OGŁOSZENIE: Envato Toolkit został zastąpiony wtyczką Envato Market. Szczegółowe informacje na temat instalacji i konfiguracji nowej wtyczki można znaleźć w naszym nowym przewodniku dotyczącym automatycznych aktualizacji Envato Market.


Miliony ludzi używają motywów WordPress, a wielu użytkowników i programistów decyduje się na zakup motywów premium od Themeforest. To renomowany sklep z motywami, któremu mogą zaufać, znany z wysokiej jakości motywów WordPress i wspaniałych autorów motywów (takich jak oczywiście WPExplorer). Inną wielką cechą Themeforest jest ich wtyczka Envato WordPress Toolkit do automatycznych aktualizacji motywów WordPress. Envato stworzyło tę wtyczkę, aby autorzy Themeforest mogli zapewnić kupującym szybkie, wydajne aktualizacje, aby motywy były wolne od błędów i kompatybilne z najnowszą wersją WordPress. W tym krótkim przewodniku dowiesz się, jak pobrać, zainstalować i skonfigurować wtyczkę Envato WordPress Toolkit (stworzyliśmy również przewodnik wideo Envato WordPress Toolkit, jeśli wolisz oglądać niż czytać).

Zdobądź klucz Envato API

Przed zainstalowaniem wtyczki należy poprosić o klucz Envato API, ponieważ rozpoznanie klucza może potrwać od kilku minut do kilku godzin. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się do Themeforest i odwiedzić stronę swojego profilu użytkownika. Kliknij Ustawienia. Powinieneś zobaczyć Klucze API zakładka poniżej. Wystarczy kliknąć przycisk, aby wygenerować klucz API.

wygeneruj-envato-api-key

Envato utworzy losowy 32-znakowy klucz API do użycia. W razie potrzeby możesz utworzyć wiele kluczy (niektórzy użytkownicy wolą to zrobić, jeśli instalują każdy zakup motywu w innej domenie).

envato-api-key

Pobierz, zainstaluj i aktywuj wtyczkę Envato WordPress ToolKit

Teraz, gdy masz już klucz API, musisz uzyskać wtyczkę. Odwiedzić Strona Envato WordPress Toolkit Github aby pobrać plik zip wtyczki.

download-toolkit-zip

Instalujesz Envato WordPress Toolkit tak jak każdą inną wtyczkę. Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do sekcji wtyczek. Kliknij Dodaj nowe, następnie wybierz Przekazać plik metoda. Wyszukaj plik wtyczki pobrany z Github (powinien mieć nazwę „envato-wordpress-toolkit-master.zip” lub coś podobnego). Kliknij Zainstaluj teraz, następnie Aktywuj wtyczka.

install-envato-toolkit-plugin

Po zainstalowaniu i uruchomieniu powinieneś zobaczyć element menu Envato Toolkit na pulpicie.

Konfigurowanie zestawu narzędzi Envato WordPress

Konfiguracja wtyczki jest bardzo łatwa, ponieważ masz już klucz API Envato. Po prostu kliknij Zestaw narzędzi Envato element menu na pulpicie nawigacyjnym i wprowadź swoją nazwę użytkownika i klucz API Envato. Następnie Zapisać twoje ustawienia.

dodaj swój klucz API

Po zapisaniu zestaw narzędzi powinien rozpoznać Twój klucz API i wyświetlić wszystkie Twoje pierwsze zakupy. Jeśli wtyczka nie rozpoznaje Twojego klucza API, możliwe, że Twój klucz jest wciąż zbyt nowy. Pamiętasz, jak wspomniałem, że może to potrwać kilka minut lub kilka godzin? Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną lub odświeżyć przeglądarkę, a jeśli to nie zadziała, poczekaj na nią, czytając nasz blog WordPress przez godzinę i spróbuj ponownie za godzinę.

zobacz wszystkie zakupy

Po wyświetleniu listy zakupów możesz zainstalować i aktualizować motywy Themeforest bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Oznacza to, że nie musisz logować się do Themeforest, aby sprawdzić aktualizacje motywów – możesz zamiast tego szybko, łatwo i automatycznie aktualizować motywy.

Automatycznie aktualizuj swoje motywy

Aby zaktualizować motyw, wystarczy kliknąć Aktualizuj automatycznie link do tego motywu w zestawie narzędzi. Wtyczka wyświetli monit o potwierdzenie aktualizacji. Ma to na celu przypomnienie, że jeśli edytowałeś arkusz stylów lub inne podstawowe pliki bez użycia motywu podrzędnego, utracisz wprowadzone zmiany. Nie martw się o opcje stylizacji ustawione w Dostosowywaczu motywów WordPress lub w panelu Opcje motywu – te opcje nie zostaną zmienione przez aktualizację motywu.

potwierdź aktualizację

Ponieważ zawsze postępujesz zgodnie z najlepszymi praktykami i do wprowadzania zmian w kodzie motywu używałeś motywu potomnego, kliknij ok zaktualizować motyw. Następnie zobaczysz ekran aktualizacji, którego używałeś.

aktualizacja motywu

Po zakończeniu aktualizacji, jeśli wrócisz do karty Envato Toolkit, zobaczysz, że Twój motyw jest aktualny.

aktualny zestaw narzędzi

Otóż ​​to. Łatwe, prawda? Po prostu sprawdź Strona Envato WordPress Toolkit Github od czasu do czasu, aby sprawdzić, czy jest aktualizacja wtyczki. W tej chwili nie ma automatycznego aktualizatora, więc nie zobaczysz powiadomienia o aktualizacji na pulpicie WordPress.

Zawsze dobrym pomysłem jest pełna aktualizacja motywów, ponieważ autorzy często naprawiają błędy, aktualizują najnowszą wersję WordPress i dodają nowe funkcje. Mamy nadzieję, że ten szybki samouczek pomoże jeszcze bardziej ułatwić aktualizację motywów Themeforest!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me