5 typowych problemów po uruchomieniu programu WordPress

Uruchomienie nowej witryny WordPress jest ekscytujące i satysfakcjonujące, a jeśli jesteśmy szczerzy, bardziej niż stresujące. Nawet dzięki łatwej do śledzenia liście kontrolnej przed uruchomieniem witryny. Ale praca jeszcze się nie skończyła.


Nawet jeśli masz proces kontroli jakości na najwyższym poziomie, istnieje kilka problemów, które są trudne do wykrycia przed uruchomieniem nowej strony internetowej. Poniżej znajduje się 5 najczęstszych problemów, które występują na stronach WordPress po uruchomieniu witryny, oraz wskazówki, jak szybko je rozwiązać.

1. Zgłoszenia spamu w formularzach kontaktowych

12 najlepszych wtyczek antyspamowych dla WordPress 2019

Trudno jest ustalić, jaki poziom ochrony przed spamem jest potrzebny przed uruchomieniem witryny. Spam – niechciany lub wręcz szkodliwy – jest obecnie tak szeroko rozpowszechniony w Internecie, że trudno go całkowicie uniknąć, a właściciel witryny często zasypuje przesyłane formularze spamowe wkrótce po uruchomieniu.

Istnieją dwa typowe sposoby walki z botami punktowymi: honeypots i captchas. Honeypots odnosi się do metody dodawania pola do formularza, który jest ukryty dla użytkowników, ale boty go wypełnią. W przypadku witryn WordPress istnieje wiele popularnych wtyczek formularzy, takich jak Gravity Forms i Contact Form 7, które oferują proste kroki, aby włączyć honeypoty.

Inną opcją jest dodanie captcha do formularza, który wymaga od użytkownika ukończenia małej układanki, aby udowodnić, że nie jest robotem. Opcje Captcha poprawiły się przez lata i Google recaptcha teraz oferuje niewidoczną captcha z różnymi ustawieniami. Niektóre witryny mogą wymagać zarówno honeypotów, jak i captcha, aby zmniejszyć liczbę zgłoszeń (na szczęście dostępnych jest wiele wtyczek antyspamowych).

2. Niska wydajność ze względu na konfigurację hostingu

Najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny

Wydajność była głównym celem każdej witryny WordPress, odkąd szybkość stron mobilnych zmieniła się w Google współczynnik rankingu w 2018 r. Złe czasy ładowania strony i przestoje mogą mieć daleko idący negatywny wpływ na nową stronę internetową, ale istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby złagodzić potencjalną szkodę.

Zacznij od uruchomienia wstępnych testów prędkości i wydajności podczas przeprojektowanie strony internetowej na serwerze produkcyjnym. Te wstępne testy mogą wyeliminować wszelkie przyszłe problemy, ale testy po uruchomieniu przyniosą najdokładniejsze wyniki, szczególnie w przypadku witryn o dużym ruchu.

Jeśli widzisz długi czas ładowania strony, najpierw sprawdź konfigurację hostingu. Czy witryna jest na wspólnym serwerze hostingowym z ograniczonymi zasobami? Czy serwer może obsłużyć wielkość ruchu?

Ponieważ większość projektantów i programistów stron internetowych stosuje się do najlepszych praktyk w zakresie optymalizacji obrazów, optymalizacja obrazu zazwyczaj nie jest najlepszym winowajcą wydajności w nowej witrynie.

Większość testów wydajności skróci czas odpowiedzi serwera, a ta metryka może pomóc w określeniu, czy należy zmienić ustawienia hostingu lub usługi. Oprócz wydajności możesz przetestować system monitorowania czasu działania przez pierwsze 30 dni po uruchomieniu.

3. Indeksowanie błędów w Google Search Console

Raport dotyczący zasięgu indeksu Google Search Console

Problemy z indeksowaniem często występują w nowych witrynach, szczególnie w przypadku witryn z poważnymi zmianami w strukturze adresów URL i licznymi przekierowaniami. Google Search Console to doskonałe narzędzie do wyszukiwania błędów indeksowania.

W Google Search Console sprawdź Raport zasięgu indeksu i spójrz na sekcję rozwiązywania problemów pod kątem błędów. Oto niektóre z najczęstszych komunikatów o błędach, które mogą wystąpić po uruchomieniu nowej witryny:

  • Strony są blokowane przez plik robots.txt
  • Strona oznaczona jako brak indeksu
  • Strona ma problem z indeksowaniem
  • Przesłany adres URL jest miękki 404
  • Przesłany adres URL to 404

W przypadku błędów związanych z plikiem robots.txt lub brakiem ustawień indeksu zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy ogólne ustawienie czytania w witrynie WordPress w celu „zniechęcenia wyszukiwarek do indeksowania tej witryny” zostało odznaczone po uruchomieniu. Może to być prosty, ale znaczący błąd w nowej witrynie.

