Wskazówki dotyczące budowania witryny internetowej firmy za pomocą WordPress

Strona internetowa firmy jest niezbędna dla każdego, kto chce stworzyć markę dla siebie lub swojej firmy w tym nowoczesnym świecie. W związku z tym zdecydowanie nie należy tego lekceważyć. Chociaż dobra strona internetowa może pomóc przyciągnąć nowych klientów, zły może ich odrzucić. Właśnie dlatego opracowałem listę czterech niezbędnych wskazówek, które powinieneś wiedzieć przed zbudowaniem swojej witryny biznesowej za pomocą WordPress. To łatwiejsze niż myślisz!


1. Określ cel swojej witryny

Ustalenie, jaki jest cel Twojej nowej witryny, może wydawać się oczywistym miejscem na rozpoczęcie, ale wiele osób bierze udział w procesie tworzenia witryny, nie wiedząc dokładnie, co chcą przekazać na swojej stronie ani jak to przekazać. Może to stać się natychmiast widoczne dla każdego odwiedzającego i jest zdecydowanie złym sposobem na rozpoczęcie.

Zamiast tego powinieneś poświęcić trochę czasu na rozważenie każdego aspektu witryny i zadać sobie pytania, takie jak „kogo chcę znaleźć moją stronę internetową?” i “co chcę, aby moi goście zrobili, gdy już tu będą?„To dobre ćwiczenie, które pomoże ci odkryć nie tylko sposób inicjowania procesu, ale także sposób manewrowania i wprowadzania zmian w późniejszym czasie.

Inne kwestie do rozważenia obejmują częstotliwość publikowania aktualizacji i Aktualności, czy chcesz dodać opcję sklep do Twojej witryny, jak najlepiej zbierać informacje od użytkowników i czy potrzebujesz funkcje premium jak planowanie spotkań lub forum.

Może to zabrzmieć bardzo dużo, o czym należy pamiętać, ale tak długo, jak robisz wszystko krok po kroku, będziesz dobrze rozumieć swoje potrzeby, oprócz potrzeb swoich klientów, w krótkim czasie. Oczywiście różne rozwiązania takich jak twórcy stron internetowych a różne platformy CMS umożliwiają różne możliwości i funkcje. W WPExplorer uważamy, że WordPress jest idealny dla małych firm,

2. Wybierz profesjonalny motyw WordPress

Total, wielofunkcyjny motyw WordPress dla infoprenuerów

Bez względu na to, gdzie jesteś w życiu, zawsze powinieneś starać się wysunąć swoją najlepszą twarz. To samo dotyczy witryny internetowej firmy. Chociaż wygląd to nie wszystko, mają one większe znaczenie niż myślisz.

Jeśli budujesz własną stronę internetową, prawdopodobnie wykonasz projekt z gotowego szablonu lub motywu. Istnieją dosłownie tysiące do wyboru i różnią się stylem od eleganckiego i nowoczesnego po jasny i głośny. Ważne jest, aby podoba Ci się wybrany motyw, ale prawdopodobnie jeszcze ważniejsze jest to, że ma uniwersalny urok. Wynika to z faktu, że twoja witryna została zaprojektowana do konwersji użytkowników, a nie do zaspokojenia własnych preferencji.

Dlatego zalecam bezpieczną grę, szczególnie jeśli chodzi o osiągnięcie aury profesjonalizmu. Wybierz szablon przeznaczony do użytku przez firmy i firmy. Te motywy tworzą wygląd, który budzi zaufanie i ogólnie obejmują dodatkowe funkcje i gratisy, które mogą okazać się przydatne.

Ponieważ jest tak wiele opcji, polecam porównanie kilku najlepszych tematów. Aby pomóc, zapoznaj się z zestawieniem najlepszych biznesowych szablonów WordPress WPExplorer. To świetne miejsce na rozpoczęcie i zawiera 20 absolutnie najlepszych darmowych i premium motywów za każdy punkt cenowy. Możesz także odnieść się do opinii kolegów z pracy, przyjaciół, a nawet rodziny. Nie ma nic złego w uzyskaniu drugiej opinii.

