Darmowe narzędzia do skanowania witryny WordPress w poszukiwaniu luk

Twórcy psot w Internecie to szczęście, jeśli mogą znaleźć sposób na wyrządzenie szkody stronom internetowym WordPress. Za pomocą tylko jednej sztuczki, mogą spróbować prawie 30% stron internetowych w Internecie. To wada WordPressa najpopularniejszy CMS. Jako właściciele stron internetowych z naszej strony musimy być proaktywni i regularnie sprawdzać / aktualizować środki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć się przed hakerami. Jednym z ważnych i łatwych do wdrożenia kroków na liście kontrolnej bezpieczeństwa jest skanowanie WordPress w poszukiwaniu luk.


Dlaczego warto skanować WordPress w poszukiwaniu luk?

  • Twoja witryna WordPress może być repozytorium poufnych danych osobowych przesłanych przez użytkowników. Ufają, że zapobiegniesz wpadnięciu tych informacji w niechciane ręce.
  • Inni mogą umieszczać linki zwrotne, przekierowania, reklamy lub banery witryn internetowych, które chcą promować w Twojej witrynie.
  • Użytkownicy z nieautoryzowanym dostępem do Twojej witryny mogą pochłaniać Twoją przepustowość, nawet bez Twojej wiedzy.
  • Dopóki nie zostanie wykryte, złośliwe oprogramowanie może czaić się w Twojej witrynie i gromadzić informacje. Może wysyłać e-maile ze spamem do innych osób, które również je infekują. Może to prowadzić do tego, że Google i inne usługi bezpieczeństwa, takie jak AVG lub Norton, umieszczą twoją witrynę na czarnej liście. Ponownie możesz nawet o tym nie wiedzieć.
  • Regularne skanowanie może wcześnie wykryć niektóre zagrożenia bezpieczeństwa i zapobiec zhakowaniu witryny.

Sposoby skanowania WordPress

Przeprowadzenie podstawowego skanowania w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach witryny WordPress nie jest ani trudne, ani drogie. Istnieje wiele bezpłatnych zdalnych skanerów i bezpłatnych wtyczek, które mogą sprawdzać Twoją witrynę pod kątem nieuczciwego oprogramowania.

Ważną różnicą między tymi dwoma – zdalnymi skanerami i wtyczkami – jest to, że zdalny skaner patrzy tylko na ostateczną renderowaną wersję witryny, tak jak jest wyświetlana w przeglądarce. Odwiedza twoją stronę w taki sam sposób jak bot wyszukiwarki. Nie zagląda do serwera, więc każdy złośliwy element na serwerze pozostaje niewykryty. Przeciwnie, po zainstalowaniu wtyczki uzyskuje ona dostęp do serwera w środowisku hostingowym, w którym się znajduje, i wykonuje znacznie głębsze skanowanie.

Darmowe zdalne narzędzia do skanowania WordPress

Zdalne skanery to narzędzia, które mogą wykonać wstępne skanowanie i ujawnić szereg błędów bezpieczeństwa. Są rodzajem szybkiego sprawdzenia w twoim systemie bezpieczeństwa. Większość skanerów działa zasadniczo w ten sam sposób – wystarczy wpisać adres URL swojej witryny na ich stronie internetowej. Twoja witryna widoczna w przeglądarce zostanie przeskanowana za kilka chwil i wygenerowany zostanie raport. Raport zawiera wiele luk w zabezpieczeniach. Niektóre narzędzia sugerują także działania naprawcze, które można przeprowadzić.

Niektóre zdalne skanery zostały zaprojektowane specjalnie do skanowania stron WordPress, podczas gdy inne zawierają skanowanie WordPress na liście funkcji.

Sucuri SiteCheck

Sucuri to znana nazwa w dziedzinie bezpieczeństwa witryn internetowych, która kompiluje regularne i kompleksowe raporty o lukach w zabezpieczeniach. The SiteCheck skanuje wszystkie witryny, w tym witryny WordPress, i ujawnia znane złośliwe oprogramowanie, nieaktualne oprogramowanie i błędy witryn. Poznasz też swoją czarną listę dzięki usługom takim jak Google, AVG Antivirus, McAfee i Norton.

Sucuri SiteCheck

Skaner porównuje wszystkie strony z bazą danych Sucuri i zgłasza wszelkie nieprawidłowości. Raport zaleca również, jak należy radzić sobie z tymi anomaliami.

WP Sec

Jeśli szukasz skanera do WordPressa, WP Sec będzie pasować do rachunku. Na ich stronie masz wybór – prześlij adres URL swojej witryny do skanowania lub zarejestruj się, aby założyć konto bezpłatne / premium.

WPScans

Darmowe konto uprawnia do automatycznego cotygodniowego skanowania. Jeśli zarządzasz wieloma witrynami WordPress, możesz śledzić bezpieczeństwo wszystkich witryn z jednego pulpitu nawigacyjnego. Będziesz także otrzymywać powiadomienia e-mailem, jeśli wykryty zostanie jakiś błąd lub jeśli Twoja instalacja WordPress ma zostać zaktualizowana.

W podstawowym raporcie można wymienić niektóre usterki bezpieczeństwa, a także wskazać, jak postępować zgodnie z tym, co należy zrobić. Możesz również uzyskać dostęp do rejestru raportów ze skanowania do wglądu w przyszłości. WPScans utrzymuje obszerną bazę danych najnowszych błędów i zagrożeń bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​za pomocą tego skanera można wykryć częstsze zagrożenia.

