Najlepsze kursy WordPress dla początkujących

WordPress to niezwykły system zarządzania treścią (CMS), dlatego jest tak wiele dobrych kursów WordPress dostępnych online. Jest wystarczająco wydajny i elastyczny, aby stworzyć prawie każdy blog lub witrynę internetową, jaką możesz sobie wyobrazić. Jednak rozległy świat WordPress może początkowo wydawać się zniechęcający i możesz nie wiedzieć, jak zacząć uczyć się wszystkich jego tajników.


Na szczęście społeczność WordPress dobrze się rozwija i jest wielu ludzi chętnych do pomocy w nauce lin. Szybka wyszukiwarka Google ujawnia tysiące artykułów i samouczków, a także dedykowane kanały YouTube, takie jak WPCrafter, Tyler Moore, i WPBeginner. Te zasoby są fantastyczne, ale często najlepszym sposobem na osiągnięcie postępu jest udział w bardziej uporządkowanym kursie.

Dlatego w tym artykule polecimy naprawdę doskonałe kursy WordPress online dla początkujących. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o nowych użytkownikach i zapewni ci wiedzę potrzebną do rozpoczęcia tworzenia własnych stron internetowych. Zacznijmy!

1. Szkolenie WordPress przez Yoast Academy

Szkolenie WordPress przez Yoast

ODWIEDŹ SIĘ, ABY ROZPOCZNIĆ →

Czas na ukończenie: 3 godziny
Cena £: Bezpłatne kursy dla początkujących (199 USD rocznie, w tym szkolenie SEO, 499 USD rocznie za dostęp do wszystkich bieżących i przyszłych kursów)

Chcesz szybko zacząć korzystać z WordPress? Cóż, kto lepiej się uczy od jednej z najbardziej znanych nazwisk w branży. Yoast Academy oferuje 4 bezpłatne kursy obejmujące podstawy. Pierwszy, WordPress dla początkujących, przeprowadzi Cię przez kolejne kroki (instalacja, motywy, wtyczki, zabezpieczenia itp.). Następnie filmy w bloku i klasyczny edytor pomogą Ci wybrać, który jest odpowiedni dla Ciebie. I wreszcie darmowy kurs na temat WordPress SEO dla początkujących pomoże Ci we właściwym kierunku, aby rozpocząć ranking w wynikach wyszukiwania.

Oprócz tych bezpłatnych kursów, Yoast oferuje dwa pakiety premium, które są doskonałym źródłem informacji zarówno dla początkujących, jak i uznanych użytkowników WordPress. To Twoja szansa na uzyskanie wyjątkowych wskazówek SEO od eksperta SEO WordPress nr 1. To świetna inwestycja w przyszłość Twojej witryny, jeśli masz dostępny czas i budżet.

Plusy

 • 4 szybkie, łatwe i darmowe filmy do przejrzenia filmów, które pomogą Ci zacząć od podstaw.
 • Opcje uaktualnienia dostępu do kursów premium SEO, których po prostu nie znajdziesz nigdzie indziej.
 • Po ukończeniu kursów dodania do witryny lub wznowienia jest certyfikat Yoast i znaczek.

Cons

 • Ponieważ są tylko 4 kursy, nie zajmujesz się niszowymi tematami, takimi jak e-commerce, biuletyny itp.
 • Kursy premium SEO są drogie (choć, jak wspomniano powyżej, osobiście uważam je za inwestycję).

2. Radość z WP: Szkolenie WordPress

Radość WP: Szkolenie WordPress

Odwiedź Radość WP, aby zacząć →

Czas na ukończenie: 5 godzin 30 minut (WP A do Z trwa około 4,5 godziny, a jak do WordPress wchodzi około 1 godziny)
Cena £: Wolny

Bud w Joy of WP przygotował nie jedną, ale dwie pomocne serie kursów WordPress, abyś mógł zacząć swoją podróż. Te łatwe do naśladowania wraz z przewodnikami obejmują Pierwsze kroki, Linki, Tematy, Wtyczki, Blogowanie, Hosting, Gutenberg i kilka innych dodatków (w sekcji Potpourri). Jeśli ukończysz filmy, na pewno dobrze znasz podstawy WordPressa.

