wszystko to dla Ciebie, szczególnie dla początkujących, wtyczki mogą pomóc Ci całkowicie przekształcić i ulepszyć instalację WordPress. Te słodkie fragmenty kodu mogą naprawdę wzbogacić witrynę i wykonywać zadania, które wcześniej były niemożliwe. Ponadto pomagają wielu początkującym użytkownikom w wykonywaniu pewnych łatwych zadań bez konieczności dotykania żadnego kodu.


Osobiście nie wierzę w posiadanie mnóstwa wtyczek, ponieważ mogą one naprawdę spowolnić twoją stronę i zwiększyć podatność na ataki hakerów, jednak istnieją NAPRAWDĘ niesamowite wtyczki (z których osobiście korzystam), które są naprawdę świetne na praktycznie każdy blog. Oto dziesięć moich ulubionych i to, co uważam za Top 10 najlepszych wtyczek WordPress. Cieszyć się!

1. Pakiet SEO All In One

All In One SEO Pack to najlepsza wtyczka Search Engine Optimization do WordPress. Ta wtyczka umożliwia wprowadzanie zmian we wszystkich opisach meta i tagach słów kluczowych na swoich postach, stronach, a nawet stronie głównej. Ponadto pozwala wprowadzić pewne korekty, aby uniknąć powielania treści w całym blogu. Jest jeszcze kilka naprawdę świetnych wtyczek SEO, ale zawsze korzystałem z pakietu SEO All In One.

Zdobądź wszystko w jednym SEO

2. Akismet

Nie ma takiego programu do usuwania spamu jak Akisment. Ta wtyczka automatycznie umieści komentarze spamu bezpośrednio w folderze spamu, dzięki czemu nie będziesz musiał sobie z nimi radzić. Na niektórych moich blogach codziennie otrzymuję setki automatycznych komentarzy do spamu, dzięki tym wtyczkom moje życie jest znacznie łatwiejsze, gdy przeglądam i zatwierdzam komentarze.

Zdobądź Akismet

3. Mapy witryn Google XML

Czy kiedykolwiek próbowałeś kodować własną mapę witryny XML? Jeśli tak, to wiesz ile to jest do bani. To trwa wiecznie i jest niezwykle powtarzalne. Wtyczka Google XML Sitemaps automatycznie aktualizuje mapę witryny po dodaniu treści do witryny, a także pinguje najlepsze wyszukiwarki, informując ich o twoich aktualizacjach. Jest to konieczne, gdy próbujesz poprawić SEO swojego bloga.

Pobierz mapy witryn Google XML

4. Robots Meta

To jest wtyczka, którą niedawno odkryłem, ale szybko się zakochałem. Robots Meta pozwala na łatwe dodawanie odpowiednich metatagów robotów do wszystkich stron i kanałów, a także na wyłączanie nieużywanych archiwów i nofollow pewne linki na blogu. Ta wtyczka będzie działać w tle, aby pomóc Twojej witrynie w indeksowaniu i prawidłowym rankingu.

Uzyskaj Robots Meta

5. Hyper Cache

Motywy WordPress działają poprzez wykonywanie określonych wywołań do bazy danych i zwracanie tych wywołań do przeglądarki, aby można je było renderować w formacie HTML. Jest to świetne, ponieważ pozwala mieć panel administracyjny i strukturę zaplecza, jednak za każdym razem, gdy ktoś ładuje stronę z twojego bloga, twoja strona musi wykonać wszystkie te wywołania PHP i uzyskać odpowiednią treść, spowalniając w ten sposób twoją stronę. Hyper Cache utworzy buforowane wersje HTML witryny i pokaże je, gdy odwiedzający ją zobaczą, co znacznie przyspieszy ładowanie witryny. I jak wiadomo, big-G rozważa teraz szybkość witryny jako czynnik w rankingach.

Uzyskaj Hyper Cache

6. jQuery Image Lazy Load

Być może zauważyłeś, że większość blogów jest obecnie wypełniona wszelkiego rodzaju obrazami. „Wszyscy” mają miniatury w postach, a „wszyscy” tworzą gigantyczne listy „najlepszych” (takich jak ja) z tymi ogromnymi i pięknymi obrazami. Problem polega na tym, że wszystkie te ładne zdjęcia mogą spowolnić ładowanie witryny i nikt nie lubi wiecznie czekać na załadowanie witryny. JQuery Image Lazy Load Plugin używa jQuery do ładowania obrazów na blogu, gdy odwiedzający przewijają stronę. Niesamowite!

Uzyskaj jQuery Image Lazy Load

7. WP125

Wszyscy blogują, aby zarabiać pieniądze, prawda? Ok, nie wszyscy, ale zdecydowanie większość ludzi. WP125 to świetna broń, aby zacząć zarabiać na swoim blogu. Ta wtyczka wp pozwoli ci łatwo dodawać i śledzić spoty reklamowe 125 × 125 pikseli na twojej stronie. Jeśli więc bierzesz udział w programach partnerskich lub sprzedajesz spoty reklamowe w swojej witrynie bez przechodzenia przez stronę trzecią, jest to wtyczka dla Ciebie.

Uzyskaj WP125

8. Opublikuj na Twitterze

Opublikuj na Twitterze to naprawdę prosta wtyczka, wystarczy, że automatycznie opublikuje tweet na najnowszym blogu. Jak tylko opublikujesz coś na swoim blogu, wtyczka automatycznie opublikuje post na Twitterze. Jeśli jesteś podobny do mnie i naprawdę nie zależy ci zbytnio na Twitterze, ale tak jak korzyści SEO i dodatkowy ruch, który zapewnia, jest to bardzo przydatne narzędzie. Dzięki Post To Twitter naprawdę nigdy nie będziesz musiał logować się na Twitterze, aby ludzie wiedzieli, co zamierzasz… po prostu zaktualizuj swojego bloga.

Pobierz post na Twitterze

9. Subskrybuj komentarze

Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie dodatkowych wizyt w witrynie i zachęcenie do dyskusji niż umożliwienie innym subskrybowania komentarzy do Twoich postów. Osobiście nie będę subskrybować wielu postów, ale co jakiś czas można znaleźć dość gorącą dyskusję lub niesamowity blog i jest to nie do odparcia. Subskrybuj komentarze dodaje małe pole wyboru u dołu formularza komentarza, a jeśli zostanie zaznaczone, gdy użytkownik prześle komentarz, zostanie wysłany e-mailem, gdy nowe komentarze zostaną opublikowane w tym konkretnym poście.

Uzyskaj Subskrybuj do komentarzy

10. Formularz reCaptcha

Formularz reCaptcha jest prawdopodobnie najłatwiejszą i najbardziej podstawową wtyczką formularza kontaktowego do edycji tekstu, która ma sprawdzony filtr antyspamowy. Wystarczy aktywować wtyczkę, dodać klucze reCaptcha w panelu ustawień niż użyć krótkiego kodu, aby wyświetlić podstawowy formularz kontaktowy na swojej stronie. Idealne do tworzenia strony kontaktowej na swoim blogu.

Uzyskaj formularz reCaptcha

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me