10 najlepszych wtyczek, dodatków i rozszerzeń Gutenberg

Gutenberg jest potężnym edytorem treści, ale dodatki rozszerzają możliwości rewolucyjnego edytora bloków. Dzięki odpowiednim dodatkom, rozszerzeniom i wtyczkom Gutenberga możesz wzmocnić edytor i stworzyć niezwykłe układy treści, które będą kierować Twoim planem biznesowym.


Po pierwsze skorzystam z Gutenberga wtyczki, dodatki, i rozszerzenia zamiennie w dzisiejszym poście. Dlaczego? Dodatek lub rozszerzenie WordPress to wtyczka, która rozszerza inną wtyczkę lub rdzeń WordPress. Tak więc dodatek, rozszerzenie lub wtyczka Gutenberga to dowolna wtyczka WordPress, która rozszerza edytor Gutenberga.

Po drugie, mam nadzieję, że podoba Ci się ta kolekcja wtyczek Gutenberg. Nazywaj je dodatkami, rozszerzeniami, wtyczkami lub czymkolwiek; narzędzia te rozszerzają edytor Gutenberga poza Twoją wyobraźnię! Innymi słowy, Twoja podróż do lepszych treści internetowych stała się jeszcze prostsza dzięki wtyczkom Gutenberg, które omawiamy dzisiaj.

Należy pamiętać, że większość dodatków Gutenberg oferuje podobne bloki. Prawdziwa różnica polega na opcjach, które każda wtyczka oferuje dla poszczególnych bloków. Dlatego najlepsza wtyczka Gutenberg to taka, która oferuje wszystkie opcje potrzebne do tworzenia i dostosowywania treści do treści twojego serca.

W poniższej sekcji wskazujemy 14 najlepszych wtyczek WordPress, które całkowicie zmienią sposób interakcji z edytorem Gutenberga. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym programistą, poniższe wtyczki Gutenberg oferują wiele opcji tworzenia pożądanych treści.

Bez zbędnych ceregieli ulepszmy edytora Gutenberga o kilka dodatków, abyś mógł tworzyć treści jak szef. Zapomnij o kubku kawy, który masz w prawie każdym poście; Zresztą i tak cię tu nie zatrzymam. Wystarczy pobrać jedno rozszerzenie Gutenberg z poniższej listy, uruchomić je i dobrze się bawić!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Getwid

getwid gutenberg blokuje wtyczkę wordpress

Pierwsze miejsce zajmuje Getwid, fajna wtyczka Gutenberg blokująca Motopress, zaufanego programistę WordPress z ponad sześcioletnim doświadczeniem. Wtyczka to fantastyczny zbiór ponad 30 bloków treści, które zapewniają dużą kontrolę nad twoimi treściami. Jest łatwy w konfiguracji i obsłudze, że powinieneś być i uruchomić w mgnieniu oka.

Getwid znacznie rozszerza edytor Gutenberga. Jest dostarczany z pięknym zestawem bloków treści, takich jak między innymi suwaki multimediów i tekstu, suwaki obrazu, sekcje, banery, galerie stosów obrazów, pola cen, niestandardowe typy postów, Instagram i MailChimp. Podstawową wtyczkę można pobrać bezpłatnie z WordPress.org. Sprawdź naszą recenzję Getwid i przewodnik, aby dowiedzieć się więcej!

2. ZeGuten

Bloki ZeGuten dla Gutenberga

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Dzięki ZeGuten nie musisz martwić się o narzędzie do tworzenia stron, ponieważ możesz po prostu korzystać z Gutenberga. Ten dodatek do bloków zawiera obecnie 11 bogatych w funkcje bloków, których można używać do dostosowywania układów postów i układów strony za pomocą Gutenberga. Dodaj interaktywne mapy, notki post, banery przyciągające uwagę, karuzele, pouczające paski postępu i kółka, porównanie obrazów (lub przed i po), listy z ikonami, sekcje niestandardowe, posty, a nawet liczniki czasu (wycena zajmie zakładki, a opinie wkrótce! ).

