Twojej firmy? Odpowiedź jest dość prosta. Bazę klientów można podzielić na dwie szerokie kategorie.


 • Ci, którzy kupią twój produkt tylko raz w ramach promocji
 • Ci, którzy zarejestrują się i nadal będą Twoimi stałymi klientami

Większość działań marketingowych (takich jak sklepy z motywami WordPress) skłonnych jest skłonić klienta do zakupu motywu lub zapisania się na pakiet członkowski – zwykle przy pomocy atrakcyjnych, wiecznie zielonych ofert sprzedaży „jednorazowych”. I na pewno wykonają zadanie. Dzięki odpowiedniej ofercie marketingowej marketerzy są w stanie osiągnąć doskonałe współczynniki konwersji.

Twoje działania marketingowe powinny być w równym stopniu skoncentrowane na utrzymywaniu zadowolenia stałych klientów.

Dlaczego? Ponieważ jeśli Twoi klienci chętnie z Tobą współpracują, na pewno wrócą, aby kupić więcej Twojego produktu. Pod koniec dnia im szczęśliwszy klient, tym większe prawdopodobieństwo, że kupi Twój produkt i skieruje Cię do swoich kręgów.

Otrzymasz klasyczne polecenie „szeptane”, które poszerza bazę klientów i napędza Twój biznes na wyższy poziom.

To rodzaj relacji, które chcesz zbudować z klientami.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Dlaczego potrzebujemy pomocy technicznej??

Depositphotos_32817757

Sekretem udanego biznesu online jest dostarczanie tego, czego wymaga społeczeństwo. Twój produkt powinien mówić sam za siebie i zapewniać klientom dużą wartość. Ale nawet jeśli Twój produkt zostanie zaprojektowany w możliwie najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób, ludzie będą szukać pomocy. A Ty jako dostawca usług, musi zapewnić wsparcie.

Rzućmy okiem na znany przykład. Załóżmy, że projektujesz wyrafinowany motyw WordPress z mnóstwem przydatnych funkcji. Nawet jeśli masz świetną dokumentację wspomaganą samouczkami wideo, będziesz musiał zapewnić terminową obsługę klienta.

Ludzie oczekują odpowiedzi, kiedy płacą za produkt. Jeśli nie będą w stanie uruchomić kupionego przed chwilą motywu 60 USD (nawet jeśli wina leży po ich stronie), wystawią negatywne recenzje.

Rozważ alternatywę. Jeśli jesteś w stanie pomóc temu zdezorientowanemu klientowi w sposób satysfakcjonujący dla niego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chętnie poleci cię swoim kręgom.

Ich produkt jest naprawdę dobry, ale obsługa klienta jest jeszcze lepsza!

To jest złota linia, do której powinieneś dążyć.

Kanały obsługi klienta

uśmiech emotikon

Ponieważ zajmujemy się obsługą klienta, pozwolę sobie podsumować niektóre z najpopularniejszych form obsługi klienta, które można dziś zobaczyć w Internecie. Jeśli kiedykolwiek kupiłeś produkt lub usługę online (np. Domenę lub usługę hostingową), na pewno trafisz na jeden z nich. Jeśli chcesz pominąć tę sekcję, przejdź do Lista motywów.

1. Telefoniczna obsługa klienta

 • Telefoniczna obsługa klienta oferuje osobistą pomoc w czasie rzeczywistym, która buduje doskonałe relacje z klientami
 • Z drugiej strony może być dość kosztowny, ponieważ wymaga 24-godzinnego wsparcia dedykowanego dla międzynarodowego biznesu w różnych strefach czasowych
 • Przykład: Większość firm hostingowych, takich jak HostGator i BlueHost, oferuje bezpłatną pomoc telefoniczną

2. Czat na żywo

 • Kolejną najlepszą rzeczą do telefonicznej obsługi klienta jest czat na żywo, który zapewnia podobną osobistą pomoc klientom w czasie rzeczywistym.
 • Jest jednak łatwiejszy w utrzymaniu i jest powszechnie dostępny.
 • Firmy o mniejszym budżecie mogą stosować ten model.

3. Wsparcie przez e-mail

 • Główną zaletą obsługi klienta za pośrednictwem poczty e-mail jest to, że klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z oprogramowaniem do pomocy technicznej. Możesz po prostu odpowiedzieć z aplikacji e-mail bez konieczności logowania się do specjalistycznego oprogramowania pomocy technicznej.
 • Jednak z drugiej strony jest dość niezorganizowany, ponieważ skrzynka odbiorcza składa się z wielu wiadomości z różnych źródeł.

4. System obsługi biletów

 • System obsługi biletów jest najszerzej dostępnym i najczęściej stosowanym systemem obsługi klienta. Prawie wszystkie firmy hostingowe polegają na tym.
 • Każdemu żądaniu pomocy technicznej przypisany jest unikalny numer biletu, który może zostać ustalony według pilności i sklasyfikowany według wymaganego działu wsparcia.

