Najlepsze narzędzia do testowania podziału A / B dla WordPress

Jeśli używasz swojej witryny WordPress do sprzedawania produktów, promowania usług lub uzyskiwania jakichkolwiek odpowiedzi lub działań od czytelników, to narzędzia do testowania podziału i wtyczki A / B, które oglądamy dzisiaj, mogą sprawić, że Twoja witryna będzie znacznie skuteczniejsze narzędzie do konwersji celów.


Tworząc odmiany treści i dzieląc je lub testując A / B względem siebie, możesz zwiększyć odsetek odwiedzających, którzy wykonają pożądane działanie. Te odmiany treści mogą być tak małe, jak zmiana tekstu linku na końcu postu, aż do porównania między sobą dwóch różnych projektów stron docelowych.

Niezależnie od tego, czy chcesz zarabiać więcej ze swojej witryny, czy po prostu generować więcej dyskusji i interakcji wokół swoich treści, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na testowanie i optymalizację treści, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Na szczęście istnieje wiele wtyczek, które dają ci do tego narzędzia, wszystko z poziomu interfejsu administratora WordPress. Więc szukasz odpowiedniego narzędzia do swojej witryny? Cóż, masz szczęście. Oto najlepsze narzędzia do dzielenia testów i wtyczki do WordPress (a przynajmniej uważamy, że są całkiem niesamowite).

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Testy podziału Nelio A / B

Nelio AB Split Testing Tool dla WordPress

Testy Nelio AB to wtyczka, która pozwala na przeprowadzanie testów A / B na stronie WordPress w celu poprawy współczynników konwersji oraz optymalizacji treści i wyglądu.

Typ testów lub eksperymentów, które możesz uruchomić, to porównanie dwóch wersji posta – od drobnych poprawek tekstowych do ogólnego projektu i układu, testowanie nagłówków, porównywanie motywów, testowanie widżetów i porównywanie układów menu. Można przetestować prawie każdy aspekt strony internetowej. Od wezwania do działania na poście, aż do całego układu za pomocą nowego testu CSS A / B. Otrzymasz również potężne narzędzie do mapowania ciepła, aby zobaczyć dokładnie, gdzie użytkownicy klikają Twoje posty i strony.

Testy Nelio A / B dla WordPress

Kontrolki do konfigurowania i zarządzania testami są płynnie zintegrowane z obszarem administracyjnym WordPress. Oznacza to, że nie musisz uczyć się nowego systemu ani zarządzać innym kontem, aby rozpocząć testy A / B w witrynie WordPress. Ponieważ jednak usługa jest oparta na chmurze, przetwarzanie odbywa się na serwerach Nelio. Zapobiega to spowolnieniu witryny podczas uruchamiania testów i kruszenia liczb.

Chociaż wtyczka umożliwiająca integrację usługi z witryną jest bezpłatna, a także zapewnia dostęp do bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego, musisz zarejestrować się w jednym z płatnych planów subskrypcji, aby korzystać z usługi przez dłuższy okres.

Dzięki 14-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu, z którego możesz skorzystać, powinieneś być w stanie dobrze zrozumieć, co oferuje Nelio A / B Testing. Jeśli Twoja witryna uzyska wystarczający ruch, możesz nawet poprawić współczynniki konwersji i zacząć generować większą sprzedaż przed upływem okresu próbnego.

2. Tytuł Eksperymenty

Tytuł Eksperymenty A / B Split Testing Tool dla WordPress

Tytuł Eksperymenty to wtyczka testująca split A / B dla WordPress. Po zainstalowaniu eksperymentów tytułowych na swojej stronie możesz rozpocząć testowanie tytułów swoich postów na blogu, aby zobaczyć, które z nich przyciągają największą uwagę czytelników.

Na ekranie tworzenia postów możesz wprowadzić odmiany swojego tytułu. Następnie za każdym razem, gdy Twoje posty są wymienione w witrynie, na przykład w widżecie najnowszych postów lub na stronach archiwum, te odmiany tytułów będą testowane względem siebie.

