10 świetnych wtyczek WordPress do zarządzania pracą redakcyjną

Wszyscy wiemy, że zarządzanie przepływem pracy w witrynie lub blogu wielu autorów WordPress może być trudne i czasochłonne. Konsekwentne planowanie, zarządzanie i skuteczne rozpowszechnianie treści wymaga ogromnej ilości pracy. Nadzór nad tym procesem może być przyczyną rozrywania włosów i nieprzespanych nocy. Na szczęście już nie musi tak być.


Świat niesamowitych wtyczek WordPress czeka na pomoc, a każda z nich rozwiązuje konkretny element układanki redakcyjnej. Uzupełniliśmy wybór dziesięciu podstawowych narzędzi, które pomogą Ci uporządkować swoją pracę według trzech kluczowych elementów tworzenia treści: planowania, zarządzania i dystrybucji.

Zakasajmy rękawy, pożegnajmy się z koszmarem niekończących się załączników e-mail i niezorganizowanych plików i zacznijmy uruchamiać WordPress!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Lista kontrolna przed opublikowaniem

Wstępnie opublikuj wtyczkę listy kontrolnej postów

Czy korzystasz z list kontrolnych, aby konsekwentnie tworzyć najlepsze treści? Mam nadzieję, że odpowiedź brzmi tak! Teraz możesz w łatwy sposób udostępnić je innym pisarzom w swoim zespole, korzystając z wtyczki Lista kontrolna przed publikacją.

Ta wtyczka umożliwia tworzenie i zarządzanie listami kontrolnymi dla swoich postów, stron i niestandardowych typów postów. Tworzenie listy jest łatwe. Wystarczy przejść do opcji Ustawienia> Lista kontrolna przed opublikowaniem i użyć listy „Dodaj nowy element”. Możesz nawet uczynić z niego wymaganą część przepływu pracy, aby lista kontrolna była wypełniana przed opublikowaniem (lub zamiast tego możesz po prostu włączyć ostrzeżenie). Wykorzystaj moc list kontrolnych, aby zaspokoić zapotrzebowanie czytelników na treści najwyższej jakości.

2. Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO

Nie ma sensu publikować świetnych treści, jeśli nikt ich nie przeczyta. Musisz zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek pod kątem odpowiednich słów kluczowych i zwiększyć ruch na swoich stronach. Nie popełnij błędu – SEO może naprawdę zrobić lub zniszczyć witrynę.

Yoast SEO pomaga zoptymalizować wszystkie istotne aspekty SEO na stronie, aby Twoja witryna była częściej klasyfikowana i odwiedzana. Co równie ważne, koncentruje się na pomocy w pisaniu lepszych treści, zapewniając stosowanie słowa kluczowego „focus” w całym artykule lub poście. Mamy nawet łatwy w użyciu przewodnik Yoast SEO, który pomoże Ci zacząć.

Yoast SEO jest uznawany za najlepszą wtyczkę SEO zarówno przez ekspertów SEO, jak i nowicjuszy, i ma ponad milion aktywnych instalacji, więc jesteś w dobrym towarzystwie z tym!

3. Edytor ról użytkownika

Edytor ról użytkownika

Jeśli prowadzisz bloga lub witrynę z wieloma użytkownikami, niezwykle ważna jest kontrola nad możliwościami użytkowników i przypisywanie określonych ról. Oczywiście WordPress umożliwia ograniczenie ról na poziomie ogólnym dzięki opcjom Administrator, Edytor, Autor, Współtwórca i Obserwator / Przeglądarka od razu po wyjęciu z pudełka. Co jeśli chcesz przypisać bardziej szczegółowe lub niestandardowe role?

Wtyczka User Role Editor pozwala (administratorowi) przypisywać określone role każdemu użytkownikowi, który ma dostęp do Twojej witryny. Wybierz opcje, dla których użytkownicy mają dostęp do określonej strony lub postu, którzy mogą pobierać wtyczki, którzy mogą wprowadzać zmiany w projekcie do Twojej witryny, oraz wiele innych niestandardowych ról i możliwości. Zainstalowanie tej wtyczki daje ci ścisłą kontrolę nad organizowaniem użytkowników i dokładniejszym dostosowywaniem przepływu pracy.

4. Edytuj przepływ

Edytuj wtyczkę WordPress Flow

Edit Flow to najlepsza wtyczka do zarządzania procesem edytorskim. Zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby zorganizować i współpracować z zespołem redakcyjnym. Oprócz najnowocześniejszego kalendarza wizualnego, Edit Flow jest wyposażony w potężną funkcję o nazwie Niestandardowe statusy – etykiety stanu, które pomagają łatwiej śledzić kluczowe etapy przepływu pracy.

Dodatkowe funkcje, takie jak Komentarze i Metadane, dodatkowo ułatwiają komunikację i synchronizację w fantastycznie pracowitym zespole redakcyjnym.

5. Przepływ pracy Oasis

Wtyczka Oasis Workflow

Chcesz uproszczoną wersję Edit Flow? Oasis Workflow jest odpowiedzią. Zawiera wszystkie kluczowe elementy potrzebne do zautomatyzowania i stworzenia złożonego przepływu pracy za pomocą prostego interfejsu użytkownika.

Oferuje trzy niestandardowe stany, funkcje przypisywania i zmiany przypisań, przypomnienia o terminach i wiadomości e-mail oraz wiele innych. Wersja premium wtyczki umożliwia tworzenie wielu przepływów pracy, których ceny zaczynają się od 49 USD. Nie daj się jednak zwieść prostocie darmowej wersji. Może pomóc Ci rozwiązać nawet najbardziej gorączkowe przepływy pracy.

