AI i WordPress: Jak sztuczna inteligencja może pomóc Twojej stronie

Widzisz o tym w codziennych wiadomościach, a nawet więcej w czasopismach technicznych i blogach. Rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że ​​ludzie myślą o robotach przejmujących świat, takich jak książki science fiction, filmy i programy telewizyjne. Jednak sztuczna inteligencja lub sztuczna inteligencja to znacznie więcej. Tak, w sklepach detalicznych zaczynamy widzieć samochody i kioski samoobsługowe, ale na pewno widać sztuczną inteligencję w wielu branżach, takich jak medycyna, edukacja, badania, a nawet sztuczna inteligencja i WordPress.


Twoja pierwsza myśl może brzmieć: „Jakie elementy WordPressa można zastąpić sztuczną inteligencją?”

Większość wysokiej jakości treści jest pisana przez pisarzy i badaczy. Projektanci stron internetowych przyjmują szczegółowe instrukcje od klientów, aby manipulować kodem i dostosowywać elementy, takie jak typografia, kolory i obrazy. Czy komputer może być tak zaawansowany, że te zadania stałyby się przestarzałe? Cóż, może w przyszłości, ale na razie są to dość trudne zadania do powielenia za pomocą AI.

Jednak sztuczna inteligencja istnieje od jakiegoś czasu w świecie WordPress i ogólnie projektowania stron internetowych. Niektóre narzędzia do sprawdzania pisowni uczą się twoich tendencji podczas pisania i zawierają zalecenia dotyczące poprawy pisania. Istnieje również wiele narzędzi do kuracji treści do kompilowania wcześniej wygenerowanych artykułów na blogu lub biuletynie. To samo można powiedzieć o wielu narzędziach analitycznych, które badają, skąd pochodzą Twoi klienci i jak możesz je odzyskać na swojej stronie.

Krótko mówiąc, AI już istnieje do pewnego stopnia. Istnieją oczywiście bardziej zaawansowane formy sztucznej inteligencji, na przykład firmy produkujące roboty, które potrafią chodzić i uczyć się otwierania drzwi. Ale z pewnością zobaczymy więcej postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji, jeśli chodzi o WordPress.

Czym dokładnie jest sztuczna inteligencja (i jak łączy się z projektowaniem stron internetowych WordPress?)

W tej chwili sztuczna inteligencja obraca się wokół czegoś, co nazywa się uczeniem maszynowym. Oznacza to, że maszyna wykonuje zadania zwykle wykonywane przez ludzi i ostatecznie uczy się je wykonywać lepiej, tak jak zrobiłby to człowiek. AI ma zalety i wady. Optymiści postrzegają sztuczną inteligencję jako sposób na zastąpienie tych prac, które nie są postrzegane jako pożądane lub racjonalne dla ludzi do wykonania. Wiele osób uważa również, że sztuczną inteligencję można wykorzystać jako technologię uzupełniającą, więc niekoniecznie zastąpiłaby lekarza na sali operacyjnej, ale raczej pomogła jej ukończyć operację w bezpieczniejszy i szybszy sposób.

Z drugiej strony sceptycy uważają, że sztuczna inteligencja z pewnością zastąpi wszystkie miejsca pracy, co pozwoli nam ustalić, kto skorzysta finansowo z tych maszyn i co wszyscy zrobią ze swoim życiem. Potem oczywiście istnieje science fiction, że maszyny stają się świadome i przejmują świat lub zniewalają ludzkość.

Niezależnie od tego, jak umiarkowane lub ekstremalne są twoje poglądy na temat sztucznej inteligencji, jedno jest pewne: AI pozostanie. Poza tym widzimy już wiele wtyczek i motywów wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Niektóre wtyczki oparte na sztucznej inteligencji są bardzo przydatne do tworzenia treści i przyspieszania procesu projektowania stron internetowych. Wtyczki i integracje oparte na sztucznej inteligencji są dość nowe w branży, więc testowanie ich i sprawdzanie ich działania w organizacji nie jest złym pomysłem, ale nie ma żadnych gwarancji. Na przykład niektórzy z tych programistów wtyczek mogą przestać publikować aktualizacje w dowolnym momencie. Niektóre z nich mogą nie działać dokładnie tak, jak się spodziewałeś.

Jednak AI jest ekscytująca, dlatego chcemy przedstawić niektóre sposoby, w jakie mogą pomóc Tobie i Twojej witrynie WordPress.