4 sposoby edukowania klienta

W dobie szybkiej informacji, informowanie klienta o twoim produkcie okazuje się być najbardziej obiecującym sposobem na przyciągnięcie jego lojalności.

Sprzedawaj dobrze swój produkt

1. Strona funkcji

To typowa strona wyświetlana w prawie każdym produkcie. Jego zadaniem jest podkreślenie podstawowych i wyjątkowych funkcji Twojego produktu w umiarkowanych szczegółach. Strona funkcji powinna mieć minimalną możliwą liczbę kopii. Idealnie powinna to być lista podkreślająca najlepsze cechy Twojego produktu / usługi.

2. Film wprowadzający

W zależności od rodzaju sprzedawanego produktu możesz także utworzyć film przedstawiający funkcje produktu i jego użyteczność. Pomoże to Twojemu klientowi zrozumieć produkt na dużych głębokościach, a także będzie służyć jako przewodnik, kiedy i kiedy z niego skorzysta. Ze względu na wizualną interakcję osobiście dociera do klienta, co z kolei pomaga w Twojej sprawie.

4. Baza wiedzy

Baza wiedzy to katalog artykułów i przewodników na temat twojego produktu. Dostarcza klientom wyraźnych informacji na temat twoich produktów. Staje się to bardzo pomocne, gdy masz duży asortyment z produktami podobnego rodzaju.

5. Sekcja FAQ

Sekcja często zadawanych pytań, jak sama nazwa wskazuje, jest generowana na podstawie opinii początkowych testerów, a następnie przyszłych klientów. Jest to bardzo skuteczny sposób wsparcia, ponieważ najczęściej zadawane pytania są umieszczane zgodnie z częstotliwością zadawanych pytań.

Proces:

 • Opracowywanie sekcji FAQ rozpoczyna się od informacji zwrotnych od pierwszych testerów. Jest to etap alfa procesu testowania.
 • Następnie produkt jest wprowadzany do zamkniętej grupy osób, które wykonują tę samą pracę, co pierwsi testerzy, ale nie mają wiedzy o produkcie. To stanowi fazę beta procesu testowania.
 • Łącząc je, produkt jest wreszcie dostępny dla ogółu społeczeństwa.

Sekcja FAQ jest aktualizowana w regularnych odstępach czasu w oparciu o komentarze i opinie klientów. Coraz częściej staje się to najbardziej użytecznym i obiecującym sposobem szybkiego i cennego wsparcia dla klientów na bardzo dużą skalę.

Lista motywów (na koniec)

Aby pomóc Ci w staraniach, umieściliśmy na liście 15 nowoczesnych, profesjonalnych i wydajnych Helpdesk, Baza wiedzy (KB), FAQ i Wsparcie Motywy WordPress. Korzystanie z tych motywów pomoże uniknąć kosztów zakupu drogiego oprogramowania pomocy technicznej.

1. Wsparcie na żywo

Wsparcie na żywo - Helpdesk Responsive Theme WordPress

Wsparcie na żywo to dział pomocy na czacie na żywo i obsługa motywu WordPress. Dzięki obsłudze BuddyPress, kompatybilności WPML, responsywnemu projektowi, 4 układom strony głównej i nie tylko, ten motyw jest świetną opcją do zapewnienia wsparcia online klientom.

2. DeskPress

DeskPress - bezproblemowa pomoc techniczna WordPress

Łatwo obsługuj klientów WooCommerce, Easy Digital Downloads lub Envato dzięki motywowi DeskPress. Skorzystaj z wbudowanych często zadawanych pytań, bazy wiedzy i forów bbPress, aby zapewnić najlepszą obsługę.

3. Ticketrama

Ticketrama - WordPress Helpdesk | Bilet | Wsparcie

Ticketrama zawiera w pełni funkcjonujący system biletowy, który pomaga uprościć obsługę klienta. Użytkownicy mogą zalogować się za pomocą Facebooka lub Twittera, a następnie mogą przesyłać bilety, przeszukiwać bazę wiedzy i przeglądać najczęściej zadawane pytania ze swojego pulpitu użytkownika.

4. Dział wsparcia technicznego

Support Desk - responsywny motyw pomocy technicznej

Support Desk to kolejna świetna opcja do budowy witryny wsparcia. Ten responsywny motyw typu helpdesk obejmuje obsługę bbPress dla łatwych forów klienckich, wyszukiwanie na żywo w ajax, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko znaleźć odpowiedzi oraz szablon strony FAQ dla najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

5. KnowHow

KnowHow - motyw WordPress w bazie wiedzy

KnowHow, jeden z najlepiej sprzedających się motywów WordPress w bazie wiedzy, jest świetną opcją do stworzenia witryny pomocy technicznej w kilka minut. Ten motyw ułatwia użytkownikom znajdowanie natychmiastowych odpowiedzi za pomocą FAQ i wyszukiwania na żywo, a ponadto jest gotowy do tłumaczenia, dzięki czemu możesz dodawać dokumenty dla wszystkich swoich klientów.

