Proste strategie zarabiania WordPress

Wkraczamy w nowy rok, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby poprawić swoje postanowienia, aby dobrze robić dla siebie i swojej firmy. Jeśli zbudowałeś witrynę od podstaw, masz duży ruch i szukasz strategii zarabiania na WordPress, to dobrze trafiłeś.


Jest więcej; gdy zagłębimy się w różne strategie monetyzacji WordPress, odkryjemy skarbnicę wskazówek, których możesz użyć, aby zwiększyć zaangażowanie w swojej witrynie. W związku z tym możesz myśleć o tym poście jako dwutorowym podejściu do monetyzacji WordPress.

Pierwszą wskazówką jest to, że ważne jest, aby stosować metody dostosowane do grupy docelowej. W jaki sposób w pełni wykorzystujesz swoje strategie monetyzacji WordPress?

Kolejna szybka uwaga: skupiamy się na WordPress na własnym serwerze blogi (WordPress.org), a nie darmowe blogi WordPress.com, ponieważ ta ostatnia ma pewne ograniczenia w zakresie monetyzacji.

Jeśli jesteś trochę ciekawy, niezwykle udane blogi obejmują między innymi HuffPost (szacunkowo 14 000 000 USD / miesiąc), Moz (szacunkowo 4 250 000 USD / miesiąc) i TechCrunch (szacunkowo 2 500 000 USD / miesiąc). I tak, to jest w dolarach amerykańskich.

Dzięki eliminacjom wstępnym pokażemy, jak zarabiać pieniądze za pomocą WordPress w 48 godzin. Aby zarabiać na swojej witrynie WordPress, oto kilka strategii, które wskażą Ci właściwy kierunek.

Aby zarabiać na swojej witrynie WordPress, oto kilka strategii, które wskażą Ci właściwy kierunek.

1. Reklama

reklama coca-coli z lat 90. XIX wieku

Coca-Cola Reklama z lat 90. XIX wieku

Od czasów dawnych sektor reklamowy zawsze był bardzo dochodowy. Według raportu autorstwa emarketer.com, reklamodawcy z całego świata wydają ponad 220 miliardów dolarów rocznie na reklamy cyfrowe.

To ogromny kawałek zmian, nie zgadzasz się? Jeśli masz dobry ruch, możesz szybko zebrać pieniądze. Ale jak zaczynasz?

Samozarządzające a sieci reklamowe

Na początek dostępne są dwie opcje reklamy. Możesz wybrać sieci reklamowe takich jak Google AdSense dla WordPress. To tylko jeden z wielu – Bing ma własną sieć reklamową, podobnie jak Facebook, Yahoo i Amazon. Aby uzyskać obszerną listę, wystarczy wyszukać „sieci reklamowe” w Google, aby zobaczyć, co jest dostępne.

Alternatywnie możesz hostuj własne reklamy. Ty wybierasz reklamy, opłaty, sposób i miejsce wyświetlania każdej reklamy między innymi. Aby sprzedawać samodzielnie zarządzane reklamy, zwykle najłatwiej jest je wykorzystać w renomowanych wtyczkach do zarządzania reklamami dostępnych dla WordPress lub przejść przez usługę innej firmy, taką jak BuySellAds zarządzać dostępnymi spotami reklamowymi.

To powiedziawszy, główną różnicą między sieciami reklamowymi a reklamami zarządzanymi samodzielnie jest wyższy poziom kontroli, z którego korzystasz przy tym drugim. Innymi słowy, sieci reklamowe zazwyczaj wyświetlają reklamy czytelników, które są najbardziej odpowiednie dla ich najnowszej historii przeglądania. Jeśli użytkownik oglądał biżuterię przed wejściem do Twojej witryny, najprawdopodobniej zobaczy reklamę związaną z biżuterią, nawet jeśli Twoja witryna dotyczy samochodów. Nie masz żadnej kontroli nad reklamami wyświetlanymi przez sieć reklamową w Twojej witrynie.

Sprawy wyglądają nieco inaczej w przypadku reklam zarządzanych samodzielnie. Sprzedajesz reklamy dostosowane do odbiorców docelowych. Zamiast wyświetlać reklamy biżuterii, wyświetlasz reklamy części zamiennych do pojazdów, oleju silnikowego i tak dalej.