Plusy

 • Obie serie są całkowicie bezpłatne (możesz zostać poproszony o założenie bezpłatnego konta, aby obejrzeć niektóre filmy).
 • Każdy film szczegółowo omawia konkretny temat, więc jeśli chcesz tylko dowiedzieć się, jak „dodać multimedia do nagłówka”, możesz przejść dalej i obejrzeć tylko ten jeden film.

Cons

 • Jeśli oglądasz oba, ta seria jest nieco długa. Musisz ukończyć popołudnie, a jeszcze lepiej cały dzień, aby ukończyć wszystkie filmy.
 • Jest kilka filmów, które możesz pominąć, ponieważ są bardzo szczegółowe (głównie w sekcji wtyczek).

3. Szybki start WordPress przez WP Apprentice

Szybki start WordPress przez WP Apprentice

Odwiedź WPApprentice, aby rozpocząć →

Czas na ukończenie: Jedna godzina
Cena £: Bezpłatny (dożywotni dostęp do WordPress Essentials za 47 USD lub wszystkich ich kursów za 147 USD)

Ten pierwszy kurs to szybki i prosty samouczek przeznaczony dla absolutnie początkujących. Szybki kurs WordPress koncentruje się na podstawach: jak znaleźć hosta, zainstalować WordPress, korzystać z pulpitu nawigacyjnego i rozpocząć tworzenie zawartości. Wszystkie główne funkcje platformy są wyjaśnione, takie jak motywy, wtyczki i widżety. Zanim skończysz oglądać te dziesięć filmów, będziesz gotowy do założenia pierwszej witryny.

Plusy

 • Kurs jest krótki i bezpłatny, więc niczego nie ryzykujesz, wypróbowując go.
 • Pozostaje na wstępnym poziomie, idealny dla kogoś, kto nigdy nie korzystał z platformy.
 • Otrzymasz ogólny przegląd wszystkich podstawowych funkcji WordPress.

Cons

 • Fakt, że kurs jest tak krótki, może być również wadą – nie ma miejsca na szczegółowe wyjaśnienia.
 • Omówiono tylko tematy podstawowe. Jeśli chcesz utworzyć coś innego niż prostą witrynę, prawdopodobnie potrzebujesz dodatkowych informacji.

4. Ukończ szkolenie WordPress dla początkujących przez Udemy

Ukończ szkolenie WordPress dla początkujących przez Udemy

Odwiedź Udemy, aby zacząć →

Czas na ukończenie: 4 godziny
Cena £: 19,99 USD

Pełne szkolenie WordPress dla początkujących kosztuje obecnie nieco poniżej 20 USD i jest stosunkowo kompleksowe. Jak każdy dobry kurs WordPress, ten wpis z Udemy obejmuje podstawy konfiguracji strony internetowej lub bloga. Koncentruje się również na szerszym obrazie, wyjaśniając ogólne ramy platformy i sposób jej działania. Pod koniec jest trochę dyskusji na temat za pomocą SEO aby poprawić widoczność i ranking witryny.

Plusy

 • Wiele tematów omówiono w ciągu zaledwie kilku godzin.
 • Kurs zawiera przewodnik krok po kroku dotyczący uruchomienia witryny.
 • Przyjmuje koncepcyjne podejście do WordPressa, ucząc cię, jak i dlaczego wszystko działa, a nie tylko udziela instrukcji.
 • Większość wyjaśnień jest prosta i przyjazna dla początkujących.

Cons

 • Niektóre z późniejszych materiałów są dość zaawansowane i obejmują złożone tematy, takie jak tworzenie własnych tematów (uczciwie możesz uznać to za profesjonalistę!).
 • Kurs jest trochę starszy. Chociaż większość informacji nadal obowiązuje, kilka rzeczy jest nieaktualnych.

