BlueHost pranon të gjitha kartat kryesore të kreditit / debitit, pagesa të PayPal, urdhra blerjeje, urdhra parash (vetëm në SHBA) dhe kontrolle (vetëm në SHBA). Në kohën e shkrimit, ata nuk pranojnë kartat e kreditit të parakohshme, të cilat nuk mund të rigarkohen, kartat e dhuratave, pagesa përmes bilancit tuaj të PayPal dhe transferimeve me tela.


Ky artikull shpjegon se si mund të paguani BlueHost duke përdorur kartën tuaj të debitit.

Si të regjistroheni duke përdorur një kartë debiti si metodë pagese

Ja çfarë duhet të bëni nëse planifikoni të regjistroheni në BlueHost duke përdorur kartën tuaj të debitit si metodën tuaj të pagesës:

 1. Shkoni në faqen kryesore të BlueHost.
 2. Klikoni në Fillo tani butoni i cili do t’ju drejtojë në një faqe të re.
 1. Nga atje, do të duhet të zgjidhni një plan.
 1. Pasi të keni zgjedhur një plan, duhet të regjistroni një emër të ri domain ose të regjistroheni duke përdorur një emër ekzistues domain.
 1. Pasi të keni futur emrin e domain, do të duhet të pajisni të gjitha fushat e kërkuara në Informacioni i llogarisë. Kjo përfshin emrin dhe mbiemrin tuaj, emrin e biznesit (opsional), vendin, adresën e postës elektronike, etj.
 1. nën Informacione për paketën, zgjidhni planin tuaj të dëshiruar dhe produktet shtesë, nëse ka,.
 1. Për Informacionin e Faturimit, plotësoni detajet e nevojshme si numrin e kartës tuaj të debitit, datën e skadimit dhe Kodin e Nënshkrimit / CVV2 tuaj.

Pasi të keni mbaruar klikoni në paraqes button. Më pas do të drejtoheni te një faqe e konfirmimit të pagesave.

Me BlueHost, gjithçka ka të bëjë me kënaqësinë dhe komoditetin e klientit. Ju gjithashtu mund të ndiqni të njëjtat hapa nëse preferoni të përdorni një kartë krediti ose PayPal.

Me rritjen e numrit të kompanive të mbajtjes së faqeve në internet këto ditë, ju mund ta keni të vështirë të kërkoni hostin më të mirë të mundshëm për faqen tuaj. Pse faqja juaj ka nevojë për një host, sidoqoftë? Kjo është për shkak se ju duhet të shfaqni faqen tuaj te internetit sa më shumë njerëz të jetë e mundur dhe ta bëni atë të arritshëm nga kompjuterë të tjerë në të gjithë botën. Një host në internet mund ta bëjë vetëm atë.

Në zgjedhjen e ofruesit të duhur të mbajtjes së faqes në internet për faqen tuaj, ju mund të dëshironi të merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Të dhëna të dëshmuara të besueshmërisë dhe besueshmërisë
 • Planet jokontraktuese ku mund të zgjidhni të përfundoni llogarinë tuaj nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre
 • Garanci për kthimin e parave
 • Burimet e pakufizuara të serverit
 • Disponueshmëria e grupit mbështetës
 • Metodat e përshtatshme të pagesës

Pse të zgjidhni BlueHost?

Kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet dhe krijimin e faqeve në internet, shumë njerëz preferojnë shërbimet e ofruara nga BlueHost. Ata kanë qenë në industrinë e web hosting që nga 2003 dhe është i njohur për ofrimin e shërbimeve cilësore me një kosto të arsyeshme.

Këtu janë arsyet kryesore që ju duhet të zgjidhni BlueHost për të pritur në faqen tuaj të internetit:

 • Qëllimi i fundit i BlueHost është që të jenë në gjendje t’i mbajnë klientët e tyre të lumtur dhe të kënaqur me shërbimet e tyre. Për lehtësi shtesë, nuk ka angazhime me afat që do t’ju bllokojnë në shërbimet e tyre. Do të thotë, nëse nuk jeni më të kënaqur me shërbimet që ato ofrojnë, mund të zgjidhni të ndërprisni llogarinë tuaj BlueHost në çdo kohë që dëshironi. Ju madje do të merrni një rimbursim të çmuar në rast se vendosni të anulloni llogarinë tuaj 30 ditë pas regjistrimit. Ashtu si me domenet e regjistruara përmes Bluehost, nuk ka asnjë mënyrë që ju të merrni përsëri tarifën e domenit. Në vend të kësaj, ju mund ta keni emrin e domain në çfarëdo mënyre që ju pëlqen, për shembull, ta transferoni atë tek një ofrues tjetër hosting sipas zgjedhjes suaj. Në një farë mënyre, ju prapë mund të ruani pronësinë e domenit tuaj edhe nëse nuk jeni më të lidhur me BlueHost, deri sa skadon periudha e regjistrimit të tij.
 • Sistemi i mbështetjes së Bluehost është i hapur 24/7, kështu që të siguroheni se mund t’i arrini ato në çdo kohë dhe të bisedoni me dikë në rast se hasni çështje pritjeje ose teknike. Ju mund t’i arrini ato përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Ju gjithashtu mund të gjeni burime të mbështetjes online në faqen e tyre të internetit, duke përfshirë një bazë të gjerë të njohurive dhe një forum të komunitetit.
 • Të kesh uebfaqen tënde është e rëndësishme në ditët e sotme, veçanërisht nëse po drejton një biznes në internet. BlueHost ju ka mbuluar. Ata ofrojnë ndërtues të ndryshëm të faqeve të internetit (p.sh. WordPress, Weebly), me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që është e përsosur për përdoruesin mesatar të kompjuterit. Këto mjete mbështesin gjithashtu tregtinë elektronike, me karrocat e blerjeve që ju lejojnë të shisni produkte në internet.
 • BlueHost ofron karakteristika dhe mjete të besueshme për mbajtjen në internet, me hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandwidth që ju lejojnë të ruani të dhëna dhe të transferoni sasi të mëdha të të dhënave dhe skedarëve. Për më tepër, kjo ju lejon të keni fusha të shumta në një llogari të vetme.
 • Siguri optimale në internet.
 • Metodat e përshtatshme të pagesës përmes PayPal, kartave të kreditit dhe debitit.

Nëse jeni akoma në gardh rreth BlueHost, sigurohuni që shikoni rishikimin tim BlueHost me detaje të plota dhe këshilla thelbësore për të shfrytëzuar sa më shumë llogarinë tuaj BlueHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me