Ta kolekcja zawiera 10 nowych i godnych uwagi wtyczek, które zarówno początkujący blogerzy, jak i doświadczeni użytkownicy WordPressa mogą się przydać. Chociaż nowi blogerzy będą mogli ulepszyć swoją stronę internetową, instalując niektóre z tych darmowych wtyczek, nawet doświadczeni użytkownicy WordPress powinni mieć możliwość znalezienia jednej lub dwóch nowych wtyczek, których mogliby użyć do uaktualnienia swojego bloga.


Wśród tej kolekcji znajdziesz wtyczki do notatek, które pomogą Ci śledzić tematy, o których planujesz blogować, wtyczki do mediów społecznościowych do zachęcania czytelników do udostępniania treści, narzędzia marketingu e-mailowego do zarządzania i rozwijania listy subskrybentów oraz kilka innych narzędzia ułatwiające odwiedzającym znalezienie i przeczytanie większej ilości wspaniałych treści.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

OneNote Publisher dla WordPress

Wtyczki dla blogerów OneNote

Każdy bloger potrzebuje dobrej aplikacji do robienia notatek. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się inspiracja do nowego tematu postu, więc miejsce, w którym można szybko zapisać te pomysły, jest niezbędną cechą zestawu narzędzi każdego blogera.

Microsoft OneNote to wieloplatformowa aplikacja do robienia notatek, z której można korzystać bezpłatnie. Pozwala na późniejsze przycinanie z Internetu w celu uzyskania dostępu offline, otrzymywanie przydatnych linków przez e-mail i przechowywanie zdjęć wykonanych aparatem telefonu w wirtualnym notatniku.

Co najlepsze, dla użytkowników WordPress dostępna jest teraz oficjalna wtyczka. Ta wtyczka dodaje przycisk publikowania z przycisku OneNote do edytora WordPress, umożliwiając szybkie wyszukiwanie notatek i wstawianie zapisanych treści do postu. Daje to opcję tworzenia konturu swoich postów w OneNote, przed zaimportowaniem ich do bloga WordPress w celu uzupełnienia.

Lepsze kliknij, aby ćwierkać

Kliknij, aby Tweetnij wtyczkę

Uwielbiam je lub nienawidzę, te cytaty typu „kliknij, aby ćwierkać” z pewnością stają się coraz bardziej popularne. Chociaż mogą być nieco irytujące, jeśli cytat z tweetowania nie jest zbyt inspirujący, przy prawidłowym zastosowaniu mogą być świetnym sposobem na zachęcenie do większej liczby udostępnień społecznościowych na blogu i, mam nadzieję, przyciągnięcie większej liczby odwiedzających z powrotem do Twojej witryny.

Ta nowo wydana wtyczka zaczyna działać tam, gdzie została przerwana wtyczka Click to Tweet od Todaymade, i zawiera ulepszone liczenie znaków i gotowość do tłumaczenia.

ChimpMate: WordPress MailChimp Assistant

Wtyczka WordPress ChimpMate

Rozpoczęcie listy subskrybentów newslettera na swoim blogu jest jednym z najważniejszych zadań, które możesz wykonać. Ponieważ MailChimp oferuje bezpłatne konta dla osób poniżej 2000 subskrybentów, bezpłatna wtyczka ChimpMate jest dobrym wyborem dla nowych blogerów rozpoczynających właśnie swoją podróż.

Ta bezpłatna wtyczka zawiera duży wybór różnych formularzy e-mailowych, które pomogą Ci rozwinąć listę subskrybentów. Interfejs użytkownika może być trochę niezgrabny, ale nie ma wielu darmowych wtyczek, które pozwalają tworzyć formularze zgody lightbox, suwaka i widżetu w jednym pakiecie.

Uwaga: niestandardowy widget paska bocznego treści

Uwaga Wtyczka niestandardowego widgetu

Uwaga jest prostą, ale skuteczną wtyczką, która umożliwia wprowadzanie różnych rodzajów treści do paska bocznego bloga. Po aktywacji wtyczki możesz dodać nowy widżet do obszaru paska bocznego, a następnie rozpocząć dodawanie do niego zawartości, wszystko za pomocą narzędzia WordPress Live Customizer.

To daje ci podgląd na żywo z przodu, gdy dodajesz niestandardową zawartość widżetu. Uwaga została pierwotnie stworzona dla wtyczki Conductor, którą sprawdziliśmy jakiś czas temu. Powinien jednak działać z dowolnym motywem WordPress.

Postmatic: posty i komentarze pocztą e-mail

Wtyczka Postmatic Post to Email

Jeśli chcesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników na swoim blogu, bezpłatna wtyczka Postmatic może Ci pomóc. Po zainstalowaniu tej wtyczki w Twojej witrynie czytelnicy mogą wyrazić zgodę na automatyczne wysyłanie do nich nowych wiadomości e-mail, bez konieczności sprawdzania nowego bloga pod kątem nowych treści.

