Najlepsze praktyki SEO w WordPress

Krajobraz SEO przyszłości to niestabilne miejsce. A wiesz dlaczego? Potęgi (czyli Google) starają się budować lepszą, szybszą i bezpieczniejszą sieć dla nas wszystkich. Oczywiście mogą skorzystać dziesięć razy więcej, ale kogo to obchodzi? Cóż, powinieneś i dlatego najlepsze praktyki SEO WordPress są tak ważne.


Przynajmniej jeśli jesteś właścicielem witryny WordPress i nadal chcesz uzyskać wysoką (lub dobrą) pozycję na swoich warunkach. Widzisz, aby zaoferować lepsze wyszukiwanie (i zarobić miliardy dolarów zysków w przyszłości), Google musi aktualizować swoje algorytmy wyszukiwania, ku rozczarowaniu ekspertów SEO (tak, to obejmuje ciebie).

W niedawnej przeszłości mogłem łatwo zdobywać najwyższe pozycje w Google (SERP – strony wyników wyszukiwania) dosłownie „pompując” słowa kluczowe do mojej treści. Co? Tak było – w ten sposób eksperci SEO robili to na lewo, na prawo i na środku. Nawet nie dotknąłem budowania linków, ale moje rankingi wzrosły wysoko jak orły na sterydach.

Następnie Google złamał bicz, a drzwi pokazały upychanie słów kluczowych. Bez wątpienia moje rankingi spadły jak Ikar, ale nie o to chodzi. Narodziła się nowa era w SEO: era istotnej i wartościowej treści, tagów alt, atrybutów tytułu i co nie.

Mimo to Google nadal aktualizował algorytm i odmawiał SEO i webmasterom wszystkich soczystych informacji, które zdecydowanie pomogłyby Twojej kampanii SEO. Dzisiaj wystarczy wyjść z szeregu, a Google nie zawahał się wywieźć cię do wyschnięcia.

Ale wciąż jest nadzieja, że ​​Google zobaczy dokładnie to, co musisz zrobić, aby zdobyć najlepsze pozycje w rankingach. To te najlepsze praktyki SEO WordPress, które opiszemy w tym poście, więc przygotuj się na dobrą zabawę i stwórz potężny profil SEO, który wytrzyma kolejne zmiany algorytmu. No to ruszamy…

Jakie są najlepsze praktyki dotyczące SEO WordPress?

Zanim przejdziemy do najlepszych praktyk SEO WordPress, pozwól mi wspomnieć o kilku rzeczach, które możesz chcieć wiedzieć o s jako idealnym początkującym.

Po pierwsze, SEO obejmuje dwie strategie, a mianowicie optymalizację na stronie i poza stroną. Optymalizacja na stronie obejmuje wszystkie działania optymalizacyjne wykonywane w witrynie (lub na stronach internetowych). Obejmuje to tworzenie treści, dodawanie słów kluczowych i optymalizację tytułu i metatagów. Optymalizacja poza stroną to każda inna aktywność SEO, która obejmuje strony internetowe stron trzecich, takie jak komentowanie blogów, blogowanie gości, przesyłanie katalogów, tworzenie linków i zakładki społecznościowe.

Po drugie, mamy SEO i biało-czarny kapelusz. Pierwsza z nich to strategia SEO zgodna z zasadami SEO ustanowionymi przez Google i inne wyszukiwarki. Z drugiej strony, blackhat SEO obejmuje wyszukiwarki gier, które wylądują tylko w gorącej zupie. Powinieneś starać się zbudować strategię SEO białego kapelusza i nigdy nie zastanawiać się nad manipulowaniem wyszukiwarkami przy użyciu technik czarnego kapelusza. Mówiąc prościej, nie próbuj innych brudnych sztuczek, które nie są zawarte, powiedzmy, w takich zasobnych Przewodnik SEO od Google.

Mając to na uwadze, przejdźmy do najlepszych praktyk SEO WordPress, o których musisz pamiętać i wdrożyć w 2020 roku.

1. Przeprowadzić sprytne badanie słów kluczowych

Upychanie słów kluczowych w dawnych czasach działało jako technika SEO, ale dziś Google nie lubi tej praktyki. Jednocześnie słowo kluczowe jako czynnik rankingowy nie jest martwe. Google i inne wyszukiwarki wciąż polegają na słowach kluczowych w celu pozycjonowania stron internetowych, co oznacza, że ​​twoja strategia SEO powinna opierać się na bystrych badaniach.

