Spam i wulgaryzmy to duży problem dla każdego, kto ma witrynę WordPress. Niezależnie od tego, czy Twoja witryna to prosta witryna z kilkoma stronami, czy platforma dla wielu użytkowników, która zawiera mnóstwo treści generowanych przez użytkowników, musisz uważać na wulgaryzmy i spamerów z dwóch głównych powodów:


 1. Wulgaryzmy odstraszą perspektyw, pozostawiając ci cieńsze saldo bankowe.
 2. Spamerzy natychmiast zaszkodzą Twojemu rankingowi SEO w Google i innych wyszukiwarkach

W zależności od rodzaju prowadzonej witryny (lub społeczności) wulgaryzmy mogą stanowić problem. Ale nadmierne używanie kursywy i języka dla dorosłych zmniejszy sprzedaż online i potencjał przyciągnięcia realnych partnerów. Zgadza się; firmy będą dwa razy zastanawiać się nad współpracą z Tobą, jeśli Twoja witryna jest zbyt profanalna.

Z drugiej strony spam może naruszyć Twoją wiarygodność zarówno w wyszukiwarkach, jak i w Internecie. Wiarygodność to twoja waluta online – zgub ją i stracisz biznes. W tym przewodniku znajdziesz pięć filtrów wulgaryzmów i pięć wtyczek spamu, które pomogą Ci poprawić swoje pozycje w Google i zapewnić lepszą obsługę witryny WordPress.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

Pięć najpopularniejszych wtyczek filtrów wulgaryzmów dla WordPress

Poniżej znajduje się moje pięć najlepszych filtrów wulgaryzmów WordPress i wtyczek blokujących spam. Nie mówię, że musisz lub powinieneś korzystać ze wszystkich wtyczek, ale na pewno wszystkie sprawdzają się, ponieważ są naprawdę na najwyższym poziomie.

WebPurify Profanity Filter

webpurify-filter-wordpress-plugin

WebPurify jest prawdopodobnie jednym z najlepszych dostępnych filtrów wulgaryzmów. Po pierwsze, nie trzeba tworzyć listy wulgaryzmów / fraz do odfiltrowania, ponieważ wtyczka zawiera obszerną listę nie tylko w języku angielskim, ale także w kilku innych językach, w tym w języku hiszpańskim, francuskim, arabskim, włoskim, portugalskim, a nawet chińskim.

Za każdym razem, gdy użytkownik opublikuje wulgaryzmy, powiedzmy, za pośrednictwem sekcji komentarzy, wtyczka używa interfejsu API filtru wulgaryzmów WebPurify, aby natychmiast zastąpić wulgarne słowa gwiazdkami.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi premium, WebPurify może zrobić znacznie więcej niż tylko filtrowanie tekstu. Sortowanie według treści jest trudnym zadaniem, ale sortowanie obrazów i filmów może złamać nawet najbardziej odpornego webmastera. WebPurify premium zawiera pomocne moderacje wideo, aby zaoszczędzić trochę cennego czasu.

Pobierz WebPurify

Word Replacer

Ta darmowa wtyczka działa jak magia, zastępując wulgarne słowa własnym wyborem słów. Jeśli dyskusja na Twojej stronie WordPress jest wypełniona konkretnymi wulgarnymi słowami lub frazami, możesz ją odwrócić za pomocą wtyczki Word Replacer.

Jedyną wadą jest to, że musisz poświęcić stosunkowo dużo czasu na konfigurację zamienników słów. Płacisz tę cenę, ale gdy zmiany zostaną wprowadzone, wtyczka zrobi resztę automatycznie.

Word Replacer pozwala także określić, które obszary witryny monitorować, co oznacza, że ​​możesz filtrować słowa w niektórych częściach witryny, całkowicie ignorując inne obszary.

Pobierz Word Replacer

Filtr słów Plus

wordfilterplus-wordpress-plugin

Filtr słów plus działa w taki sam sposób, jak Word Replacer. Można śmiało powiedzieć, że Word Filter Plus to coś więcej niż filtr wulgaryzmów, ponieważ można zastąpić wyraźne słowa i frazy własnymi słowami.

Po pobraniu i zainstalowaniu programu Word Filter Plus będziesz mieć dostęp do wtyczki, klikając „Narzędzia”, a następnie „Word Filter Plus” na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Wybranie tej opcji spowoduje przejście do nowego ekranu, na którym możesz skonfigurować filtry. Word Filter Plus to świetny filtr wulgaryzmów, a gdy tylko skończysz konfigurować filtry słów, wtyczka przeskanuje całą witrynę w poszukiwaniu wulgaryzmów. Przeczesuje całą witrynę WordPress, co oznacza, że ​​zastępuje wszystkie wulgarne słowa, które pozostały głęboko w przeszłości lub niedawno.

Ta wtyczka pomoże Ci poradzić sobie z wulgaryzmami, a także umożliwi szybkie wprowadzanie zmian w treści. Na przykład możesz użyć wtyczki, aby zmienić numer telefonu na kilku stronach bez konieczności ręcznej edycji każdej strony.