5. WordPress 101: Podstawy autorstwa WP101

WordPress 101: Podstawy autorstwa WP101

Odwiedź WP101, aby rozpocząć →

Czas na ukończenie: 90 minut
Cena £: 19 USD rocznie (pierwsze 7 filmów jest bezpłatne – możesz zacząć za 0 USD)

Czasami bezpłatny kurs nie zapewnia wszystkiego, czego szukasz, i jesteś gotów zapłacić za coś bardziej profesjonalnego. WordPress 101: Podstawy ma swoją cenę, ale zapewnia więcej opcji wsparcia i przeglądania niż powyższe kursy. Udaje mu się również pokryć wszystkie podstawowe informacje – motywy, wtyczki, konfigurację witryny – a także bardziej zaawansowane materiały na temat ustawień witryny i dostosowywania. W 20 filmach znajduje się wiele przydatnych wskazówek dla początkujących użytkowników WordPress.

Plusy

 • Kurs jest bardziej dostępny niż większość. Jest napisany i ma opcję języka hiszpańskiego.
 • Kupując kurs (lub subskrypcję), uzyskujesz dostęp do forum, na którym możesz zadawać pytania i uzyskać wsparcie.
 • Po ukończeniu kursu dla początkujących kurs na poziomie średnio zaawansowanym jest bezpłatny.

Cons

 • Jeśli nie jest w sprzedaży, kurs jest trochę drogi, biorąc pod uwagę jego krótką długość.
 • Zakłada się, że masz już skonfigurowany WordPress, więc nie obejmuje on sposobu hostowania i instalowania platformy.

6. Bądź swoim własnym szefem WordPress przez BitDegree

Bądź swoim własnym szefem WordPress przez BitDegree

Odwiedź BitDegree.org, aby zacząć →

Czas na ukończenie: 75 minut
Cena £: 34,99 USD

Chcesz dowiedzieć się, jak założyć własną stronę internetową? I jak na tym zarabiać? I poradzisz sobie z czasem? Łatwość – seria 17 krótkich i do rzeczy samouczków Be Your Own Boss jest dla Ciebie. BitDegree wykonało świetną robotę, przygotowując szybki i łatwy do zrozumienia przewodnik, który wyjaśnia wszystkie podstawy założenia własnej strony internetowej za pomocą WordPress. Ponadto kurs obejmuje kluczowe wskazówki i umiejętności pozwalające na usprawnienie działalności, marketing, dochód pasywny i (oczywiście) zostanie własnym szefem. Wszystko czego potrzebujesz to dostęp do Internetu i możesz mieć całą wiedzę potrzebną do założenia własnej witryny przed końcem przerwy na lunch.

Plusy

 • Stworzony przez programistę i programistę Alexa Genadinika.
 • Ten szybki 75-minutowy kurs można łatwo dopasować do dowolnego harmonogramu.
 • Pomocne i bezpośrednie samouczki obejmują kluczowe punkty tworzenia stron internetowych, dzięki czemu można zbudować witrynę w ciągu jednego dnia.
 • Dodane wskazówki dotyczące prowadzenia witryny jako firmy są pomocne dla osób początkujących w branży.

Cons

 • Kurs może obejmować więcej aspektów biznesowych, jednak możesz kontynuować ten samouczek za pomocą Kurs monetyzacji BitDegree (obecnie tylko 9,99 USD).
 • Ten sam kurs, co ostatni punkt, stanowi przegląd, więc nie zagłębia się w żaden temat, aby dopasować wszystkie ważne punkty do zwartego 75-minutowego harmonogramu.

7. Różne kursy WordPress na Lynda.com

Różne kursy WordPress na Lynda.com

Odwiedź Lynda.com, aby rozpocząć →

Czas na ukończenie: Zależy od kursu, ale większość trwa około 2 godzin
Cena £: Jeden miesiąc za darmo, potem subskrypcja Lynda.com zaczyna się od 24,99 USD miesięcznie

Być może wiesz już trochę o WordPressie lub tworzeniu stron internetowych i masz wrażenie, że niektóre z powyższych kursów będą dla Ciebie zbyt proste. A może po prostu podoba ci się pomysł uczenia się we własnym tempie, zamiast prowadzenia przez ustrukturyzowany zestaw lekcji. Lynda.com to strona, na której każdy może przesłać własne kursy WordPress, co oznacza, że ​​istnieje los dostępnych informacji. Można znaleźć kursy na temat konfigurowania WordPress, podstawy tworzenia witryny, korzystania z motywów i wtyczek, konkretne porady i wskazówki oraz bardziej zaawansowane tematy.