Każda opcja reklamowa ma inne modele cenowe. Większość sieci reklamowych zazwyczaj oferuje model CPC (koszt za kliknięcie), co oznacza, że ​​płacisz za wszystkie generowane kliknięcia. Możesz zarobić od 0,02 do 15 USD za kliknięcie w zależności od niszy.

Przy dużym natężeniu ruchu możesz całkiem zabić za pomocą sieci reklamowych, pamiętając, że oferują one inne modele reklam. Samozarządzające reklamy zwykle przyciągają wyższy wskaźnik reklam, ponieważ zasadniczo sprzedajesz przestrzeń reklamową zainteresowanym firmom za stałą miesięczną opłatą.

Temat reklamy to obszerna lektura, ale ponieważ jest to jedna z najbardziej intratnych strategii monetyzacji WordPress, warto poświęcić czas.

2. Marketing partnerski

szczyt partnerski na zachód 2017 r

Summit Affiliate West 2017

Marketing partnerski przypomina reklamę; zarabiasz za wysłanie kupcowi zainteresowanego potencjalnego klienta. Zamiast zapłaty za kliknięcia i wyświetlenia otrzymujesz prowizję za całą ciężką pracę.

Chociaż marketing partnerski brzmi jak mumbo-jumbo dla idealnego początkującego, łatwo to zrozumieć. Według Neil Patel, marketing afiliacyjny to „… proces zarabiania prowizji poprzez promocję produktów innych osób (lub firmy). Znajdujesz produkt, który ci się podoba, promujesz go wśród innych i zarabiasz część zysku na każdej dokonanej sprzedaży. ”

Brzmi dość prosto, ten marketing afiliacyjny, nie sądzisz? Dodatkowo możesz polecić każdy produkt pod słońcem. W gruncie rzeczy jesteś tylko promotorem, co oznacza, że ​​możesz zaangażować się w dowolną strategię promocyjną, która przyjdzie Ci na myśl… po prostu utrzymuj zgodność z prawem.

Innymi słowy, marketing afiliacyjny jest wszechstronnym zwierzęciem pod względem modeli płatności i twojego poziomu zaangażowania. Co to w ogóle znaczy?

Marketingowe modele płatności dla partnerów

Jesteśmy wtajemniczeni w trzech głównych modelach płatności, ale zachęcamy do wpłaty, jeśli znasz jakieś inne modele.

  • PPC (Pay Per Click) Marketing partnerski – Firma wypłaca Ci prowizję za wszystkie generowane przez Ciebie kliknięcia, niezależnie od tego, czy potencjalni klienci dokonają zakupu, czy po prostu przeglądają i opuszczają witrynę.
  • PPL (Pay Per Lead) Marketing partnerski – W tym scenariuszu zarabiasz prowizję za każdym razem, gdy polecony klient wykona dowolną pożądaną czynność, np. Subskrybujesz, zapiszesz się na bezpłatny okres próbny, utworzysz konto i tak dalej. Przykłady witryn oferujących tego rodzaju marketing afiliacyjny obejmują ShareASale i Partner Cj pośród innych.
  • PPS (Pay Per Sale) Marketing partnerski – Tradycyjna forma marketingu afiliacyjnego, zarabiasz prowizję tylko wtedy, gdy polecony klient dokona zakupu. Jest to najpopularniejszy model marketingu afiliacyjnego i zwykle daje lepsze zwroty niż marketing afiliacyjny PPC i PPL – utrzymując inne czynniki na stałym poziomie. Przykłady obejmują Amazon Associates, Envato Marketplace i większość niezależnych internetowych sklepów z motywami / wtyczkami.

Poziomy zaangażowania w marketing afiliacyjny

Teraz, gdy wiesz, że możesz zarabiać pieniądze za pomocą kliknięć, potencjalnych klientów i sprzedaży, przyjrzyjmy się trzem kolejnym rodzajom marketingu afiliacyjnego pod względem zaangażowania.