Pobierz Word Filter Plus

Filtr zawartości WP

Filtr zawartości WP z czasem staje się coraz bardziej inteligentny. Ten filtr wulgaryzmów oferuje teraz elastyczne, ale ścisłe opcje filtrowania. Na przykład, jeśli twoje oflagowane słowa / słowa kluczowe pojawiają się w środku całego słowa, to (całe słowo) zostanie zignorowane.

Oto co mam na myśli:

Powiedzmy, że zaznaczyłeś „pulę”. Jeśli użytkownik wejdzie w „potbelly”, całe słowo zostanie zignorowane, w przeciwieństwie do przeszłości, gdzie wyglądałoby jak „*** brzuch”.

Kolejną fajną funkcją jest możliwość zamiany wszystkich liter na wybrane symbole wieloznaczne lub zachowanie pierwszej lub ostatniej litery zastępowanego słowa. Na przykład „pothead” będzie filtrowane, aby wyglądało jak „*******” lub „p ******” lub p ***** d ”.

Ponadto możesz filtrować różne części witryny, od postów po komentarze, tagi i tytuły postów itp. Filtr treści WP jest szczególnie przydatnym narzędziem do blokowania wszelkich obraźliwych słów, w tym jawnego języka, obraźliwych komentarzy i przekleństw.

Pobierz WP Content Filter

Defensio Antispam

Zgadza się; ta wtyczka pasuje do rachunku zarówno jako filtr wulgaryzmów, jak i bloker spamu. Defensio Anti-Spam pomoże ci zebrać i ukarać wszystkich nieuczciwych użytkowników w witrynie WordPress.

Wtyczka jest jedną z niewielu wtyczek wulgaryzmów, które mogą obsługiwać spamerów, a także treści śmieciowe i wulgarne. Wtyczka została zaprojektowana, aby oferować kategoryzację adresów URL, filtrowanie wulgaryzmów, wykrywanie skryptów i wykrywanie złośliwych treści, a także inne fajne funkcje.

Według twórców Websense Inc., Defensio Anti-Spam „uczy się i dostosowuje się do twojego zachowania i zachowania użytkowników w miarę upływu czasu…”

Jedyną wadą jest to, że nie można używać Defensio Anti-spam z innymi wtyczkami antyspamowymi, takimi jak Akismet, ponieważ spowoduje to jedynie problemy ze zgodnością. Oznacza to, że musisz dezaktywować Akismet i inne takie wtyczki, nawet aby wypróbować Defensio Anti-spam.

Pobierz Defensio Anti-spam

Mówiąc o wtyczkach antyspamowych, powinniśmy teraz spojrzeć na górę pięć wtyczek antyspamowych które pomogą Ci uruchomić spamerów?

Pięć najpopularniejszych wtyczek Anti-SPAM do WordPress

Akismet

akismet-wordpress-plugin

Nienawidzisz spamu, ja nienawidzę spamu i wszyscy nienawidzimy spamerów, ponieważ są zdesperowani, choć bardzo zdeterminowani. Pragną uwagi i wszyscy wiemy, jak występek jest tak odpychający jak małpa w peniurze. Ale to liczne linki i niezrozumiałe komentarze, które są poza kontekstem, denerwują prawie każdego właściciela witryny WordPress, z którym rozmawiałem.

Niektórzy spamerzy są jednak niesamowicie zabawni, ale mimo to ohydni. Znam to z pierwszej ręki, ponieważ stoczyłem przegraną bitwę ze wszystkimi rodzajami spamerów, dopóki nie znalazłem Akismet. Właściwie znalazłem mnie bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym i wszystko, co musiałem zrobić, to skonfigurować klucz API.

Akismet to bardzo popularna wtyczka antyspamowa, która pomoże nawet początkującym użytkownikom WP wyeliminować spam.

Chociaż liczba pobrań niekoniecznie musi oznaczać cokolwiek pod względem skuteczności, bardzo podobał mi się Akismet. Wydaje mi się, że miliony użytkowników, którzy pobrali wtyczkę, czują to samo.

Akismet jest bezpłatny dla małych blogów WordPress, ale będziesz musiał rozstać się z 5 dolarami miesięcznie za duże witryny komercyjne.

Akismet, który został uruchomiony w 2005 roku, ma złożony silnik filtrujący, który śledzi wszystkie komentarze, trackbacki i pingbacki na twoim blogu. Korzystając z tych danych, przeprowadza rygorystyczne testy w celu odfiltrowania śmieci. Wtyczka następnie wypycha wszystkie komentarze ze spamem do folderu ze spamem na wypadek, gdybyś musiał skontrolować.

Czasami Akismet może być nadgorliwy, blokując nawet komentarze prawdziwych czytelników. Jednak wtyczka stała się dość inteligentna, ponieważ uczy się w miarę korzystania z niej.

Pobierz Akismet

WP-reCAPTCHA

Facebook, Twitter i Google są wielkimi fanami reCAPTCHA. Ale co to ma wspólnego z WordPress? WP-reCAPTCHA – wersja reCAPTCHA dla WordPress – daje ci siłę, jaką mają przeciw spamerom takie firmy jak Google i Facebook.

