Posiadanie usługi CDN współpracującej z witryną obsługiwaną przez WordPress jest bardzo dobrą rzeczą, jeśli witryna jest odwiedzana na całym świecie. Zwłaszcza jeśli Twoja witryna jest obciążona zasobami, a kiedy mam na myśli zasoby, mam na myśli wszystkie te nieznośne pliki javascript, CSS i pliki graficzne.


Te zasoby w Twojej witrynie są jednymi z pierwszych tematów wymagających CDN. Jeśli Twoja witryna jest małym blogiem, prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, ponieważ skrócenie czasu ładowania będzie znikome, ale co z dużymi?

Dla tego eksperymentu skonfiguruję CDN77.com konto w przypadku mojej witryny poświęconej technologiom / grom wideo jest to bardzo kosztowna witryna „pod względem zasobów” o wielkości nie mniejszej niż 2,4 MB i ponad 95 żądań. Mówiąc ogólnie, obciążenie przeglądarki i serwera jest dużym obciążeniem. Będąc magazynem z mnóstwem wiadomości, nie ma sposobu, aby to poprawić. Serwer jest już wysokiej klasy, a konieczność ograniczenia zawartości jest zdecydowanie nie do przyjęcia.

W Internecie jest mnóstwo takich witryn. Ciągle słyszę głosy o tym, jak CDN jest bezużyteczny dla jakiejkolwiek strony (dużej lub małej) i po prostu nie mogę się dziwić, że zachwycam się tego rodzaju komentarzami.

W tym artykule dzisiaj zbadam, dlaczego CDN są ważne i ważne (bardzo). Zobaczysz, z liczbami i dowodami, dlaczego posiadanie CDN ma duże znaczenie, szczególnie jeśli masz klientów z dala od miejsca, w którym znajduje się twój serwer. Konieczność załadowania witryny z niewielką ilością zasobów to jedno, ale duże i średnie witryny przyniosą wiele korzyści, a pokażę wam, dlaczego…

Benchmark z CDN i bez

Na potrzeby tego eksperymentu zamierzam użyć Narzędzia Pingdom. Ze wszystkich darmowych narzędzi, które możesz wymyślić, aby przetestować rzeczywistą prędkość i czas ładowania witryny, Pingdom Tools jest jednym z najlepszych (i najdokładniejszych). Pomiary pingi obejmują czasy oczekiwania na zasoby, które mogą być zewnętrzne i, co najważniejsze, asynchroniczne. Czas ładowania dla użytkownika końcowego jest zatem nieco krótszy. Po pierwsze, zamierzamy załadować stronę bezpośrednio z serwera, bez CDN. Weź pod uwagę, że serwer jest już wystarczająco szybki, Xeon działający z prędkością 3,3 Ghz na Nginx z pamięcią podręczną FastCGI to nie lada wyczyn i powinien sam ładować się dość szybko.

Bez CDN77 z San Jose w Kalifornii

Na zdjęciu widać, że całkowity czas ładowania się zbliża 2,64 sekundy, do tego eksperymentu użyłem serwera San Jose w Kalifornii w USA, ponieważ mój serwer znajduje się w Karolinie Północnej w USA, czas ładowania powinien być wystarczająco krótki. Na prawym ekranie możesz zobaczyć wszystkie zasoby (zasoby) ładowane z ich faktycznymi czasami.

Bez CDN77 ze Sztokholmu w Szwecji

Jak widać, gdy tylko żądanie dotrze z odległego miejsca, sytuacja zaczyna się obniżać… Strona obniżyła swój wynik do 86, a teraz czas ładowania wynosi około 5,20s, tak się dzieje, gdy ponad 95 wniosków ma podróżować po całym świecie. Weź pod uwagę prędkość światła, a wszystkie te irytujące pliki zwiększą tylko całkowity czas ładowania, po prostu nie można tego obejść.

Z CDN77 z San Jose w Kalifornii

Teraz aktywujmy CDN77, aby zaczął automatycznie pobierać wszystkie zasoby i sprawdzać, co się stanie…

To pierwsza wada korzystania z CDN. W przypadku niewłaściwej interpretacji może to prowadzić do błędnej opinii, że CDN nie działa. Przy pierwszym ładowaniu strony usługa CDN musi pobrać zasoby z serwera źródłowego i załadować je z najbliższej lokalizacji, w której została zamówiona. Widać wyraźnie, że czas ładowania faktycznie wzrósł do 6,36 s, a na prawym obrazie widać, dlaczego. Na Nagłówek odpowiedzi X-Cache jest odpowiedzią.  Usługa CDN odpowiedziała za pomocą “CHYBIENIE” wyraźnie wskazując, że zasób nie był wcześniej buforowany i musiał zostać załadowany „w locie”, to powoduje, że rozwiązanie CDN działa wolniej, ale tylko przy pierwszym ładowaniu. Ponieważ zasób musi wykonać objazd z usługi CDN z powrotem do serwera źródłowego, a następnie z powrotem do sieci wewnętrznej i dalej do najbliższego serwera w zamówionej lokalizacji. Objazd nie jest wcale taki wolny, ale parametr X-Cache wyraźnie pomoże ci określić, kiedy jest buforowany czy nie. Czy narzędzia Pingdom są fajne, czy nie?