Tak jak Pat Flynn wyjaśnia, mamy trzy poziomy zaangażowania w marketing afiliacyjny, a mianowicie:

  • Nie połączony – W tego typu marketingu afiliacyjnym absolutnie nie ma obecności ani autorytetu w niszy. Po prostu tworzysz linki partnerskie do produktów za pośrednictwem mediów społecznościowych lub dowolnej innej platformy. Ale ponieważ zarabiamy na Twojej witrynie WordPress, możesz użyć tego typu marketingu afiliacyjnego, aby uzupełnić swoje zarobki.
  • Związane z – Tutaj masz pewną obecność w Internecie i promujesz produkty związane z twoją niszą, ale linki partnerskie dotyczą produktów, których tak naprawdę nie używasz. Na przykład, jeśli masz blog obejmujący WordPress, możesz promować motywy, hosting i wtyczki, bez wcześniejszego wypróbowania każdego produktu.
  • Zaangażowany – Promujesz tylko produkty, w których używasz i w co wierzysz. Przysięgasz na produkty i polecasz je w ramach „snu” lub procesu, który opisujesz na swoim blogu.

Jeśli chodzi o afiliowane strategie monetyzacji WordPress, możesz między innymi wykorzystywać kupony, oferty, recenzje produktów, linki tekstowe, linki banerowe, agregację produktów, biuletyny e-mail i metody offline.

3. Zarabiaj na WordPress dzięki członkostwu

Strategie monetyzacji WordPress - stwórz stronę członkowską

Załóżmy, że zbudowałeś zaangażowanych odbiorców dzięki świetnym treściom, które oferujesz za darmo. Możesz dodać płatne członkostwo do sekcji witryny, w której oferujesz kursy i wszelkie inne formy treści premium.

Wielu właścicieli witryn korzysta z płatnego członkostwa, aby stworzyć stałe źródło dochodu pasywnego. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć wysokiej jakości treści i ukryć je za zaporą. Mając do dyspozycji ogromną kolekcję wtyczek członkowskich WordPress, możesz zacząć już teraz.

Jeśli masz produkt, możesz go zwolnić w ramach programu członkostwa w tym sensie, że użytkownik potrzebuje aktywnego (i najlepiej cyklicznego) członkostwa, aby móc korzystać z produktu. Zamiast sprzedawać produkt, możesz sprzedawać członkostwa.

Widzieliśmy, jak przedsiębiorcy WordPress przekształcają swoich obecnych czytelników w płacących członków przy niewielkim wysiłku. Dobrym przykładem stron internetowych zabijających członkostwo są eleganckie motywy, Moz i więcej (choć ważne jest, aby pamiętać, że te strony często stosują wiele strategii monetyzacji WordPress).

4. Sprzedaj produkty lub usługi

proces zakupu sklepów internetowych

Jedną z najpopularniejszych strategii monetyzacji WordPress jest sprzedaż rzeczy online. W rzeczywistości, jeśli nikt niczego nie sprzedałby, nie mielibyśmy żadnych reklamodawców, stron członkowskich ani programów partnerskich, na których moglibyśmy zarobić.

Jeśli wyświetlanie reklam, promowanie produktów innych osób lub prowadzenie witryny członkowskiej nie jest Twoją filiżanką herbaty, możesz spróbować zbudować sklep internetowy za pomocą WordPress w celu promowania usługi lub produktu wśród odbiorców.

Nie brakuje produktów do sprzedaży, a ponadto zawsze możesz sprzedawać specjalistyczne umiejętności za pośrednictwem strony wynajmu. Na przykład możesz naprawdę zaoferować usługi projektowe lub blogowe, takie jak Twoja. Możesz skonsultować i sprzedać dowolną usługę, której potrzebują Twoi czytelnicy. Jeśli nie masz gotowego produktu, rozważ odsprzedaż produktu lub usługi za pośrednictwem witryny WordPress.

Jeśli chcesz przejść na pełen e-commerce, możesz łatwo założyć sklep internetowy, korzystając z wtyczki takiej jak WooCommerce. Sklep internetowy pomaga sprzedawać zarówno towary cyfrowe, jak i fizyczne, co oznacza, że ​​możesz skorzystać z e-commerce, aby ulepszyć swój zwykły sklep. Co więcej, możesz użyć marketingu afiliacyjnego, aby zwiększyć sprzedaż.

Jeśli zdecydujesz się zbudować witrynę e-commerce, uczyń ją wyjątkową i wybierz niszę. Istnieje ścisła konkurencja na prawie każdym rynku, więc skup się na tym, co lubisz najbardziej lub najbardziej.