Ale to nie wszystko. Bloki obejmują także konfigurowalne ustawienia nakładek gradientowych, dzielniki kształtów, efekt paralaksy, animacje, responsywne układy, niestandardowe wypełnienia / marginesy (i odstępy między kolumnami) i wiele innych. ZeGuten jest również zoptymalizowany pod kątem SEO, współpracuje z każdą aktualną instalacją WordPress i jest bardzo łatwy w użyciu. Po prostu zainstaluj ZeGuten aby rozpocząć tworzenie własnego projektu!

3. Guteblock

Guteblock - Ultimate Gutenberg Blocks Plugin

Gutenberg jest świetny – ale brakuje mu wielu podstawowych bloków, których chcą blogerzy i firmy. W tym miejscu pojawia się Guteblock. Ta bezpłatna wtyczka wypełnia lukę dla właścicieli witryn, którzy chcą dodawać profesjonalne i konfigurowalne bloki do swoich witryn.

Guteblock zawiera 12 kreatywnych bloków, wszystkie z wbudowanymi stylami, aby ułatwić projektowanie stron internetowych. Na przykład bloki Profile autora, Drop Cap i Post Grid są idealne do projektowania własnych niestandardowych stron blogu. Możesz też użyć członków zespołu, referencji i bloków wezwania do działania, aby stworzyć oszałamiającą stronę docelową dla swojej firmy. Inne dostępne bloki to Kontener, Separator, Przekładka / Dzielnik, Pole liczbowe, Powiadomienie, Ikony udostępniania.

Ale to nie wszystko – programista Guteblock ma już ponad 15 NOWYCH bloków! Możesz także dodawać akordeony, przyciski, mapy Google, listy ikon, tabele cen i wiele więcej. Istnieje również Guteblog motyw (autorstwa tych samych programistów) zaprojektowany do płynnej współpracy z Guteblock – dzięki czemu każda funkcja i styl wygląda świetnie.

4. Bloki atomowe

wtyczki Gutenberga - bloki atomowe

Bez wątpienia edytor Gutenberga całkowicie zmienił sposób tworzenia treści. W przeciwieństwie do przeszłości możesz teraz tworzyć niesamowite strony internetowe w kilka minut. A dzięki dodatkom Gutenberga, takim jak bloki atomowe, tworzenie niezwykłych stron internetowych nigdy nie było łatwiejsze.

Wtyczka Atomic Blocks zapewnia wiele imponujących elementów składowych strony, które pozwalają na stworzenie witryny, którą chcesz. Wtyczka oferuje między innymi bloki Gutenberga, takie jak biuletyny, blok sekcji i układu, kontenery, ikony udostępniania, wezwanie do działania (CTA), powiadomienia wbudowane i kolumny zaawansowane..

5. CoBlocks

coblocks Gutenberg blokuje wtyczkę

Gutenberg śnieżkuje, a znaczną część wzrostu widać dzięki dodatkom rozszerzającym edytor bloków. Rozszerzenie, takie jak CoBlocks, ma imponujące funkcje. Pozwala w pełni wykorzystać możliwości edytora Gutenberga bez konieczności intensywnego wysiłku z Twojej strony.

Dostarczone przez GoDaddy, Coblocks oferuje między innymi bloki, takie jak alerty, akordeony, profile autorów, sekcje bohaterów, loga i odznaki, mapy, karty multimedialne, usługi i dzielniki. Wtyczka jest niezwykle wydajna, a jednocześnie lekka, co oznacza, że ​​możesz zbudować piękną i superszybką stronę internetową.

6. Ostateczne dodatki dla Gutenberga

ostateczne dodatki dla Gutenberga

Podczas tworzenia strony internetowej potrzebujesz całej mocy dostosowywania, którą możesz zdobyć. A jeśli szukasz rozszerzenia Gutenberg, które oferuje takie możliwości, pokochasz Ultimate Addons. Zespół Brainstorm Force stojący za wtyczką przeszedł siebie i jest oczywisty.

