Jak w pełni wykorzystać posty na blogach dla małych firm

Plotka głosi, że użytkownicy WordPress publikują około 70 milionów postów na blogu każdego miesiąca. Czy to oznacza, że ​​powinieneś dołączyć do nich jak najszybciej i zacząć blogować?


Zdecydowanie. W rzeczywistości prowadzenie własnego bloga może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy. Zasadniczo jest to tania alternatywa dla obecności w sieci, która daje wiele możliwości dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, docierania do docelowych odbiorców i przekształcania odwiedzających witrynę w klientów. A najlepsza część? Dzięki potężnym systemom zarządzania treścią, takim jak WordPress, prowadzenie własnego bloga jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej (właśnie dlatego WordPress jest idealny dla każdej małej firmy).

Zła wiadomość jest jednak taka, że ​​samo założenie bloga nie wystarczy, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Na szczęście mamy kilka wskazówek, dzięki którym możesz szybko odnieść sukces jako bloger. Zaczynajmy!

1. Przygotuj się

Rozpocznij blogowanie

Założenie bloga może wydawać się dość prostą decyzją, szczególnie biorąc pod uwagę zalety blogowania WordPress. Niemniej jednak ta decyzja wiąże się z kilkoma innymi ważnymi wyborami – takimi jak wybór odpowiedniego CMS i dodatkowych narzędzi lub integracji, które mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje posty na blogu.

Jak możesz ułatwić ten proces? Zacznij od łatwego, popularnego CMS. Biorąc to pod uwagę 35,7% wszystkich stron internetowych w Internecie są obsługiwane przez WordPress. Jest to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych (lubianych) rozwiązań. Ponadto możesz łatwo sparować go z innymi popularnymi wtyczkami do blogowania – takimi jak Google Analytics, oprogramowanie do e-mail marketingu lub narzędzia SEO.

Jednocześnie nie powinieneś lekceważyć wyglądu swojego bloga i jakości grafiki, którą zamierzasz uwzględnić w swoich postach. Wszystkie powinny być na tyle atrakcyjne, aby Twój blog był przyjemny do czytania. Na szczęście po wybraniu WordPressa możesz łatwo wybrać najlepszy motyw WordPress dla swojego bloga i wprowadzić kilka zmian, aby uczynić go bardziej „Twoim”. Następnie przydadzą Ci się darmowe zdjęcia i narzędzia do projektowania obrazów online, gdy szukasz odpowiednich zdjęć do wszystkich swoich postów.

2. Sprawdź konkurs

ahrefs Narzędzia SEO i zasoby Subskrypcja Premium

Jak już wspomniano, istnieją miliony blogów. W takich okolicznościach założenie bloga od podstaw i przyciągnięcie odwiedzających nie jest najłatwiejsze – zwłaszcza jeśli nie wiesz, z kim masz do czynienia. Coś, co zdecydowanie może pomóc, to poświęcenie czasu na dokładne zbadanie konkurencji. Wielu z nich może być doświadczonym blogerem, ale niekoniecznie musi to być zła rzecz. Powinieneś pomyśleć o tym jako o możliwości uczenia się na ich błędach. Jak możesz w pełni wykorzystać tę okazję??

Na początek spróbuj zidentyfikować najlepiej działające blogi. Następnie poszukaj wzorców – które posty na blogu wydają się najbardziej udane? Dlaczego? Czy jest coś, co możesz dodać do tematów, które przyciągają najwięcej czytelników? Chodzi o to, aby znaleźć własną niszę i określony kąt, który może odróżnić Twojego bloga od konkurencji.

Nie martw się, jeśli masz problemy z analizą konkurencji lub jeśli przeglądanie wszystkich blogów zajmuje zbyt dużo czasu. W takim przypadku: po prostu spróbuj eksperymentować z narzędziami takimi jak SEMrush lub Ahrefs. Co najmniej mogą dla Ciebie zrobić, to zapewnić Ci zestaw odpowiednich słów kluczowych, które zwiększają ruch do konkurentów i konkretne strony, które są dla nich wysoko w rankingu.

3. Zainwestuj czas we własne posty na blogu

Najlepsze wtyczki WordPress do poprawy stron bloga

Powinno to być oczywiste, ale na pewno nie wykorzystasz w pełni swoich postów na blogu, jeśli ich jakość jest niska. Podczas blogowania musisz zadbać o co najmniej kilka rzeczy – a kontrola konkurencji to dopiero początek.

Po pierwsze: optymalizacja słów kluczowych. Na szczęście wyżej wymienione narzędzia mogą również pomóc w znalezieniu fraz, które mogą wyszukiwać potencjalni klienci, i względnie łatwo jest uzyskać wysoką pozycję na blogu. Potem nadszedł czas, aby napisać utwór, który potencjalni klienci chętnie przeczytają i miejmy nadzieję udostępnią.

Po drugie, jeśli chodzi o małe i średnie firmy, nigdy nie jest trudno uzyskać zasięg w mediach społecznościowych, a także na stronach branżowych i blogach. Aby to zrobić, musisz nadal publikować przemyślane i dogłębne zasoby oraz inwestować w marketing w mediach społecznościowych. Co ciekawe, posty na blogach są również znacznie częściej udostępniane w mediach społecznościowych przez subskrybentów e-maili – więc nie zaniedbuj tworzenia swojej listy e-mail. Pomyśl o sobie jak o ekspercie branżowym, którego jeszcze nie odkryłeś!

