10 najlepszych wtyczek do stronicowania WordPress

Najlepsze wtyczki do stronicowania WordPress

Czy Twój blog ma ogromny ładunek treści? Jeśli zgadzasz się z tym, powinieneś poważnie rozważyć numerację stron bloga, aby ułatwić czytelnikom przeglądanie. W rzeczywistości paginacja jest częścią podstawowych funkcji WordPress – WordPress automatycznie dodaje „Następny post”Lub„Poprzedni post”Na końcu każdego postu, aby czytelnicy mogli łatwo przechodzić od jednego postu do drugiego. W tym poście przyjrzymy się kilku wtyczkom do stronicowania WordPress, które pomagają numerować twoje strony i posty.


Po dodaniu paginacji czytelnicy nie muszą przeszukiwać ton zawartości. Zamiast tego mogą kliknąć bezpośrednio na wybranej stronie.

Dlaczego warto korzystać z wtyczek do paginacji WordPress

Istnieje więcej niż jeden powód, dla którego należy dodać paginację do stron bloga

 • To sprawia, że ​​twój blog jest przyjazny dla użytkownika, pomagając czytelnikom w łatwym znajdowaniu stron
 • Wszystkie strony mogą się nie ładować w tym samym czasie, dzięki czemu Twoja witryna jest odrobinę szybsza
 • Możesz także użyć podziału na strony, aby podzielić długi post na wiele części. Może to pomóc w wyświetlaniu większej liczby reklam na post

Wiele motywów WordPress zawiera także funkcję podziału na strony. Ale jeśli chcesz kontrolować numerację swoich postów, styluj numerację bez konieczności używania kodu, wtyczki do stronicowania WordPress mogą być lepszą opcją.

Repozytorium wtyczek WordPress zawiera wiele bezpłatnych wtyczek, które pomagają w paginacji twojego WordPressa. Niektóre nawet pomagają w stylizowaniu łączy lub wyświetlaniu numerów stron na suwaku. Ale zanim zagłębimy się w te wtyczki, powinieneś wiedzieć, że możesz także paginować strony, dodając kod do plików motywów.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. WP-PageNavi

Wtyczka WP-PageNavi

Przy prawie milionie aktywnych instalacji jest rzeczą naturalną, że WP-PageNavi powinna znaleźć się na górze tej listy wtyczek do stronicowania WordPress. Generuje tag szablonu wp_pagenavi () za pomocą którego możesz zastąpić domyślną nawigację WordPress. Pomaga w tworzeniu fantazyjnych linków do stron na swoim blogu.

Wtyczka dodaje nową kartę w Ustawieniach. Klikając tę ​​kartę, możesz ustalić liczbę stron do wyświetlenia i wybrać tekst dla bieżącej, pierwszej i ostatniej strony. Lista rozwijana ujawnia dostępne opcje wprowadzania zmian w domyślnym stylu stronicowania. Będziesz mógł dostosować wskaźniki dla Kolejny i Poprzedni stron i ustaw liczbę stron do wyświetlenia.

A jeśli twój blog jest naprawdę ogromny, czytelnicy będą zadowoleni, że możesz ustawić wyświetlanie numerów seryjnych w wielokrotnościach, na przykład jako 5, 10, 15 20… Co więcej, jeśli chcesz dostosować paginację do motywu swojego bloga, jest to również możliwe.

Aby zmienić styl stronicowania, musisz skopiować pliki CSS z katalogu wtyczki, wkleić go do motywu i wprowadzić tam wymagane zmiany. W ten sposób nie stracisz modyfikacji podczas aktualizacji wtyczki.

2. WP-Paginate

WP-Paginate Plugin

WP-Paginate to kolejna wtyczka, która jest popularna wśród użytkowników WordPress. Twierdzi, że poprawia SEO, dostarczając więcej linków do treści. Poza tym pozwala dodać fajne funkcje nawigacyjne na twojej stronie.

Na stronie ustawień wtyczek znajduje się karta CSS, z której można dostosować linki do stron. Będziesz mógł dostosować etykiety stronicowania, a także Poprzedni i Kolejny publikować linki. Po aktywowaniu wtyczki konieczne będzie zastąpienie kodu w plikach motywu.

