Andrew Nacin właśnie ogłosił wydanie kandydat do wydania drugiej wersji WordPress 3.9, i tylko dzisiaj WordPress 3.9 „Smith” została wydana.


Podobnie jak w przypadku wszystkich głównych aktualizacji WordPress, 3.9 będzie dodawać nowe funkcje do platformy WordPress. Wziąłem kandydata do wydania, aby zobaczyć, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym wydaniu.

Podglądy widżetów dodane do dostosowywania motywu WordPress

Dostosowanie motywu zostało dodane do WordPress w wersji 3.4 w czerwcu 2012 roku. Był to świetny dodatek do platformy WordPress, jednak zawsze uważałem, że jest to ograniczenie. Chociaż możesz wyświetlić podgląd kolorów nowego motywu i zmienić menu i obraz nagłówka; nie można dodać widżetów.

Oznaczało to, że nie można zapełnić stref widżetów, takich jak pasek boczny, danymi. Dlatego podgląd zwykle pokazywał jedną kolumnę treści zamiast dwóch.

WordPress 3.9 rozwiązuje to ograniczenie dzięki nowemu podglądowi widgetów na żywo.

Podgląd widżetu na żywo WordPress

WordPress dodaje pozycję menu dla każdej strefy widżetów w Twojej witrynie. Po kliknięciu przycisku „Dodaj widżet” panel wypełniony wszystkimi dostępnymi widżetami zostanie przesunięty w prawo. Możesz także wyszukiwać widżety za pomocą panelu.

Po dodaniu widgetu w ten sposób zostanie on natychmiast wyświetlony w obszarze podglądu.

Dodawanie widżetu w narzędziu dostosowywania motywu

Podgląd widżetu świetnie sprawdza się w praktyce. Dla mnie w końcu uczyniłem z dostosowywania praktyczne narzędzie, którego będę używać na moich stronach internetowych.

Ta nowa funkcja została zaimportowana do rdzenia z wtyczki zatytułowanej Dostosowanie widżetu. Polecam wypróbowanie wtyczki, jeśli chcesz podejrzeć podgląd działania nowego podglądu widgetów.

TinyMCE

Edytor WYSIWYG o otwartym kodzie źródłowym TinyMCE, inaczej znany jako edytor wizualny WordPress, został zaktualizowany do wersji 4.0.21.1.

Jako ktoś, kto wyłącza edytor wizualny podczas pisania, początkowo nie było dla mnie jasne, co się zmieniło.

Wygląda na to, że nastąpiła niewielka zmiana ikon wyświetlanych w edytorze wizualnym. To jest zrzut ekranu edytora wizualnego w WordPress 3.8.

Stara wersja TinyMCE

To jest zrzut ekranu edytora wizualnego w nadchodzącej wersji WordPress 3.9.

Nowa wersja TinyMCE

W górnym rzędzie widać, że po znaku cudzysłowu dodano nową ikonę. Po kliknięciu tej nowej ikony linii możesz dodać poziomą linię do treści.

Początkowo myślałem, że opcja dla pisanie bez rozpraszania uwagi został całkowicie usunięty z WordPress. Jednak po bliższym przyjrzeniu ikona edycji rozproszenia została po prostu przeniesiona na skrajną prawą stronę edytora. Wydaje się, że jest to bardziej praktyczne miejsce do wyświetlenia tej ikony, ponieważ nie jest używana do zmiany treści.

Pełny zrzut ekranu edytora wizualnego

Możesz zobaczyć, że ikona „Wklej z Worda” została usunięta z dolnego rzędu. Teraz możesz kopiować zawartość z Worda, po prostu kopiując i wklejając, i nie martw się o kopiowanie niechcianego kodu stylizacji. Możesz całkowicie usunąć formatowanie, włączając opcję „Wklej jako tekst”.

Instalowanie nowych motywów WordPress

WordPress odnowił także nowy obszar instalacji motywu. W WordPress 3.8 strona główna wyświetlała pasek wyszukiwania z filtrem funkcji pod spodem, aby wyszukiwanie było dokładniejsze.

