Jak łatwo przetłumaczyć witrynę WordPress

W pewnym momencie może być konieczne przetłumaczenie i wyświetlenie witryny w wielu językach. Niezależnie od tego, czy prowadzisz blog WordPress, czy witrynę medialną, hotel lub witrynę firmową, a nawet jeśli zarządzasz sklepem WooCommerce.


W tym artykule opiszemy najpierw, dla kogo należy tłumaczyć witrynę i dlaczego, a następnie skupimy się na kluczowych elementach wymaganych w każdej wielojęzycznej witrynie, a na końcu wyjaśnimy, jak możesz to łatwo zrobić za pomocą Wtyczka Tłumacz Weglot.

Komu powinieneś przetłumaczyć swoją stronę i dlaczego?

Zanim zaczniesz, spójrzmy, dla kogo powinieneś tłumaczyć swoją witrynę i dlaczego jest to tak ważne.

WHO

Niezależnie od tego, czy chcesz dotrzeć do szerszej publiczności, czy być obecnym na arenie międzynarodowej, najpierw musisz zidentyfikować swoich obecnych gości i wybrać języki docelowe.

Znasz już odbiorców, dobrze! Nie, a następnie użyj Google Analytics aby sprawdzić, kim są Twoi goście i skąd pochodzą. Na podstawie tej analizy narysuj listę języków docelowych obejmującą języki Twoich obecnych i przyszłych użytkowników.

DLACZEGO

Rozwijaj swoją aktywność! Making your WordPress wielojęzyczna witryna internetowa odblokowuje 3 kluczowe czynniki wzrostu Twojej aktywności:

 1. Zwiększ liczbę adresatów / rynku
 2. Zwiększ ruch w witrynie, obsługiwany przez odpowiednią strategię akwizycji
 3. Popraw współczynnik konwersji, zwiększając komfort użytkowania

Podsumowując, chodzi o zwiększenie przychodów lub subskrybentów na różnych poziomach ścieżki pozyskiwania.

Jakie są kluczowe elementy przy przechodzeniu na wielojęzyczność?

Tworząc swoją stronę internetową, musisz dbać o 2 bardzo ważne aspekty: (1) SEO i (2) wrażenia użytkownika.

Wielojęzyczny SEO

Jest jedna rzecz, której chcesz się upewnić: być indeksowanym w tłumaczonych językach. Zwłaszcza, gdy korzystasz z aplikacji e-commerce lub usługi online. Oparte na Wytyczne Google SEO powinieneś upewnić się, że:

 • Przetłumaczone strony mają dedykowany i unikalny adres URL, za pomocą podkatalogów (mywebsite.com/es, mywebsite.com/fr) lub subdomen (es.mywebsite.com, fr.mywebsite.com).
  Nie używaj ciągów zapytań takich jak? Lang = es lub? Lang = fr
 • Treść kodu źródłowego jest tłumaczona, w przeciwnym razie Twoje tłumaczenia nigdy nie będą widoczne dla Google, a zatem nie będą indeksowane.
  Nie używaj rozwiązań JavaScript, które tylko dynamicznie tłumaczą treść bez zmiany kodu źródłowego
 • Google może łatwo wiedzieć, że Twoja witryna jest wielojęzyczna, dodając tagi hreflang lub mapę witryny

Doświadczenie użytkownika

Przetłumaczone strony powinny pomóc Ci zdobyć więcej odwiedzających i poprawić współczynnik konwersji. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zwracasz uwagę na wrażenia użytkownika w tłumaczonych wersjach:

 • Automatyczne wykrywanie języka odwiedzających, na podstawie preferencji przeglądarki
 • S.wybrany język powinien pozostać podczas odwiedzania różnych stron, linki należy dostosować, aby mieć pewność, że nie wrócisz do domyślnego języka
 • Monitorowanie jakości tłumaczeń dla różnych stron, posiadanie profesjonalnych tłumaczeń dla najczęściej odwiedzanych stron i automatycznych tłumaczeń na przykład dla mniej ważnych

Wtyczka tłumaczenia Weglot automatycznie obsługuje wszystkie powyższe aspekty, oferując potężne wielojęzyczne rozwiązanie dla użytkowników WordPress, bez żadnego kodu ani rozwoju technicznego. Zobaczmy, jak to działa w szczegółowym samouczku.

Jak przetłumaczyć swoją stronę WordPress?

Jak to działa? Po zainstalowaniu Weglot automatycznie wykryje, przetłumaczy i wyświetli twoje strony w różnych językach. Następnie będziesz mógł zarządzać tłumaczeniami, edytować / zamieniać dostarczone tłumaczenia maszynowe, a nawet zamówić tłumaczenia pro (z profesjonalnych agencji podłączonych bezpośrednio Weglot i dostępnych za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego).

Wystarczy 3 kroki:

1. Zainstaluj darmową wtyczkę WordPress Tłumacz Weglot

Dodaj wtyczkę Weglot z administratora WordPress lub bezpośrednio z katalogu: kliknij wtyczki> dodaj nowe wtyczki na pasku nawigacyjnym.