Ultimate Addons oferuje dużą liczbę kreatywnych bloków Gutenberga, dzięki czemu możesz tworzyć nienaganne strony bez pisania kodu. Mówimy o blokach, takich jak wyjątkowe nagłówki, zaawansowane kolumny, cytaty blokowe, wezwanie do działania, stylista formularza kontaktowego 7, oś czasu treści i mapy Google, między innymi.

BTW, jeśli jesteś zainteresowany, Brainstorm Force oferuje ponad 20 gotowych darmowych stron startowych zbudowanych przy użyciu Gutenberga, Ultimate Addons dla Gutenberga i motywu Astry. Oprócz Ultimate Addons potrzebujesz Wtyczka Astra Starter Sites aby uzyskać bezpłatne strony internetowe.

7. Bloki kadencji

kadence blokuje wtyczkę Gutenberga

W przeszłości potrzebne były umiejętności kodowania na poziomie boga lub solidna wtyczka do tworzenia stron, aby tworzyć piękne układy. Wszystko zmieniło się znacznie wraz z wejściem do Gutenberg. Edytor jest potężny, tak, ale połącz go z wtyczką Kadence Blocks, a otrzymasz supernową.

Niestandardowe bloki Kadence obejmują między innymi układy wierszy, zaawansowane galerie, nagłówki, przyciski, ikony, przekładki, referencje, akordeony, pola informacyjne, zakładki i ikony. Każdy blok zawiera obszerną listę opcji, które pozwalają tworzyć wyjątkowe treści wizualnie.

8. Bloki wydr

Wydra blokuje dodatki Gutenberga

Otter Blocks jest dostarczany przez Themeisle, jednego z najbardziej renomowanych programistów WordPress w Internecie. Wtyczka to piękna kolekcja kreatywnych bloków Gutenberga i gotowych do importowania szablonów. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, możesz dokładnie dostosować każdy blok lub szablon.

Wtyczka Gutenberg Otter Blocks oferuje wiele różnych bloków, w tym między innymi sekcje, usługi, cenniki, siatki postów, Mapy Google, referencje, ikony Czcionki Niesamowite i przyciski udostępniania. To świetne narzędzie do tworzenia doskonałej zawartości bez zerwania.

9. Możliwość układania w stosy

wtyczka Gutenberga do ustawiania w stosy

A kiedy wydaje Ci się, że wszystko widziałeś, wtyczki Gutenberga wciąż się pojawiają. Na scenie mamy ładną wtyczkę Gutenberg firmy Gambit Technologies. Wtyczka oferuje bogate w funkcje bloki, które pomogą Ci zbudować wymarzoną stronę internetową jednym kliknięciem.

Imponujące bloki dostarczane wraz z układaniem w stosy obejmują kontenery, separatory, siatki słupków, siatki elementów, akordeony, skrzynki obrazów, bloki elementów, lista ikon, CTA, nagłówki, karty, wyskakujące okienka wideo, liczniki, referencje, tabele cen, członkowie zespołu i tak dalej.

10. Zaawansowany Gutenberg

zaawansowana wtyczka Gutenberg

Podczas gdy większość wtyczek Gutenberg oferuje prawie takie same funkcje, ale zaawansowana wtyczka Gutenberg idzie o krok dalej. Oprócz ponad 20 bloków treści wtyczka zapewnia większą kontrolę nad edytorem Gutenberga. Teraz możesz aktywować bloki treści dla poszczególnych użytkowników. Oznacza to, że tylko niektórzy użytkownicy mogą edytować określone bloki treści.

Advanced Gutenberg oferuje szereg uroczych i łatwych w użyciu klocków. Dostajesz menedżera kolumn, suwaki postów, suwaki produktów WooCommerce, zaawansowany blok przycisków, formularze kontaktowe, zaawansowany blok listy, akordeony, referencje, zakładki, lepsze bloki zdjęć i wideo itp..

