A janë mjetet e e-commerce të InMotion jetësore për faqen time të e-commerce?

Një nga faktorët kryesorë në suksesin e një biznesi në internet ose në suksesin e një tregti elektronike është zgjedhja dhe disponueshmëria e mjeteve të duhura të e-commerce. Përdorimi dhe posedimi i mjeteve të duhura të tregtisë është tashmë gjysma e betejës së fituar në biznesin tuaj online. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e ofruesit të duhur të e-commerce web hosting është e domosdoshme në suksesin e sipërmarrjes suaj elektronike. Ndër liderin e njohur gjerësisht në web hosting ecommerce është InMotion. E themeluar në vitin 2001, kompania ofron një gamë të gjerë mjetesh të efektshme dhe të dobishme të tregtisë, dobia e të cilave për bizneset elektronike është provuar përsëri dhe përsëri. Përveç kësaj, Inmotion është i njohur për shërbimin e tij të besueshëm të pritjes, performancën e pakrahasueshme, të paketuara me energji dhe me paketa të pasura hostesh të ofruara me një çmim shumë të përballueshëm.


Toolsfarë mjetesh ecommerce ofron Inmotion?

Për të ndihmuar në sigurimin e suksesit të biznesit tuaj në internet, InMotion ofron mjetet e mëposhtme të e-commerce si një veçori standarde e paketës së mbajtjes në internet të e-commerce:

 Shporta blerjeje

 Prestashop

Një burim i hapur dhe program i lehtë për t’u përdorur që njihet si një nga zgjidhjet më të mira në krijimin e dyqaneve online. PrestaShop mbështet portat e pagesave të tilla si Google Checkout, PayPal, Skrill, Authorize.NET, dhe DirecPay, si dhe mbështet dyqanet ndërkombëtare ndërkombëtare, menaxhimin e dyqaneve të shumta dhe inventarit dhe taksat.

 Tregti OS

Një tjetër e-commerce me burim të hapur dhe aplikacion për menaxhimin e dyqaneve online që mund të përdoren në çdo server në internet që ka të instaluar MySQL dhe PHP.

 Shporta Zen

Një karrocë e bazuar në PHP e cila është e thjeshtë për tu konfiguruar dhe rekomandohet shumë për të shitur në internet. Ajo ka mënyra të shumëfishtë të kategorive dhe është një mjet komercial plotësisht i personalizueshëm.

 Shporta e kubit

Krijuar për të ekzekutuar në serverë që kanë mbështetje PHP dhe MySQL, CubeCart është një mjet që është krijuar për të ndihmuar shpejt të vendosni dyqane online të fuqishme.

 Shporta e hapur

Një tjetër karrocë me burim të hapur që është me bazë PHP dhe është e njohur mirë si një zgjidhje miqësore për përdoruesit, e fortë dhe e fuqishme e shportave.

 Ndërtuesi i faqeve Premium – eShop

Kjo kërkesë përfshin një shportë blerjeje online të quajtur eShop. Toshtë e thjeshtë për tu vendosur dhe është miqësore për përdoruesit, megjithatë i mungojnë disa nga tiparet e fuqishme të aplikacioneve të tjera të shportave të blerjeve.

 Portat e llogarisë tregtare

Një llogari bankare që lejon dyqanet dhe bizneset në internet të pranojnë pagesa të kartës së kreditit ose kartave të debitit dhe shërben si marrëveshje midis shitësit, bankës tregtare dhe portës së pagesave. Ai lehtëson transferimin e sigurt të një transferimi të sigurt të informacionit midis llogarisë suaj tregtare dhe uebfaqes tuaj.

 Shtresa e sigurt e bazave (SSL)

Shtë ndër përbërësit kryesorë të një siti të suksesshëm të e-commerce pasi siguron klientët tuaj për një transmetim të sigurt dhe të sigurt të informacionit të ndjeshëm që klientët tuaj kodojnë dhe hyjnë në dyqanin tuaj online..

Si mund ta instaloj programin tim Shporta e Shportave?

Instalimi i softverit të Shportës së Shportave është i lehtë me përdorimin e InMotion të ndërtuar në Softaculous, një mjet që mund të gjendet në cPanel. Këtu janë disa hapa të thjeshtë që duhet të ndiqni në mënyrë që të instaloni programin tuaj të shportës së blerjeve. Këto hapa duhet të funksionojnë për çdo, nëse jo të gjitha, të aplikacioneve që dëshironi të instaloni në llogarinë tuaj të pritur në InMotion.

  •  Së pari, duhet të regjistroheni në cPanel tuaj dhe të klikoni në lidhjen “Softaculous”, e cila mund të gjendet në seksionin Softuer / Shërbime;
  •  Klikoni në programin që dëshironi të instaloni. Mund të gjeni programet e disponueshme për t’u instaluar nga kategoritë në menunë e majtë. Për këtë rast specifik, shikoni për programin e shportës së blerjeve që dëshironi të instaloni.
  •  Klikoni në butonin “Install” i cili zakonisht ndodhet sipër përshkrimit të softuerit.
  •  Ju mund të duhet të plotësoni detajet e nevojshme të instalimit dhe pastaj përsëri të klikoni në butonin “Install”.
  •  Pas klikimit të butonit të instalimit, duhet të shihni një shirit përparimi që tregon statusin e procesit të instalimit. Sapo të përfundojë instalimi, duhet të shihni një pop-up me një mesazh të ngjashëm me këtë: “Urime, programi u instalua me sukses.”

A mund të ndihmojnë karrocat e blerjeve të InMotion me të vërtetë në faqen time të e-commerce?

Karrocat e blerjeve të InMotion janë të njohura për ngarkesat e faqeve të shpejta dhe për faktin se janë ndër karrocat më të shpejta të blerjes në industrinë e pritjes së e-commerce. Kjo për shkak të bazës së të dhënave jashtëzakonisht të shpejtë të MySQL që përdorin këto karroca blerjeje. Ju mund të pyesni pse duhet të jetë një karrocë e shpejtë e blerjes. Epo, klientët nuk duan të presin vetëm për një faqe për të ngarkuar ose për të azhurnuar. Një faqe e blerjeve të kërmijve do të largojë klientët larg, duke ju bërë të humbni një shitje dhe për një biznes kjo sigurisht që nuk është e mirë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me