WordPress SEO Najlepsze praktyki Badanie słów kluczowych

Czy chcesz uzyskać wysoką pozycję w Google pod względem frazy „Motywy WordPress” lub „Wtyczki WordPress”? Narzędzie takie jak Planer słów kluczowych Google AdWords może pomóc Ci określić konkurencyjność Twoich haseł, a także znaleźć alternatywne słowa kluczowe do wykorzystania w Twoich treściach. Możesz też korzystać z Google Analytics aby sprawdzić słowa kluczowe używane do znalezienia Twojej witryny. Statystyki Twojej witryny WordPress są kolejnym źródłem pomysłów na słowa kluczowe.

Dla każdego słowa kluczowego postaraj się uzyskać dziesięć (10) alternatyw. Na przykład, jeśli wybrane słowo kluczowe lub fraza to „Motywy WordPress”, możesz uzyskać alternatywne rozwiązania, takie jak „responsywne motywy WordPress”, „wielofunkcyjne motywy WordPress”, „motywy WordPress premium” i tak dalej.

Narzędzie propozycji słów kluczowych Ubersuggest

Potrzebujesz pomocy przy wyborze słów kluczowych? Próbować Ubers sugeruje. To bezpłatne narzędzie jednego z najlepszych ekspertów SEO na świecie pomaga w tworzeniu powiązanych słów kluczowych, a także zapewnia przydatne informacje. Jeśli klikniesz na Pomysły na słowa kluczowe link zobaczysz szacowany wskaźnik sukcesu dla słowa kluczowego, a także aktualny ranking. Na powyższym zrzucie ekranu widać, że ranking słowa kluczowego „WordPress” jest trudny – zwłaszcza, że ​​obecne najpopularniejsze witryny tego terminu mają świetne wyniki domen i solidną obecność w sieci społecznościowej.

Podczas przeprowadzania badań zastanów się nad słowami kluczowymi typu longtail. Rozciągnij słowo kluczowe do maksymalnie czterech (4) słów, a będziesz mieć większą szansę na dobrą pozycję w rankingu dla słów kluczowych zawierających jedno słowo. Na przykład „motywy WordPress” są bardziej konkurencyjne niż „responsywne, wielofunkcyjne motywy WordPress”, co oznacza, że ​​trudniej będzie zająć pierwsze miejsce w pierwszym przypadku, niż drugie.

Posyp kilka z tych słów kluczowych w swojej treści i powinieneś zacząć cieszyć się lepszymi rankingami za około miesiąc. Tak, zgadza się, SEO wymaga czasu – nie będziesz cieszyć się wynikami z dnia na dzień. Każdy „ekspert” SEO, który w ciągu „kilku dni” obiecuje złotą pozycję w Google numero uno, zabierze Cię na przejażdżkę. SEO to długoterminowy i ciągły proces, który trwa przez cały okres użytkowania witryny.

Wracając do posypywania słów kluczowych w Twojej treści, za chwilę omówimy gęstość słów kluczowych w ramach najlepszych praktyk SEO WordPress, więc nie przejmuj się.

2. Koncentracja na treści – król SEO

Treść wciąż jest. Unikalne, wartościowe i trafne treści, które są. Oprócz bycia najlepszym ze wszystkich sygnałów rankingowych SEO, wysoka jakość treści jest przede wszystkim siłą napędową Twojej witryny.

Witryna bez treści nie jest, no cóż, witryną. W ten sam sposób witryna o niskiej jakości treści jest jak tępy nóż – może wykonać zadanie, ale musisz wywierać większą siłę. Witryna z nieaktualnymi treściami jest martwa zarówno dla wyszukiwarek, jak i osób odwiedzających. Rozumiem to z pierwszej ręki, ponieważ poważnie przeszedłem długie okresy bez zamieszczania postów na własnym blogu. Wyniki? Niższe zaangażowanie użytkowników i utrata pozycji SEO.

Właśnie wspomnieliśmy, że Twoje treści muszą być unikalne, cenne i odpowiednie. Co to znaczy? Po pierwsze, twoja treść powinna być wyjątkowa, ponieważ wyszukiwarki, a tym bardziej Google, nie dopuszczają się plagiatu – ani powielania treści. Treść powinna przynieść coś świeżego do stołu – powinna być wyjątkowa, jeśli chcesz dobrze pozycjonować.

Bez wątpienia możesz wyciągać cytaty z dowolnego miejsca w Internecie, ale wklejanie całej strony spowoduje tylko kłopoty.

Innymi słowy, wyeliminuj zduplikowane treści w swojej witrynie, w tym adresy URL. Google nie widzi http://yoursite.com i http://www.yoursite.com jako tego samego podmiotu, co oznacza, że ​​Twoje rankingi są podzielone między dwa adresy URL. Możesz nawet zostać ukarany za to samo.

