Wskazówki dotyczące SEO wideo, aby jak najlepiej wykorzystać filmy WordPress w 2017 roku

Porozmawiajmy o SEO wideo, wpływ wideo na wrażenia użytkowników i rankingi wyszukiwania oraz o tym, jak możesz zoptymalizować swoje filmy, aby uzyskać jak najwięcej soków z SEO.


Szybko upuszczę kilka statystyk marketingu wideo, aby – jak wiecie – nabrać rozpędu. Czy wiedziałeś:

 • Jedna trzecia całej aktywności online spędza na oglądaniu wideo?
 • 90% użytkowników twierdzi, że filmy o produktach są pomocne w podejmowaniu decyzji?
 • Korzystanie z reklam wideo zwiększa intencję zakupu o 97% i skojarzenie marki o 139%
 • Umieszczenie filmu na stronie docelowej może zwiększyć konwersję o 80%?
 • Artykuły z filmami mają trzy razy więcej linków niż zwykłe artykuły tekstowe?

Źródła: Hubspot I Moz

Pozycje i zalety SEO wideo

Chociaż statystyki te są imponujące, co to ma wspólnego z SEO wideo? Cóż, SEO (lub optymalizacja wyszukiwarek dla niewtajemniczonych) jest tylko jednym z wielu elementów układanki marketingu cyfrowego. Drugim i najważniejszym elementem jest uzyskanie ruchu, który przyciągasz do faktycznej konwersji.

Filmy mogą pomóc w wypełnieniu luki między ruchem w wyszukiwarkach a konwersją. Innymi słowy, filmy mają ogromny pozytywny wpływ na rankingi wyszukiwania i współczynniki konwersji.

Film nie jest już „rozwijającą się” taktyką marketingową – jest tutaj i jest świetnym sposobem na przekazanie historii marki, wyjaśnienie propozycji wartości oraz budowanie relacji z klientami i potencjalnymi klientami. – Lindsay Kolowich

W nie tak odległej przeszłości przedstawiliśmy kilka porad SEO dotyczących WordPress w wielu postach, w tym:

 • Najlepsze narzędzia SEO WordPress
 • Najlepsze praktyki SEO w WordPress
 • Przewodnik dla początkujących po WordPress SEO [Post Series]
 • 10 najważniejszych funkcji SEO WordPress firmy Yoast
 • WordPress SEO: Wyższy ranking w wyszukiwarkach

Kluczem do powyższego postu jest to, że SEO wykracza daleko poza zwykły tekst SEO. Powinieneś zoptymalizować tekst, obrazy, filmy i zająć się innymi technicznymi szczegółami SEO, aby jak najlepiej wykorzystać swoje działania SEO. Ale nie zatracajmy się tutaj, skupimy się na SEO wideo i tylko na pozostałej części tego postu.

Jak najlepiej wykorzystać SEO wideo

Teraz zagłębimy się w SEO SEO i spójrzmy na kroki, które należy podjąć, aby jak najlepiej wykorzystać SEO z filmów WordPress (tak naprawdę te wskazówki dotyczą każdego filmu).

Słowa kluczowe SEO wideo

Optymalizacja wyszukiwarek zaczyna się od badań słów kluczowych, które nie są trudne. Na przykład, jeśli sprzedajesz motywy WordPress, oczywiście chcesz uzyskać wysoką rangę pod względem terminów „Motywy WordPress”, „premium Motywy WordPress” i innych powiązanych terminów. Dotyczy to również SEO wideo.

Obecnie Google wzbogaca wyniki wyszukiwania, korzystając z multimediów, takich jak filmy, z których ponad 90% pochodzi z YouTube (również należącego do Google). Studia autorstwa MarketingLand i Searchmetrics pokazują, że ponad 50% uniwersalnych wyszukiwań w Google obejmuje filmy. Oznacza to, że ogromna liczba wyszukiwarek jest narażona na wideo w YouTube w danym momencie.

Wydawcy wideo, między innymi YouTube, są ogromnym źródłem ruchu, szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę:

 • Wyniki wyszukiwania wideo mają o 41% wyższy współczynnik klikalności niż wyniki zwykłego tekstu (źródło aimClear) i
 • Filmy mają 50 razy większe szanse na uzyskanie organicznych pozycji w rankingu Google niż wyniki zwykłego tekstu (Forrester Research)

Ale wszystko zaczyna się od błyskotliwego badania słów kluczowych SEO. Skupisz się na słowach kluczowych niszowych, które mają wyniki wideo na pierwszej stronie Google.

Na bok: Google ma słabość do filmów instruktażowych, recenzji, samouczków i zabawnych filmów. Filmy z tytułami takimi jak „Jak skonfigurować WordPress”, „Utwórz motyw WordPress”, „Konfigurowanie motywu WordPress” i śmieszne filmy, takie jak „śmieszne koty”, zdobędą niesamowite miejsca w wynikach wyszukiwania Google.

