Poniższy post opisuje kroki konfiguracji i korzystania z jednego z naszych bezpłatnych motywów WordPress. W tym poście omówiono niektóre funkcje, które mogą nie być dostępne dla wszystkich motywów, więc przeczytaj uważnie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, prześlij zgłoszenie błędu w serwisie Github.


Ważna informacja dla początkujących: Poniższy przewodnik zakłada, że ​​wiesz, jak korzystać z natywnych funkcji WordPress. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem WordPress, możesz zapoznać się z naszymi Przewodnikami wideo WordPress, które wyjaśniają wiele podstawowych funkcji WordPress.

Instalacja motywu

Instalacja jest bardzo prosta. Przejdź do Wygląd-> Motywy i kliknij „Dodaj nowy” i wybierz pobrany plik zip. Powinno to się nazywać coś takiego jak wpex-elegant.zip, gdzie „elegancki” to nazwa motywu.

Zainstaluj motyw

Konfiguracja strony głównej

Poniżej znajdują się kroki konfigurowania strony głównej. Poniższe opcje zależą od tego, czy Twój motyw obsługuje różne funkcje, czy nie. Na przykład, jeśli używasz motywu do blogowania, musisz tylko sprawdzić krok 1, jednak jeśli używasz motywu biznesowego, takiego jak elegancki motyw WordPress, musisz sprawdzić wszystkie kroki oprócz pierwszego które dotyczą twojego tematu, przeczytaj uważnie!

1. Temat bloga

Jeśli używasz motywu do blogowania, nie musisz nic robić, na stronie głównej powinny być domyślnie wyświetlane najnowsze posty.

2. Biznes / Portfolio / Inne motywy

Jeśli motyw, którego używasz, nie jest standardowym motywem do blogowania, to aby skonfigurować stronę główną, wystarczy utworzyć nową stronę i wybrać szablon strony głównej. Następnie przejdź do Ustawienia-> Czytanie i ustaw tę stronę jako opcję „Pierwsza strona”.

Szablon strony głównej

Ustawienia czytania WordPress

3. Suwak

Jeśli motyw, którego używasz, zawiera obsługę suwaka na stronie głównej (będziesz wiedział, ponieważ możesz go zobaczyć na demie), nie będziesz musiał instalować żadnych wtyczek innych firm ani robić nic skomplikowanego, aby je skonfigurować. Motyw zawiera niestandardowy typ posta o nazwie „Slajdy”, a Ty dodasz je tak jak standardowe posty, a każdy post będzie slajdem na suwaku.

Ważny: Jeśli poprawnie dodałeś slajdy i nie widzisz ich na stronie głównej, zazwyczaj oznacza to 1 z 2 rzeczy. Po pierwsze, strona główna nie została poprawnie skonfigurowana, jak wspomniano powyżej. Po drugie, w Twojej witrynie występuje konflikt javascript. Spróbuj dezaktywować wszystkie aktywne wtyczki, aby upewnić się, że żadna z nich nie powoduje problemu.

Suwak strony głównej

Strona główna Slider Post

4. Funkcje domowe

Niektóre z naszych bezpłatnych motywów obejmują niestandardowy typ postu o nazwie „Funkcje domowe”. Ten niestandardowy typ postu został dodany, aby ułatwić dodawanie „funkcji” do strony głównej. Możesz zobaczyć przykład w wersji demonstracyjnej Elegant WordPress Theme. Funkcje główne to ikony i tekst poniżej suwaka, patrz zrzut ekranu poniżej:

Strona główna Funkcje WordPress

Dodawanie funkcji strony głównej jest bardzo proste.

Ustawienia strony blogu

Jeśli używasz motywu biznesowego, w którym blog może znajdować się na osobnej stronie (nie na stronie głównej), konfiguracja jest bardzo łatwa! Po prostu utwórz nową stronę (nazwij ją jak chcesz), a następnie przejdź do Ustawienia-> Czytanie i zdefiniuj tę stronę jako opcję „strony postów”.

Strona blogu

Konfiguracja portfela

Jeśli używany motyw obejmuje niestandardowy typ postu w Portfelu, wykonaj poniższe czynności, aby dodać elementy portfela i utworzyć stronę portfela.

Dodawanie przedmiotów

Dodawanie przedmiotów jest niezwykle łatwe. Posty w portfelu działają zasadniczo jak standardowe posty. Stwórz swój post, dodaj treść, ustaw wyróżniony obraz… itd. Po opublikowaniu element będzie wyświetlany w szablonie strony głównej, stronie portfolio i archiwach portfolio.

Przedstawiony obraz: Nie zapomnij ustawić wyróżnionego obrazu! Niektóre motywy są od niego zależne, a jeśli nie zostanie ustawiony wyróżniony obraz, może nie wyświetlać niczego.

Portfolio WordPress

Tworzenie strony portfela

Strona Portfolio jest bardzo łatwa w konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć nową stronę i wybrać szablon „Portfolio”.

Szablon portfela

Ponowne zamawianie postów

Często jestem pytany, jak zamówić swoje posty w WordPress. Domyślnie, gdy publikujesz nowy post (bez względu na to, czy jest to post standardowy, portfolio czy post), będzie on wyświetlany w Twojej witrynie w kolejności, w jakiej został opublikowany. Jeśli chcesz zmienić domyślną kolejność, spójrz na następujący post dotyczący ponownego zamawiania postów w WordPress.

Importowanie przykładowych danych (tylko wersja Premium)

Niektóre motywy można kupić za dodatkową opłatą w Creative Market (na stronie motywu pojawi się informacja, że ​​wersja szczegółowa jest dostępna w szczegółach motywu) i te motywy zawierają przykładowy plik danych .xml, którego można użyć do zaimportowania demo na żywo jako próbka na początek.

Aby zaimportować przykładowe dane, przejdź do Narzędzia-> Importuj, kliknij „WordPress” i postępuj zgodnie z instrukcjami!

Import WordPress

Zmienianie kolorów motywu (tylko wersja Premium)

Jeśli kupiłeś wersję Premium tego motywu, będziesz mieć dostęp do ustawień kolorów, dzięki czemu możesz łatwo zmienić wygląd motywu. Po prostu przejdź do Wygląd-> Dostosuj i znajdź kartę „Stylizacja” w narzędziu dostosowywania motywu. Tutaj możesz użyć selektorów kolorów, aby zmienić swój projekt. Tak!

Dostosowywanie motywów WordPress

Zgłaszanie błędów i wsparcie

Utrzymywanie aktualnych motywów i brak błędów jest dla nas bardzo ważne. Stworzyliśmy repozytoria Github dla naszych bezpłatnych motywów, w których możesz zgłosić problem. Gdy otrzymamy raporty, jeśli w motywie występuje błąd (nie błąd użytkownika), odpowiemy zaktualizowanym motywem.

Ważny: Nasz system zgłaszania błędów nie służy do szukania pomocy (pytania dotyczące użycia motywu lub pomocy w modyfikacjach). Wszystkie nasze darmowe motywy wykorzystują tylko natywne funkcje WordPress, dlatego powinieneś być w stanie z nich korzystać bez dodatkowych wskazówek. Jeśli masz błąd, to inna historia i chcemy wiedzieć, abyśmy mogli go naprawić!

Wsparcie zapewnia użytkownikom „premium”. Jeśli dostępna jest wersja premium, możesz ją kupić, aby uzyskać dodatkową pomoc, jeśli nie masz pewności, jak używać motywu lub jeśli wystąpił błąd, który wymaga natychmiastowej uwagi. Wsparcie nie obejmuje jednak bezpłatnych usług dostosowywania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me