Wtyczka ma coraz większą liczbę zwolenników, a także krytyków, którzy śpiewają pochwały za jej skuteczność.

WP-reCAPTCHA używa unikalnego systemu, który wykorzystuje archaiczną kombinację słów dla swojej CAPTCHA, w przeciwieństwie do większości wtyczek antyspamowych, które używają tego samego wadliwego systemu weryfikacji. Prawdopodobnie dlatego ludzie tak bardzo lubią Google, Facebook i Twitter.

Nawet inteligentne roboty wykorzystujące optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) do odszyfrowywania CAPTCHAS nie mogą przejść obok WP-reCAPTCHA, ponieważ wtyczka zniekształca sformułowania, tworząc nowe obrazy, które eliminują wszystkich spamerów.

Pobierz WP-reCAPTCHA

Ogranicznik spamu

Tytuł tej wtyczki nie może być bardziej sugestywny. „Tak! Zatrzymujemy spam i inne rzeczy za pomocą naszego narzędzia do blokowania spamu ”. To takie oczywiste, prawda? Iść dalej.

Wtyczka Spam Stopper zasługuje na swój tytuł. Wykorzystuje proces weryfikacji CAPTCHA (podobnie jak WP-reCAPTCHA), aby sprawdzić i zweryfikować każdy komentarz pozostawiony przez użytkowników. Następnie, jeśli wykryje komentarz do spamu, zatrzyma go w martwym punkcie.

Spam Stopper jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Ogólnie rzecz biorąc, wtyczka atakuje spamerów atakujących blogi niekończącymi się ciągami śmieci. Wtyczka Spam Stopper działa automatycznie, a nawet sprawdza, czy użytkownicy wypełniają wszystkie wymagane pola przed opublikowaniem komentarzy.

Po zainstalowaniu wtyczki możesz rozpocząć pracę i zobaczysz ją tylko po wylogowaniu. To jest wspaniałe, prawda? Jedną z wad, o których należy pamiętać, jest to, że wtyczka nie była aktualizowana przez dwa lata (tylko dla Ciebie).

Pobierz Spam Stopper

Growmap

growmap-antispambot-wordpress-plugin

Gdyby miał tyle pobrań, co Akismet, ta wtyczka antyspamowa rywalizowałaby (i prawdopodobnie usunęłaby) Akismet jako wiodący bloker spamu. Z zapierającą dech w piersiach oceną WordPress 4,9 / 5 łatwo zrozumieć, dlaczego Growmap stanowiłby zagrożenie dla Akismet.

Jest to skuteczne narzędzie antyspamowe, które pomoże Ci pozbyć się zautomatyzowanego spamu – spamu wysyłanego przez spamerów. Jest bezbłędny, jeśli chodzi o zwalczanie robotów spamujących, ale poważnie upośledzony, jeśli chodzi o prawdziwych ludzkich spamerów i pingbongów. W rzeczywistości chłopaki z Growmap wcale nie zajmują się pingbackami lub trackbackami – ich działalność zaczyna się i kończy na automatycznym spamie.

To powinno wyjaśniać, dlaczego Growmap używa pola wyboru, w którym czytelnicy są zobowiązani do zaznaczenia, aby potwierdzić, że rzeczywiście są ciepłokrwistymi. Ale zgadnij co, spamerzy również mogą zaznaczyć to pole.

Mimo to Growmap jest śmiertelną wtyczką antyspamową, która przenosi bitwę do robotów spamujących przy użyciu jednej z najmądrzejszych technologii antyspamowych w okolicy.

Pobierz Growmap

SPAM Free WordPress

WordPress bez spamu to kolejna śmiertelna wtyczka antyspamowa, która gwarantuje, że Twoja strona będzie wolna od spamu.

SPAM Free WordPress jest jedną z najlepszych wtyczek antyspamowych według twórców, którzy twierdzą, że może blokować wszystkie przypadki zautomatyzowanego spamu bez fałszywych trafień. Cześć Akismet?

Pod względem wartości wtyczka SPAM Free WordPress ma wspaniałe funkcje, w tym zerową zależność od CAPTCHA, niskie obciążenie bazy danych, szczególnie podczas dużego ruchu na serwerze i czarnej listy adresów IP. Brzmi całkiem fajnie, jeśli mnie zapytasz.

Wtyczka pozwala użytkownikom wybrać, czy chcą, aby spam był usuwany automatycznie, co jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu.

Pobierz SPAM za darmo WordPress

Podsumować

Masz to. Dziesięć świetnych wtyczek do ochrony WordPressa przed spamem i wulgaryzmami. Wiem, że ten artykuł był dość długi, więc oto krótkie podsumowanie.

Pięć najlepszych filtrów wulgaryzmów

 1. WebPurify Profanity Filter
 2. Filtr słów Plus
 3. Word Replacer
 4. Filtr zawartości WP
 5. Defensio Anti-spam

Najlepsze wtyczki antyspamowe

 1. Akismet
 2. Growmap
 3. WP-reCAPTCHA
 4. Ogranicznik spamu
 5. SPAM Free WordPress

Czy znasz jakieś inne wtyczki filtrów antyspamowych i wulgaryzmu, które nie zostały wymienione w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me