Raz stanąłem przed tym wyzwaniem i łatwo je rozwiązałem. Jeśli znasz się na swoim serwerze i folderach WordPress, dodanie poniższego kodu do pliku .htaccess powinno załatwić sprawę:

RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ example.com [nocase, OR] RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.example.com [nocase] RewriteRule ^ (. *) Http://www.example.com/$1 [last, redirect = 301]

Zastąp example.com nazwą swojej domeny. Powyższy kod przekieruje wszystkie żądania yoursite.com i www.yoursite.com do http://www.yoursite.com, co oznacza, że ​​wyszukiwarki nie będą mylone. Możesz także użyć techniki znanej jako Kanonizacja adresów URL zgodnie z objaśnieniem Matta Cuttsa.

Unikalna treść, którą tworzysz, powinna być cenna, a nie tylko puch lub wypełniacz mający na celu oszukać pająki wyszukiwarek. Poczekaj… jakie pająki? Google i inne wyszukiwarki używają specjalnego rodzaju oprogramowania (skryptów) znanego jako roboty lub pająki do wyszukiwania i indeksowania treści.

Ale skoro naszym celem jest zajmowanie coraz wyższych pozycji w Google (oraz Bing i Yahoo!), w jaki sposób tworzymy unikalne i wartościowe treści, które nie mają na celu przyciągania ani „oszukania” inteligentniejszych pająków wyszukiwarek? Prosta odpowiedź brzmi: nie powinieneś nigdy szukać treści dla wyszukiwarek. Zamiast tego utwórz treść dla swoich czytelników, a wyszukiwarki będą śledzić. Staraj się dostarczać cenne treści, ponieważ…

Wyszukiwarki szybko rozwijają inteligencję, aby rozróżniać strony internetowe, które dostarczają wartość ze stron, które tworzą iluzję wartości. – James McDonald, Lyons Consulting Group.

Nie zrozum mnie źle. Nie należy tworzyć cennych treści, ponieważ wyszukiwarki stają się inteligentniejsze. Twórz wartościowe treści, aby pomóc prawdziwym ludziom. To właśnie robią świetne marki.

Mówiąc o pisaniu najpierw dla ludzi odwiedzających (a następnie w wyszukiwarkach), Twoje treści powinny być odpowiednie dla docelowych odbiorców. Jest to jeden z powodów, dla których musisz zdefiniować grupę docelową od samego początku. Twórz unikalne i cenne treści internetowe, które są odpowiednie dla Twojej grupy docelowej. Pisz w ich języku, używaj zrozumiałej terminologii, a jeśli dobrze zbadałeś słowa kluczowe, nie powinieneś mieć problemu z dodawaniem słów kluczowych do treści.

Jeśli Twoje treści są dobrze napisane i wartościowe, Twoi czytelnicy będą dzielić to samo z rodziną i przyjaciółmi, zdobywając wzmianki o Twojej marce w Internecie, co, jeśli się zastanawiasz, jest kolejnym sygnałem w rankingu SEO.

Dodając słowa kluczowe do treści, powinieneś to robić naturalnie – nie zmuszaj słów kluczowych do treści. Dlatego tak ważne jest posiadanie dziesięciu (10) alternatywnych słów kluczowych. Jeśli jedno słowo kluczowe nie pasuje, masz dziewięć (9) innych alternatyw ��

Ale to sprawia, że ​​SEO brzmi sztywno, a wręcz przeciwnie, jest bardzo elastyczny. Po tym, jak straciłem pozycje w rankingu dzięki upychaniu słów kluczowych, opracowałem nowe podejście, które odtąd nigdy nie przyniosło pożądanych rezultatów.

Najlepsze praktyki WordPress SEO Treść jest królem

Zaczynam od badania słów kluczowych, uzyskując kilka alternatyw dla mojego podstawowego słowa kluczowego. Ale zamiast pisać najpierw treść, a potem dodawać słowa kluczowe, robię oba jednocześnie. W jaki sposób? Podaję moje podstawowe słowo kluczowe i kilka alternatyw dla pamięci, a następnie piszę. Pod warunkiem, że zapoznałeś się ze słowami kluczowymi, a także z treścią, ta pierwsza będzie pasować do drugiej. Słowa kluczowe będą pasować od razu. Nie myślę o słowach kluczowych, ale kiedy skończę pisać, post jest gotowy na SEO. Oczywiście jest to moja osobista technika i może nie działać w twoim przypadku. Z czasem udoskonaliłem tę technikę, więc możesz opracować własną technikę – upewnij się, że słowa kluczowe pojawiają się naturalnie w treści.