Jeśli Twoja witryna zawiera wiele komentarzy, będziesz szczególnie szczęśliwy, że wtyczka może także paginować strony z komentarzami. Możesz także wybrać liczbę linków, które będą wyświetlane przed bieżącą stroną i po niej. ZA wersja pro obsługuje wiele witryn, zawiera jedenaście gotowych układów i dostosowywanie, aby tekst i przyciski wyglądały tak, jak chcesz.

3. Paginacja według BestWebSoft

Wtyczka BestWebSoft Pagination

Możesz użyć Pagination by BestWebSoft, aby dodać niestandardowe paginowanie nie tylko do swoich postów, ale także do tagów, kategorii, wyników wyszukiwania i stron autorów. Wtyczka jest również kompatybilna z wtyczkami Portfolio i Gallery BestWebSoft, dzięki czemu możesz łatwo włączyć podział na strony dla galerii i portfeli. Będziesz także mógł wyświetlać Kolejny i Poprzedni strzały i dostosuj je. I jeśli chcesz pominąć paginację dla wybranych stron, to też jest możliwe.

W ustawieniach możesz zmienić i dostosować typ podziału na strony. Numeracja może pojawiać się na górze lub poniżej treści i być wyrównana do lewej, prawej lub środkowej. Możliwe są dwa typy wyświetlania – długa wersja wyświetlania, która zawiera kolejno każdy numer strony, oraz krótka wersja wyświetlania, która wyświetla numery stron w wielokrotności. The Wersja Pro dodaje Załaduj więcej przyciski i Nieskończony Zwój.

4. Zaawansowana paginacja postowa

Zaawansowana zawartość Post Pagination Plugin

Zaawansowana paginacja postów pomaga podzielić długie posty na kilka mniejszych stron. Nie ogranicza się tylko do podziału na strony, pozwala dodawać przyciski, a następnie wstawiać do nich tekst i obrazy. Dostępnych jest pięć różnych układów przycisków i różne typy ładowania treści. Można ich używać dla poszczególnych stron lub postów. Możesz umieścić przyciski u góry lub u dołu postu lub w obu miejscach. Możesz także dostosować przyciski za pomocą pulpitu WordPress.

Wtyczka obsługuje skróty i pomaga podzielić zawartość długich postów na wiele stron. Możesz wybierać pomiędzy prostą a Ajaksową paginacją. (Ajax jest szybszy, ponieważ strona nie musi być ponownie ładowana za każdym razem, gdy użytkownik odświeża stronę). Dodaje specjalną ikonę przycisku w edytorze postów TinyMCE, aby podzielić zawartość na wiele stron.

Wtyczka w pełni integruje się i jest kompatybilna z Visual Composer. Jeśli chcesz, możesz wyświetlić przyciski stronicowania na suwaku.

Układy przycisków

Możliwe jest również automatyczne przełączenie wartości domyślnej Następna strona w przycisk. Ale aby to zrobić, musisz kupić wersję premium. Ta wersja wstawia także tytuł strony i opis do przycisków stronicowania.

5. Podział produktów na witryny sklepowe

Podział produktów na witryny sklepowe

Jak można się domyślać, paginacja produktów w witrynie Storefront ma na celu wyświetlanie paginacji na stronach produktów. Potrzebuje jednak motywu Storefront oraz wtyczki WooCommerce.

Dodaje Kolejny i Poprzedni link na stronach pojedynczych produktów. Ale to nie wszystko, pozwala także dodać miniaturę produktu do linków. Tytuł pojawi się po najechaniu myszką na miniaturę. Dostosowanie pomaga zmodyfikować wyświetlacz do własnych upodobań.

Dzięki ponad 30000 aktywnym instalacjom wtyczka ta jest dość popularna wśród właścicieli sklepów WooCommerce.

6. Następny post Fly Box

Następny post Fly Box

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Następny wpis Fly Box różni się nieco od innych wtyczek do stron WordPress na tej liście. Umożliwia czytelnikom nawigację do Kolejny lub Poprzedni opublikuj, klikając pływające pole. Przyciąga uwagę czytelnika, pojawiając się jako pływające pudełko, nawet gdy czytnik przewija się w dół. Pole może pojawić się po lewej lub prawej stronie okna, w zależności od warunków wybranych w panelu opcji wtyczki.

