Najlepsze wtyczki lokalizatora sklepów WordPress

Jeśli Twoja firma ma wiele lokalizacji, wtyczki lokalizatora sklepów WordPress mogą okazać się przydatnymi dodatkami do Twojej witryny. Sieci motelowe, stacje benzynowe, sieci sklepów, salony piękności mogą korzystać z dodania wtyczek lokalizatora sklepów. Pomagają użytkownikom w łatwym znajdowaniu lokalizacji Twojej firmy. Te wtyczki polegają na Mapach Google do wyświetlania lokalizacji. Dzięki temu będziesz mógł także korzystać z funkcji Map Google, takich jak różne widoki mapy, geolokalizacja i wskazówki dojazdu do najbliższego sklepu. Dodatkowo, jeśli zdarzy ci się świadczyć jakiekolwiek usługi katalogowe, te wtyczki lokalizatora sklepów WordPress mogą pomóc wyświetlić fizyczną lokalizację wymienionych usług.


Zanurzmy się od razu (pamiętaj, że nie są w określonej kolejności, tylko nasze najlepsze typy).

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. MapSVG Store Locator

MapSVG Store Locator & World WordPress Map Plugin

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Utwórz oszałamiającą i konfigurowalną mapę lokalizatora sklepów za pomocą wtyczki MapSVG. Ta potężna i popularna wtyczka zawiera tysiące stylów map, pojemniki z możliwością dostosowania (dla menu mapy, filtrów i szczegółów) oraz łatwe opcje, które możesz włączyć dla odwiedzających twoją stronę. Dodaj filtry, aby użytkownicy mogli sortować według adresu, miasta, typu sklepu lub dowolnego innego niestandardowego pola. Lub dodaj opcję wyszukiwania według odległości, aby mogli zobaczyć, które sklepy są w pobliżu!

Chcesz dodać więcej do swoich lokalizacji na mapie? Z Galeria MapSVG dodatek możesz dodać popover lub zobacz galerię szczegółów. Dołącz miniatury, obrazy i suwaki wraz z nawigacją przyjazną dla dotyku. To świetny sposób na ulepszenie list lokalizacji!

A jeśli jesteś programistą, możesz rozszerzyć lub dostosować wtyczkę za pomocą wbudowanego szablonu, edytorów CSS i JS. Inne znaczące funkcje wtyczek obejmują niestandardowe mapy wektorowe, klikalne kształty, katalog aukcji, automatyczne znaczniki map i kompatybilność z przeglądarką.

2. Mapify Pro

Mapify Pro

Dzięki Mapify możesz tworzyć responsywne mapy lokalizatorów sklepów (lub dowolne mapy) za pomocą ich zaawansowanych, ale łatwych w użyciu funkcji. Należą do nich funkcje szczypania, powiększania i przesuwania, gotowość na urządzenia mobilne, galerie lokalizacji, dostosowywane podpowiedzi do map, konfigurowalne filtry lokalizacji, nieograniczone ikony znaczników map, zgłoszenia użytkowników front-end, niestandardowe mapy obrazów, klastry map i obsługa tłumaczeń (przez WPML). To nie są nawet wszystkie funkcje!

Ale jeśli chodzi o lokalizację sklepu, być może dwie z najważniejszych funkcji to możliwość wyszukiwania według promienia i najbliższych lokalizacji. Możesz nawet połączyć lokalizacje map z określonymi stronami lub witrynami stron trzecich – więc jeśli chcesz połączyć się ze stroną Yelp swojej lokalizacji, możesz to zrobić. Chcesz przetestować Mapify na własnej stronie? Możesz wypróbować za darmo – wystarczy pobrać kopię Mapify Lite na początek (pamiętaj, że nie będzie miał wszystkich funkcji w wersji Pro).

3. WP Multi Store Locator Pro

WP Multi Store Locator Pro Wtyczka WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

WP Multi Store Locator Pro to potężna wtyczka lokalizatora sklepów, której możesz używać do promowania i dostarczania informacji o różnych lokalizacjach sklepów. Dodaj informacje o swojej lokalizacji wraz z adresem, linkiem do witryny i wskazówkami. Następnie odwiedzający Twoją witrynę mogą przeglądać pobliskie sklepy, a także wyszukiwać według kategorii lub tagu. Wtyczka zawiera dodane przydatne funkcje do statystyk sklepu, dodawania menedżera sklepu oraz opcji importu / eksportu.

