Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
 1. 1. Jak zainstalować WordPress na Microsoft Azure
 2. 2). Jak zainstalować WordPress w Google Cloud
 3. 3). Zainstaluj WordPress w AWS – Amazon Web Services
 4. 4. Teraz czytam: Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
 5. 5. Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean

Witamy w nowym i zaktualizowanym przewodniku dla początkujących na temat przetwarzania w chmurze na 2019 r. W ostatnich latach ogromną popularność zyskało przetwarzanie w chmurze, w którym przedsiębiorstwa i małe i średnie firmy przenosiły większość swoich usług do chmury. Od zamówienia w Amazon po historię na Instagramie po artykuł, który właśnie czytasz, jest przechowywany, przetwarzany i dostarczany do Ciebie – w chmurze.


Notka autora:

Artykuł wprowadzający na temat przetwarzania w chmurze dla WordPress został pierwotnie opublikowany prawie cztery lata temu w 2015 r. W tym czasie byliśmy świadkami szybkiego wdrożenia przetwarzania w chmurze w wielu branżach oraz znacznych ulepszeń w podstawowych technologiach przetwarzania w chmurze. Jednak przy wszystkich tych zmianach podstawowe zasady i zalety przetwarzania w chmurze pozostają takie same. Podstawowe typy rozwiązań w chmurze pozostają niezmienione. Nadal masz prywatne, publiczne i hybrydowe wdrożenia w chmurze. Sposób, w jaki przyjmują je organizacje, zmienił się.

Ten przewodnik służy jako przewodnik dla początkujących na temat zrozumienia przetwarzania w chmurze i jego powiązań z WordPress.

Zaczniemy od:

 • Na czym polega przetwarzanie w chmurze
 • Przestudiuj jego zalety
 • Poznaj różne rodzaje rozwiązań w chmurze

Po zakończeniu przyjrzymy się, jak przetwarzanie w chmurze wzmacnia WordPress.

Co to jest Cloud Computing?

przetwarzanie w chmurze dla przeglądu wordpress

Według Tłum G2, „Jednym z najprostszych sposobów wykazania„ chmury ”jest przechowywanie. Tradycyjna pamięć lokalna przechowuje pliki na dysku twardym. Po zapisaniu obrazu lub pobraniu programu jest on zapisywany na urządzeniu. Z drugiej strony przechowywanie w chmurze przechowuje ten plik w Internecie. Plik jest rozpowszechniany na zdalnych serwerach i dostępny przez Internet. ”

Teraz rozszerz tę koncepcję „przechowywania” o moc przetwarzania i dostarczanie treści. Masz nowoczesną chmurę.

Mówiąc prościej, chmura to rozproszona sieć komputerów z wieloma kopiami danych na osobnych komputerach. Więc jeśli jeden serwer ulegnie awarii, drugi przejmie kontrolę. Dla użytkownika końcowego obliczenia nigdy się nie kończą.

Różne rodzaje przetwarzania w chmurze

przetwarzanie w chmurze dla typów wordpress

Istnieją trzy podstawowe typy rozwiązań przetwarzania w chmurze w zależności od ich wdrożenia. Masz publiczny, prywatny i hybrydowy. Zanim zaczniemy, musisz zrozumieć, że ostatecznie chmura składa się z wielu komputerów (zwanych serwerami) zlokalizowanych w centrach danych.

 • ZA prywatna chmura jest jak twój własny Uber. Nie udostępniasz go innym i używasz go tylko do dojazdów.
 • ZA chmura publiczna jest jak basen Ubera. Dojeżdżasz do pracy z ludźmi jadącymi w to samo miejsce.
 • ZA chmura hybrydowa jest mieszanką dwóch. (Nie mogę wymyślić przykładu podobnego do Ubera).

Koszt przetwarzania w chmurze

Prywatna chmura: Koszt wynajmu prywatnej lub publicznej chmury jest podobny do przejazdu na Uber. Prywatne taksówki (lub wdrożenia w chmurze) kosztują więcej. Zaletą jest to, że jest znacznie bezpieczniejszy i można go umieścić za zaporą ogniową firmy.