Stary sposób instalowania nowych tematów

W WordPress 3.9 wszystko wygląda o wiele ładniej.

Zamiast po prostu wyświetlać się na stronie wyszukiwania, pasek wyszukiwania został przeniesiony do menu nawigacji i teraz wyświetla się na wszystkich stronach. Jest to zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązanie.

Podobnie opcja przesyłania motywu została przeniesiona z menu głównego i umieszczona po prawej stronie tekstu „Dodaj motywy” u góry każdej strony. Nazwa menu „Najnowszy” również została zmieniona na „Najnowsze”, a ostatnio zaktualizowana strona została zastąpiona stroną popularnych motywów.

Nowy sposób instalowania nowych motywów

Filtr funkcji został usunięty ze strony głównej i przeniesiony na własną, unikalną stronę. Opcje są teraz wyświetlane w pionie, a nie w poziomie.

Filtrowanie motywów WordPress

Nowy układ obszaru instalacji motywu wygląda znacznie lepiej, ponieważ zrzuty ekranu są wyświetlane na stronie głównej. Mamy nadzieję, że WordPress będzie regularnie zmieniał polecane projekty, aby te same projekty nie były promowane przez cały rok.

Listy odtwarzania wideo i audio

Galerie okazały się bardzo popularne wśród użytkowników WordPress. WordPress rozwinął tę koncepcję, dodając opcję list odtwarzania dla plików audio i wideo.

Działa dokładnie tak samo, jak dodawanie zdjęć do galerii. Jeśli prześlesz audio lub wideo, zobaczysz nową opcję utworzenia listy odtwarzania.

Tworzenie listy odtwarzania audio

Jak zwykle WordPress pozwala edytować tytuł, podpis i opis przesyłanych plików. Opis jest automatycznie wprowadzany dla ścieżek audio poprzez pobranie danych ze znaczników ID3.

Tworzenie listy odtwarzania audio

Ostatnia strona umożliwia uporządkowanie kolejności utworów lub klipów wideo. Listy odtwarzania mogą wyświetlać listę utworów z nazwiskami artystów i wyświetlać obrazy.

Edycja listy odtwarzania audio

Możesz wyświetlić podgląd swojej nowej listy odtwarzania bezpośrednio z edytora wizualnego. Byłem zdumiony, jak płynny był odtwarzacz audio i jak szybko zmieniał się pomiędzy utworami.

Podgląd listy odtwarzania audio

Galerie i podpisy HTML5

WordPress dodał Wersje HTML5 tagów galerii i podpisów. Dokonali również drobnych poprawek stylistycznych w sposobie obsługi napisów.

HTML4 poprzednio dodawał dziesięć pikseli szerokości do obrazów z napisami. Oni mają usunąłem te piksele i również usunięto style napisów w edytorze.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, jak wyglądają napisy przy użyciu HTML4.

Podpisy wykorzystujące HTML4

Ten zrzut ekranu pokazuje, jak będzie wyglądało postępy przy użyciu HTML5.

Podpisy wykorzystujące HTML5

I reszta…

Jak zwykle WordPress 3.9 wprowadza wiele zmian, które wpłyną na programistów, w tym:

Możesz zobaczyć zaległości wszystkich dodanych funkcji i zastosowanych poprawek, czytając Blog WordPress Core. Jeśli masz ochotę wypróbować najnowszą wersję WordPressa w środowisku testowym, możesz to zrobić, instalując WordPress Beta Tester podłącz.

WordPress 3.9 oficjalnie przybył. W przypadku tych, którzy nie mają włączonych automatycznych aktualizacji motywów, pamiętaj o ręcznej aktualizacji do WordPress 3.9, lub w leasingu upewnij się, że aktualizacja do WordPress 3.8.3 ponieważ dotyczy błędu znalezionego w 3.8.2.

Dzięki,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me