Co najlepsze, WP Multi Store Locator Pro w pełni integruje się z popularnymi programami do tworzenia stron. Wystarczy użyć ich niestandardowego bloku dla Visual Composer, Divi, Elementor i Beaver Builder (z większą liczbą programów budujących strony w drodze). Chcesz się bliżej przyjrzeć? Zapoznaj się z podglądem na żywo z 5 Układy WP Multi Store Locator Pro.

4. WP Store Locator (bezpłatny)

WP Store Locator Darmowa wtyczka WordPress

WP Store Locator to darmowa wtyczka, która dodaje wszystkie twoje lokalizacje na mapie, którą możesz całkowicie dostosować. Mapa i instrukcje jazdy mogą być w wybranym języku. Możesz dodać niestandardowe etykiety dla każdej lokalizacji i pomóc użytkownikom znaleźć lokalizacje za pomocą wielu filtrów, takich jak promień lub kategoria.

Lokalizator sklepów WP pomaga wyświetlać dowolną liczbę sklepów i umożliwia zmianę języka z panelu administracyjnego. Pracując ze skrótami, możesz dodawać szczegółowe informacje, takie jak godziny otwarcia, adresy, punkty orientacyjne lub numery telefonów. Dostępnych jest dziewięć ikon znaczników gotowych do siatkówki i możesz przeciągnąć dowolną z nich do dokładnej lokalizacji na mapie w edytorze. Jeśli masz koncentrację sklepów w dowolnym obszarze, funkcja grupowania znaczników przyda się. Ponadto dostępne są dodatki premium do zbiorczego importu, gromadzenia statystyk lub dodawania widżetu wyszukiwania.

5. Store Locator Plus (bezpłatny)

Store Locator Plus Darmowa wtyczka WordPress

Niezależnie od tego, czy masz dwa sklepy, czy tysiące sklepów, wtyczka WordPress Store Locator Plus może utworzyć wyszukiwarkę lokalizacji w Twojej witrynie. Bez nadmiernej konfiguracji możesz utworzyć stronę, wprowadzić swoje lokalizacje i dodać krótki kod. Wiele międzynarodowych marek, takich jak Bosche, korzysta z tej wtyczki, aby pomóc użytkownikom znaleźć sklepy.

Pracując z panelu administracyjnego i za pomocą dodatków możesz dostosowywać za pomocą CSS i HTML. Dodatki pozwalają dodawać wiele innych funkcji dostosowujących wrażenia użytkownika, takie jak włączanie i wyłączanie opcji wyszukiwania, kategoryzowanie lokalizacji, tworzenie stron SEO przyjaznych dla poszczególnych lokalizacji i więcej. Współpracuje z dodatkami innych firm, aby dodać linki do mediów społecznościowych do wszystkich twoich lokalizacji, dodać niestandardowe pola do twoich lokalizacji lub umożliwić użytkownikom zarządzanie lokalizacjami. Współdziała także z Gravity Forms w celu budowania formularzy oraz Menedżerem lokalizacji zdarzeń w celu łączenia wydarzeń z twoimi lokalizacjami. Darmowa wtyczka obsługuje wiele krajów i języków.

6. Zwinny lokalizator sklepów WordPress

Wyszukiwarka sklepów zwinnych

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Aby uzyskać pełny system zarządzania lokalizacją bogaty w funkcje, nie szukaj dalej niż Agile Store Locator. Jest wyposażony w kompletny system zarządzania zapleczem do zarządzania motywami, stylami i znacznikami. Umożliwia importowanie / eksportowanie lokalizacji sklepów, zarządzanie kategoriami i wyświetlanie lokalizacji na niestandardowych mapach. Nie tylko możesz dostosować swój wyświetlacz, dostępnych jest również wiele gotowych szablonów.