Ta wtyczka powinna nie tylko pomóc Ci zwiększyć liczbę postów wyświetlanych przez każdego użytkownika na Twoim blogu, ale także pomóc Ci lepiej pisać tytuły postów – umiejętność, którą zdecydowanie warto rozwijać.

3. Prosty tester stron

Prosta wtyczka WordPress do testowania stron

Simple Page Tester pozwala wybrać post lub stronę w swojej witrynie, którą chcesz zoptymalizować. Stronę można przetestować pod kątem zmodyfikowanej kopii, innej strony wychodzącej z witryny lub możesz utworzyć nową stronę, aby porównać ją z.

Prosty tester stron

Po nadaniu nazwom podzielonych eksperymentów testowych możesz usiąść i poczekać, aż pojawią się wyniki. Chociaż dostępna jest darmowa wersja tej wtyczki, pozwala ona tylko zobaczyć, ile odwiedzin otrzymała każda odmiana. Jeśli chcesz wiedzieć o współczynnikach konwersji celu i innych bardziej przydatnych danych, musisz uaktualnić do wersji premium.

Pomimo darmowej wersji Simple Page Testera, w której brakuje przydatnych funkcji, wersja premium jest dostępna za stosunkowo przystępną jednorazową opłatą.

4. Wezwania do działania WordPress

Wtyczka do testowania podzielonych połączeń WordPress

Bezpłatna wtyczka wezwań do działania WordPress pozwala tworzyć wezwania do działania na swojej stronie internetowej. Te wezwania do działania są testowane względem siebie w celu znalezienia tego, z którym odwiedzający wchodzą w interakcje w najbardziej korzystny sposób .

Te wezwania do działania mogą obejmować proste linki, przyciski mediów społecznościowych, pobieranie plików i wiele innych. Wtyczka zawiera wybór szablonów do tworzenia wezwań do działania, chociaż możesz zacząć od pustego obszaru roboczego. Dostosowywanie szablonów jest łatwiejsze dzięki ustawieniom wyglądu, a niestandardowa wiadomość dodawana za pomocą edytora WordPress.

Wezwania do działania można następnie wstawić do postów, stron i innych obszarów WordPress, w których mają być wyświetlane. Ponadto po utworzeniu wezwania do działania możesz utworzyć jego odmianę i pozwolić na rozpoczęcie testów.

Wezwania do działania WordPress

Jeśli potrzebujesz narzędzia do tworzenia własnych przycisków wezwania do działania z możliwością wielokrotnego użytku, z możliwością podzielenia ich przetestowania względem siebie, ta bezpłatna wtyczka jest dobrą opcją.

5. Strony docelowe WordPress

WordPress Landing Pages Split Testing Plugin

Zwiększ konwersję za pomocą wtyczki WordPress Landing Pages. Ta bezpłatna wtyczka wykorzystuje platformę ACF jako bazę do tworzenia szablonów stron docelowych. Po prostu utwórz odmiany i rozpocznij testowanie, aby zobaczyć, na co reagują Twoi czytelnicy lub klienci.

Wtyczka WordPress Landing Pages zawiera wbudowane funkcje monitorowania konwersji i tworzenia testów A / B lub testów na wielu odmianach. Dzięki tym danym możesz dokonać skutecznych i celowych poprawek w projekcie strony docelowej, aby zoptymalizować współczynnik konwersji. Inne funkcje obejmują opcje klonowania istniejących stron, wstępne wypełnianie formularzy, śledzenie potencjalnych klientów i wiele innych.

6. ConverThis

Conver To narzędzie do testowania podziału A / B dla WordPress

Wtyczka ConverThis pomaga prowadzić nieograniczone kampanie i rozbudowane śledzenie konwersji, aby zobaczyć dokładnie, jakich składników należy się pozbyć i zachować na swoich stronach internetowych. Zautomatyzowana podzielona platforma testowa integruje się bezpośrednio z pulpitem WordPress, dzięki czemu nie musisz już przeskakiwać do zupełnie nowego oprogramowania podczas sprawdzania raportów.