Ile razy należy wymieniać słowo kluczowe w treści, aby przygotować je dla wyszukiwarek? 2,5% to standardowa gęstość słów kluczowych, ale możesz ją zwiększyć do około 4% w danym momencie. Oznacza to, że jeśli Twój post ma 2000 słów, Twoje podstawowe słowo kluczowe (fraza) powinno pojawić się pięćdziesiąt (50) razy. Naturalnie.

Poza tym dodaj swoje słowo kluczowe do tytułów postów / stron, co szybko informuje wyszukiwarki (a także użytkowników) o tym, o czym jest post / strona. Jako przykład, „WordPress SEO” pojawia się w tytule tego posta, co oznacza, że ​​ten post ma związek z WordPress i SEO. Jeśli Twój post / strona ma nagłówki i / lub podtytuły, dodaj do nich również słowa kluczowe. Po prostu zachowaj naturalność, a wszystko będzie dobrze.

Tworząc angażujące i udostępniane treści, nie zapomnij o ich pomieszaniu poprzez dodanie takich mediów, jak filmy, obrazy, prezentacje, infografiki, podcasty itp. Poprawiają one dziesięciokrotnie zaangażowanie użytkowników i zwiększają wartość twoich treści, które są ważne dla SEO.

Google uwielbia blogi WordPress – regularnie aktualizowana blogi – dbaj więc o świeżość swojej sekcji blogów. Spróbuj zaktualizować statyczną treść internetową, np. o stronach i produktach. Chociaż niektórzy webmasterzy mogą potrzebować powrotu Mesjasza, aby zaktualizować zawartość swoich statycznych stron, funkcja blogu WordPress pozwala regularnie karmić twoją witrynę świeżymi treściami. Skorzystaj z bloga!

Publikowanie raz lub dwa razy w tygodniu powinno wystarczyć, aby zdobyć przyzwoite miejsce w SERP w ciągu około dwóch miesięcy. Możesz także publikować codziennie, po prostu upewnij się, że nie pogorszysz jakości w imię ilości, ponieważ ta ostatnia nie liczy się tak bardzo jak pierwsza w nowym świecie SEO.

Tworząc posty, dodawaj tagi przyjazne SEO i odpowiednio kategoryzuj posty. Jeśli korzystasz z wtyczek SEO, takich jak Yoast SEO, dostajesz pola do dodania opisu meta, tytułu SEO i słowa kluczowego fokusa do swojego postu. Wykorzystaj te funkcje do SEO-up Twój post. Podczas optymalizacji treści wtyczka Yoast SEO pomaga również określić wynik SEO Twojego artykułu na długo przed naciśnięciem przycisku publikowania.

Dodaj meta tytuły, słowa kluczowe i opisy do innych stron, a nie tylko posty. Tego rodzaju informacje trafiają do sekcja witryny, w której jest łatwo dostępna dla robotów wyszukiwarek w celu indeksowania.

Uwaga: Meta słowa kluczowe, opisy i tytuły nie pomniejszają miejsca i wartości dodawania słów kluczowych do treści.

Napisz unikalne i wartościowe (udostępniane) treści, które są odpowiednie dla Twojej grupy docelowej. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, koniecznie sprawdź te posty:

Dla przypomnienia, nigdy nie pisz dla wyszukiwarek; pisz zamiast tego dla swoich ludzkich czytelników – rozmawiaj z nimi za pośrednictwem swoich treści, tak jakby stali przed tobą. Czy porzuciłbyś wtedy nienaturalne słowa kluczowe? wątpię.

SEO na stronie wymaga zarówno kreatywnej, jak i technicznej wiedzy. Jako marketer musisz stworzyć dla swojej witryny fantastyczne treści, które pokochają Twoi odbiorcy. I chcesz mieć pewność, że Twoja witryna pomaga Google (i użytkownikom) łatwo znajdować i udostępniać te treści. – Justin Deaville, dyrektor zarządzający Rececional.

SEO i wideo

Zanim przejdziemy do następnej sekcji, chciałbym wspomnieć o kilku rzeczach na temat obrazów i filmów, których użyjesz w swoich treściach w celu wzmocnienia SEO.

Po pierwsze, dodawanie zdjęć i filmów do treści jest jedną z najlepszych praktyk SEO, które wielu rzadko wdraża. A to po prostu smutne, ponieważ zoptymalizowane obrazy przyniosą Ci duży ruch z Grafiki Google i podobnych. Filmy mogą generować ruch, linki, wzmianki i więcej z witryn takich jak YouTube, Vimeo, Tumblr i więcej.

Wcześniej rozmawialiśmy o optymalizacji obrazów dla WordPress, ale jak zoptymalizować obrazy dla wyszukiwarek? To najłatwiejsza część. Na początek powinieneś zoptymalizować swoje zdjęcia do szybkiego ładowania. Nie używaj ciężkich obrazów, które tylko spowolnią Twoją witrynę. Jeśli potrzebujesz następnego wyróżnionego obrazu o wymiarach 650 x 300, prześlij go o rozmiarze 650 x 300 i nie więcej pikselu.

