Witryna bez obrazów jest dobrze, bezbarwna. Wiesz nudne. Witryna z niezoptymalizowany obrazy to kompletny hamulec, który pochłonie Twoją cenną przepustowość, spowolni wszystko i zniszczy wrażenia użytkownika (UX).


Każdy właściciel witryny powinien zawsze dążyć do zapewnienia swoim użytkownikom jak najlepszej obsługi. Używanie ciężkich zdjęć, których ładowanie trwa wieki, nie jest sposobem na usprawnienie obsługi. A jeśli masz ciężkie obrazy w swojej witrynie, prawdopodobnie nie zoptymalizowałeś tego samego dla wyszukiwarek. Tracisz punkty UX i SEO w lewo, w prawo i na środku, a Twoja firma online ponosi ciężar tego wszystkiego.

Dzisiejszy post pokaże Ci, jak zoptymalizować swoje zdjęcia pod kątem najlepszej wydajności witryny i celów SEO. Po co mieć superszybką stronę internetową, która ma kiepski wizerunek SEO? Ponadto znajdziesz przydatne wtyczki do optymalizacji obrazu, które poprawią wydajność Twojej ukochanej witryny WordPress. Ciesz się postem i podziel się swoimi przemyśleniami (lub cokolwiek innego naprawdę) w komentarzach. Zawsze czekamy na to ��

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Jak zoptymalizować obrazy do WordPress (przed przesłaniem)

Zanim spojrzymy na wtyczki do optymalizacji obrazu WordPress, usuńmy kilka rzeczy. Optymalizacja obrazów WordPress w celu uzyskania najlepszej wydajności i SEO wykracza poza zwykłe wtyczki. Na przykład musisz zapewnić:

 • Twoje zdjęcia są odpowiednio nazwane (idealne dla SEO)
 • Obrazy mają odpowiedni rozmiar (po co przesyłać duży plik, gdy mniejszy może załatwić sprawę?)
 • Smashujesz swoje obrazy (Zmniejsza rozmiar plików graficznych)
 • Ty dodajesz alt i tytuł atrybuty twoich zdjęć (idealne dla SEO)

Nazewnictwo obrazów odpowiednio

Musisz nazwać swoje zdjęcia jak marketer – lub z myślą o SEO. Rozumowanie tutaj jest dość proste: odpowiednio nazwane obrazy pojawią się w wynikach wyszukiwania Grafiki Google, co znacznie zwiększy ruch. Ponadto właściwie nazwane obrazy są łatwiejsze do śledzenia i wyszukiwania. W przypadku SEO: jeśli pracujesz ze słowami kluczowymi, dobrze byłoby umieścić słowo kluczowe w tytule obrazu.

Nie przesyłaj zdjęć wyglądających jak PHOTO101.jpg lub czegoś podobnego, odpowiednio nazwij wszystkie swoje zdjęcia. Technicznie rzecz biorąc, prawidłowe nazywanie zdjęć nie ma żadnego wpływu na wydajność witryny, ale jest dobre dla SEO.

Używanie obrazów o odpowiednich rozmiarach

Jeśli prześlesz szalone duże obrazy, a następnie zmienisz ich rozmiar przy użyciu HTML, uważam, że marnujesz czas i spowalniasz witrynę WordPress w tym samym cholernym czasie. Jeśli chcesz na przykład wyświetlić obraz 300 x 300, upewnij się, że obraz ma wymiary 300 x 300 przed przesłaniem.

Jeśli możesz zmniejszyć obraz i zmienić jego rozmiar na 300 x 300 za pomocą HTML bez pogorszenia jakości, tym lepiej. Po prostu nie powiększaj swoich zdjęć, niż naprawdę potrzebujesz.

Smushing Images

Smushing znacznie zmniejszy rozmiar twoich zdjęć. Proces ten polega na usunięciu obrazów uzupełniających danych, takich jak współrzędne GPS, rodzaj używanej kamery i data utworzenia.

Używanie duszków

Sprites, dość znana technika CSS, pozwala na użycie jednego obrazu, aby osiągnąć różne projekty w całej witrynie. W przeciwieństwie do wczytywania kilku zdjęć (co zajmuje dużo czasu), duszki załadują jeden obraz, co pozwala zaoszczędzić wiele sekund czasu ładowania strony.