Jeden sklep może wyświetlać się w wielu kategoriach. Poza tym w dowolnym momencie sklepy otwarte same mogą się wyświetlać, przełączając przełącznik czasu włączania / wyłączania. Wtyczka zawiera wiele szablonów, w tym szablon harmonijkowy z hierarchią krajów, stanów, miast i sklepów. Jeśli liczba lokalizacji jest ogromna, grupowanie znaczników, niestandardowe filtry i znaczniki kategorii mogą pomóc zawęzić wyszukiwanie. Zawartość okna informacyjnego można dostosować, a dowolną lokalizację sklepu można skopiować za pomocą jednego kliknięcia. Możesz także śledzić wyszukiwania, najlepsze sklepy i najlepsze lokalizacje za pomocą Wykresu słupkowego Analytics. Na pulpicie administracyjnym można uzyskać dostęp do wszystkich statystyk dotyczących sklepów, wyszukiwań, kategorii i znaczników.

7. Super Store Finder

Wyszukiwarka Super Store

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Super Store Finder dla WordPress jest wyposażony w intuicyjny, responsywny projekt i potężną sekcję administracyjną lokalizatora sklepów WordPress. Na tym ekranie administratora możesz zarządzać ustawieniami mapy, kategoriami, tagami i powiadomieniami oraz dostosowywać style, kolory i etykiety. Obsługuje wiele języków, a także wyświetlanie mapy Google o pełnej szerokości.

Super Store Finder zawiera płaski lokalizator sklepu z motywami i schludny filtr sklepu ze składanym panelem. Wbudowana funkcja geolokalizacji pozwala użytkownikom znaleźć dokładną lokalizację Twojego sklepu i najkrótszą drogę do niego. Powiększane widoki ulic mogą prowadzić użytkownika do progu sklepu. Możesz przesyłać piękne zdjęcia lub filmy, aby pomóc widzom zajrzeć do Twojego sklepu. Wtyczka umożliwia korzystanie z niestandardowych markerów i wyszukiwania sklepów według regionu lub innych filtrów. Za pomocą plików CSV możliwy jest import zbiorczy adresów sklepów. Aby wskazać dokładne lokalizacje, po prostu przeciągnij i upuść znaczniki. Dostępne są również dodatki rozszerzające zakres funkcji.

8. Zaawansowany lokalizator sklepów

Zaawansowany lokalizator sklepów

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Możesz użyć Advanced Store Locator do wyświetlenia lokalizacji sklepu na trzy sposoby – na mapie Google, na liście lub na obu. Mało tego, możesz napisać post o dowolnej lokalizacji na swoim blogu WordPress, a następnie połączyć lokalizację z tym postem za pomocą krótkich kodów. Świetny sposób na przyciągnięcie czytelników do Twojego postu, a także zaoferowanie użytkownikom informacji o tej lokalizacji. Informacje o sklepie mogą być również oferowane w powiązanych postach. Użytkownicy mogą również wyszukiwać lokalizację według adresu, korzystać z widoku ulicy, aby znaleźć swoją lokalizację i uzyskać do niej wskazówki.

Pracując na wbudowanym interfejsie, możesz szybko dodawać, edytować lub usuwać sklepy oraz automatycznie geokodować adresy. Korzystając z adresów lub kodów pocztowych, użytkownicy mogą wyszukiwać najbliższy sklep. Na bezpiecznym https URL wtyczka może wykryć lokalizację użytkownika i wyświetlić najbliższy sklep.

9. Wyszukiwarka sklepów WordPress

Lokalizator sklepów WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Wtyczka lokalizatora sklepów WordPress pozwala dodawać dowolną liczbę filtrów. Obsługuje filtrowanie na żywo i skróty na dowolnej stronie. Jeśli podłączysz kategorie produktów do kategorii sklepu, możesz włączyć automatyczne filtrowanie na stronach produktów. Liczbę wyników wyświetlanych podczas wyszukiwania, wyświetlane informacje i powiązane przyciski wezwania do działania można dostosować. Możesz także skonfigurować ustawienia domyślne dla swoich nowych sklepów, aby ułatwić ich dodawanie.

Za pomocą tej wtyczki możesz dodać przycisk lokalizatora sklepu do strony produktu WooCommerce. Lokalizator wyskakuje następnie w trybie modalnym. Okno informacyjne można ustawić tak, aby wyświetlało informacje kontaktowe, wezwanie do działania, zdjęcie sklepu lub godziny otwarcia. Dzięki ponad dziesięciu możliwym układom i ponad 90 opcjom niewiele możesz zrobić, aby pomóc użytkownikom znaleźć Twój sklep.