Jeśli zoptymalizujesz wideo wokół słów kluczowych, które mają wyniki wideo na pierwszej stronie Google, i umieścisz wideo w YouTube, uzyskasz ukierunkowany ruch zarówno z Google, jak i YouTube. A jeśli jeszcze tego nie wiesz, YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką.

Jak znaleźć słowa kluczowe SEO wideo

Ale w jaki sposób uzyskujesz słowa kluczowe związane z SEO wideo odpowiednie dla Twojej niszy? To proste. Jeśli na przykład znajdujesz się w niszy motywów WordPress, poszukasz słów kluczowych związanych z SEO wideo za pomocą wyszukiwań takich jak „utwórz motyw WordPress”, „samouczek motywów WordPress” i tak dalej.

Aby umieścić moje pieniądze tam, gdzie są moje usta, przetestowałem to i przeszukałem „Utwórz motyw WordPress” w Google. Słowo kluczowe wywołuje wynik YouTube w Google. Nie jest zły:

znajdowanie słów kluczowych SEO

Uzbrojony w słowo kluczowe SEO wideo, wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić, czy liczba słów kluczowych jest odpowiednia. Tutaj możesz swobodnie korzystać z Narzędzie planowania słów kluczowych Google (wolny).

Według Briana Deana z Backlinko, upewnij się, że Twoje słowo kluczowe uzyskuje co najmniej 300 wyszukiwań miesięcznie. Z naszego Planera słów kluczowych Google widzimy, że „stwórz motyw WordPress” uzyskuje średnio od 1 do 10 000 miesięcznych wyszukiwań. To jest naprawdę dobre:

google-keyword-planner

Premia: Z tego pulpitu nawigacyjnego otrzymujemy pokrewne propozycje słów kluczowych oraz średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, a także poziom konkurencji dla każdego pokrewnego słowa kluczowego:

google-keyword-planner-related-video-seo-keywords

Dlaczego to jest ważne? Więcej pomysłów na słowa kluczowe oznacza więcej pomysłów na Twoje filmy i inne treści. Tak długo, jak słowo kluczowe ma ponad 300 wyszukiwań miesięcznie, świetnym słowem kluczowym jest tworzenie wideo w okolicy. Im więcej wyszukiwań, tym lepiej, po prostu upewnij się, że konkurencja dla tego konkretnego słowa kluczowego jest niska do średniej.

Jeśli utworzysz film wideo wokół słowa kluczowego i sprawisz, że uzyska dobrą pozycję w Google, zyskasz złotówkę, jeśli chodzi o SEO wideo.

Teraz, gdy masz słowo kluczowe (i powiązane słowa kluczowe), nadszedł czas, aby utworzyć swoje filmy.

Twórz niesamowite filmy

Podobnie jak zwykły tekst, im więcej wstawisz do swojego filmu, tym więcej z niego wydostaniesz. Tandetna praca nigdzie cię nie doprowadzi. Pamiętaj, że słaba treść nie ma rangi w tym czasie i erze, więc nie spodziewaj się, że Twój film będzie miał rangę, jeśli będzie nieciekawy, nieoryginalny, nieistotny i / lub nie przyniesie żadnej wartości.

Tworzenie wysokiej jakości wideo kosztuje mniej niż 200 dolarów, nawet jeśli wynajmiesz kamerzystę i edytor grafiki. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz uruchomić i użyć wielu dostępnych narzędzi do nagrywania ekranu (lubimy Screencast-O-Matic).

Naprawdę nie musisz zatrudniać aktorów do swoich filmów. Animacja jest dość popularna, a fotomontaże mogą pomóc opowiedzieć historię, zwłaszcza jeśli dołączysz magię paralaksy, ale wiele razy zapewnianie pomocnej i bezpośredniej treści to wszystko, na czym musisz się skupić.

Podaj wartość, spraw, aby Twój film był interesujący / zabawny i pozostań odpowiedni dla odbiorców docelowych, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników, co jest najważniejszym sygnałem rankingowym dla filmów na YouTube.

Więcej wyświetleń = lepsze SEO wideo

Jeśli więcej osób będzie nadal oglądać, subskrybować, komentować, lubić i udostępniać Twoje filmy, będziesz nadal zdobywać pozycję w Google. Jeśli Twój film jest do bani, nie będzie miał rangi, bez względu na to, ile SEO za nim rzucisz.

