Działania poza witryną w celu rozwoju witryny WordPress

Istnieje wiele sposobów na rozwój witryny WordPress i zwiększenie liczby odwiedzających. Jednak podczas gdy wybór najlepszych motywów WordPress i optymalizacja na stronie jest szeroko omówiona, opcje poza witryną nie są omawiane tak często.


Szkoda, ponieważ Twoje działania poza witryną mogą odegrać dużą rolę w rozwoju witryny WordPress i jej odbiorców. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli prowadzisz firmę typu „brick and mortar” lub stronę internetową, która koncentruje się na obsłudze lokalnej społeczności. Krótko mówiąc, Twoje działania poza witryną mogą przyciągać ruch do Twojej witryny WordPress, generować potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż.

W tym artykule przyjrzymy się, jak rozwijać witrynę WordPress za pomocą działań poza witryną. Omówimy, co możesz zrobić offline, a także to, co możesz zrobić online, ale nadal poza witryną.

Przejdź do Spotkań w Twojej okolicy

Rozwijaj swoją witrynę WordPress dzięki Meetups

W zależności od Twojej niszy, branży lub celu Twojej witryny może być korzystne, aby być widocznym offline, w prawdziwym życiu, a także w Internecie. Zacznij od małego, biorąc udział w spotkaniach w Twojej okolicy. Świetne miejsce na początek to Spotkanie. Meetup to strona internetowa, która umożliwia osobom, które mają to samo hobby, zainteresowania lub są zaangażowane w tej samej branży, aby się znaleźć i spotkać. Pomaga to spotykać ludzi o podobnych poglądach, generować dyskusje wokół obszaru zainteresowań oraz poznać siebie i swoją witrynę.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma grup zajmujących się twoją niszą, załóż jedną. Możliwe, że w pobliżu będą ludzie, którzy chcieliby dołączyć do takiej grupy. Jeśli podróżujesz, spróbuj uwzględnić wydarzenia Meetup w różnych lokalizacjach w swoim planie podróży. To naprawdę pomoże podnieść profil i rozwinąć witrynę WordPress.

Weź udział w konferencjach i wydarzeniach sieciowych

Impreza sieciowa

Konferencje poświęcone niszom i wydarzeniom sieciowym to dobra okazja, aby poznać innych w branży i zdobyć tam swoje imię. Możesz także uzyskać wgląd w to, co robią konkurenci i odkryć dla siebie nowe możliwości.

Gdy zaczniesz regularnie uczestniczyć w wydarzeniach i dowiesz się, co się z nimi wiąże, zapytaj, czy możesz poprowadzić warsztaty lub przedstawić się jako mówca. Takie postępowanie pomoże Ci zdobyć pozycję autorytetu w swojej dziedzinie wiedzy specjalistycznej, pomagając w ten sposób zwiększyć świadomość firmy i strony internetowej w tym procesie.

Zareklamuj się lokalnie

Reklama

Jeśli chcesz wypromować swoją witrynę specjalnie dla tych w okolicy, sprawdź, jakie są opcje reklamowania lokalnie. Niektóre potencjalne opcje rozwoju witryny WordPress za pomocą lokalnych reklam obejmują:

Lokalne radio

Radio to świetny sposób na promocję witryny WordPress i ogólne zwiększenie profilu. Reklama radiowa pomoże rozpowszechnić informacje o Twojej witrynie i wzbudzi zainteresowanie wokół niej. Może to być jednak kosztowne i warto monitorować ruch do Twojej witryny przed i po emisji reklam, aby sprawdzić, czy są opłacalne.

Lokalne gazety lub czasopisma

Lokalne gazety i czasopisma są nadal bardzo popularne wśród wielu grup demograficznych i branż. Znajdź medium, które przypadnie do gustu odbiorcom docelowym i reklamuj się na nim. Im większa reklama, tym lepiej, więc jeśli budżet się na nią wydłuży, wybierz reklamę na całej stronie. Warto również wydać pieniądze, aby zaprojektować przyciągającą wzrok reklamę, która wyróżnia się z tłumu i robi wrażenie na widowni.

Sponsoruj lokalny klub sportowy, wydarzenie lub przyczynę

Sponsoring lokalnego klubu sportowego, sprawy lub wydarzenia może pomóc zwiększyć popularność witryny WordPress. Angażując się w sprawy lokalne, staniesz się cenionym członkiem społeczności. Będziesz także stale utrzymywać swój biznes w ludzkich umysłach. Im więcej osób o tobie słyszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą cię pamiętać i odwiedzać Twoją witrynę zamiast konkurencji.

Ulotki i ulotki

Tworzenie ulotek promujących Twoją firmę może być skutecznym zewnętrznym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie WordPress. Przygotuj ulotkę przez projektanta, aby wyglądała profesjonalnie. Osoby, które są pod wrażeniem Twojej ulotki, częściej odwiedzają Twoją witrynę.

