Jak spersonalizować WooCommerce dla najbardziej cenionych klientów

Jako właściciel firmy każdy klient jest wyjątkowy. Ponieważ pod koniec dnia a klient = przychód. Ale z puli klientów powinieneś być w stanie zidentyfikować tych, którzy siedzą ponad resztą.


To nie są twoi jednorazowi kupujący. Są to klienci, którzy kupują hurtowo, są źródłem powtarzających się przychodów lub wpływają na skierowania, które pojawią się na Twojej drodze. Nazwijmy ich swoimi najbardziej cenionych klientów – bo oni są! Mogą zwiększyć wykładniczy wykres zysków, pod warunkiem, że będziesz szczęśliwy.

Jak więc to robisz? Za chwilę się dowiesz!

Spersonalizowane wiadomości

Pewnym trendem, który nasila się w tym roku, jest inteligentna treść! O jakie inteligentne treści pytasz? Jest to treść spersonalizowana do potrzeb klienta.

Wykorzystuje inteligentne treści zawartość dynamiczna aby wyświetlać wiadomości, wezwania do działania itp. zamiast nudnej starej zawartości statycznej. To zwiększa komfort użytkowania. Twoi długoletni klienci z pewnością byliby zadowoleni, gdyby treść bezpośrednio do nich przemawiała.

„Wiadomo, że spersonalizowane treści działają lepiej niż treści ogólne, ponieważ odwołują się do emocji klienta”.

Oto przykład.

Dostosowana wiadomość powitalna dla klienta

Zamiast ogólnego komunikatu „Cześć,”, „Cześć {nazwa-klienta}” działa lepiej. Istnieją narzędzia, które mogą pomóc Ci zidentyfikować swoich cennych klientów i wyświetlić im dostosowane treści.

Idąc pojedynczo w sklepie WooCommerce, personalizacja obejmowałaby również pokazywanie rekomendowane produkty na podstawie ich historii zakupów lub przeglądania.

WSKAZÓWKA TECH WOOCOMMERCE # 1

Jak przejść na temat dodawania spersonalizowanych treści do sklepu WooCommerce?

Specjalne ceny

Całkiem oczywiste, prawda? Każdy lubi dobrą ofertę. Co więcej, każdy lubi czuć się wyjątkowo.

Działa to tak: uruchamianie zniżka na cały sklep może pomóc poprawić sprzedaż, ale oferować specjalne ceny niektórym klientom zachęci ich, aby wrócili do Ciebie po więcej.

Twoi najlepsi klienci chcą wiedzieć, że kupowanie u ciebie ma wartość. Możesz wzmocnić tę myśl, oferując je spersonalizowane ceny. Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Ceny oparte na ilości: działa idealnie dla hurtowników. Więcej oszczędności dla klientów, którzy kupują większą ilość produktów
  2. Ceny oparte na poziomie członkostwa: dla Twoich lojalnych klientów. Im wyższy poziom członkostwa, tym większa zniżka

Ceny oparte na rolach

WSKAZÓWKA TECH WOOCOMMERCE # 2

Możesz skonfigurować ceny oparte na ilości lub ceny oparte na klientach / grupach / rolach, używając:

Oferty i rabaty

WooCommerce umożliwia ustalanie cen sprzedaży, a nawet planowanie sprzedaży. Ale idź o krok do przodu dla swoich specjalnych klientów i twórz spersonalizowane oferty na urodziny lub rocznice.

Specjalny urodzinowy e-mail ze zniżką lub środki na zakupy mogą być świetnym pomysłem!

WSKAZÓWKA TECH WOOCOMMERCE # 3

Można to osiągnąć za pomocą wtyczki e-mail marketingowej, takiej jak:

Korzyści z wysyłki

Słyszałeś o Amazon Prime? Natychmiast dzwoni dzwonkiem, prawda? Amazon Prime oferuje wysyłkę jednego dnia do głównych klientów. Dlaczego? Jest to zaleta, którą otrzymują za bycie (lojalnymi) członkami sklepu.

To nie tyle personalizacja zakupów, co zapewnienie korzyść z kosztów wysyłki za bycie długoletnimi klientami lub partnerami biznesowymi.

Alternatywnie możesz podać rabaty na wysyłkę w zależności od poziomu członkostwa. Ale przede wszystkim upewnij się, że dostarczasz na czas, aby zadowolić swoich najbardziej cenionych klientów!