Z CDN77, drugie uruchomienie

Zobaczmy, co się stanie przy drugim uruchomieniu…

To żyje! Teraz rozmawiamy. Widać, że czas ładowania spadł do 2,48 s, co jest teraz szybsze niż oryginalny test porównawczy bez CDN. Ponadto na prawym obrazku możesz teraz zobaczyć “TRAFIENIE” wyświetlana w nagłówku odpowiedzi, sygnalizująca przeglądarce, że żądanie zostało zapisane w pamięci podręcznej i zostało dostarczone z najbliższego serwera do tej lokalizacji, bez konieczności przeprowadzania kolejnych objazdów.

Co z poza USA?

W poprzednim przykładzie widzieliśmy, że podczas korzystania z witryny poza USA i poza krajem, w którym znajduje się strona, sprawy zaczęły się brzydko, zobaczmy, co się stanie z włączoną funkcją CDN.

Pierwsze obciążenie po lewej stronie dało nam czas mniej więcej podobny do oryginalnego testu porównawczego, jeśli nie lepszy. Nie dzieje się tak, ponieważ rzeczywiste żądanie nie jest buforowane, teraz na prawym obrazie wyraźnie widać poprawę i nie jest mała. Teraz odeszliśmy 5.20s bez CDN do ogromnej 2,34s aby załadować całą witrynę, jest to poprawa ponad 2X ponieważ teraz tylko podstawowe pliki PHP są ładowane z serwera źródłowego, podczas gdy wszystkie pozostałe zasoby są ładowane lokalnie z serwera sztokholmskiego na CDN77 !

Chcesz dowód? Jasne. Oto on:

centra danych cdn77

A teraz przejdźmy do skrajności…

Bez CDN77 z Melbourne w Australii

test03-01

Ładowanie strony z Australii jest tak bolesne bez CDN, a moja strona zmieniła się w najwolniejszy z grona, dając wynik 77 i C, no cóż..

Z CDN77 z Melbourne w Australii

test03-02

Po włączeniu CDN77 wzrost prędkości jest imponujący i prawie 2-krotna różnica. Punktacja oczywiście powraca do A, po raz kolejny udowadniając, że CDN faktycznie działa tak, jak powinno.

Spójrzmy teraz na to wszystko z perspektywy?porównanie wyników

Ten wykres prawie mówi sam za siebie, jak CDN faktycznie poprawia wydajność związaną z lokalizacją witryny. Jeśli twoi czytelnicy / klienci uzyskują dostęp do strony w tym samym kraju / lokalizacji, w której znajduje się twój serwer, dlaczego pytasz o CDN, prawda? To nie poprawi sytuacji. W najlepszym przypadku pomoże to tylko serwerowi w zasobach i skróci czas pracy procesora, ale to nie poprawi czasu ładowania.  Ale gdy tylko jeden z Twoich czytelników próbuje uzyskać dostęp do witryny spoza kraju, w którym znajduje się Twój serwer, poprawa wydajności jest bardzo prosta. Nie można zaprzeczyć, możesz przejść wszystkie testy samodzielnie. CDN ma duże znaczenie, jeśli twoja witryna jest czytana z całego świata, a także zmniejszy wymagania dotyczące przepustowości na twoim serwerze.

Wniosek

Posiadanie CDN na swojej międzynarodowej stronie jest koniecznością. Czy to blog technologiczny, magazyn cyfrowy czy strona produktowa. Jeśli zależy Ci na wydajności, a Twoi klienci / czytelnicy znajdują się na całym świecie, CDN rzeczywiście znacznie przyspieszy twoją stronę WordPress. Również, im więcej zasobów ładuje Twoja witryna z różnych lokalizacji, tym większa poprawa. Posiadanie CDN nie jest jednak sytuacją złożoną z róż. Właściwe zarządzanie usługą ma ogromne znaczenie dla jej wydajności. Pamiętaj, że pierwsze żądanie będzie zawsze wolniejsze, bardzo ważne jest, aby CDN prawidłowo buforował witrynę.

W następnym artykule sprawdzimy, jak poprawnie skonfigurować CDN77 usługi z WordPress, jak skonfigurować jego lokalizacje i jak najlepiej z niego korzystać, abyś mógł korzystać z tych samych korzyści, co w tym artykule. Bądźcie czujni!

Darmowe usługi CDN

Nie zapomnij sprawdzić naszego postu na temat najlepszych bezpłatnych usług CDN. Niektóre z nich są w 100% darmowe do pewnego momentu, podczas gdy inne są bezpłatne w okresie próbnym. Chociaż CDN77 jest dobrą opcją, chcielibyśmy, abyś sprawdził te inne wspaniałe usługi, abyś mógł wybrać tę, która najlepiej Ci odpowiada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me