11. Ultimate Blocks

Wtyczki Gutenberg Ultimate Block

Nadal jesteśmy przy tym. Pod numerem dziewiątym mamy wtyczkę Ultimate Blocks Gutenberg. To sprytny mały silnik, który gwarantuje doładowanie twojego edytora Gutenberga. Jest to najlepsze rozszerzenie Gutenberga dla blogerów i marketerów, dzięki mnóstwu imponujących funkcji.

Ponad 18 bloków treści sprawia, że ​​Ultimate Blocks oferuje mnóstwo amunicji do tworzenia wyjątkowych stron internetowych z tej galaktyki. Znaczące bloki obejmują filtr treści, recenzje, karty, spis treści, wezwanie do działania, przełączanie treści, stylowe pola i listy, rozwijaną zawartość i wiele więcej.

12. Qodeblock

qodeblock Gutenberg plugin

Wreszcie, mamy kolekcję Gutenberg Blocks od Qodeblock. To fantastyczny dodatek Gutenberga, który zawiera ponad 20 bloków treści. Wtyczka oferuje świetną listę bloków, które dają większą kontrolę, aby szybko utworzyć i uruchomić dowolną witrynę.

Dostępne zegary obejmują zaawansowane kolumny, akordeony, profile autorów, przyciski, wezwania do działania, blok kontenerów, biuletyny e-mailowe, powiadomienia wbudowane, tabele cen, siatki postów / stron, ikony mediów społecznościowych, a lista jest długa. Ta kolekcja bloków Gutenberga oferuje dużą elastyczność w budowaniu witryny tak, jak sobie wyobrażasz.

13. EditorsKit

Gutenberg Page Building Toolkit - EditorsKit

EditorsKit zawiera dodane opcje bloków dla formatów tekstowych (w tym nofollow / linki sponsorowane, podświetlony tekst, transformacja tekstu, wcięcia itp.), Wsparcie znakowania, opcje widoczności (pokaż / ukryj bloki na podstawie urządzenia, zalogowanych użytkowników, ACF lub logiki warunkowej) , szacowany czas czytania, sprawdzone listy, elastyczne wyrównanie tekstu i więcej. Ale być może jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest opcja importu i eksportu bloków. Dzięki niemu możesz łatwo eksportować i ponownie wykorzystywać bloki bezpośrednio z edytora.

A dla osób znających kod, EditorsKit dodał także więcej klas CSS jako tryb edytora kodu (wraz z wyróżniaczem składni).

14. Gridbuilder WP

Gridbuilder WP

Szukasz lepszych siatek i filtrów do wykorzystania na swoich stronach? Daj Gridbuilder WP próba. Ta wtyczka premium zawiera łatwe opcje tworzenia własnych niestandardowych siatek (do wyboru z muru, uzasadnienia, metra lub karuzeli) wraz z ustawieniami wyszukiwania aspektowego. Wtyczka jest oczywiście kompatybilna z Gutenberg, a także ACF dla niestandardowych pól, tłumaczeń Polylang lub WPML, produktów WooCommerce i innych.


Gutenberg to potężny edytor treści z świetlaną przyszłością. Pozwala tworzyć niesamowite strony internetowe za pomocą kilku kliknięć. Dodatki / wtyczki / rozszerzenia Gutenberg oparte są na domyślnym edytorze Gutenberg, oferując jeszcze więcej mocy do zginania Gutenberga w dowolny sposób.

Aby wybrać najlepszą wtyczkę Gutenberg dla swoich potrzeb, musisz wypróbować kilka opcji. Większość wtyczek Gutenberg oferuje te same bloki treści. Jednak każda wtyczka Gutenberg ma różne opcje dostosowywania każdego bloku, co oznacza, że ​​to, co działa dla mnie, może nie działać.

Mamy nadzieję, że znajdziesz niesamowitą wtyczkę Gutenberg, która doładuje Twoją witrynę WordPress. Moim ulubionym do tej pory jest wtyczka Getwid Gutenberg firmy MotoPress. Ale która jest twoją ulubioną wtyczką Gutenberg? Udostępnij swój najlepszy wybór w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me