W przypadku określonych adresów URL stron oznaczonych jako brak indeksu musisz przejrzeć ustawienia witryny i sprawdzić, czy niektóre strony muszą pozostać bez indeksu lub zostać dostosowane. Problem indeksowania w raporcie pokrycia indeksu może być trudniejszy do rozwiązania. The Narzędzie do sprawdzania adresów URL w Google Search Console to najlepszy sposób na zebranie większej ilości danych o tym, co może być przyczyną problemu.

Jeśli wykryte zostaną jakiekolwiek błędy 404, należy jak najszybciej rozwiązać je. Wystąpienie licznych błędów 404 może zaszkodzić istniejącym rankingom witryn. Oprócz typowych komunikatów o błędach Google Search Console może ujawniać dodatkowe dane, takie jak błędy mobilności i recenzje wydajności, które mogą być również pomocne w ocenie po uruchomieniu.

4. Nieprawidłowy wyróżniony obraz do udostępniania społecznościowego

Jak tworzyć obrazy do udostępniania w mediach społecznościowych

Uruchomienie nowej witryny to niesamowita okazja marketingowa i oczywiście chcesz udostępnić tę piękną nową witrynę w mediach społecznościowych i różnych kanałach marketingowych.

Zanim ty lub ktokolwiek klikniesz przycisk udostępniania, sprawdź polecany obraz strony głównej. Przetestuj udostępnianie adresu URL witryny na platformie mediów społecznościowych i zobacz, jakie zdjęcie i tekst będą wyświetlane dla tego adresu URL.

Jeśli nie sprawdziłeś ustawień udostępniania społecznościowego, platforma taka jak Facebook często pobiera losowy obraz ze strony głównej, zmieniając ekscytujący post w rozczarowujący podgląd nowej witryny.

Istnieje kilka sposobów dostosowania tych ustawień. Facebook i kilka platform korzysta z protokołu Open Graph. Możesz użyć Debugowanie otwartego wykresu na Facebooku narzędzie, aby zobaczyć bieżące informacje używane przez platformę podczas udostępniania adresu URL strony głównej. Po dostosowaniu protokołu otwartego wykresu na stronie głównej możesz użyć narzędzia do debugowania, aby wyczyścić pamięć podręczną Facebooka dla adresu URL.

The Yoast SEO to kolejne pomocne narzędzie do ustawień udostępniania społecznościowego. Darmowa wtyczka zawiera sekcję mediów społecznościowych na Facebooku i Twitterze. Ponieważ są to 2 z głównych platform mediów społecznościowych, ustalenie ustawień tych platform często zapewni, że witryna będzie wyglądać wspaniale, gdy zostanie udostępniona na innych platformach. Możesz także skorzystać z tych wskazówek, aby utworzyć udostępniane obrazy w mediach społecznościowych (ręcznie lub za pomocą wtyczki).

5. Brakujące lub nieprawidłowe kody śledzenia

Jak skonfigurować Google Tag Manager dla WordPress

Większość platform analitycznych i kampanii reklamowych opiera się na kodach śledzenia w celu gromadzenia danych w Twojej witrynie. Podczas przeprojektowywania istniejącej witryny możesz nie zdawać sobie sprawy lub pamiętać, że te kody śledzenia były ustawione w przeszłości i możesz zapomnieć o przeniesieniu ich do nowej witryny.

Być może korzystasz z kilku kampanii marketingowych zbieżnych z uruchomieniem nowej witryny. Niepoprawne kody śledzenia lub zapomnienie o ich dodaniu może powodować szereg problemów, w tym znaczny brak gromadzenia danych w najbardziej potrzebnym momencie.

Jeśli używasz Menedżera tagów Google do obsługi całego śledzenia, często masz kod Google Tag w witrynie i wszystkie dodatkowe kody śledzenia w menedżerze tagów. Jeśli jednak brakuje nowego podstawowego kodu Menedżera tagów Google w nowej witrynie, może to prowadzić do utraty danych na wielu platformach śledzenia.

Jako element listy kontrolnej po uruchomieniu spójrz na dowolne oprogramowanie analityczne lub śledzące, takie jak Google Analytics, zaraz po uruchomieniu, a następnie ponownie 30 dni później. Poszukaj nieprawidłowości i spadków danych. Większość kodów śledzenia jest dodawana do nagłówka witryny, dzięki czemu można również przejrzeć kody nagłówków pod kątem istniejących lub brakujących kodów.

Unikaj kłopotów po uruchomieniu

I masz to: 5 zadań kontroli jakości po uruchomieniu, które pomogą Ci uniknąć jak największej ilości problemów po uruchomieniu.

W końcu uruchomienie witryny jest ogromnym osiągnięciem i bez wątpienia wolisz płynne żeglowanie niż kłopot z problemami, których można uniknąć.

Czy po uruchomieniu witryny napotkałeś inne problemy? A może masz dodatkowe wskazówki po uruchomieniu, którymi chcesz się podzielić? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me