Świetne filmy zapewniają niesamowite wyniki w zakresie SEO wideo, budowania linków i świadomości marki. Przykładem jest Film z Dollar Shave Club, który stał się popularny jakiś czas temu, a teraz zarabia na biznesie (dollarshaveclub.com) dziesiątki tysięcy linków (niektóre z wielkich witryn, takich jak Mashable, Forbes, BusinessWeek, The Next Web itp.), duża ekspozycja marki i inne powtarzające się korzyści SEO tego samego dnia.

Wspomniane wideo ma ponad 23 miliony wyświetleń, aw lipcu 2016 r. Unilever kupił Dollar Shave Club za miliard dolarów. Cha Ching!

Jeśli chodzi o długość filmu, nie martwiłbym się ani trochę. Niektórzy eksperci SEO twierdzą, że krótsze filmy są lepsze niż dłuższe i odwrotnie, i mówię, niech się kłócą. Tak długo, jak Twój film jest niesamowity, ludzie będą go oglądać bez względu na czas trwania. Wiem, oglądam gry wideo jeden po drugim, a większość z nich trwa dłużej niż godzinę. Te filmy oglądają również setki tysięcy innych osób, więc zrób to dwie godziny lub dwie minuty – to nie ma znaczenia.

Zoptymalizuj SEO wideo

Możesz wybrać przesyłanie filmów do swojej domeny, ale zalecam przesyłanie do Youtube. Pozwól mi wyjaśnić. Poniżej znajduje się wykres pokazujący najczęstsze domeny fragmentów wideo. W języku laika pokazuje, które strony Google preferuje, jeśli chodzi o wyniki wideo w SERP (strony wyników wyszukiwania).

youtube-gets-92-percent-of-google-video-results

Gdzie z powyższej tabeli chciałbyś prowadzić swoje filmy? YouTube czy Twoja własna domena? Głosuję na YouTube każdego dnia, ponieważ liczby nie kłamią.

Po drugie, o czym wspominaliśmy wcześniej, YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką Google. Czy ludzie częściej znajdą Twoje filmy w Twojej domenie lub na YouTube? Nie musisz odpowiadać. Google chce coraz więcej firm, a im więcej osób może dostać do filmów na YouTube, tym wyższa marża zysku.

Po trzecie, możesz tworzyć linki zwrotne z YouTube – jeden w profilu kanału i jeden w każdym opisie filmu, który napiszesz później. Nigdy nie było złe łącze, zwłaszcza jeśli pochodzi ono z drugiej co do wielkości wyszukiwarki. Ujawnienie w YouTube, które uruchamia akcję wtórną (czytaj osoby klikające w twoich usługach internetowych) jest najlepsze dla małych i dużych firm w czasach zdominowanych przez Google to i Google to.

Wreszcie, oszczędzasz swojej stronie (i swojemu serwerowi) dodatkowe obciążenie, co prowadzi do szybszych prędkości ładowania strony, a tym samym lepszych wyników SEO. W końcu filmy z YouTube są łatwe do osadzenia i kompatybilne z większością, jeśli nie ze wszystkimi przeglądarkami. Inne osoby mogą również łatwo umieszczać Twoje filmy, uzyskując linki przychodzące i kolejny ruch.

Nuts & Bolts of SEO SEO

Podstawowe SEO wideo

Jak zoptymalizować filmy pod kątem SEO? To jest wielkie pytanie, prawda?

Rozjaśnij swoje filmy

Przesyłając swoje filmy, oczywiście przesyłaj najwyższą możliwą jakość. Podczas gdy wielu vlogerów może udać się do świata 4k, nie musisz iść tak daleko podczas przesyłania samouczków i przewodników WordPress. Nagrywaj filmy w rozdzielczości 720p (jeśli to możliwe) o proporcjach 16: 9 w celu zapewnienia optymalnego oglądania.

Ale podczas osadzania filmów używaj lekkiego dotyku. Google kładzie nacisk na szybkość wczytywania strony jako wskaźnik rankingu, więc lepiej skorzystaj z dowolnych narzędzi i technik, którymi dysponujesz, aby mieć pewność, że Twoje filmy nie zawiodą Twojej witryny. Możesz nawet użyć miniatur wideo, które załadują odtwarzacz tylko wtedy, gdy użytkownik uruchomi przycisk odtwarzania. Rób, co możesz optymalizuj osadzone filmy więc ładują się szybko.

Jest to również świetne dla wygody użytkownika, szczególnie w przypadku gwałtownego wzrostu liczby użytkowników mobilnych, którzy opuszczają witrynę po czterech sekundach oczekiwania. Nikt nie ma czasu na miejsce, które wymaga wieku i podróży w obie strony na słońce.