6. Kalendarz redakcyjny

Kalendarz redakcyjny Wtyczka WordPress

Większość zoptymalizowanych przepływów pracy redakcyjnej łączy jeden kluczowy element: szczegółowy i dobrze utrzymany kalendarz redakcyjny. Stworzenie kalendarza redakcyjnego jest łatwym do strawienia wizualnym przeglądem Twojej wielkiej strategii dotyczącej treści, z wyraźnie zaznaczonymi pomysłami na treści, zadaniami i harmonogramami.

Wtyczka Kalendarz redakcyjny jest prostym kalendarzem wizualnym, który pozwala zorganizować nawet najbardziej rozproszone z nas i nad naszym przepływem pracy. Ta wtyczka zapewnia przegląd wszystkich swoich postów (od wielu autorów), ich statusów i terminów publikacji. Może być stosowany do wszystkich typów postów. Zainstaluj go już dziś i jesteś na najlepszej drodze do udoskonalenia swojej strategii dotyczącej treści.

7. CoSchedule

CoSchedule Darmowa wtyczka WordPress

Wreszcie uniwersalny kalendarz społecznościowy dla WordPress! Wtyczka CoSchedule to wizualny kalendarz redakcyjny mediów społecznościowych, który może jednocześnie planować zarówno Twoje media społecznościowe, jak i posty na blogu, przyspieszając przepływ pracy. Umożliwia kolejkowanie wiadomości w mediach społecznościowych, aby były automatycznie wysyłane z opublikowanymi postami. Intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść” wtyczki sprawia, że ​​wizualizacja i automatyzacja pracy redakcyjnej społeczności jest łatwa i przyjemna.

8. Jetpack

Wtyczka JetPack

Czy nie byłoby wspaniale móc udostępniać swoje wspaniałe treści kanałom społecznościowym i wchodzić w interakcje z użytkownikami społecznościowymi bezpośrednio z poziomu WordPress? Wtyczka Jetpack do WordPress jest po to, aby pomóc Ci to zrobić – i wiele więcej – wszystko z komfortu backendu WordPress.

Jetpack jest pełen narzędzi i funkcji skupiających się na generowaniu ruchu i wydajności społecznościowej. Na przykład narzędzie do publikowania umożliwia automatyczne rozpowszechnianie nowych postów w wybranych sieciach społecznościowych. Możesz także mierzyć wydajność swoich postów z poziomu platformy. Zainstaluj Jetpack i zacznij usprawniać udostępnianie już dziś.

9. Zestaw witryn Google

Zestaw witryn Google dla WordPress

Jedną z najważniejszych części każdej strategii dotyczącej treści jest analiza, szczególnie biorąc pod uwagę czas i pieniądze, które inwestujesz w marketing swoich niesamowitych treści.

Google Analytics jest bezpłatny i daje praktyczny wgląd w odbiorców, kluczowe dane witryny i ogólną skuteczność marketingową. Następnie możesz wykorzystać tę wiedzę do poinformowania i ukierunkowania ogólnej strategii marketingu treści.

Bezpłatna wtyczka Google Site Kit zapewnia szczegółowe dane o ruchu, dane demograficzne i kluczowe wyniki, wszystkie łatwo dostępne na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Nigdy więcej zatracania się w głębi Google Analytics. Będziesz miał wszystkie potrzebne informacje (wraz z innymi usługami Google, takimi jak Adsense, PageSpeed ​​Insights i więcej), aby podejmować decyzje tam, gdzie ich potrzebujesz..

10. UpdraftPlus

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Wyobraź sobie, że budzisz się, by znaleźć lata świetnych treści, które zniknęły pewnego dnia. To myśl, która przeraża redaktorów. Pamiętaj, aby regularnie tworzyć kopię zapasową WordPress na swojej stronie i chronić cenną zawartość za pomocą UpdraftPlus (lub innej wtyczki) regularnie w ramach przepływu pracy. Ta bezpłatna wtyczka została zaprojektowana specjalnie w celu ochrony przed awariami witryn i ułatwienia migracji danych. Dowiedz się więcej o funkcjach tej wtyczki w naszym przeglądzie UpdraftPlus.

Pożegnaj się z martwieniem, że Twoja witryna stanie się płomieniem i skorzystaj z tego spokoju, aby skupić się na świetnej zawartości, którą zamierzasz udostępnić jutro za pomocą wszystkich świetnych wtyczek WordPress z naszej listy.


Rzetelne zarządzanie procesem redakcyjnym nie powinno być trudnością. Warto poświęcić czas na zbadanie opcji takich jak te, które podkreśliliśmy powyżej. Popraw swoje procesy, a będziesz czuć się pewnie i podekscytowany swoją witryną jako całością i nie możesz się doczekać świetnej zawartości, którą masz pewność, że pojawi się na pierwszym planie.

Instalując niektóre lub wszystkie wtyczki z naszej listy, masz długą drogę do zautomatyzowania, optymalizacji i usprawnienia pracy redakcyjnej. Dzięki temu możesz skupić się na konsekwentnym tworzeniu najlepszych możliwych treści przy wsparciu zespołu szczęśliwych i produktywnych pisarzy.

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć, co myślisz o naszej liście i jeśli masz jakieś sugestie, które przeoczyliśmy. Podziel się swoimi wskazówkami i przemyśleniami w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me