Po drugie, upewnij się, że Twoje obrazy są odpowiednie do treści. Oprócz uzyskania lepszych pozycji w rankingu, obrazy powinny ulepszyć treść – ich pierwotny cel.

Po trzecie, nadaj swoim obrazom odpowiednie nazwy plików. Czy obraz dotyczy SEO WordPress? Nazwij obraz jako taki – nie pozostawiaj obrazów wyglądających jak IMAGE001_2020.jpg. Dlaczego? Jest to niekorzystne dla wygody użytkownika i SEO, ponieważ wyszukiwarki nie widzą obrazów tak, jak ludzie. Ponadto spróbuj ścisnąć słowo kluczowe w nazwie pliku obrazu.

Mówiąc o wyszukiwarkach „widzących” twoje zdjęcia, musisz dodać tag ALT do swoich zdjęć, aby ułatwić pająkom. Tekst ALT reprezentuje tekst alternatywny (tekst alternatywny), który jest wyświetlany, jeśli obraz nie zostanie załadowany z jakiegokolwiek powodu. Znacznik ALT ma inny cel. Miało to pomóc czytnikom ekranu „zobaczyć” twoje obrazy. Czytniki ekranu są używane przez osoby niedowidzące do konsumpcji treści w Twojej witrynie. Pająki wyszukiwarek wykorzystują informacje zawarte w tagu ALT, aby „zobaczyć” również twoje zdjęcia.

Optymalizacja obrazów w WordPress to niewielka praca. Wystarczy kliknąć „Dodaj multimedia” w edytorze postów i wybrać obraz na wyświetlonym ekranie. Po wybraniu obrazu zauważysz obszary po prawej stronie, które pozwalają dodać tytuł, podpis, alt i opis. Skoncentruj się na polu „alt”, ale jeśli masz czas, wypełnij pozostałe szczegóły.

Tekst ALT jest świetny dla SEO, poprawia HTML, gdy jest używany, i pomaga czytelnikom z problemami wizualnymi przyswoić zawartość w całości. Jako taki, tekst ALT powinien być opisowy (i odpowiedni dla obrazu i postu), ale krótki.

3. Użyj gotowych na SEO motywów WordPress i wtyczek

Total Premium WordPress Theme Framework

WordPress jest dziś tak popularny, ponieważ możesz mieć stronę internetową uruchomioną w czasie, który zajmuje wypicie gorącego kubka kawy. Dzięki motywom i wtyczkom WordPress każdy (i mam na myśli każdy) może błyskawicznie zbudować profesjonalną stronę internetową. Ale to prawda, jeśli wybierzesz idealny motyw i wtyczki. Jeśli chodzi o SEO WordPress, wybrane motywy i wtyczki powinny być przyjazne dla SEO od samego początku.

Oczywiście możesz zacząć od dowolnego motywu i dowolnego zestawu wtyczek, ale te gotowe do SEO zapewniają przewagę, której potrzebujesz, aby przejąć Google błyskawicznie. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze WordPressa i wtyczek?

Po pierwsze, twój wybór powinien zostać wykorzystany czysty i poprawny HTML. Jeśli struktura Twojego motywu jest wszędzie, będziesz mieć problemy nie tylko z SEO WordPress, ale także z projektem. Poszukaj motywów wykorzystujących kanoniczny metatag adresu URL. Kanoniczny adres URL meta co? To tylko fantazyjny termin na określony typ metatagu, który przechowuje górny URL strony. Jeśli jest to Twoja strona główna, kanoniczny metatag adresu URL przechowa nazwę Twojej domeny. Jeśli jest to post, tag będzie przechowywać adres URL posta.

Temat powinien również wspierać prawidłowe użycie nagłówków (h1, h2, h3… h6) i znaczników tytułu. Powinieneś także szukać motywów WordPress, które integrują Otwórz metatag Graph w celu usprawnienia udostępniania w mediach społecznościowych.

Jak określasz wszystkie te czynniki? Możesz przeczytać materiały promocyjne dewelopera, skontaktować się z nimi bezpośrednio lub sprawdzić wersję demonstracyjną. Czego szukać? Kliknij demo prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wyświetl źródło strony” lub coś równoważnego. Musisz skupić się na pierwszej części kodu – obszarze pomiędzy i tagi. Odnaleźć tagi np. lub.