Zainstaluj Weglot Translate

Wyszukaj wtyczkę Tłumacz Weglot i kliknij „Zainstaluj teraz”, a następnie „Aktywuj”

Dodaj Weglot Translate

Przejdź do ustawień Weglot, kliknij „Weglot” na pasku nawigacyjnym WordPress i kliknij Zaloguj sie link, aby utworzyć konto Weglot. Otrzymasz swój klucz API (wystarczy podać swój adres e-mail i utworzyć hasło, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, aby sprawdzić poprawność konta i uzyskać klucz API).

Weglot Translate Login

Weglot Translate strona rejestracji

2. Wykonaj proste kroki konfiguracji

Przejdź do ustawień wtyczki Tłumacz Weglot w swoim administratorze WordPress. Skopiuj wklej swój klucz API z konta Weglot w powiązanym polu wyświetlonym poniżej.

Klucz API Tłumacz Weglot

Wybierz oryginalny język swojej witryny, korzystając z menu rozwijanego.

Weglot Przetłumacz oryginalny język

Wybierz język docelowy, który chcesz wyświetlić, używając dwuliterowego kodu.

Weglot Przetłumacz język docelowy

Następnie masz dodatkową opcję stylu i lokalizacji przycisku języka.

Weglot Translate Opcje projektowania

Dostępne są również dodatkowe zaawansowane funkcje, w tym:

 • wykluczenie strony z tłumaczeń
 • wykluczenie bloków treści z tłumaczeń
 • automatyczne wykrywanie języków użytkowników na podstawie preferencji przeglądarki

Kliknij przycisk Zapisz, a przycisk zmiany języka jest teraz w Twojej witrynie. Możesz wyświetlić swoją stronę w różnych językach. Domyślnie przycisk znajduje się w prawym dolnym rogu, ale można go dostosować do własnych preferencji.

3. Twórz tłumaczenia i zarządzaj nimi

Weglot automatycznie zapewnia pierwszą warstwę tłumaczeń maszynowych, a Ty (członkowie zespołu, tłumacze wewnętrzni) możesz edytować lub ulepszać. Możesz je również zastąpić profesjonalnymi tłumaczeniami, które możesz zamówić w profesjonalnych agencjach podłączonych bezpośrednio do Weglot.

Aby zarządzać tłumaczeniami i edytować je, możesz użyć jednego lub obu narzędzi do edycji Weglot bezpośrednio z twojego deska rozdzielcza:

Edytor wizualny: Edytuj tłumaczenia, będąc na swojej stronie internetowej, mając kontekst i wygląd na oczach. Jest dostępny tylko w przypadku witryn internetowych na żywo i publicznych (nie będzie działał w przypadku witryn hostowanych lokalnie, serwisów konserwacyjnych ani części prywatnych witryn internetowych).

Kliknij zielony ołówek obok napisów, wyskakujące okna tłumaczeń, możesz je edytować, zmiany są zapisywane i wyświetlane w czasie rzeczywistym.
Po ręcznym zatwierdzeniu, edycji lub wymianie tłumaczenia maszynowego.

Weglot Translate Edytor wizualny

Weglot Przetłumacz tłumaczenia edytora wizualnego

Lista tłumaczeń: Po lewej stronie masz oryginalną treść, a po prawej tłumaczenia na wybrany język. Tłumaczenia są sortowane według adresów URL. Możesz dokonać zmian w tłumaczeniach, zostaną one automatycznie zapisane i wyświetlone.

U góry znajduje się pasek wyszukiwania, aby łatwo znaleźć treść / tłumaczenia, które chcesz edytować. Istnieją również „opcje tłumaczeń” umożliwiające ustawienie reguł dla tłumaczeń (nigdy nie tłumacz słowa / zdania lub zawsze tłumacz słowo / zdanie w określony sposób).

Lista tłumaczeń Węgli

Profesjonalne tłumaczenia: Możesz wybrać i zamówić profesjonalne tłumaczenia dla profesjonalnych agencji bezpośrednio podłączonych i sprawdzonych przez Weglot. Wybierz tłumaczenia / strony, które chcesz profesjonalnie przetłumaczyć, klikając ikonę.

Ikona tłumacza Weglot Translate Pro
Następnie znajdź podsumowanie zamówienia w profesjonalnej sekcji zamówień.

Podsumowanie zlecenia tłumaczenia Weglot Translate Pro

Ile to kosztuje? Weglot Translate to rozwiązanie SaaS z bezpłatną wersją próbną i ceną Freemium, umożliwiające małym stronom internetowym korzystanie z niego za darmo. Możesz sprawdzić plany Weglot tutaj, zaczynając od 9,90 € / miesiąc.

Plany Weglot Pro

Podsumowanie

Chociaż bez wątpienia wielojęzyczność może być świetną strategią na zwiększenie aktywności, ważne jest, aby robić to we właściwy sposób: nie pominąć kluczowych aspektów SEO i doświadczenia użytkownika.

Wtyczka Tłumacz Weglot skupia się na zapewnieniu wydajnego i przyjaznego dla użytkownika rozwiązania, automatycznie obsługując złożoną konfigurację wielojęzyczną, aby umożliwić precyzyjne dostrojenie i dopracowanie tłumaczeń. Jako usługa, Weglot oferuje również dedykowane i elastyczne wsparcie klienta, aby pomóc użytkownikom w razie potrzeby.

Więc co o tym myślisz? Czy masz więcej pytań na temat tłumaczenia WordPressa? A może jakieś spostrzeżenia z tłumaczenia własnej witryny? Zostaw komentarz poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me