Głównym powodem, dla którego ConverThis wyróżnia się spośród reszty tłumu, jest to, że śledzi również kliknięcia, podczas gdy inne narzędzia wydają się bardziej koncentrować na testach konwersji i testach podziału.

7. Marketing Optimizer

Marketing Optimizer Split Testowanie wtyczki WordPress

Wtyczka Marketing Optimizer for WordPress zapewnia wszystko, czego potrzebujesz w narzędziu testowym, ponieważ automatycznie możesz śledzić każdą stronę w swojej witrynie.

Wtyczka dostarcza listę stron, które można następnie przefiltrować i przetestować wybrane strony. Możesz także użyć interfejsu szczegółów strony, aby utworzyć odmiany dla istniejących stron. Wszystko można łatwo zarządzać w jednym miejscu i nie trzeba wiele wiedzieć o technologii, aby wdrożyć ten system. Niedawno wtyczka została zaktualizowana, aby zawierała szablony bezpłatnych wezwań do działania (CTA), szablony wyskakujących okienek i narzędzia testowe dla każdego z nich.

8. Optymalnie

Optymalizowanie podziału X Testowanie wtyczki WordPress

Wtyczka Optimizely X to jedna z opcji dzielonego testowania, która zapewnia łatwiejszy sposób testowania nagłówków stron i postów. Wtyczka jest raczej łatwa do skonfigurowania na twojej stronie internetowej i ma edytor wizualny bez kodu, dzięki czemu każdy może używać go do tworzenia testów. Optimizely X generuje wyniki ROI w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wiesz, co działa, a co nie.

Optymalizacja wielokanałowa pomaga również docierać do ludzi bez względu na to, gdzie się znajdują i niezależnie od urządzenia. Oznacza to, że używają komputerów lub urządzeń mobilnych, powinieneś być w stanie obsługiwać podzieloną zawartość testową.

Musisz zarejestrować konto Optimizely, aby aktywować wtyczkę (chociaż wszystkie testy i wyniki są zarządzane w panelu WordPress).

9. Test podziału na elementor

Podział testu wtyczki Elementor WordPress

Czy używasz popularnego narzędzia do tworzenia stron Elementor do tworzenia niestandardowej witryny lub stron docelowych? Możesz wypróbować Split Test dla Elementora. Dzięki tej wtyczce możesz testować różne niestandardowe projekty oparte na elementorach, aby zobaczyć, które konwersje lepiej. Testuj nagłówki, wypróbuj różne wzory objaśnień, dowiedz się, które przyciski są bardziej klikalne i więcej.

Aby skorzystać z funkcji podziału testu, po prostu ustaw swoje ustawienia odmiany testu podziału w sekcji „Zaawansowane” podczas tworzenia lub edycji modułu. Następnie śledź skuteczność swoich odmian, korzystając z raportów generowanych w zakładce Najładniejsze na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Split Test dla Elementora wykorzystuje dane na twoim serwerze – dzięki temu jest to bezpieczny wybór dla osób zainteresowanych zgodnością z RODO, ponieważ nie gromadzisz żadnych dodatkowych informacji o odwiedzających ani nie udostępniasz ich stronom trzecim.

10. V / C Splitter Pro (Premium)

V / C Spitter Pro WordPress Split Testing Plugin

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Używasz oryginalnej wtyczki Visual Composer WPBakery zamiast Elementor? Nie ma problemu. Wtyczka V / C Splitter Pro dodaje opcje testowania podziału A / B przydatne dla każdego, kto korzysta z potężnego programu budującego strony.