Skanowanie zabezpieczeń WordPress

Skanowanie zabezpieczeń WordPress oferuje również dwie opcje – bezpłatną wersję podstawową i zaawansowaną wersję premium. Przeprowadza kontrole, wywołując wiele stron za pomocą zwykłych żądań internetowych i analizuje odpowiednie źródło HTML. Skan ujawni oczywiste luki w zabezpieczeniach WordPress i zaleci związane z bezpieczeństwem ulepszenia w konfiguracji, które mogą zwiększyć ochronę przed przyszłymi atakami.

Skanowanie zabezpieczeń WordPress

Bezpłatne skanowanie sprawdza wersję Google WordPress, reputację hosta, geolokalizację i reputację witryny. Sprawdza również linki zewnętrzne, listę wtyczek i indeksowanie katalogów wtyczek. Zawiera listę obecnych ramek iframe i połączonego Javascript, które mogą być użyte do dostarczenia szkodliwego kodu. Następnie możesz zajrzeć do dowolnego skryptu, który nie wydaje ci się znajomy.

Przewodnik po pierwszej witrynie

The Skaner First Site Guide działa podobnie jak inne skanery – wpisz adres URL swojej strony i kliknij przycisk Skanuj. Sprawdza, czy można wykryć informacje o wersji WordPress, nazwach użytkowników lub nieudanych próbach logowania.

Skaner First Site Guide

Sprawdza również, czy readme.html plik install.php i upgrade.php pliki są dostępne przez HTTP i jeśli folder do przesłania jest możliwy do przeglądania. Ale w przypadku naprawdę znaczącego skanu obejmującego ponad 40 testów zaleca się instalację Security Ninja.

Wirus ogółem

Zamiast uruchamiać adres URL witryny za pomocą wielu skanerów, możesz przesłać go dalej Wirus ogółem, filia Google. Działa agregując wyniki skanowania z wielu skanerów, takich jak Avira, Comodo, Sucuri i Qettera.

Wirus ogółem

Zaletą takiej metody jest łatwiejsze wykrywanie fałszywych alarmów ze skanerów. Dowiesz się, czy jakikolwiek nieszkodliwy zasób jest błędnie klasyfikowany jako złośliwe oprogramowanie, gdy adres URL jest uruchamiany przez wiele skanerów. To narzędzie nie jest specyficzne dla WordPress i wszystkie rodzaje stron internetowych mogą korzystać ze skanera. Virus Total nie jest kompleksowym narzędziem do testowania wirusów, ale agregatorem wyników skanowania z różnych skanerów.

Pliki i adresy URL przesłane w Virus Total zostaną udostępnione firmom zajmującym się bezpieczeństwem, aby mogły one poprawić ogólne bezpieczeństwo sieci.

Darmowe wtyczki WordPress ze skanami bezpieczeństwa

Jak wspomniano wcześniej, w celu głębszego skanowania witryny musisz skorzystać z pomocy wtyczek. Większość wtyczek bezpieczeństwa – podobnych Wordfence, Sucuri lub Exploit Scanner, obejmują skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania jako funkcję.

Quttera

Chociaż Quttera oferuje skanowanie online jednym kliknięciem, pakuje również w Specjalny skaner WordPress, to wymaga pobierz ich wtyczkę na swojej stronie WordPress.

Quttera WordPress Scanner

Wtyczka przeszukuje Twoją witrynę w poszukiwaniu podejrzanych skryptów, złośliwych mediów i ukrytych zagrożeń i informuje, czy jesteś na czarnej liście. Zdalne serwery Quttera skanują dane. Po zakończeniu skanowania otrzymasz szczegółowy raport z dochodzenia, który zaleci podjęcie działań naprawczych. Raporty te są klasyfikowane jako czyste, potencjalnie podejrzane, podejrzane i złośliwe i są publicznie dostępne.

Wordfence

Wordfence to wszechstronna wtyczka bezpieczeństwa, która skanuje wszystko, co związane z WordPress w Twojej witrynie, w tym kod źródłowy i pliki graficzne. Jeśli włączysz tę opcję, skanuje również pliki niezwiązane z WordPress. Ich kanał ochrony przed zagrożeniami jest stale aktualizowany, a skanery używają go do identyfikacji podejrzanego oprogramowania.

Wordfence

Skanowanie wyszukuje ponad 44 000 znanych złośliwych programów i backdoorów, a także adresy URL phishingu we wszystkich komentarzach, postach i plikach. Mało tego, skanuje podstawowe pliki, motywy i wtyczki i porównuje je z plikami w repozytorium WordPress.


Te bezpłatne skanery i wtyczki online wykonują podstawowe zadanie polegające na ujawnianiu złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach. Aby uzyskać dokładniejszą analizę i zalecenia na miejscu w celu zmniejszenia podatności na zagrożenia, musisz zapoznać się z ich planami premium. Plany te obejmują usługi takie jak monitorowanie, czyszczenie i praktyczne wsparcie w obliczu zagrożeń.

I, jak wspomniałem na początku, skanowanie Twojej witryny to tylko pierwszy krok w zabezpieczeniach WordPress. Aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć witrynę WordPress, zapoznaj się ze wskazówkami, które John ma do zaoferowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me