Plusy

 • Masz dostęp do wielu treści za całkiem niską cenę.
 • Możliwe jest znalezienie kursów ukierunkowanych na to, czego próbujesz się nauczyć.
 • Gdy będziesz gotowy, niektóre kursy dostarczą bardziej zaawansowanych informacji i technik.
 • Lynda.com to bardziej samodzielna platforma – możesz przeskakiwać z kursu na kurs, gdy zajdzie taka potrzeba.

Cons

 • Korzystanie z tego rodzaju witryny nie jest tak proste, jak nauka jednego kursu. Musisz znaleźć kilka informacji, aby znaleźć potrzebne informacje.
 • Jakość kursów jest zróżnicowana, ponieważ każdy ma innego twórcę.

8. Rozpoczęcie WordPress od Treehouse

Począwszy od WordPress od Treehouse

Odwiedź Treehouse, aby rozpocząć →

Czas na ukończenie: 3 godziny, zacznij kończyć
Cena £: Subskrypcja Treehouse zaczyna się od 25 USD miesięcznie (istnieje również siedmiodniowa bezpłatna wersja próbna)

Ten kurs obejmuje podstawowe informacje, takie jak czym jest WordPress, jak zainstalować WordPress lokalnie do testowania, podstawy (zawartość, media, dostosowywanie i więcej), role użytkowników i migrację z lokalnego do live. Jest podzielony na łatwe do zarządzania sekcje, z wyjątkiem sekcji podstawowej WordPress, która stanowi zaledwie około 1/2 całego czasu trwania kursu (ale nie martw się – możesz łatwo przerwać w dowolnym momencie). To świetna opcja, aby zacząć po południu.

Plusy

 • Ogólnie rzecz biorąc, bardzo łatwo go śledzić.
 • Proste instrukcje krok po kroku prowadzą przez kluczowe aspekty WordPress.

Cons

 • W lokalnej instalacji wszystko przebiega dość szybko, więc może być konieczne ponowne przesłuchanie.
 • Opierając się na ostatnim punkcie – sekcja dotycząca migracji do Twojej witryny jest trochę szybka.

9. WordPress Development by Treehouse

WordPress Development by Treehouse

Odwiedź Treehouse, aby rozpocząć →

Czas na ukończenie: 27 godzin na pełny kurs, z 2 godzinami na materiał „dla początkujących”
Cena £: Subskrypcja Treehouse zaczyna się od 25 USD miesięcznie (istnieje również siedmiodniowa bezpłatna wersja próbna)

Trudno byłoby znaleźć bardziej szczegółowy kurs niż programowanie WordPress. Cały utwór obejmuje prawie wszystko, co możesz wymyślić, związane z WordPress. Istnieje bardzo wyraźny postęp od treści dla początkujących – pobierania WordPress i budowania pierwszej witryny – do materiałów pośrednich i zaawansowanych, takich jak praca z wtyczkami i dostosowywanie kodu.

Plusy

 • Istnieje mnóstwo treści uporządkowanych w sposób łatwy do naśladowania.
 • Instrukcje krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces tworzenia witryny WordPress.
 • Praca nawet na początku tego kursu daje całkiem jasny obraz tego, co potrafi WordPress i jak działa.

Cons

 • Po przejściu kilku pierwszych filmów jest ono bardziej zaawansowane niż inne kursy WordPress na tej liście.
 • Niektóre filmy wymagają wcześniejszej wiedzy technicznej, szczególnie później na torze.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z WordPress, możesz obawiać się, że nie masz doświadczenia ani technicznej wiedzy niezbędnej do skutecznego korzystania z platformy. Jednak jego wybitna społeczność oraz szeroki wybór kursów i samouczków WordPress sprawia, że ​​jest bardzo przystępny dla każdego, kto chce poświęcić trochę czasu na naukę.

Te kursy WordPress pomogą Ci zrozumieć i zacząć stosować podstawy w mgnieniu oka. Ale może przegapiliśmy dobry. Czy znasz inne niesamowite zasoby do nauki o WordPressie? Chcielibyśmy usłyszeć o nich w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me