W rzeczywistości blogowanie to świetny sposób na dzielenie się wiedzą z klientami i potwierdzenie swojej pozycji jako lidera w branży. Wiele firm stara się to osiągnąć, ale nie wszystkie zwracają wystarczającą uwagę na swoje posty na blogu, aby to zrobić. Upewnij się, że zastanowiłeś się nad wszystkimi swoimi kawałkami (i drugą opinią, jeśli to możliwe) – to naprawdę pomoże Ci się wyróżnić na tle innych na dłuższą metę.

4. Bądź konsekwentny

Jak planować masowo posty WordPress

Bez obaw – konsekwencja nie polega na codziennym publikowaniu treści. Jakość nadal ma tutaj większe znaczenie niż ilość, ale nie zmienia to faktu, że regularne wysyłanie jest również ważne. Nie tylko „wkładaj wszystkie jajka do jednego koszyka”, publikując kilka postów na blogu w ciągu tygodnia, a następnie milcząc przez wiele miesięcy.

Zasadniczo, im więcej publikujesz, tym większe masz szanse dotrzeć do docelowych odbiorców i jak najlepiej wykorzystać swojego bloga. Chociaż nie ma jednego przepisu na sukces, jeśli chodzi o częstotliwość publikowania, naprawdę warto zachować spójność. w rzeczywistości, 44% blogerów wolę publikować nowe posty „tylko” 3-6 razy w miesiącu, ale nadal regularnie.

Zachowanie spójności dotyczy również działań promujących treść. Zwłaszcza na samym początku przyciągnięcie czytelników może być naprawdę trudne. Spróbuj przeznaczyć trochę budżetu na promowanie swoich postów na blogu. Jeśli naprawdę są wysokiej jakości (o czym już mówiliśmy), powinni wkrótce zacząć samodzielnie generować udziały organiczne, polubienia i subskrypcje e-mail.

Jeszcze raz: nie spoczywaj na laurach. Pisz, ulepszaj i promuj swoje treści z każdym postem na blogu. A jeśli potrzebujesz pomocy w utrzymaniu kursu, rozważ skorzystanie z kalendarza redakcyjnego, aby zaplanować i zorganizować swojego bloga.

5. Uważaj na linki zwrotne i posty gości

Publikowanie gości WordPress

Promocja treści nie sprowadza się tylko do reklam w mediach społecznościowych i marketingu e-mailowego – możesz łatwo budować autorytet i zwiększać ruch na swoim blogu za pomocą odpowiednich linków zwrotnych i postów gości. W wielu przypadkach nie musisz nawet wydawać na to żadnych pieniędzy. Czego w tym nie lubić?

Ważne jest, aby ostrożnie podchodzić do stron z linkami i tekstu kotwicy, a także możliwości publikowania postów gości. Jeśli Twoje treści wnoszą wartość dodaną do szanowanego źródła, mogą z łatwością wysyłać część ruchu (i potencjalnych klientów) na twój sposób. Przeciwnie – przyczyniając się do podejrzanych stron, raczej nie zdobędziesz zaufania wśród docelowych odbiorców. Jeszcze raz: pamiętaj, że w blogowaniu chodzi o to jakość.

6. Współdziałaj z użytkownikami swojego bloga

Popraw zaangażowanie i zapobiegaj utracie potencjalnych klientów dzięki WordPress Exit Pop-up Plugins

Mamy nadzieję, że do tej pory stworzyłeś wysokiej jakości, może nawet prowokujące do myślenia posty na blogu związane z Twoją firmą, a ponadto przyciągnąłeś znaczną liczbę odwiedzających. Ale co, jeśli rzeczywiście chcieliby zadać ci pytanie dotyczące twoich treści?

Tak, masz rację – wnikliwe posty na blogu mogą doskonale prowadzić rozmowę z potencjalnymi klientami. Aby tak się stało, upewnij się, że sekcja kontaktów (jedna z tych wtyczek formularza kontaktowego) jest dobrze wyświetlana na swoim blogu i pozostaw trochę miejsca na komentarze.

Co więcej, możesz również wdrożyć wtyczki, aby zachęcić do zaangażowania. Dodając subskrypcję komentarza (np Subskrybuj komentarze Przeładowano), wyskakujące okienka, a nawet wtyczka czatu na żywo (np LiveAgent) na blogu możesz prowadzić rzeczywistą rozmowę z czytelnikami.

Zacznij w pełni wykorzystywać swoje posty na blogu

Nadal nie wiesz, czy Twój SMB potrzebuje bloga? Zadaj sobie kilka pytań:

  • Czy mam wystarczająco dużo czasu, aby konsekwentnie tworzyć dogłębne treści?
  • Czy mogę w ten sposób dotrzeć do moich klientów??
  • Czy jestem w stanie w pełni wykorzystać moje posty na blogu??

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi „Tak, oczywiście!”, Prawdopodobnie odniesiesz sukces i będziesz mógł w pełni wykorzystać swój blog. Gdy już to zrobisz – pamiętaj o wszystkich naszych wskazówkach i nie bój się eksperymentować z różnymi narzędziami i taktykami. Kluczem do sukcesu jest sprawdzenie, co jest najlepsze dla Twojej firmy, i kontynuowanie tego. Na początku może to być przypadek prób i błędów, ale wyniki mogą cię naprawdę zaskoczyć na dłuższą metę.

Pamiętaj: konkurencja nigdy nie śpi! Biorąc pod uwagę liczbę postów na blogach publikowanych regularnie przez samych użytkowników WordPress, ktoś może już walczyć o twoich klientów. Nie pozwól im wygrać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me