Odpowiednio oznacz swoje filmy wideo

Widzisz, jak posypujesz słowa kluczowe w całej treści tekstu? Musisz podać więcej informacji wyszukiwarkom, aby mogły zidentyfikować i zindeksować Twoje filmy. Uwzględnij słowa kluczowe SEO w nazwach plików wideo, tytułach, tagach i opisach w celu zapewnienia rangi pod względem kontekstu i trafności.

Również podczas przesyłania filmów wybierz miniaturę, która ma sens. Dopóki Twój kanał YouTube nie zostanie zweryfikowany, musisz zadowolić się ramką z filmu, ale po weryfikacji możesz przesłać niestandardowe miniatury z dodanym tekstem lub nakładkami, aby lepiej opisać

Dodaj transkrypcje wideo i mapy witryn

Korzystając ponownie z naszego przykładu „Motywy WordPress”, jeśli utworzysz wideo obracające się wokół motywów WordPress, oczywiście gdzieś tam wspomnisz „Motywy WordPress”. Roboty wyszukiwarek nie „widzą” Twoich filmów tak, jak ludzie, co prowadzi nas do transkrypcji i map witryn.

Transkrypcja części audio twojego wideo oferuje więcej nieruchomości na słowa kluczowe, co poprawia zdolność wyszukiwania. Transkrypty oferują również użytkownikom opcję „czytania” filmu, jeśli nie mogą go słuchać w danym momencie. Ponadto możesz nawet użyć określonej transkrypcji jako podstawy do postu, który zawiera linki do innych treści. Kiedy wszystko jest już powiedziane i zrobione, transkrypcje pozwalają odblokować treść tekstową w twoich filmach – treść zrozumiałą dla wyszukiwarek.

Mapy witryn wideo są rozszerzeniem mapy witryny treści, które pomagają wyszukiwarkom znajdować i indeksować Twoje filmy obok innych treści. Najlepsze jest to, że możesz dostosować mapy witryn wideo, aby zawierały metadane, co zwiększa trafność Twoich filmów w żądaniach wyszukiwania. Yoast oferuje świetne Wtyczka SEO wideo tylko w tym celu.

Ułatw wyszukiwanie filmów

Po pierwsze, skorzystaj z pola opisu i tagów podczas przesyłania filmu do YouTube. Upewnij się, że użyj słów kluczowych i dołącz odpowiednie linki do Twojej witryny, gdzie widzowie mogą znaleźć więcej informacji na dany temat. Dodaj odpowiednie tagi dzięki czemu można łatwo znaleźć film dla użytkowników YouTube i wyszukiwarek.

Z punktu widzenia możliwości wyszukiwania i doświadczenia użytkownika musisz również ułatwić umieszczanie osadzonych filmów w witrynie. Osadź jeden film na post / stronę, a następnie dodaj odpowiednie kategorie i tagi. Ułatwia to użytkownikom i wyszukiwarkom znalezienie Twoich filmów.

Dodaj interaktywne elementy do swoich filmów

Chociaż udostępnienia, polubienia i ulubione są dobrymi wskaźnikami, że robisz coś dobrze, nie muszą one wcale oznaczać, że osiągniesz swoje cele SEO. Możesz uchwycić widzów w kluczowych momentach swoich filmów. Mówię o elementach interaktywnych, takich jak formularze, linki i quizy wideo które prowadzą widzów do następnego logicznego kroku na długo przed końcem filmu.

Udostępnij swoje filmy, aby uzyskać więcej soków wideo SEO

Nie wystarczy tworzyć filmy; to tylko pierwsza i najłatwiejsza część równania. Ludzie muszą oglądać Twoje filmy, ponieważ 1) sprawia, że ​​czujesz się świetnie, a 2) więcej wyświetleń oznacza lepsze rankingi. Nie wstydź się promować swój film energicznie lub tak samo, jak promujesz swoje posty na blogu.

Udostępnij swoje filmy w mediach społecznościowych ponieważ sygnały z mediów społecznościowych coś znaczą dla Google. Jest to wskaźnik trafności i wartości, ponieważ im więcej masz, tym lepsza pozycja Twojego filmu. Promuj swoje filmy w jednym wierszu wszędzie.

Ostatnie słowa

Google nadal przywiązuje większą wagę do filmów, jeśli chodzi o ranking. Co więcej, konsumpcja wideo online stale rośnie, ponieważ coraz więcej klientów lubi, używa i zapamiętuje wideo. W rzeczywistości YouTube zgłasza wzrost konsumpcji wideo na urządzenia mobilne z każdym rokiem o 100%. [Źródło: Hubspot]

Ponadto wideo stało się bardziej dostępne i przystępne cenowo dla małych firm. Co nasuwa pytanie: dlaczego jeszcze nie wdrożyłeś SEO wideo?

Masz pytanie lub sugestię? Słuchamy. Napisz do nas w komentarzach poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą w krótkim czasie. Z góry dziękuję!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me