Zastanów się, gdzie rozprowadzasz ulotki, ponieważ muszą dotrzeć do potencjalnych klientów. Ulotki od drzwi do drzwi mogą być skuteczne, ale czasochłonne. To samo można powiedzieć o lataniu w mieście. Pozostawienie ulotek w kluczowych obszarach, w których spotykają się docelowi odbiorcy, takich jak kawiarnie, również może odnieść sukces.

Opublikuj eBook na Amazon

opublikować ebook

Publikacja eBooka w Amazon będzie świetną aktywnością poza witryną, aby rozwinąć witrynę WordPress. Nie zniechęcaj się pomysłem napisania eBooka. To nie musi być zbyt długie i możesz dołączyć treści ze swojej witryny. Zatrudnienie ghostwriter to kolejna opcja.

Upewnij się, że Twój eBook jest odpowiedni dla Twojej firmy, aby zapewnić, że kierujesz reklamy do odpowiednich odbiorców. Warto również zapłacić edytorowi, aby to sprawdzić, ponieważ chcesz czegoś o wystarczająco wysokiej jakości, aby zaimponować czytelnikom i zachęcić ich do odwiedzenia Twojej witryny.

Publikując książkę na Amazon, nie wyceniaj jej za więcej niż kilka dolarów. Powodem wystawienia eBooka na Amazon nie jest zarabianie na sprzedaży. Ma to na celu promowanie Twojej osobistej marki i witryny, pomagając zwiększyć ruch. Jeśli zbyt wysoko wycenisz swoją książkę, stracisz potencjalnych nowych klientów.

Podcasting

podcasting

Podcasty to stosunkowo łatwy i skuteczny sposób na przyciągnięcie nowych użytkowników do Twojej witryny WordPress. Wiele osób nie lubi czytać online, ale uwielbia słuchać. Udostępniając zawartość w dynamicznym podcastu, znajdziesz nową pulę potencjalnych obserwujących.

Świetnym sposobem na udostępnienie podcastów nowym słuchaczom jest dodanie do nich treści iTunes. Przez zakładanie konta i przesyłanie podcastów, mają możliwość bycia wysłuchanym przez miliony ludzi. Jednak iTunes szczególnie podchodzi do podcastów, które akceptuje, dlatego warto przeczytać dalej najlepsza praktyka podcastingu zanim zaczniesz.

Oprócz prowadzenia własnych podcastów, powinieneś także spróbować mówić na podcastach innych osób. Znajdź osoby w swojej branży, które mają własne podcasty. Osoby te będą miały tę samą grupę docelową, co Ty, która może sprawdzić Twoją witrynę po usłyszeniu Twojej wypowiedzi.

Inne działania online, ale poza witryną

Istnieje wiele działań online, ale poza witryną, które mogą rozwinąć Twoją witrynę WordPress. Promowanie witryny w mediach społecznościowych jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie. Oto kilka innych opcji;

Youtube

Warto wspomnieć o YouTube, ponieważ jest to kanał mediów społecznościowych, który jest często pomijany, gdy obejmuje się marketing w mediach społecznościowych. Jeśli jest to odpowiednie dla Twojej witryny, utworzenie własnego kanału YouTube i filmów może być skutecznym sposobem na dotarcie do nowych odbiorców.

Publikowanie gości

Pozowanie dla gości to kolejny dobry sposób na zwiększenie widoczności witryny. Wybierz witryny z tej samej branży co Twoja firma, nawet witryny konkurencji, ponieważ będą one miały czytelników, którzy są docelowymi odbiorcami. Zawsze twórz wysokiej jakości posty gości, które zainteresują i zachęcą czytelników do przejścia do Twojej witryny.

Reklama

Reklamy w Google lub mediach społecznościowych mogą szybko i dramatycznie rozwinąć witrynę WordPress. Reklamy Google, reklamy na Facebooku i reklamy na Twitterze to popularne i łatwe w użyciu opcje, które mogą pomóc w promocji Twojej witryny. Zawsze upewnij się, że śledzisz statystyki swoich witryn, aby dowiedzieć się, czy Twoje reklamy są opłacalne.

Końcowe przemyślenia

Wszystkie powyższe są skuteczną opcją poza witryną, która pomoże rozwinąć witrynę WordPress. Działania, w których uczestniczysz, będą zależeć od rodzaju prowadzonej działalności.

Zawsze bierz pod uwagę odbiorców docelowych. Gdzie spędzają czas i na jakie formy marketingu zareagują. Ponadto uważnie monitoruj swoją witrynę, aby mieć pewność, że otrzymasz zwrot za poświęcony czas i pieniądze.

Jakie działania poza witryną próbowałeś rozbudować swoją witrynę WordPress? Podziel się swoimi sukcesami lub porażkami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me