Jak skonfigurować dostęp na poziomie autora dla osób publikujących w witrynie WordPress

WordPress to idealna platforma do tworzenia bloga lub strony internetowej z wieloma autorami. Niezależnie od tego, czy uruchamiasz projekt współpracy, czy chcesz rozpocząć pracę z niezależnym twórcą treści, aby rozwinąć swojego bloga, WordPress oferuje wiele opcji zarządzania dostępem do Twojej witryny.


Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, zanim zaczniesz zapewniać użytkownikom dostęp do witryny WordPress. Podobnie jak w przypadku WordPress, istnieje więcej niż jeden sposób na skórowanie kota. Przyznanie innym dostępu do Twojej witryny nie jest wyjątkiem. Pomylisz się, a Twoja witryna może być zagrożona. Możliwe jest również osłabienie bezpieczeństwa witryny i potencjalne otwarcie się na kosztowne błędy użytkownika. Jednak dobrze to zrobisz, a proces przyjmowania treści od wielu autorów będzie znacznie bardziej wydajny i bezpieczny.

W tym artykule opiszemy, jak skonfigurować dostęp na poziomie autora dla osób publikujących w Twojej witrynie lub blogu WordPress. Przyjrzymy się niektórym z najlepszych ról użytkowników i komu je przypisać. Omówimy również, jak dostosować możliwości istniejących ról użytkowników WordPress lub utworzyć nową rolę z niestandardowymi funkcjami w swojej witrynie. Przy odpowiedniej wtyczce jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje.

Zrozumienie ról użytkownika WordPress

Po wyjęciu z pudełka WordPress ma dobry zestaw ról użytkowników. Od wszechstronnej roli Administratora po bardzo ograniczoną rolę Subskrybenta, w przypadku większości projektów powinna istnieć wstępnie zdefiniowana rola użytkownika WordPress, która odpowiada Twoim potrzebom. Czasami jednak tak nie jest. Gdy pojawi się taka sytuacja, z przyjemnością dowiesz się, że możesz stosunkowo łatwo dostosować wstępnie zdefiniowane role użytkowników WordPress, a także utworzyć własne dodatkowe role.

Zanim jednak omówimy opcje tworzenia niestandardowych ról użytkowników WordPress i modyfikowania istniejących ról, przyjrzyjmy się domyślnym rolom użytkowników WordPress, aby pomóc Ci zdecydować, czy są one odpowiednie dla twojego projektu i które należy przypisać do kogo.

Najlepsze role użytkowników dla dodatkowych blogerów i współautorów

Jeśli Ty lub ktoś inny już zajmuje się administracją i zarządzaniem witryną WordPress, a chcesz po prostu przyznać innemu użytkownikowi dostęp do swojej witryny w celu dodania treści w postaci nowych postów WordPress, rola Współtwórca może być dobra opcja.

Ta rola ma jednak ograniczenia, które mogą nie być zgodne z Twoimi celami. Dlatego warto rozważyć rolę autora. Spójrzmy na zalety i wady każdej roli, aby pomóc Ci zdecydować, jak skonfigurować dostęp na poziomie autora dla osób publikujących w Twojej witrynie WordPress.

Rola użytkownika WordPress Contributor

Jak skonfigurować dostęp na poziomie autora dla osób publikujących w witrynie WordPress

Powyższy zrzut ekranu pokazuje, że użytkownicy z ograniczonym dostępem do obszaru administracyjnego WordPress mają rolę Współautora. Współtwórcy nie mogą uzyskać dostępu do ustawień witryny, zarządzać wtyczkami, aktywować motywów ani uzyskiwać dostępu do wielu innych aspektów administracji i zarządzania WordPress.

Chociaż mogą tworzyć nowe posty, nie mogą publikować postów, edytować opublikowanych postów ani uzyskiwać dostępu do postów utworzonych przez innych użytkowników. Nie mogą też współpracować ze stronami WordPress. Gdy użytkownik z rolą Współtwórca zakończy publikację, może nacisnąć przycisk Prześlij do recenzji. Oznacza to, że jest gotowy do rozpatrzenia przez osobę z odpowiednią rolą użytkownika (np. Redaktora lub administratora).

Jednak, jak widać na tym zrzucie ekranu, użytkownicy z rolą Współtwórca nie mogą uzyskać dostępu do Biblioteki multimediów WordPress. Z tego powodu nie mogą dodawać zdjęć ani innych plików multimedialnych do swoich postów. Jest to główne ograniczenie roli współautora i może sprawić, że będzie ono nieodpowiednie dla twoich potrzeb. W końcu dodawanie zdjęć do postów na blogu jest jednym z najlepszych sposobów tworzenia angażujących treści na stronie. Dlatego, chyba że Ty lub ktoś inny zajmujesz się dodawaniem zdjęć do postów na blogu, rola Współtwórcy prawdopodobnie nie będzie miała wystarczającego dostępu.

Jak dostosować role użytkowników WordPress

Ulepszona wtyczka Capability Manager

Jedną z opcji jest użycie odpowiedniej wtyczki do zarządzania autorami WordPress, takiej jak darmowa Ulepszony menedżer zdolności wtyczka do dostosowania roli użytkownika Contributor. Dostosowywanie ról użytkowników WordPress jest stosunkowo proste. Jest to po prostu zaznaczenie lub odznaczenie odpowiednich pól.