5. Posty sponsorowane / Recenzje

korzystanie ze sponsorowanych postów w celu zarabiania na witrynie wordpress

Pomyśl o samochodzie wyścigowym jako o swoim sponsorowanym poście, po prostu nie przesadzaj

Jako bloger możesz szybko zarobić na sponsorowanych postach lub recenzjach. Jeśli zdobyłeś autorytet i jesteś popularny w swojej niszy, firmy zaczną zwracać się do Ciebie z prośbą o napisanie pozytywnych recenzji na temat swoich produktów.

Jako początkujący okaże się owocne podejście do firm z dobrymi propozycjami. Upewnij się tylko, że przeglądasz produkty i usługi, które są odpowiednie dla Twojej grupy docelowej. Sprawdzanie produktów tylko pod kątem pieniędzy zniszczy autorytet, nad którym tak ciężko pracowałeś.

Ponadto nie rób ze swojej witryny postów sponsorowanych, gdy firmy zaczną dzwonić. Publikuj treści, które przyniosły Ci ruch i autorytet. Okazjonalny post sponsorowany działa świetnie, ale przesadzanie nie jest strategią długoterminową.

Według BobWP „… inni mogą chcieć sponsorować post, który wspomina o ich produkcie w kontekście niektórych wiadomości z branży – lub po prostu zapłacić za baner reklamowy lub wzmiankę na końcu postu”.

W związku z tym istnieje wiele możliwości odkrywania za pomocą sponsorowanych postów, zwłaszcza jeśli możesz zabezpieczyć miesięczne / roczne porozumienia z firmami. Po prostu nie bądź stronniczy w swoich opiniach, ponieważ szkodzi to Twojej uczciwości.

6. Więcej strategii monetyzacji WordPress

Istnieje wiele innych sposobów zarabiania na Twojej witrynie WordPress, ale ponieważ pokrycie wszystkich z nich wymagałoby eBooka (być może możesz go stworzyć i sprzedać?), Oto kilka wyróżnień:

  • Darowizny – Możesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem witryny WordPress, prosząc czytelników o darowiznę. Ta strategia działa jak magia, dlatego większość organizacji non-profit i organizacji pozarządowych rozwija się dzięki darowiznom. Zapytaj swoich czytelników.
  • Dropship – Zakładając własny sklep internetowy, niekoniecznie potrzebujesz własnych towarów do promocji. Dropshipping dla WordPress pozwala zarabiać na produktach, których nie masz lub nie masz w magazynie. Umieszczasz produkt na swojej stronie i odbierasz płatności od kupującego. Następnie kupujesz po niższej cenie od dostawcy, który wysyła produkt bezpośrednio do nabywcy.
  • Utwórz tablicę ogłoszeń – Jeśli jesteś producentem treści dla blogerów, możesz utworzyć tablicę ogłoszeń. Czy zaspokajasz potrzeby projektantów i programistów WordPress? Możesz dla nich stworzyć tablicę ogłoszeń. Pracujesz z organizacjami non-profit, które muszą być powiązane z firmami w celu uzyskania darowizn? Możesz również zaprojektować tablicę do tego. Oto kilka popularnych plansz pracy związanych z WordPress, które stanowią inspirację do realizacji pomysłów.

Uwagi końcowe

Te strategie monetyzacji WordPress pomogą Ci szybko zarabiać na swojej witrynie WordPress. Pamiętaj jednak, że wszystko, co warto mieć w życiu, wymaga ciężkiej pracy. Jak wszyscy wiemy, sukces to 99% potu i 1% inspiracji. Kontynuuj prace nad budowaniem witryny i marki, tworząc wysokiej jakości treści, koncentrując się na SEO i kontynuując optymalizację witryny pod kątem czytelników.

Dzisiaj zaoferowaliśmy Ci 1% inspiracji, której potrzebujesz. Czy jesteś gotowy na wyzwanie? Czy uważasz, że masz to, czego potrzeba, aby zapewnić 99% potu?

Czy znasz inne strategie monetyzacji WordPress, o których nie wspomnieliśmy? Jeśli tak, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli dodać go do tego postu i podziękować, podając swoje imię i nazwisko. Pozdrawiam i życzę powodzenia w tym roku!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me