Nie przejmuj się, jeśli Twój ulubiony motyw nie zawiera tych obszarów. Zawsze możesz dodać je do tagów później, używając wtyczek SEO lub ręcznie, edytując kod. Wybrałbym wtyczki każdego dnia. Motyw, który nie obsługuje tytułów i nagłówków stron, jest kompletnym „nie”, wiesz, jeśli taki motyw istnieje w pierwszej kolejności.

4. Adresy URL przyjazne SEO

Adresy przyjazne dla SEO, znane również jako Pretty Permalinks w WordPress, są kluczowym składnikiem najlepszych praktyk SEO WordPress, a także wygody użytkownika. Na przykład, który adres URL jest łatwiejszy do zapamiętania:

  • https://www.yoursite.com/article300152
  • https://www.yoursite.com/?p=3424
  • https://www.yoursite.com/wordpress-seo

Jak myślisz, który z tych trzech adresów URL „wzbudzi” pająki wyszukiwarek? Trzeci adres URL na liście jest absolutnym zwycięzcą. Przykre jest to, że webmasterzy używają adresów URL takich jak http://www.example.com/?p=123, gdy WordPress ułatwia tworzenie adresów URL przyjaznych SEO (i tam, gdzie są świetne wtyczki, takie jak Ładny link za pomocą którego można tworzyć łatwe do zapamiętania linki zewnętrzne).

Po prostu idź do Ustawienia> Permalinki i wybierz Nazwa postu lub Miesiąc i nazwa. Zrób to na długo przed dodaniem treści do swojego bloga, aby uniknąć niedziałających linków. Jeśli nie masz pojęcia, zepsute linki to zły interes dla SEO, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, Elegant Themes opublikował świetny post na temat tego, dlaczego powinieneś nigdy nie używaj domyślnego ustawienia permalinks.

5. Witryna przyjazna dla urządzeń mobilnych

Być może jakiś błąd mnie ugryzł, ponieważ za każdym razem, gdy jestem na świetnej stronie, zawsze zmieniam rozmiar przeglądarki, aby sprawdzić, czy witryna reaguje. Ten sam błąd musiał też kogoś ugodzić w Google, ponieważ jeśli nie zauważyłeś, wprowadzili już etykiety przyjazne dla urządzeń mobilnych w wynikach wyszukiwania.

Co to znaczy? Jeśli Twoja witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, będziesz mieć gorsze pozycje w rankingu niż witryny dostosowane do urządzeń mobilnych. Czytelnicy dowiedzą się również, że Twoja witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych na długo przed przejściem do strony głównej, co zmniejsza współczynnik klikalności.

Google zaleca przyjęcie responsive web design (RWD) – techniki projektowania stron internetowych, która umożliwia programistom tworzenie stron internetowych zgodnie z podejściem opartym na urządzeniach mobilnych. Strony internetowe zbudowane wokół technik RWD zawsze będą wyglądać i działać świetnie na wszystkich urządzeniach.

Jeśli RWD nie będzie działać w Twoim modelu biznesowym, co jest mało prawdopodobne, możesz wybrać hybrydowe rozwiązanie mobilne. Po prostu upewnij się, że odwiedzający witrynę mobilną dotrą do Twojej witryny mobilnej, i że nie będzie żadnych konfliktów treści (ani adresów URL), które doprowadzą do zepsucia SEO WordPressa. To Przewodnik Google SEO ma całą sekcję wyjaśniającą, jak się do tego zabrać.

W przeciwnym razie po prostu wybierz responsywny motyw WordPress i wtyczki od samego początku. Nie wiesz od czego zacząć? Całkowicie responsywny uniwersalny motyw WordPress to świetny wybór dla wielu przedsiębiorców takich jak Ty.

Wskazówki dotyczące optymalizacji mobilnej

6. Sygnały z mediów społecznościowych

Rozwój mediów społecznościowych w ostatnich latach stworzył nowy i zyskowny kanał dla SEO WordPress. Nawet bez zmagań widać ogromny potencjał ruchu w mediach społecznościowych. Daje to również szansę na zbudowanie społeczności wokół Twojej marki i / lub produktów.

Wyszukiwarki używają wzmianek o marce i treści w celu ustalenia rankingu. Powód takiego podejścia jest prosty: jeśli więcej osób lubi, przesyła dalej, przypina, potyka się itp. Twoja treść, musi być cenna i odwrotnie.

Uważaj jednak na media społecznościowe. Chcesz otworzyć dwustronną komunikację zamiast mówić o swoich perspektywach. Potrzebujesz ludzi, którzy zaangażują się w twoją markę, aby „… poprawić wartość przekazu i informacje przekazane online”.

Korzystaj z mediów społecznościowych, aby tworzyć własną publiczność, i ciężko pracuj, aby prowadzić rozmowę i zaangażowanie użytkowników. Im więcej wzmianek, tym lepiej.

