1. 1. Jak zainstalować WordPress na Microsoft Azure
 2. 2). Teraz czytam: Jak zainstalować WordPress w Google Cloud
 3. 3). Zainstaluj WordPress w AWS – Amazon Web Services
 4. 4. Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
 5. 5. Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean

Dzisiaj przyjrzymy się, jak zainstalować WordPress jako obraz jednym kliknięciem w Google Cloud – bardzo własnej infrastrukturze chmury Google. Wśród głównych dostawców usług chmurowych na rynku Google ma jedną z najbardziej konkurencyjnych zasad cenowych w porównaniu do Amazon Web Services i Microsoft Azure. Sieć w chmurze jest zasilana przez własną infrastrukturę Google, która obsługuje ponad 40 000 zapytań na sekundę.


Jedną z rzeczy, które uwielbiam w WordPress, jest to rozpowszechniony popularność. Z tego właśnie powodu prawie każda firma zajmująca się przetwarzaniem w chmurze zapewnia swoim użytkownikom „instalację jednym kliknięciem” WordPress. Niektórzy nazywają to „aplikacją”, podczas gdy inni nazywają ją „szablonem” lub „obrazem”. Nazwij to jak chcesz – ale najważniejsze jest to, że konfiguracja WordPress w chmurze zajmuje tylko kilka kliknięć.

UWAGA: Jeden ważny punkt, zanim zaczniemy. Jeśli to twoje pierwszy raz instalując WordPress w chmurze – tj. od faktycznego dostawcy chmury, nie hostuj od razu swojej witryny na żywo. Sugeruję przetestowanie wszystkiego przez co najmniej 2-4 tygodnie przed migracją blogu lub witryny WordPress do chmury.

DLACZEGO? Dostawcy usług w chmurze, tacy jak Google Cloud, AWS i Microsoft Azure, mają ograniczoną obsługę witryny WordPress. Jeśli napotkasz konflikt wtyczek lub problemy z hostowaniem lub złośliwym oprogramowaniem, musisz to zrobić rozwiąż to sam.

Na szczęście istnieje rozwiązanie dla Ciebie. Możesz albo:

 • Wybierz zewnętrznego dostawcę chmury zarządzanego, takiego jak Cloudways (sprawdź naszą recenzję) lub
 • Przejdź do zarządzanego hostingu WordPress, takiego jak WPEngine (my w WPExplorer używamy WPEngine i uwielbiamy to!)

Trochę herbaty technicznej

Jest kilka podstawowych terminów, których musimy się nauczyć, zanim przejdziemy do samouczka. Chodzi o to, aby poinformować Cię o wszystkich różnych produktach oferowanych przez Google Cloud. Po opracowaniu i zainteresowaniu czymś, co widzisz, możesz zacząć tworzyć w nich własne aplikacje!

Projektowanie

google-cloud-wordpress-002-project-screenPanel projektu

Wszystko, co chcesz robić w Google Cloud, jest dołączone (lub kapsułkowane) w ramach projektu. Wewnątrz projektu możesz używać lub wdrażać różne podprodukty Google Cloud ma do zaoferowania. Obejmują one App Engine, Compute Engine, interfejsy API Google, Google Cloud Storage, BigQuery lub bezpośrednio instalują wstępnie zbudowane rozwiązanie. (Więcej na ten temat nieco później)

Konta rozliczeniowe

Każdy projekt, który utworzysz musieć być połączony z kontem rozliczeniowym. Google Cloud zapewnia elastyczność posiadania wielu kont rozliczeniowych – z których każde może korzystać z innej karty kredytowej / debetowej. Ideą tego jest wdrożenie pay-as-you-go polityka środowiska przetwarzania w chmurze.

NOTATKA 1: Na koncie rozliczeniowym nie można używać przedpłaconej karty kredytowej / gotówkowej. Próbowałem tego i moje konto wraz ze wszystkimi powiązanymi projektami było tymczasowo zablokowany. Natychmiast usunąłem kartę przedpłaconą i zmieniłem ją na ważną kartę kredytową. Konto zostało ponownie włączone po kilku dniach roboczych.

google-cloud-wordpress-003-cloud-trial-300SERP dla „Google Cloud Trial” z Google.com

UWAGA 2: Google oferuje obecnie wersję próbną w wysokości 300 USD ktoś kto rejestruje się w Google Cloud. Teraz nie masz wymówki, by nie wypróbować Google Cloud haha!

Produkty Google Cloud

Rozmawialiśmy o różnych podprodukty Google Cloud ma do zaoferowania. Przyjrzyjmy się teraz każdemu z nich.

Silnik Aplikacji Google

google-cloud-wordpress-001-app-engineSilnik Aplikacji Google

Większość oprogramowania jest zbudowana z wykorzystaniem określonego język i (opcjonalnie) na podstawie struktura. Klasycznym przykładem byłoby lista rzeczy do zrobienia, który jest zbudowany na JavaScript i oparty na frameworku jQuery. jQuery, jak można się domyślić, jest strukturą JavaScript, która jest językiem.