Chmura publiczna: Chmura publiczna jest bardzo opłacalna, ale ma pewne ograniczenia bezpieczeństwa w porównaniu z chmurą publiczną. Właśnie dlatego podczas przechowywania danych medycznych lub rządowych na publicznych serwerach w chmurze występuje wiele problemów ze zgodnością.

Hybrid Cloud – The Best of Both Worlds: Przedsiębiorstwa odkryły, że najlepszy zwrot z inwestycji uzyskuje się, łącząc chmurę prywatną i publiczną, znaną również jako chmura hybrydowa. Przedsiębiorstwa mogą bezpiecznie przechowywać poufne dane w prywatnej chmurze, chronione zaporami firmowymi. Przetwarzanie wsadowe danych publicznych lub anonimowych można przenieść do chmury publicznej.

Zalety przetwarzania w chmurze

przetwarzanie w chmurze dla korzyści wordpress

Chociaż podstawowa technologia przetwarzania w chmurze szybko ewoluowała, podstawowe zalety przyjęcia przetwarzania w chmurze wcale się nie zmieniły. Oto krótki przegląd:

Dostępność i redundancja: Ponieważ chmura to sieć wielu połączonych ze sobą komputerów z identycznymi kopiami twojej daty, zyskujesz wysoką dostępność i nadmiarowość. Innymi słowy, twoje usługi nie robią sukni. Chyba że cały klaster ulegnie awarii (w ten sposób) Awaria AWS).

Model płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem: Ten model płatności stał się modelem branżowym dzięki przetwarzaniu w chmurze. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było zarezerwować hosting i sprzęt komputerowy na minimalny okres. Dzięki przetwarzaniu w chmurze płacisz tylko za używane zasoby. W przypadku klastrów chmurowych o wysokiej wydajności możesz je nawet wynająć na kilka godzin i płacić tylko za nie. Bez ukrytych kosztów, bez opłat instalacyjnych – nic!

Skalowalność: Skalowalność pozwala po prostu kupić większą moc obliczeniową w razie potrzeby. Po zakończeniu korzystania z zasobów możesz po prostu uwolnić je z powrotem do chmury.

Korzystanie z chmury ma wiele innych zalet, ale są to najbardziej ogólne, o których każdy powinien wiedzieć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przetwarzania w chmurze, polecam przeczytanie G2 Crowd’s przewodnik wprowadzający. Jest dobrze napisany w sposób wolny od maniaków, przeznaczony dla osób ze wszystkich dyscyplin.

Wiodący dostawcy usług w chmurze

Udział rynkowy wiodących dostawców usług w chmurze w drugim kwartale 2018 r

Udział rynkowy wiodących dostawców usług w chmurze w drugim kwartale 2018 r

Kiedy zaczęło się zwiększać przetwarzanie w chmurze, AWS miał większość udziałów w rynku chmurowym. Jednak w 2018 r. Sytuacja uległa drastycznej zmianie. Mamy wiele wiodących w branży rozwiązań chmurowych, takich jak AWS, Google Cloud, Microsoft Azure, IBM i Alibaba Cloud, aby wymienić tylko kilka.

Cloud Computing i WordPress

kinsta zarządzał hostingiem wordpressWiększość najlepszych dostawców hostingu WordPress korzysta z usług jednego z wiodących dostawców usług chmurowych. Na przykład Kinsta to popularny zarządzany dostawca hostingu WordPress, który jest w pełni hostowany w Google Cloud. Inne usługi, takie jak Cloudways, oferują hosting chmury zarządzanej WordPress w AWS, Google Cloud i innych. Zasadniczo są dostawcą usług warstwy pośredniej, który zarządza witryną WordPress w wybranym przez Ciebie dostawcy chmury.

Witaj Cloud!

W tej serii postów omówimy, jak zainstalować WordPress u głównych dostawców chmury. Zaczniemy od jednej z moich ulubionych firm hostingowych w chmurze – DigitalOcean. Później przejdziemy do zaawansowanych tematów, takich jak instalowanie WordPress na AWS oraz inni dostawcy chmur standardowych. Jeśli masz jakieś pytania na temat przetwarzania w chmurze lub ogólnie hostingu w chmurze, jesteśmy otwarci. Możesz również zadać mi pytanie bezpośrednio na Twitterze @souravify, a chętnie odpowiem na Twoje pytanie. Oto ekscytująca podróż – zacznijmy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me