10. Lokalne SEO firmy Yoast

Lokalizator sklepów Yoast

Lokalna wtyczka SEO dla WordPress firmy Yoast ma wbudowaną funkcjonalność WordPress Store Locator. Aby móc z niej korzystać, musisz kupić roczną licencję wyszukiwarka lokalizacji chociaż funkcja.

Wtyczka umożliwia użytkownikom filtrowanie sklepów lub dowolnej innej lokalizacji według promienia, stanu lub kodów pocztowych. Po prostu klikając przyciski i zaznaczając opcje, możesz dodać adres swojego sklepu do strony. Godziny pracy można dodać w tym samym polu, co adres. Lub używając skrótów, możesz wstawić je osobno. Skróty można dodawać do dowolnej strony lub postu lub do samych stron lokalizacji. Możesz także dodać widżet lokalizatora sklepu WordPress w dowolnym obszarze witryny.

11. Zaawansowane mapy Google

Zaawansowane mapy Google

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli korzystasz tylko z ograniczonej liczby lokalizacji, możesz po prostu polegać na wtyczce Google Maps, takiej jak Advanced Google Maps Plugin for WordPress. Możesz oznaczyć te lokalizacje na mapie i pomóc w ustalaniu trasy. Ta najlepiej sprzedająca się wtyczka mapująca jest w szczególności zgodna z RODO, obejmuje obsługę wielu filtrów map, oferuje wiele tras (świetna funkcja dla osób, które pozwalają szybko znaleźć i dotrzeć do lokalizacji sklepu) oraz super pomocną funkcję „szukaj w pobliżu”, aby znaleźć najbliższą lokalizację.

12. VO Store Locator (bezpłatny)

Wtyczka VO Store Locator

VO Store Locator to darmowa wtyczka, która zawiera narzędzia pomagające sprzedawcom, franczyzom i dystrybutorom. Pozwala dostosować kolory pinów dla poszczególnych tagów w celu rozróżnienia lokalizacji. Wbudowane funkcje, takie jak automatyczna lokalizacja, aby znaleźć sklep najbliższy bieżącej lokalizacji, oraz szczegółowe wskazówki ułatwiają znalezienie witryn sklepowych. Plus ostatnio zaktualizowana wtyczka do pracy z narzędziem do tworzenia stron metodą przeciągnij i upuść Visual Composer, dzięki czemu możesz dołączyć własne mapy do dowolnego układu postu lub układu strony.

13. SimpleMap Store Locator (bezpłatny)

SimpleMap Store Locator Plugin

SimpleMap Store Locator to łatwa w użyciu międzynarodowa wtyczka lokalizatora sklepów, która pozwala użytkownikom przeszukiwać bazę danych za pomocą kodów pocztowych. Pomaga wyróżnić Twoje lokalizacje dzięki dostosowywanym tagom. Inne wspaniałe funkcje obejmują nieograniczoną liczbę lokalizacji, konfigurowalne wyniki wyszukiwania mapy, łatwe opcje ustawień (nie wymaga kodu) oraz funkcję szybkiej edycji do aktualizacji map i baz danych w czasie rzeczywistym.

14. Locatoraid (bezpłatny)

Locatoraid Store Locator Plugin

Locatoraid to kolejna wtyczka lokalizatora sklepów WordPress, która jest lekka, responsywna i zawiera wiele konfigurowalnych stylów map. W szczególności wtyczka jest wyposażona w funkcję automatycznego geokodu, dzięki czemu można dodawać lokalizacje, aby klienci mogli je natychmiast znaleźć. Łatwy do pozyskania krótki kod sprawia, że ​​wstawianie mapy (ze zdefiniowanym zastępczym tekstem wyszukiwania, promieniem, układem itp.) Jest dziecinnie proste – po prostu edytuj parametry, gdy dodasz krótki kod do dowolnego pola tekstowego, strony lub widżetu. Ponadto istnieją konfigurowalne style map, aby upewnić się, że lokalizator sklepu pasuje do reszty witryny.

Podsumowanie najlepszych wtyczek lokalizatora sklepów WordPress

Naprawdę masz wiele opcji, aby umieścić swoje sklepy na mapie, aby pomóc swoim klientom. Próbowałeś któregoś z nich? Poinformuj nas, który z nich działał dla Ciebie. Jeśli chcesz, możesz być bardzo pomysłowy, wyświetlając swoje lokalizacje na mapie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me