Zawsze dodawaj atrybut ALT do swoich zdjęć

Dodawanie alt atrybut twoich zdjęć nie przyspiesza Twojej witryny WordPress, ale zdecydowanie jest dobry dla Twojej kampanii SEO. Pająki wyszukiwarek nie widzą twoich zdjęć w taki sam sposób, jak ludzie. Opierają się na informacjach dołączonych do Twojego obrazu (np. Tytuł obrazu i zawartość alt atrybut), aby sklasyfikować i ostatecznie uszeregować obraz.

Podczas, gdy alt atrybut powinien być używany do przechowywania tekstu alternatywnego dla obrazu (jeśli obraz nie zostanie załadowany z tego czy innego powodu, tekst zastępczy zostanie wyświetlony na swoim miejscu), możesz użyć tego atrybutu do celów SEO. Możesz wrzucić słowo kluczowe lub frazę kluczową do alternatywnego tekstu i obserwować, jak SEO rośnie.

Dziesięć najlepszych (10) wtyczek do optymalizacji obrazu dla WordPress

Z tą pierwszą częścią, być może, powinienem przestać ujawniać tajemnice branży SEO i przejść do bardziej soczystej części tego postu; Wtyczki do optymalizacji obrazu WordPress!

EWWW Image Optimizer WordPress Plugin

EWWW Image Optimizer Optymalizacja obrazu Wtyczka WordPress

Dzięki ponad trzystu tysiącom (300 000) pobrań i doskonałej ocenie 4,8 / 5 gwiazdek, EWWW Image Optimizer to wtyczka do optymalizacji obrazu, która uratuje Twoją stronę WordPress. Zaprogramowany do automatycznego uruchamiania, możesz użyć Optymalizatora obrazu EWWW do optymalizacji obrazów podczas przesyłania ich do witryny, a także wcześniej przesłanych obrazów

Oprócz tego możesz łatwo konwertować obrazy do mniejszych formatów plików. Wtyczka korzysta z narzędzi graficznych gifsicle, jpegtran, pngquant, pngout i optipng, aby zoptymalizować obrazy bez utraty jakości. Zalety korzystania z EWWW Image Optimizer obejmują:

 • Szybsze kopie zapasowe
 • Strony internetowe ładują się szybciej
 • Mniejsze wykorzystanie przepustowości
 • Wtyczka jest superszybka i łatwa w instalacji i obsłudze (sam wypróbowałem)
 • Lepsza optymalizacja PNG
 • Itp

Wtyczka WordPress do programu Image Optimizer CW

CW Image Optimizer Optymalizacja obrazu Wtyczka WordPress

Szukasz wydajnej i bezpiecznej wtyczki do optymalizacji obrazu? CW Image Optimizer to Twoja odpowiedź. CW Image Optimizer korzysta z narzędzia Linux littleutils image do zmniejszenia rozmiaru plików obrazu, co z kolei poprawia wydajność witryny WordPress.

Ponadto Jacob Allred – autor – chce, abyś wiedział, że gdy wtyczka jest oparta na WP Smush.it, nie musisz zawracać sobie głowy polityką prywatności i TOS (warunki świadczenia usług) Smush.it, ponieważ Twoje zdjęcia nigdy nie opuszczą Twojego serwera . Instalowanie littleutils dla Linuksa może być nieco trudne dla początkujących WordPress, ale z imponującą oceną 4,4 / 5,0 i ponad dwudziestoma tysiącami (20 000) pobrań, CW Image Optimizer jest warty sprawdzenia.

WP Smush.it WordPress Plugin

WP Smush.it Optymalizacja obrazu Wtyczka WordPress

WP Smush.it, zarządzany i zarządzany przez WPMU DEV, umożliwia optymalizację obrazów poprzez kompresję ich indywidualnie w Biblioteka multimediów lub luzem z Głoska bezdźwięczna menu w Administrator WordPress (pulpit nawigacyjny). WP Smush.it integruje WordPress z Smush.it API, która jest platformą, która umożliwia tej wtyczce optymalizacji obrazu:

 • Usuń dodatkowe dane z plików JPEG
 • Zoptymalizuj kompresję JPEG
 • Konwertuj pliki GIF na PNG
 • Usuń nieużywane kolory z indeksowanych obrazów

WP Smush.it automatycznie optymalizuje obrazy za kulisami. Wtyczka może optymalizować obrazy podczas dodawania ich do bloga, a także optymalizować istniejące obrazy za pomocą kilku kliknięć. WP Smush.it został pobrany ponad 800 000 razy, ma ocenę 4,1 / 5,0 i możesz spodziewać się świetnego wsparcia i innych funkcji od profesjonalnego zespołu WPMU DEV.