Dostosuj rolę użytkownika współtwórcy

Śledzenie wprowadzonych zmian i nowego dostępu, który przyznałeś istniejącym użytkownikom, może być jednak mylące. W najgorszym przypadku, jeśli nie będzie właściwie zarządzany, możesz nieświadomie przyznać dostęp na wysokim poziomie do niewłaściwego podzbioru użytkowników.

Jeśli dostosowanie podstawowej funkcjonalności WordPress i modyfikacja ról użytkowników nie jest atrakcyjna, nie martw się. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje więcej niż jedna odpowiednia rola dodawania nowych użytkowników do witryny w tym charakterze. W twoim projekcie lepszą rolą twórców treści może być rola użytkownika Autor WordPress.

Rola użytkownika autora WordPress

Rola autora jest kolejnym krokiem w górę od roli współtwórcy pod względem możliwości. W przeciwieństwie do użytkowników z rolą Współtwórca, autorzy mogą przesyłać pliki do witryny WordPress, umożliwiając im dodawanie zdjęć i filmów do biblioteki multimediów, a następnie do postów.

Autor Redaktor postu roli

Jak widać z powyższego zrzutu ekranu, autorzy mają dostęp do przycisku Dodaj multimedia w edytorze postów WordPress. Mogą również ustawić wyróżniony obraz dla postu. Zapewnia im to wszystkie możliwości, których potrzebują, aby utworzyć w pełni sformułowany post na swoim blogu.

Dostęp użytkownika Dostosuj autora

Należy jednak zachować ostrożność przy rozważaniu nadania użytkownikowi roli Autor. Mogą także publikować posty oraz edytować i usuwać własne opublikowane posty. Ten poziom dostępu może być większy niż jesteś w stanie zapewnić. Aby temu zaradzić, tak jak poprzednio, możesz użyć bezpłatnej wtyczki Ulepszonego menedżera zdolności, aby zmienić to, co użytkownicy w roli Autor mogą zrobić w Twojej witrynie.

Najlepsza rola użytkownika WordPress dla menedżerów treści

Jeśli chodzi o utworzenie konta użytkownika w witrynie WordPress dla kogoś, kto będzie zarządzał zawartością w witrynie, najlepszą opcją jest rola edytora. Ta rola użytkownika jest o jeden poziom niższa niż najwyższa rola administratora, więc mądrze przydziel ją użytkownikom.

Redaktor Role Post Editor

Użytkownicy z rolą Edytor nie tylko mogą tworzyć własne strony i strony utworzone przez innych, ale także zarządzać postami utworzonymi przez innych użytkowników. Ponieważ redaktorzy mogą moderować komentarze, mają wystarczające możliwości zarządzania wszystkimi aspektami tworzenia treści w Twojej witrynie – idealne do outsourcingu lub zaangażowania eksperta w zakresie marketingu treści w zespole.

Dostosuj rolę edytora

W większości przypadków nie będą musieli udzielać zwykłym blogerom i twórcom treści dostępu do edytora, przy czym role autora lub współtwórcy są często bardziej odpowiednie. Jeśli jednak zatrudnisz kogoś do przeglądu i opublikowania treści przesłanych w Twojej witrynie przez innych, to najlepszą rolę użytkownika pełni Edytor.

Końcowe przemyślenia

Role użytkowników WordPress są płynnymi pojęciami. Podstawowe aktualizacje oprogramowania WordPress mogą wprowadzać zmiany w rolach użytkowników, dodając nowe role lub modyfikując możliwości już istniejących. Ponadto niektóre wtyczki mogą dodawać nowe role lub dostosowywać możliwości istniejących ról użytkowników, automatycznie lub poprzez umożliwienie samodzielnego wprowadzania zmian.

Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie najnowsza dokumentacja na temat ról użytkowników i możliwości WordPress, a także wszelkich narzędzi zewnętrznych, których używasz. Eksperymentowanie z rolami użytkowników, aby zobaczyć dokładnie, jaki poziom dostępu użytkownicy uzyskają w Twojej witrynie, jest również dobrym pomysłem, jeśli chcesz mieć pewność, że nie oddajesz kluczy do swojego domu podczas przyjmowania nowego blogera w swojej witrynie.

Chociaż może być kuszące, aby dać nowemu użytkownikowi najwyższą możliwą rolę, aby zapewnić wykonanie zadania, może to spowodować poważne naruszenie bezpieczeństwa witryny WordPress. Zamiast tego lepiej jest pomyśleć o tym, jakie możliwości faktycznie potrzebuje użytkownik przed przypisaniem mu roli. Jeśli uważasz, że Twoje wymagania są wyjątkowe, możesz użyć wspomnianej wcześniej wtyczki Ulepszone narzędzie Capability Manager, aby utworzyć nową niestandardową rolę użytkownika lub zapoznać się z innymi dostępnymi wtyczkami do zarządzania wieloma autorami WordPress.

Jakie role są odpowiednie dla użytkowników Twojej witryny? Czy musisz utworzyć niestandardową rolę użytkownika, która będzie pasować do Twojego projektu? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me