Ta wtyczka obsługiwana przez jQuery obsługuje niestandardowe typy postów i kategorie postów. Ustawienia wtyczki pozwalają sortować ustawienia postów i dostosowywać wymiary pudełka.

7. Łatwa paginacja

Łatwa paginacja Wtyczka WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Aby Twoje strony i posty były wyświetlane jako piękne pokazy slajdów, możesz wypróbować Easy Pagination. Wszystko, co musisz zrobić, to wstawić kilka tagów i kliknąć kilka opcji. Łatwa paginacja obsługuje automatyczne odtwarzanie i jest przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Podczas przechodzenia od jednego slajdu do drugiego możliwe są trzy style animacji – pionowy, poziomy i zanikający. Ale to nie wszystko, pierwsze dwa można połączyć z efektami łagodzenia 32 jQuery. Sześć szablonów nawigacyjnych pomaga rozpocząć, a Ty możesz dostosować je wszystkie. Jeśli chcesz, możesz utworzyć stopkę, która będzie się powtarzać na wszystkich slajdach. Strzałki nawigacyjne można stylizować na cztery różne sposoby. Opcje nawigacji po miniaturach są dostępne zarówno u góry, jak iu dołu.

Będziesz mógł użyć tagu podziału strony, aby podzielić stronę lub post na wiele sekcji, a także utworzyć nagłówek, który będzie wyświetlany na wszystkich slajdach. Wtyczka uzyskuje dostęp do pierwszego znacznika nagłówka i pierwszego obrazu w każdej sekcji, aby utworzyć slajdy.

I nie musisz się martwić, jeśli slajdy wystają poza widoczny obszar. Wtyczka automatycznie oblicza wysokość i szerokość rzutni. Pomocna będzie opcja Przewiń do góry.

Kilka dodatkowych wtyczek do stronicowania WordPress

Jeśli szukasz jakiejś konkretnej funkcji, te wtyczki do stronicowania WordPress mogą być odpowiednie:

 1. Paginacja alfabetyczna pomaga filtrować strony, posty, produkty WooCommerce, media, autorów lub cokolwiek w treści i wyświetla wyniki wyszukiwania na jednej stronie lub postu w kolejności alfabetycznej. Ta wtyczka może dobrze współpracować z witrynami muzycznymi, księgarniami lub witrynami eCommerce, a także z listą użytkowników lub profilami użytkowników.
 2. Ajax Pagination i Infinite Scroll oferuje trzy typy stronicowania do wyboru – normalne, nieskończone przewijanie i Załaduj więcej (za pomocą Ajax). Możesz go używać do postów, stron, wyszukiwania, niestandardowych typów postów i WooCommerce.
 3. Page-Links Plus oferuje opcję pojedynczej strony dla treści internetowych, umożliwiając czytelnikom przeglądanie artykułu na jednej stronie. The Wersja Pro używa Ajax do poprawy komfortu użytkowania i SEO.

Podsumowanie

Aby ułatwić nawigację w witrynie z niezbyt dużą ilością treści, możesz polegać na podstawowych funkcjach WordPress. Ale jeśli szukasz atrakcyjnych funkcji nawigacyjnych, które poprawią komfort użytkowania, wtyczki do stronicowania WordPress na tej liście mogą okazać się przydatne. Zarządzanie stroną jest łatwiejsze i istnieje możliwość zwiększenia przychodów z reklam. Twoje SERP mogą się poprawić, ponieważ liczba wyświetleń strony może wzrosnąć, minimalizując współczynnik odrzuceń. Możesz znaleźć więcej sposobów na poprawę komfortu użytkowania na naszym blogu.

Należy jednak zachować ostrożność – nadmierne paginowanie może spowodować, że wyszukiwarki będą wyświetlać strony jako zawierające cienkie lub nawet zduplikowane treści. Więc używaj tych wtyczek do stronicowania WordPress mądrze, aby uzyskać lepszy UX i ciesz się z wszelkiej wynikowej poprawy SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map