Wtyczki Tom's Favourite

Jest kilka rzeczy, które kocham bardziej niż odkrywanie wspaniałej nowej wtyczki WordPress. Testowałem dosłownie setki jako blogger i pisarz WordPress, ale nie zestarzeje się, gdy odkryjesz coś świeżego.


Mając to na uwadze, pomyślałem, że zrobię przegląd moich ulubionych wtyczek WordPress, o których być może nie słyszałeś. Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress od kilku tygodni, będziesz wiedzieć o zwykłych podejrzanych, wtyczkach z milionami pobrań i mnóstwem najlepszych ocen. Ale pod powierzchnią czai się kopalnia złota diamentów, o której być może nigdy nie słyszałeś.

Wystarczy spojrzeć na tabelę okresową wtyczek WordPress, aby zobaczyć, ile jest niezwykle popularnych wtyczek, ale nadszedł czas, aby sprawdzić najlepsze z pozostałych!

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. Co to jest plik

Jeśli lubisz trochę poprawiać pliki PHP swojego motywu, spodoba ci się ta wtyczka. Dodaje małą opcję do paska narzędzi WordPress na blogu, który informuje, który plik PHP odnosi się do strony, na której jesteś. Więc jeśli na przykład jestem na stronie posta, Co plik wyświetli single.php:

Co to zrzut ekranu pliku.

A jeśli jestem na stronie głównej, wyświetli index.php:

Co to zrzut ekranu pliku.

Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz edytować konkretną stronę, ale nie wiesz, do którego pliku PHP się odnosi. Używam go cały czas – jest to jedno z tych prostych narzędzi, bez których nie chciałbym żyć!

Co to za plik

2. Leniwe obciążenie

Mam trochę obsesji na punkcie szybkości ładowania strony i prawdopodobnie dlatego tak bardzo lubię Lazy Load. Jego funkcjonalność jest prosta, ale bardzo skuteczna – zapewnia, że ​​obrazy na blogu są ładowane tylko wtedy, gdy są widoczne na ekranie przeglądarki. Więc jeśli obraz znajduje się na dole strony, zostanie załadowany tylko wtedy, gdy użytkownik faktycznie przewinie go, aby go zobaczyć.

Korzyści z tego są oczywiste – obrazy (tj. Pliki, które zazwyczaj wymagają najwięcej zasobów w Twojej witrynie) są ładowane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Oznacza to, że reszta witryny może się ładować bez przeszkód ze strony największych plików.

Pomaga również, że ta wtyczka została opracowana wspólnie przez ludzi z Automatyczny – to wystarczy, abyś był pewien swojej funkcjonalności i skuteczności.

Leniwy ładunek

3. Globalne bloki treści

Ta wtyczka jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto ma identyczną treść używaną wielokrotnie na wielu stronach, takich jak fragmenty kodu, formularze rejestracyjne, wyłączenia odpowiedzialności, tekst wzorcowy itp..

Globalne bloki treści umożliwiają tworzenie fragmentów tekstu i / lub kodu, które są wstawiane na stronach i / lub postach jako skróty. Oznacza to nie tylko, że możesz wstawiać ten sam tekst na wielu stronach bez konieczności kopiowania i wklejania, ale wtyczka zachowuje również formatowanie i zapobiega usuwaniu tagów przez WordPress itp..

4. Elastyczny widget postów

Można śmiało powiedzieć, że pod względem funkcjonalności brakuje domyślnych widżetów WordPress – dobrym przykładem jest widget Ostatnie posty. Elastyczny widżet postów ma na celu rozwiązanie tego problemu, zapewniając znacznie bardziej wydajny widżet do wyświetlania wybranych postów. Opcje są dość wszechstronne:

Zrzut ekranu z elastycznym postem.

Jest to doskonałe do wyświetlania postów według kategorii lub tagu – na przykład możesz otagować określone posty, które chcesz polecać, i wybrać wyświetlanie tylko tych. Właśnie zarysowuję powierzchnię, mówiąc to – potencjalne opcje wyświetlania są prawie nieograniczone. Na przykład możesz również dostosować widget pod względem wyświetlania miniatur, a nawet tworzyć własne szablony:

Zrzut ekranu z elastycznym postem.

Elastyczny widget postów

5. Łatwe umieszczanie na Twitterze

Muszę tu zrzec się odpowiedzialności – współtworzyłem tę wtyczkę, która prawdopodobnie daje mi pewne uprzedzenie, mówiąc, że jest to świetne narzędzie do zwiększania liczby powtórzeń tweeta!

Easy Tweet Embed zasadniczo emuluje funkcjonalność oferowaną przez usługę Click to Tweet – różnice polegają na tym, że wstawianie „linków tweet” jest los szybciej i łatwiej. Oto krótki film pokazujący, że:

Easy Tweet Embed

6. Zaawansowany edytor kodów

Jak mogę nie dołączyć wtyczki, która zawiera pompowanie muzyki techno do filmu pokazującego jej funkcjonalność? Advanced Code Editor to edytor kodu, który WordPress powinien mieć.

Jeśli regularnie majstrujesz przy plikach PHP w WordPress, to instalacja tej wtyczki jest trochę prosta.

7. Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych

Nie mam dość tej wtyczki – polecę ją każdemu, kto daje mi połowę okazji. Jego funkcjonalność jest w rzeczywistości dość prosta, ale nie oznacza to, że nie ma to dużego wpływu na to, jak łatwo można łączyć między postami i stronami w swojej witrynie..

Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych działa dokładnie tak, jak oczekujesz – poprawia wyszukiwanie linków wewnętrznych. Jeśli nie masz pewności, co rozumiem przez „wewnętrzne wyszukiwanie linków”, mówię o oknie, które pojawia się, gdy próbujesz utworzyć link w poście lub stronie:

Zrzut ekranu wewnętrznego wyszukiwania linków.

Domyślnie wyszukiwanie będzie szukało wzmianki o wybranym słowie kluczowym w dowolnym miejscu we wszystkich postach i stronach w witrynie, bez nacisku na trafność lub inny czynnik rankingowy. Następnie zwraca wszystkie posty i strony, na których słowo kluczowe jest wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej. Mówiąc wprost, ta metoda wyszukiwania treści jest do bani.

Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych ma na celu rozwiązanie tego problemu poprzez ograniczenie wyszukiwania słów kluczowych tylko do nagłówków. Ponieważ (a) prawdopodobnie pamiętasz co najmniej jedno słowo z nagłówka postu, do którego chcesz utworzyć link, oraz (b) opcje prawdopodobnie będą znacznie bardziej ograniczone, łatwiej znajdziesz posty dzięki Better Internal Link Search zainstalowany.

Ponadto umożliwia dołączanie stron kategorii i tagów, a także zaplanowanych postów, co jest fantastyczne, jeśli planujesz z dużym wyprzedzeniem i chcesz połączyć między postami, które nie zostały jeszcze opublikowane.

Lepsze wyszukiwanie linków wewnętrznych

Jakie są twoje ulubione nieznane wtyczki?

Jestem pewien, że nie będzie ani jednej osoby, która to przeczyta, która wiedziałaby już o wszystkich siedmiu wtyczkach na tej liście (jeśli tak, to naprawdę znasz swoje wtyczki!).

Nie chcę jednak zatrzymywać się o siódmej – jeśli możesz pomyśleć o świetnych, ale stosunkowo nieznanych wtyczkach, o których nie wspomniałem powyżej, nie wahaj się z nami podzielić w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me