WSKAZÓWKA TECH WOOCOMMERCE # 4

Spersonalizowane stawki wysyłkowe można osiągnąć za pomocą:

  • WooCommerce Advanced Shipping: ustawianie warunkowych rabatów na wysyłkę

Korzyści lojalnościowe

„Średnio lojalni klienci są wart nawet 10 razy więcej niż ich pierwszy zakup”.

Wtyczka SUMO Reward Points

Jeśli prowadzisz sklep eCommerce, jednym z najcenniejszych zasobów jest istniejąca baza klientów. W końcu udowodniono, że istniejący klienci częściej kupują od Ciebie niż kupujący po raz pierwszy. Mając to na uwadze, jeśli możesz zadowolić istniejącą bazę klientów, sklep eCommerce powinien się dobrze rozwijać – oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić!

Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie klienta, a jedną z najlepszych strategii jest wprowadzenie programu lojalnościowego. Jeśli chcesz to zaimplementować, sprawdź wtyczkę SUMO Reward Points, dostępną za 49 USD. Możesz zintegrować go z WooCommerce, a wtyczka jest kompatybilna ze wszystkimi motywami obsługiwanymi przez WooCommerce.

Punkty premiowe SUMO pozwalają rozdawać punkty lojalnościowe na wiele sposobów. Najbardziej oczywistym sposobem jest, oczywiście, kiedy klient dokonuje zakupów w twoim sklepie. Na przykład możesz zaoferować 1 punkt nagrody za każdy wydany 1 USD, a wtyczka pozwala określić wartość pieniężną każdego punktu. Oprócz robienia zakupów możesz zachęcać odwiedzających do wykonywania określonych działań, oferując punkty lojalnościowe. Możesz zaoferować punkty za udział w serwisie społecznościowym, pozostawienie recenzji, polecenie znajomego lub założenie konta. Ponownie możesz określić, ile nagród przysługuje za każde z tych działań. Dzięki SUMO możesz nawet spróbować wygenerować szum w mediach społecznościowych, rozdając punkty lojalnościowe w ramach konkursu (dla każdego zgłoszenia lub dla zwycięzcy).

Odwiedzający będą wtedy mogli wymienić swoje punkty lojalnościowe przy kasie na pieniądze z zakupu. Możesz także określić minimalną / maksymalną liczbę punktów, które chcesz wymienić na jeden zakup. Jeśli chcesz dać swoim klientom powód do dalszego kupowania u ciebie od konkurencji (innej niż oferowanie doskonałej usługi!), Wprowadzenie programu lojalnościowego może okazać się bardzo skuteczne.

Obsługa klienta

Twoi najbardziej cenieni klienci zasługują na szczególną uwagę. Powinny mieć przewagę lojalnościową za to, że są tak długo z Tobą kojarzone. Oprócz rabatów, a nawet bezpłatnych materiałów promocyjnych, zapewniamy najwyższej jakości obsługa klienta. W ramach tej usługi możesz je również wysłać pocztą filmy szkoleniowe dotyczące produktu lub organizuj seminaria szkoleniowe dotyczące produktów, które kupują.

PORADA TECH WOOCOMMERCE # 5

Spersonalizowaną obsługę klienta można dodać za pomocą:

Bezpłatna promocja

Strategią, która gwarantuje zadowolenie klienta, ale jest całkowicie bezpłatna, jest promocja jego marki w Twojej witrynie.

Przez przedstawiając ich historię na swoim blogu, lub dodanie wywiadu z klientem, sprawi, że poczują się wyjątkowo, a także zwiększą ruch na ich drodze. Może to nie tylko przynieść im korzyści, ale może także pokazać innym klientom, że Ci zależy; poprawa ogólnego postrzegania marki.

PORADA BONUSOWA

Referencje od klientów na temat twoich produktów mogą być dodane do postu funkcji. Trochę autopromocji nigdy nikomu nie zaszkodzi, prawda ?! :-p

Likwidacja

Niezależnie od tego, czy są to spersonalizowane wiadomości, czy ceny, zastosowanie takiej taktyki sprawia, że ​​klienci czują się ważni. I nie o to chodzi?! Chodzi o poinformowanie klientów, że ich cenisz.

Strategie te są dość proste do wdrożenia i przynoszą długoterminowe korzyści. Gdy podejmiesz świadomy wysiłek, aby je wdrożyć, Twoi cenni klienci z pewnością poczują się dobrze… i to sprawi, że poczujesz się dobrze! ��

Masz tutaj więcej pomysłów, które chcesz zobaczyć? Sekcja komentarzy jest otwarta do dyskusji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me