7. Pokonaj konkurencję

Po wprowadzeniu słowa kluczowego w Google pierwsze dziesięć (10) witryn, które się pojawią, są twoimi najbardziej zaciętymi konkurentami. Aby zdobyć tę nieuchwytną pierwszą pozycję, musisz pokonać ich wszystkich.

Czy pamiętasz to mądre powiedzenie, które brzmi jak utrzymywanie bliskich przyjaciół i wrogów? Poświęć czas na studiowanie swojej konkurencji. Uzyskaj odpowiedzi na pytania takie jak: Dlaczego numer jeden mnie bije? Czym się różnią? Czy wdrażają techniki SEO, które mogą mi brakować??

Być może nie są tak dobre, jak można sobie wyobrazić – może na przykład ich zawartość jest nieaktualna. To może być Twoja szansa na uzyskanie rankingu, na który zasługujesz. Studiuj konkurencję i pokonaj ją we własnej grze. Trochę konkurencji jest niesamowita. Dodatkowo, jeśli nagrodą są lepsze rankingi, większy ruch i ostatecznie lepsze konwersje, jestem gotowy na wyzwanie każdego dnia. Jesteś?

8. Popraw szybkość ładowania strony

Jeśli wczytanie witryny zajmie tysiąc lat, tracisz perspektywę na lewo, prawo i na środku. Ponadto spłukujesz punkty SEO i są one trudne do zdobycia.

Wolne strony prowadzą do wyższych współczynników odrzuceń, utraty ruchu i zaufania klientów, więc już skróć czas ładowania strony. Post, który podlinkowałem w powyższym oświadczeniu, pokaże ci wszystko, co musisz zrobić, aby poprawić szybkość swojej witryny WordPress. Jeśli chcesz szybko sprawdzić szybkość witryny w swojej witrynie, aby sprawdzić, jak szybko możesz ją używać Narzędzie Google Page Insights aby sprawdzić swoją witrynę i zobaczyć, jakie rekomendacje Google ma dla Ciebie, aby zwiększyć szybkość witryny (ważne jest, aby pamiętać, że statystyki stron koncentrują się na wielu mikrooptymalizacjach, które czasami nie mają sensu, aby Twoja witryna działała lub nie wpłynie to na twoją witrynę tak bardzo, jak uzyskanie lepszego planu hostingowego, najważniejszym czynnikiem jest faktyczny czas ładowania, dlatego powinieneś porównać czas ładowania z najlepszymi konkurentami i upewnić się, że Twoja strona jest szybsza).

9. HTTPS jako sygnał rankingowy

We wstępie wspomnieliśmy, że Google robi wszystko, aby zbudować lepszą, szybszą i bezpieczniejszą sieć dla wszystkich. Ulepszając algorytmy wyszukiwania, usprawniają wyszukiwanie. Dzięki ich wszechstronności Wykres wiedzy, wyszukiwarka wzrosła szybciej. A teraz chcieliby, aby każdy webmaster zastosował HTTPS w celu poprawy bezpieczeństwa usług internetowych.

Chociaż HTTPS nie jest ważnym sygnałem rankingowym, Google wciąż przeprowadza testy i może postanowić go wzmocnić w najbliższej przyszłości. Innego dnia opublikowali artykuł na temat zabezpieczanie witryny za pomocą HTTPS. W poście podkreślono znaczenie bezpieczeństwa witryny, najlepszych praktyk podczas konfigurowania HTTPS oraz sposobu konfiguracji HTTPS w witrynie HTTP. Powinieneś być w dobrych rękach.

10. Lokalne SEO

Lokalne pozycjonowanie jest jak zwykłe (organiczne) pozycjonowanie. Jedyna różnica polega na tym, że musisz iść o krok dalej z lokalną kampanią SEO. Na przykład nie zapomnij dodać swojego miasta / stanu w tagach tytułowych, nagłówkach, treści, adresie URL i tekście alternatywnym. Ponadto nie zapomnij zgłosić roszczenia Google Moja Firma strona dla twojego stroju. To nic nie kosztuje, więc nie czekaj.

Najlepsze praktyki WordPress SEO Lokalne SEO

Możesz dowiedzieć się więcej o lokalnym SEO na stronie Moz lub Wyszukiwarka Land.

11. Prześlij swoją witrynę do wyszukiwarek

Jak już ustaliliśmy, pająki wyszukiwarek przeczesują sieć w poszukiwaniu treści. Następnie indeksują treść według różnych Sygnały rankingowe SEO. Ręczne przesłanie witryny do wyszukiwarek zwiększa szanse na szybsze uzyskanie lepszego rankingu. Ręczne przesłanie witryny zmniejsza również ryzyko, że zostaniesz oznaczony jako spam.