Leniwe ładowanie wtyczki WordPress

Leniwy ładowanie obrazu Optymalizacja wtyczki WordPress

Dość nazwa wtyczki, która zapewnia doskonałą optymalizację obrazu dla lepszej wydajności strony. Najlepsze jest to, że Lazy Load działa od razu po wyjęciu z pudełka, co oznacza, że ​​nie musisz konfigurować czasochłonnych opcji. Wtyczka, która oferuje ponad osiemdziesiąt tysięcy (80 000) pobrań i ocenę 4,5 / 5,0, działa automatycznie i używa jQuery.sonar do ładowania zdjęć tylko wtedy, gdy są widoczne dla użytkownika. Twoje zdjęcia będą się pojawiać jeden po drugim, gdy użytkownik przewinie stronę.

Lazy Load to niesamowity wynik połączonych wysiłków Jake’a Goldmana z 10up LLC, Automattic i TechCrunch. Lazy Load to świetne odzwierciedlenie mocy pliku jQuery.sonar i świetna wtyczka do optymalizacji obrazu dla WordPress.

Obrazy przyjazne SEO Wtyczka WordPress

Obrazy przyjazne SEO Optymalizacja obrazu Wtyczka WordPress

Jeśli pozostajesz w tyle za SEO pozycjonowaniem obrazu, wkrótce odkryjesz, dlaczego SEO Friendly Images to wymagana wtyczka do optymalizacji obrazu WordPress. Pozycjonowany również jako wtyczka SEO WordPress, SEO Friendly Images automatycznie dodaje alt i tytuł atrybuty twoich zdjęć. Po prostu ustaw swój alt tytuł opcje łatwo i twoja praca jest skończona!

Jak widzieliśmy wcześniej, alt atrybut jest bardzo ważny dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. The tytuł atrybut zawiera tekst (etykietkę), który pojawia się po najechaniu myszką na obraz. SEO Friendly Images został opracowany przez Vladimira Prelovaca (znanego autora wtyczek WordPress innych popularnych wtyczek, takich jak Smart YouTube Pro i Dysk testowy) ma ocenę 4,0 / 5,0 i ponad milion (1 mln) pobrań.

Wtyczka Hammy WordPress

Wtyczka WordPress do optymalizacji obrazu Hammy

Chcesz zapewnić optymalną jakość obrazu na wielu urządzeniach, zwłaszcza telefonach komórkowych? Jeśli powiesz tak, Hammy cię zainteresuje. Zamiast zmniejszać rozmiar zdjęć, Hammy pobiera zdjęcia ze swoich postów i stron i generuje kilka mniejszych obrazów. Gdy czytelnik wejdzie na twoją stronę, Hammy automatycznie wyświetla najbardziej odpowiedni obraz. Daje to użytkownikom mobilnym lepsze wrażenia.

Wtyczka korzysta z jQuery, ale jeśli ta ostatnia jest niedostępna, Hammy wróci do oryginalnego obrazu. Może to stanowić problem i być może jest to jedyny powód, dla którego wtyczka ma ocenę 3,8 / 5,0 i tylko około 17 tysięcy pobrań (16,9 tys.). Hammy pobiera również metadane alt tytuł atrybuty z oryginalnego obrazu, co jest świetnym plusem. Niestety wtyczka nie obsługuje niestandardowych typów postów i wymaga sporo konfiguracji do działania.

Wtyczka Imsanity WordPress

Imsanity Image Optimization WordPress Plugin

Czy jesteś zmęczony przesyłaniem danych przez użytkowników (lub użytkowników) bezmyślnie ogromne zdjęcia? Nie musisz już ręcznie zmniejszać obrazów, ponieważ teraz masz Imsanity. Możesz łatwo skonfigurować maks. Wysokość, wysokość i jakość obrazu, które pomogą Imsanity utrzymać kontrolę nad wszystkimi przesłanymi obrazami. Wtyczka skaluje duże obrazy do wstępnie skonfigurowanego rozmiaru, a następnie zastępuje oryginały. Wtyczka jest wyposażona w opcję zmiany rozmiaru, która zajmuje się poprzednio przesłanymi obrazami. Imsanity ma inne cechy niewymienione powyżej i ma ocenę 4,9 / 5,0.

Prizm Image WordPress Plugin

Prizm Image Optimization WordPress Plugin

Według Accusoft, autora, ta wtyczka do optymalizacji obrazu WordPress pozwala „… zmniejszyć rozmiar pliku obrazów nawet o 70%…” bez utraty rozdzielczości i jakości obrazu. Przy zaledwie czterech tysiącach (4k) pobrań i ocenie 3,5 / 5,0 możemy argumentować, że wtyczka optymalizacji obrazu Prizm dociera krok po kroku, a raczej obraz po obrazie.