Aby zachęcić do dyskusji na temat twoich treści, subskrybenci mogą następnie zostawić komentarz, po prostu odpowiadając na wiadomość e-mail dotyczącą nowego wpisu. Usuwa to wiele barier, które mogłyby uniemożliwić czytelnikowi pozostawienie komentarza, np. Wypełnienie formularza lub utworzenie konta. Postmatic korzysta z MailChimp i Rackspace do obsługi korespondencji e-mail, zapewniając, że są w stanie zapewnić solidną usługę.

Popslide: Niestandardowy system Windows wsuwany zawartość

Wtyczka Popslide Slide-In Content

Jeśli nie chcesz wywoływać wyskakujących okienek dla użytkowników, ale nadal chcesz uzyskać dostęp do niektórych wyników, które mogą one wygenerować, nowa i darmowa wtyczka Popslide może być dobrym kompromisem.

Zamiast strzelać wyskakującymi oknami na odwiedzających, Popslide wyświetli nieco mniej irytujące okno wsuwane. W przeciwieństwie do wcześniejszej wtyczki ChimpMate, ta opcja nie ogranicza się do wyświetlania tylko formularzy zgody na e-mail.

Zamiast tego, poprzez interfejs Popslide, możesz dodać dowolną niestandardową treść do obszaru wsuwanego za pomocą edytora WYSIWYG. Masz również dużą kontrolę nad wyglądem i funkcjami obszaru wsuwania, a teraz możesz bezpłatnie uaktualnić do wersji pro, w zamian za udostępnienie linku do strony na Facebooku.

Auto polecany obraz z tytułu

Auto Featured Image

Prawie wszystkie posty na blogu można ulepszyć za pomocą dobrego wyróżnionego obrazu. Jeśli jednak ciągle zapominasz o dodawaniu tych obrazów do postów na blogu, bezpłatna wtyczka Auto Featured Image from Title może Cię zainteresować.

Ta wtyczka ma możliwość generowania niestandardowego wyróżnionego obrazu dla każdego postu w witrynie, jeśli zapomnisz go dodać samodzielnie. Wtyczka używa tytułu posta, a następnie stosuje ten tekst do jednego z siedmiu dołączonych obrazów. Do wyboru są również trzy czcionki.

Albo pokochasz te automatycznie generowane polecane obrazy, że już nigdy nie będziesz musiał się martwić, że dodasz własne; lub groźba ich użycia zmusi Cię do rozpoczęcia przesyłania bardziej odpowiednich miniatur na swojego bloga.

TimeSpan: Time to Read Plugin

TimeSpan Czas na odczyt wtyczki

Jeśli chcesz, aby Twoi czytelnicy wiedzieli, jaką inwestycję czasową będą musieli zrobić, aby dotrzeć do końca swoich postów na blogu, to bezpłatna wtyczka TimeSpan została stworzona właśnie dla Ciebie.

Po opublikowaniu w witrynie ta niedawno wydana wtyczka doda czasu na przeczytanie informacji na początku wszystkich Twoich postów. Chociaż wtyczka używa wypróbowanej i przetestowanej średniej w Ameryce Północnej wynoszącej 250 słów na minutę, możesz zastąpić ją własną wartością.

Tryb kanapy WP: tryb czytania bez zakłóceń

Wtyczka do czytania bez zakłóceń

Jeśli publikujesz długie treści, jednym z głównych priorytetów powinno być ułatwienie odwiedzającym przeczytanie tych postów bez rozpraszania uwagi. Chociaż możesz przejść do ultra minimalistycznego motywu WordPress, innym sposobem na usunięcie rozpraszania uwagi jest zainstalowanie wtyczki WP Couch Mode.

Ta darmowa wtyczka daje czytelnikom opcję przeglądania twoich postów w trybie wolnym od zakłóceń. Kliknięcie przycisku trybu odczytu otwiera post w nowym wyskakującym oknie bez rozpraszania uwagi. Ułatwia to odwiedzającym skupienie się na treściach, które próbują spożywać.

Automatyczne ładowanie następnego postu

Automatyczne ładowanie następnego postu

Co więcej, świeżo wydana wtyczka Auto Load Next Post daje możliwość dodania funkcji do Twojej witryny, nie widzianej jeszcze na wielu blogach WordPress.

Po włączeniu tej wtyczki w witrynie, gdy czytelnicy dotrą do końca postu, następny artykuł jest automatycznie ładowany. Mam nadzieję, że powinno to zwiększyć liczbę postów każdego użytkownika do wyświetleń Twojej witryny, bez konieczności ręcznego wyszukiwania tych artykułów.

Niestety ta wtyczka nie działa z każdym motywem i może wymagać trochę wysiłku, aby poprawnie skonfigurować. Jeśli jednak nie spiesz się, możesz dodać do swojej witryny fajną funkcję, która ułatwi odwiedzającym czytanie większej ilości treści.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym blogerem, czy starym, mam nadzieję, że znajdziesz przynajmniej jedną nową wtyczkę, z której możesz skorzystać w swojej witrynie. Od powiększania listy e-mailowej po pomoc czytelnikom w znajdowaniu większej ilości świetnych treści – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czy ostatnio odkryłeś jakieś ciekawe nowe wtyczki WordPress? Jakie funkcje Twoim zdaniem każdy nowy blogger powinien użyć wtyczki, aby dodać je do swojej witryny? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me