Najlepsze jest to, że proces jest szybki i łatwy. Aby przesłać swoją witrynę do Google, możesz użyć Dodaj stronę URL lub Narzędzia dla webmasterów. Aby przesłać witrynę do Yahoo! i Bing, nie krępuj się Strona przesyłania witryny Bing. Nie przejmuj się, Yahoo! wyszukiwanie jest obsługiwane przez wyszukiwarkę Bing. Oznacza to, że pojawi się w wynikach wyszukiwania Yahoo po przesłaniu witryny do Bing.

12. Mapy witryn

Mapa witryny to dosłownie mapa Twojej witryny – pokazuje wszystkie strony, kategorie i nie tylko. Powinieneś utworzyć mapę witryny, zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Opublikuj mapę witryny w swojej witrynie, aby czytelnicy mogli znaleźć Twoje treści, gdy zostaną utracone. Możesz nawet link do mapy witryny ze strony błędu 404. Możesz utworzyć mapę witryny ręcznie lub użyć wtyczki jako Mapy witryn Google XML.

Chociaż wyszukiwarki mogą zlokalizować mapę witryny w Twojej witrynie, powinieneś przesłać ją za pośrednictwem Narzędzia Google dla webmasterów aby zwiększyć swoje szanse. Jest to mądre rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku nowej witryny.

Bez względu na to, co mówią ludzie, budowanie linków jest ważną częścią najlepszych praktyk SEO w WordPress. Tak działa budowanie linków. Publikujesz wysokiej jakości treści i linki do strony A w procesie udostępniania soku z linków. Jeśli jest to autorytatywna witryna, Google oznacza Cię wyższym profilem linku, a Twój ranking rośnie. Następnie, jeśli przejdziesz do strony B, udostępnisz również link do soku. Jeśli jednak witryna B jest całkowicie poza twoją niszą (spamem) lub zawiera treści niskiej jakości, tylko pogorszysz swoje pozycje w rankingu i prawdopodobnie otrzymasz karę.

Akceptuj linki tylko z witryn wysokiej jakości w swojej niszy lub z wiarygodnych stron internetowych. Łącza tylko do witryn (treści) wysokiej jakości, które dodają wartości Twojej witrynie.

Przyszłość SEO będzie miała znaczenie jakości łącza. Witryna, do której prowadzą linki, musi być aktywna społecznie i mieć użyteczną bazę użytkowników. Ważnym linkiem będzie wartość witryny, która przypisuje społeczną stronę Internetu. – Nick Anderson, założyciel Hostoople.

Naucz się budować linki w naturalny sposób. Jeśli kupisz linki, Google się dowie i ukarze cię. Powinieneś starać się tworzyć niesamowite treści, które w naturalny sposób zdobywają linki. Hodowla linków (wysiew wielu linków jednocześnie lub w krótkim okresie) spowoduje tylko kłopoty.

Poza tym użyj w swoich linkach naturalnego tekstu kotwicy. Unikaj „Kliknij tutaj” i zamiast tego używaj tekstu, który ma znaczenie. Potrzebujesz przykładu? Wystarczy spojrzeć na wzór linków, który stosowaliśmy w całym naszym blogu. Wreszcie, jeśli chcesz utworzyć link do strony internetowej, ale nie chcesz udostępniać soku z linku, możesz użyć atrybutu rel = ”nofollow” w swoich linkach.

Przykład: Znaczący tekst kotwicy

Narzędzia SEO i zasoby WordPress

Teraz, gdy mamy najlepsze praktyki WordPress SEO, jakie są niektóre narzędzia, których potrzebujesz, aby popchnąć SEO WordPress do przodu?

Oto krótka lista:

Pod koniec dnia…

… Pamiętaj, że WordPress SEO wymaga czasu. Po wdrożeniu tych najlepszych praktyk SEO w WordPress, musisz mieć wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wyniki. Szkoda, że ​​nie mamy jeszcze rozwiązania SEO. Ponadto musisz aktualizować strategię SEO WordPress zgodnie ze zmianami w branży. Nie zapomnij przestrzegać ustalonych wytycznych SEO, aby uniknąć kar. Podsumowując, twórz wysokiej jakości treści i promuj swoją witrynę jak szalony człowiek.

Mamy nadzieję, że daliśmy ci wystarczającą ilość paszy; piłka jest teraz na twoim boisku. Czy pominęliśmy ważne najlepsze praktyki SEO w WordPress? Z jakich najlepszych praktyk SEO WordPress korzystasz? Podziel się z nami w komentarzach. Wszystkiego najlepszego i niech Bóg błogosławi dzieło waszych rąk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me