Podobnie, mnóstwo aplikacji jest napisanych w popularnych językach takich jak Pyton, Jawa i PHP. Każdy z tych języków wymaga wstępnej konfiguracji w systemie hosta, aby uruchomić aplikacje napisane w tym konkretnym języku. Na przykład aplikacje napisane w Javie wymagają zainstalowania wirtualnej maszyny Java (JVM) w systemie docelowym.

Google App Engine zajmuje się tym właśnie zadaniem. Instaluje i konfiguruje te języki w swojej infrastrukturze chmurowej, dzięki czemu możesz po prostu przesłać swój kod i rozpocząć proces programowania. Nie musisz się martwić konfiguracją języka ani skalowaniem systemu hosta swojej aplikacji. Algorytmy równoważenia obciążenia Google Cloud automatycznie się tym zajmują. Dzięki Google App Engine musisz po prostu wybrać potrzebny język i wdrożyć w nim swoją aplikację.

Google Compute Engine

google-cloud-wordpress-003-compute-engineGoogle Compute Engine (GCE)

Google Compute Engine (GCE) to inna nazwa maszyn wirtualnych w chmurze. Każda maszyna wirtualna jest traktowana jako instancja GCE. Maszyny wirtualne mogą uruchamiać prawie każde oprogramowanie, które chcesz. Oferuje większą elastyczność niż App Engine i jest przeznaczony do spersonalizowanych środowisk.

Interfejsy API Google

google-cloud-wordpress-003-google-apiInterfejsy API Google

Google ma ponad 100 interfejsów API dla wielu produktów. Ta funkcja chmury umożliwia dostęp do tych interfejsów API.

Magazyn w chmurze

google-cloud-wordpress-003-google-cloud-storageGoogle Cloud Storage

Jak sama nazwa wskazuje, Cloud Storage umożliwia zapisywanie dużych ilości danych nieustrukturyzowanych i częściowo ustrukturyzowanych, zwanych zestawy danych, z wysoką dostępnością (w zasadzie dziwaczne warunki dla aplikacji Big Data).

BigQuery

google-cloud-wordpress-003-google-big-queryGoogle BigQuery

BigQuery to własna implementacja Google języka odpowiedniego do obsługi dużych zbiorów danych. Chociaż nie jest to nawet związane z naszym samouczkiem, eksperymentowanie z nim jest fascynujące!

Gotowe pakiety oprogramowania

google-cloud-wordpress-008-google-prebuilt-appsLista obrazów instalacyjnych jednym kliknięciem

Tu zaczyna się zabawa! Zapomnij o tych wszystkich skomplikowanych warunkach. Google spełnił listę najpopularniejszych programów, struktur i języków i zaoferował je jako gotowe pakiety oprogramowania. Zgadnij co?

WordPress jest jednym z nich!

Pamiętasz, jak rozmawialiśmy, że każdy z tych języków jest zainstalowany na maszynie wirtualnej (lub instancji Compute Engine)? Cóż, to samo dotyczy tutaj. Podczas tworzenia lub pakietu oprogramowania WordPress musisz najpierw wybrać maszynę wirtualną, jej rozmiar i region, aby kontynuować instalację. Pakiet oprogramowania jest zasadniczo zestawem instrukcji instalujących odpowiednie oprogramowanie na nowo utworzonej maszynie wirtualnej.

Instalowanie WordPress w Google Cloud

Faza 1: Znalezienie drogi

google-cloud-wordpress-009-utwórz nowy projektUtwórz nowy projekt

Krok 1: Najpierw musisz stwórz nowy projekt. Możesz odwiedzić Google Cloud Console rozpocząć.

google-cloud-wordpress-010-dodaj konto rozliczenioweDodaj konto rozliczeniowe

Krok 2: Dodaj konto rozliczeniowe do projektu. Możesz także wybrać żądane centrum danych. Obecnie Google Cloud ma dwa główne centra danych Silnik Aplikacji Google – USA i UE. W tym samouczku wybrałem centrum danych w USA. Wybierz Utwórz, aby kontynuować.

powiadomienie o utworzeniu projektu google-cloud-wordpress-011-newUkończono tworzenie nowego projektu (oznaczone zielonym ptaszkiem)

Krok 3: Teraz zostanie utworzony projekt. Po zakończeniu otrzymasz powiadomienie, jak pokazano na zrzucie ekranu powyżej.

google-cloud-wordpress-012-wybierz panel gotowych projektówZnajdowanie menedżera wdrażania

Krok 4: Teraz musimy znaleźć stronę, która pokazuje listę gotowych pakietów oprogramowania, czyli Menedżer wdrażania. Możesz to zrobić na trzy sposoby:

 • 4.1 – Z menu po lewej stronie wybierz Wdróż i zarządzaj> Kliknij, aby wdrożyć
 • 4.2 – Wybierz baner obok # 2, jak pokazano na zrzucie ekranu powyżej
 • 4.3 – Kliknij tutaj dla WordPress dla Google Cloud

google-cloud-wordpress-013-select wordpressWordPress jako obraz wdrożony jednym kliknięciem

Krok 5: Na stronie zobaczysz ogromną listę oprogramowania. Przewiń w dół i wybierz WordPress (Na razie). Możesz grać z resztą tyle, ile chcesz później! ��

Faza 2 – instalacja i konfiguracja WordPress

google-cloud-wordpress-013-select wordpress 2

Krok 6: Okej, więc teraz w końcu znalazłeś opcję instalacji WordPress. Czas na pękanie. Wybierz Rozmieścić aby rozpocząć proces.

parametry instalacji google-cloud-wordpress-013-wordpressParametry instalacji WordPress w Google Cloud

Krok 7: To jest kluczowy krok. Wejdźmy. Proszę odsyłać zrzut ekranu na każdym kroku.

 • The Nazwa wdrożenia może zawierać tylko znaki alfanumeryczne.
 • W Strefa, istnieją trzy główne strefy – USA, UE i Azja. W tym samouczku wybrałem us-central1-f. Możesz wybrać dowolną strefę.
 • The Typ maszyny jest wprost proporcjonalny do potrzebnej mocy. Do celów eksperymentalnych: n1-standard-1 wystarczy instancja maszyny. Ma 1 wirtualny procesor (vCPU) i 3,7 GB pamięci RAM, co jest więcej niż wystarczające do wypróbowania WordPress.
 • Wybrałem Rodzaj dysku tak jak Dysk stały SSD. Jest tak, ponieważ dyski SSD są od 5 do 10 razy szybsze niż tradycyjne dyski HDD.
 • Minimum Rozmiar dysku jest 10 GB, co jest wystarczające.
 • The Adres e-mail administratora powinien być poprawnie wprowadzony.
 • Sprawdź Zainstaluj phpMyAdmin i Włącz Google Cloud Monitoring opcje.
 • Resztę ustawień pozostaw bez zmian.
 • Kliknij Wdróż WordPress aby rozpocząć instalację WordPress.

konfigurowanie google-cloud-wordpress-013-wordpressMenedżer wdrażania konfigurujący WordPress

Krok 8: Menedżer wdrażania Google Cloud utworzy teraz wybrane wystąpienie i zainstaluje na nim WordPress.

instalacja google-cloud-wordpress-013-wordpress zakończonaPoświadczenia dostępu pokazują po instalacji

Krok 9: WordPress jest teraz zainstalowany. Ale to tylko 70% całego procesu. Przed nami następujące zadania:

 1. Zanotuj hasło administratora WordPress
 2. Zanotuj hasło MySQL i phpMyAdmin

google-cloud-wordpress-013-wordpress zezwala na ruch httpsZezwalanie na ruch HTTP i HTTPs

Faza 3: Bieg domowy!

Krok 10: Teraz musimy zezwolić, aby zewnętrzny ruch HTTP i HTTPS przechodził przez adres IP naszego serwera WordPress. (Google Cloud domyślnie wyłącza to ze względów bezpieczeństwa). Innymi słowy, musimy dodać regułę zapory dla naszego przypisanego adresu IP.

Aby to zrobić, kliknij adres IP serwera znajdujący się w polu Zewnętrzny adres IP. Powinno zostać otwarte okno dialogowe. Wybierz obie Zezwól na ruch HTTP i HTTPS przez serwer. Kliknij Zastosować zatwierdzić zmiany.

google-cloud-wordpress-013-wordpress aktualizuje reguły zaporyReguły zapory zostały pomyślnie zaktualizowane

Po pomyślnym zaktualizowaniu reguł zapory powinieneś mieć dostęp do WordPress z podanego adresu IP.

google-cloud-wordpress-013-wordpress gotoweWordPress jest obsługiwany

Wniosek

Jeśli zauważyłeś, nie widzieliśmy żadnych zrzutów ekranu słynnej pięciominutowej instalacji WordPress – znasz fazę konfiguracji, w której ustawiasz nazwę swojej witryny, nazwę użytkownika, hasło itp..?

Google Cloud jedno kliknięcie Skrypt wdrażania WordPress eliminuje te kroki i konfiguruje je z wartościami domyślnymi. Powinieneś przejść do ustawień WordPress i zmienić je na żądane wartości.

Wypróbuj WordPress w Google Cloud (300 USD za darmo)

Mam nadzieję, że podobał ci się ten samouczek, podobnie jak pisanie go. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej lub opublikuj na Twitterze @souravify – Dziękuje za przeczytanie! Wesołe szlaki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me