Prizm Image pomaga zoptymalizować kompresję JPEG, zoptymalizować PNG i GIF, usunąć metadane z plików JPEG i wiele więcej. Aby skorzystać z wtyczki, musisz się zarejestrować, aby uzyskać bezpłatne konto Prizm Image. Jeśli mnie zapytasz, ta wtyczka do optymalizacji obrazu wygląda świetnie, ale kilka pobrań i ocena poniżej czterech gwiazdek nadają jej zły klimat.

PB Responsive Images Wtyczka WordPress

PB Responsive Images Optimization WordPress Plugin

Chciałbym powiedzieć, że responsywne projektowanie stron internetowych jest przyszłością, ale jest tu właśnie u nas, w teraźniejszości. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, responsywne projektowanie pozwala tworzyć witryny, które świetnie wyglądają na wszystkich urządzeniach, niezależnie od szerokości ekranu.

Aby osiągnąć najlepszy wynik, zarówno treść tekstowa, jak i obrazy muszą reagować szybko. W tym miejscu pojawiają się obrazy responsywne PB. Wtyczka formatuje obrazy zgodnie ze standardowymi zapytaniami o media CSS, oferując dużą elastyczność. Możesz dostosować swoje zapytania o media dla każdego obrazu, posta lub układu. PB Responsive Images został opracowany przez Jacoba Dunna i Phenomblue i ma ocenę 4,5 / 5,0.

Wtyczka WordPress do zmieniania plików multimedialnych

Narzędzie do zmiany nazw plików multimedialnych Optymalizacja obrazu Wtyczka WordPress

Prawdopodobnie przynajmniej raz w przeszłości zauważyłeś niepoprawnie oznaczony plik obrazu na swojej stronie WordPress. Ręczna zmiana nazwy pliku oznacza, że ​​musisz również edytować wszystkie odniesienia do tego obrazu. Jeśli mnie o to zapytasz, zabrzmi to szczególnie, jeśli prowadzisz dużą stronę internetową.

Co by było, gdybyś otrzymał wtyczkę do optymalizacji obrazu WordPress, która zajmuje się ciężkim podnoszeniem? Zgadnij co, Media File Renamer to tylko wtyczka. Ta wtyczka pomaga zmienić nazwę zdjęć bez zerwania. Ponadto Media File Renamer automatycznie aktualizuje wszystkie odniesienia (linki do postów i stron, src itp.), Co ułatwia pracę. Możesz nawet masowo zmieniać nazwy wszystkich swoich plików jednocześnie. Pomyśl tylko, co to oznacza dla Twoich działań SEO związanych z wizerunkiem.

ShortPixel

ShotPixel Image Optimizer

ShortPixel to wtyczka do kompresji obrazu, która po prostu działa: zainstaluj ją, a następnie zapomnij o niej. Dzięki ponad 20 000 aktywnych instalacji według WordPress jest to popularny wybór dla tych, którzy są świadomi znaczenia zoptymalizowanych obrazów na swojej stronie.

Istotnym czynnikiem dla SEO jest posiadanie witryny, która szybko się ładuje, a obrazy są zazwyczaj największym zasobem w danej witrynie. Potężne algorytmy ShortPixel zapewniają, że obrazy (JPEG, PNG i GIF) i PDF są odpowiednio zmieniane i optymalizowane. Prowadzi to do szybszych witryn, które uwielbia Google! Nie wspominając już o lepszych wrażeniach użytkowników.

ShortPixel może nie tylko zmieniać rozmiar i kompresować starsze obrazy / pliki PDF witryny, ale automatycznie robi to samo dla każdego nowego obrazu dodanego do witryny. Dlatego wystarczy zainstalować wtyczkę, skonfigurować ją, a następnie zapomnieć o niej. Po prostu wykona swoją magię w tle podczas pracy nad innymi rzeczami w witrynie.

Do Ciebie…

Masz teraz duży wybór wtyczek do optymalizacji obrazu WordPress. Wybierz ten, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chcesz eksperymentować, możesz wypróbować dwie wtyczki na raz, ale nie ma sensu – jedna wtyczka do optymalizacji obrazu powinna wystarczyć.

Jakiej wtyczki do optymalizacji obrazu używasz do poprawy wydajności na swojej stronie WordPress? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej. Adios amigo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me