Moduł testujący VC Splitter jest dostępny podczas budowania układów Visual Composer. Po prostu utwórz odmiany w module i nadaj nazwę testowi podziału. Aby sprawdzić wydajność, wystarczy przejść do edytora stron i kliknąć moduł VC Splitter – będzie aktualizował się o nowe statystyki za każdym razem, gdy go otworzysz / wyświetlisz.

Niezależnie od tego, czy chcesz przetestować objaśnienia, strony docelowe, formularze rejestracji, nagłówki lub układy, wtyczka VC Splitter to niezawodny sposób na ulepszenie ścieżki sprzedaży i konwersji, jeśli korzystasz już z oryginalnego narzędzia do tworzenia stron WPBakery .

11. WooCommerce AB Split Testing (Premium)

WooCommerce AB Split Testowanie wtyczki WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Omówiliśmy wiele narzędzi do testowania podziału A / B dla różnych elementów treści WordPress, jednak przeoczyliśmy handel elektroniczny, który może być nieco trudny. Właśnie tutaj pojawia się wtyczka WooCommerce Simple Split Testing.

Ta specjalistyczna wtyczka została stworzona do testowania wariantów produktu. Zamiast wielokrotnie dodawać ten sam produkt do swojej witryny i wprowadzać w błąd klientów, wystarczy przeprowadzić test podziału. Śledź odmiany produktu, zamówienia i tempo sprzedaży. Dodatkowo możesz wyświetlić raport z listą wszystkich zamówień dla każdej odmiany produktu. Jest to świetny sposób na przetestowanie nowych opisów produktów, wyświetlaczy produktów i nie tylko.

12. Google Optimize

Google Optimize Split Testing Tool

Chociaż nie jest to wtyczka, musisz przekazać ją Google w celu utworzenia jednego z najlepszych narzędzi do testowania podziału dostępnych dla dowolnej witryny (WordPress lub nie). Google Optymalizuj linki bezpośrednio do Twojego konta Google Analytics. Oznacza to, że będziesz miał dostęp do bardzo dokładnych danych opartych na faktycznej wydajności podzielonych testów niemal natychmiast. Ponadto skonfigurowano już testowanie wersji komputerowych i mobilnych.

Na szczęście konfiguracja jest bardzo łatwa, nawet dla nie-programistów. Wystarczy zsynchronizować konto Analytics, a następnie dodać fragment Optymalizacja do kodu śledzenia Analytics już w swojej witrynie (wystarczy postępować zgodnie z Zoptymalizuj przewodnik konfiguracji). Następnie możesz rozpocząć testowanie! Zoptymalizuj etykiety tych „Eksperymentów” i są one skonfigurowane głównie do testowania odmian stron. Po prostu dodaj różne adresy URL, które chcesz krzyżowo przetestować / porównaj i dostosuj ustawienia dla różnych wag (jak często każdy z nich jest wyświetlany), celów i kierowania. Podczas eksperymentu będziesz mieć dostęp do pomocnych raportów zarówno w Optimize, jak i Google Analytics.

Ponieważ większość właścicieli witryn korzysta już z Analytics do śledzenia ruchu i konwersji, Google Optimize jest doskonałym wyborem do testowania podzielonego. Jest to niedroga (bezpłatna), dokładna i dość niewielka opcja do wdrożenia.

Ostatnie przemyślenia na temat narzędzi do dzielenia testów WordPress A / B

Jak właśnie widzieliśmy, są to jedne z najlepszych (naszym zdaniem), dobrze zaprojektowane i przydatne wtyczki do przeprowadzania testów podziału A / B na Twojej stronie WordPress.

Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć powoli od wtyczki, takiej jak Title Experiments i porównać tytuły postów, czy też zagłębić się w testowanie i optymalizację wszystkich aspektów swojej witryny za pomocą usługi takiej jak testy Nelio A / B lub Google Optimize, istnieje możliwość dopasowania twoje wymagania i budżet.

Jeśli masz pytania lub komentarze na temat narzędzi do testowania podziału A / B i optymalizacji witryny pod kątem wyższych współczynników konwersji, zostaw wiadomość poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me