3. Skorzystaj z odpowiednich wtyczek

Najlepsze platformy internetowe zapewniają użytkownikom tysiące darmowych i płatnych wtyczek, które mogą pomóc przekształcić twoją stronę ze strony statycznej w maszynę do konwersji. Sztuką jest znalezienie najlepszych wtyczek do witryny firmy i ich prawidłowe wdrożenie.

Istnieją pewne wtyczki, które powinny mieć wszystkie strony internetowe. Należą do nich narzędzia bezpieczeństwa, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny, narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, aby zapobiec utracie danych, jeśli coś pójdzie nie tak, oraz narzędzia SEO, aby zachęcić do promocji Twojej witryny w szeregach popularnych wyszukiwarek. Istnieje również wiele wtyczek, które są bardziej specyficzne dla biznesu.

MonsterInsights Analytics dla WordPress

Pierwszym narzędziem, które polecam zainstalować, jest narzędzie, które może dostarczyć analizy. Narzędzia analityczne takie jak MonsterInsights to niezbędny sposób na śledzenie, kto odwiedza Twoją witrynę, i może dostarczyć ważnych informacji o tym, jak i dlaczego przyciągasz tych użytkowników.

MailChimp dla WordPress

Następnie rozważ zarejestrowanie się w usłudze e-mail marketingu, takiej jak MailChimp. Witryna to świetny sposób na zbudowanie bazy danych potencjalnych klientów, ale jeśli nie wykorzystasz jej w pełni, jest to dość bezużyteczne. Możesz zintegrować usługę bezpośrednio na swojej stronie internetowej z dowolną z tych darmowych wtyczek formularzy opcjonalnych MailChimp w celu gromadzenia informacji w celu utworzenia listy e-mail bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań z Twojej strony.

Rezerwacja Ultra Pro na WordPress

Wreszcie, jeśli ma to znaczenie dla Twojej firmy, możesz wdrożyć rozwiązanie do planowania spotkań. Zamiast wymagać od klientów ustalania spotkań przez telefon, witryna może pasywnie zrobić to za Ciebie i aktualizować zapisy w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że nigdy nie przeoczysz ani jednego kroku. Narzędzia takie jak Rezerwacja terminów Ultra Pro lub inny formularz rezerwacji dla WordPress może w pełni zintegrować się z oprogramowaniem, którego obecnie używasz, a Twoi klienci docenią jego wygodę.

4. Pisz dobre treści i prowadź bloga

Tworzenie treści

Znaczenie dobrych treści nie może być przecenione. Strony internetowe żyją i giną dzięki pracy, którą produkują, a najlepsze treści często są nagradzane poprzez udostępnianie społecznościowe, ranking w wyszukiwarkach i zewnętrzne linki.

Dlatego zalecam, aby każda strona zawierała blog. Bez względu na dziedzinę lub przeznaczenie witryny blog jest świetnym sposobem na przyciągnięcie użytkowników, których w innym przypadku byś nie znalazł. Dzieje się tak, ponieważ każdy utworzony przez Ciebie materiał zwiększa efektywność i znaczenie Twojej witryny.

Oczywiście nie wszystkie treści są dobre. Możesz skorzystać z naszych profesjonalnych wskazówek blogowych do tworzenia wysokiej jakości treści lub zatrudnić freelancera, aby upewnić się, że masz kogoś, na kim możesz polegać, aby go stworzyć. Lub użyj swojego bloga do udostępniania treści z innych odpowiednich stron. Przekonasz się, że blog Twojej witryny jest najcenniejszym zasobem, jaki tworzysz.

Wniosek

Czy coś przeoczyliśmy? Mam pytanie? A może masz inne wskazówki dla nowych firm budujących swoją pierwszą stronę internetową? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me