Pozbądź się komentarzy spamu

Jedną z najpopularniejszych wtyczek na WordPress jest Akismet, dzięki czemu jest to odpowiednie wprowadzenie do tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc Twojej witrynie WordPress. Jeśli nie znasz Akismet, jest to jedna z wtyczek, które są wstępnie instalowane przy każdej instalacji WordPress.

Dlatego możesz go nawet nie wiedzieć. Akismet to absolutny ratownik dla blogerów i wszystkich użytkowników WordPress. Dlaczego? Ponieważ jeśli kiedykolwiek korzystałeś z WordPressa bez Akismet, wiesz, jak szalone są komentarze do spamu.

Te komentarze spowalniają Twoją witrynę i pozwalają ręcznie przesiać bałagan. Dlatego Akismet wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do usuwania komentarzy spamowych, które nie powinny pojawiać się w Twojej witrynie. Akismet uczy się, które boty najprawdopodobniej trafią na Twoją stronę, i działa w tle, nie zauważając.

Popraw swoje SEO

Jeśli korzystasz z wtyczki takiej jak Yoast SEO, wiesz, że sugeruje ona również ulepszenie treści na podstawie tego, co zostało napisane. Ma pewne elementy uczenia maszynowego, ale podobny do wtyczki WordLift analizuje zawartość za pomocą AI.

AI i WordPress

Główną różnicą między narzędziem uczenia maszynowego, takim jak Wordlift i Yoast SEO, jest to, że Wordlift tworzy wykres wiedzy dla Twojej witryny. Dlatego rekomendacje SEO są dostosowane do twoich treści. Fajne jest to, że otrzymujesz kilka faktów i liczb, które pomogą Twojemu SEO i stworzą lepsze posty na blogu.

Automatycznie tłumacz na podstawie użytkownika

Wiele witryn ma wielojęzyczne możliwości. Jednak łatwiejszym sposobem tłumaczenia WordPressa jest wykorzystanie sztucznej inteligencji Tłumacz języka Google. Wtyczkę instalujesz na pasku bocznym lub za pomocą krótkiego kodu, a następnie idzie ona do pracy, poznając odwiedzających i zawartość witryny – zapewniając w ten sposób tłumaczenia o wyższej jakości.

Udostępnij powiązane treści

Większość blogerów wie, jak ważne są „powiązane posty”, aby użytkownicy mogli przeczytać więcej artykułów. Dostępnych jest wiele powiązanych wtyczek do postów, z których niektóre wykorzystują uczenie maszynowe, aby zobaczyć, które z twoich innych postów dotyczą tego, co jest czytane.

Powiązane posty dla WordPress autorstwa Biblio jest dobrym wyborem, ponieważ algorytmy AI ujawniają odpowiednie artykuły. The Polecam plugin to kolejna powiązana wtyczka zawartości z AI. Główną różnicą jest to, że możesz udostępniać wszelkiego rodzaju powiązane treści, nie tylko posty na blogu.

Niech AI zasila czat na żywo

Chociaż nie byłbym podekscytowany tym, że AI i WordPress mogą prowadzić cały czat działu obsługi klienta, ma to sens w przypadku tych prostszych pytań, na które może odpowiedzieć sztuczna inteligencja, dając ludziom czas na rozmowę z innymi klientami.

Darmowy czat na żywo + automatyczny bot 24/7 robi to, wykonując proste zadania i wysyłając klientów we właściwym kierunku. Na przykład mogą szukać określonego produktu lub mogą potrzebować kuponu, który jest obecnie aktywny. Wraz z nauką, którą robi po aktywacji, wtyczka pozwala tworzyć własne odpowiedzi w puszce, gdy pojawi się określone pytanie.

Zrozum, jakie emocje odczuwają Twoi czytelnicy

Watsonfinds to wtyczka WordPress korzystająca z sztucznej inteligencji IBM Watson. Być może widziałeś reklamy Watsona, ale nie masz pojęcia, co on robi. Pod względem WordPress Watsonfinds ocenia to, co czują czytelnicy, patrząc na twoje treści. Zapewnia wynik emocjonalny na podstawie określonych słów i zwrotów użytych w treści.

W jaki sposób AI i WordPress mogą pomóc Twojej witrynie?

Jak widać, WordPress ma wiele zastosowań dla AI. Niektóre są nadal w fazie prac, ale sugerujemy wypróbowanie ich, aby zobaczyć, jak zareagują.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące AI i WordPress lub jakiekolwiek inne sugestie, które Twoim zdaniem powinniśmy umieścić na naszej liście, daj nam znać w komentarzach poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me