6. NowKnow

QAEngine-Knowledge-Base-WordPress-Theme

Jeśli chcesz stworzyć ogromną tablicę pytań i odpowiedzi, w której możesz pomóc klientom (i oni mogą sobie pomóc), silnik pytań i odpowiedzi to świetna opcja. Użytkownicy zamieszczają pytania, wyszukują poprzednie posty i przeglądają odpowiedzi, aby uzyskać pomoc.

7. Pomocnik

Pomocnik - Baza wiedzy / Wsparcie Motyw WordPress

Pomocnik to responsywna baza wiedzy i styl pomocy WordPress, która jest w pełni responsywna, kompatybilna z forami bbPress i zawiera niestandardowe typy postów oraz szablony stron, aby ułatwić tworzenie witryny pomocy technicznej.

8. HelpGuru

HelpGuru - Samoobsługowa baza wiedzy WordPress

Klienci chcą szybko znaleźć odpowiedzi na swoje pytania online, dlatego tak ważne jest zbudowanie bazy wiedzy i centrum pomocy online. Dzięki HelpGuru wystarczy zainstalować motyw, dodawać artykuły i pozwolić klientom oceniać artykuły pod kątem przydatności. Plus obsługa bbPress dla tematów forum.

9. Altera

Altera - motyw WordPress w bazie wiedzy

Jeśli wypróbujesz Altera na swojej stronie pomocy technicznej, znajdziesz wspaniałe funkcje, takie jak nieograniczone układy, niestandardowe widżety, wyszukiwanie na żywo, wsparcie RTL, integracja udostępniania społecznościowego, w pełni responsywny projekt i więcej.

10. Wiedza Prasa

Wiedza Prasa | Wiki | FAQ Motyw WordPress

KnowledgePress to samoobsługowa baza wiedzy z integracją forum bbPress, w której klienci mogą pomóc sobie. Dodaj dokumentację produktu, stwórz często zadawane pytania i odpowiedz na posty na forum, aby uzyskać lepszą obsługę i zadowolenie klientów.

11. TechDesk

TechDesk - Responsive Knowledge Base / FAQ Theme

TechDesk to kolorowe rozwiązanie pomocy technicznej z wyszukiwaniem na żywo, systemem FAQ, niestandardowymi widżetami i skrótami oraz wieloma innymi, które pomogą Ci pomóc kupującym. Ponadto istnieje mnóstwo opcji stylizacji, dzięki czemu możesz dostosować wygląd swojej witryny.

12. iKnowledge

iKnowledge - Baza wiedzy / Wiki WordPress Theme

iKnowldege to czysty i nowoczesny motyw WordPress oparty na wiedzy. Dodaj pomocne artykuły, dokumentację i często zadawane pytania, aby wskazać użytkownikom, jak korzystać z produktu lub omówić je podczas rozwiązywania problemów.

13. Sentryczny

Sentric - Forum wsparcia i baza wiedzy

Sentric jest niesamowitym tematem wsparcia i bazy wiedzy z pełnym wsparciem wtyczki forów bbPress (plus niestandardowe tagi moderatora dla zadań oczekujących, rozwiązanych itp.) Oraz wbudowanymi opcjami dodawania sekcji wiedzy i sekcji FAQ.

14. Flatbase

Flatbase - responsywny motyw bazy wiedzy / Wiki

Flatbase to atrakcyjnie minimalna baza wiedzy lub motyw wiki. Dzięki niemu możesz stworzyć własną bazę wiedzy online dla klientów, a także dodać szybką stronę z często zadawanymi pytaniami i często zadawane pytania oraz forum dla bardziej zaangażowanego wsparcia.

15. Baza

Baza - Premium Baza wiedzy / Wiki / FAQ

Podstawowy motyw WordPress to łatwe w obsłudze internetowe centrum obsługi klienta, w którym możesz dodawać dokumenty pomocy, przewodniki po produktach, często zadawane pytania, artykuły wiki i wiele innych. Przejrzysty układ ułatwia klientom korzystanie i zrozumienie.

Wniosek

Teraz, gdy upewniłeś się, że Twój klient będzie zadowolony z Twojego produktu, a także obsługi klienta, możesz w końcu usiąść i zrelaksować się, ponieważ teraz stworzyłeś lojalnego klienta.

Dbaj o najwyższą jakość obsługi klienta, a nigdy nie będziesz się martwić o niezadowolenie klientów.

Jest to jeden z podstawowych sposobów budowania dobrze prosperującego biznesu. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w znalezieniu odpowiedniego motywu, który pomoże Ci stworzyć spersonalizowaną i atrakcyjną obsługę klienta. Daj nam znać, co myślisz. Szczęśliwy sprzedaży!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me