Narzędzia do testowania wydajności WordPress i szybkości strony

Czy kiedykolwiek siedziałeś i czekałeś na powolne ładowanie strony? Możliwe, że zamiast czekać cenne sekundy na załadowanie strony, zdecydowałeś się na Plecy przycisk. Innymi słowy, internet działa w gorączkowym tempie, a jeśli Twoja witryna nie nadąża, ryzykujesz utratą klientów, odwiedzających i subskrybentów – dlatego ważne jest, aby regularnie testować wydajność WordPress i wprowadzać ulepszenia w swojej witrynie.


Szybkie witryny mają większe zaangażowanie użytkowników, współczynniki konwersji, a może nawet rankingi w wyszukiwarkach – nadszedł czas, aby wejść na pokład. W tym poście omawiam pięć narzędzi do testowania wydajności i szybkości witryny WordPress, dzięki czemu możesz dokonać niezbędnych zmian już dziś.

Dlaczego Twoja witryna WordPress działa wolno??

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja witryna może osiągać gorsze wyniki niż zwykle. Prędkości ładowania będą się różnić w zależności od witryny, ale istnieje kilka czynników, które powodują awarię większości witryn.

W przypadku witryn WordPress: najczęstsze przyczyny spowolnienia ładowania strony to:

  • rozdęte / źle zakodowane wtyczki
  • źle zakodowane motywy
  • duże pliki graficzne
  • słaby hosting (nieodpowiedni dla Twojej witryny)

Poniżej pokażemy, jak rozwiązać te typowe problemy. Zanim jednak przejdziesz do optymalizacji witryny, musisz przede wszystkim sprawdzić, jak szybko działa.

Najlepsze narzędzia do testowania wydajności WordPress

Poniższe narzędzia do testowania wydajności WordPress dają pełny obraz tego, jak dobrze działa Twoja strona internetowa. Możesz użyć jednego narzędzia lub użyć ich wszystkich w połączeniu z odsyłaczami do danych witryny.

1. Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights jest pomysłem Google. Ta fajna aplikacja internetowa mierzy i testuje wydajność WordPress w Twojej witrynie na wielu urządzeniach, w tym na komputerach i przeglądarkach mobilnych. Jest to przydatne, jeśli odwiedzający uzyskują dostęp do Twojej witryny z różnych rozmiarów ekranu i urządzeń.

2. Narzędzia Pingdom

Narzędzia Pingdom

Pingdom to bezpłatne narzędzie, które zapewnia pełne informacje o wydajności witryny, w tym czas ładowania, rozmiar strony, a także szczegółową analizę każdej strony w witrynie. Co najlepsze, ta aplikacja zapisuje historię wydajności, dzięki czemu możesz śledzić, czy Twoje wysiłki na rzecz poprawy czasów ładowania działają.

3. GTmetrix

Test wydajności GTmetrix

Zgłoś to GTmetrix generates pokaże pełną historię prędkości ładowania witryny, a także szczegółowy raport sugerujący sposoby poprawy wydajności witryny. Oprócz początkowych narzędzi do analizy strony, to narzędzie internetowe ma również funkcję odtwarzania wideo, która pozwala zobaczyć, gdzie występują wąskie gardła prędkości ładowania.

4. WebPagetest

WebPagetest

WebPagetest zapewnia szybkość ładowania witryny i podział wydajności witryny. Jest wyjątkowy, ponieważ pozwala wybrać kraj, z którego chcesz wyświetlić raport, dzięki czemu możesz sprawdzić skuteczność swojej witryny na całym świecie. Jest to przydatne, jeśli masz dużą bazę użytkowników zagranicznych.

5. Wtyczka przeglądarki YSlow

Wtyczka do przeglądarki YSlow

YSlow to wtyczka do przeglądarki, która pozwala śledzić wydajność dowolnej witryny, którą aktualnie odwiedzasz. Nie podaje rzeczywistego czasu ładowania, ale rozkłada się na ponad 20 różnych wskaźników wydajności. Pomoże Ci to porównać witryny innych konkurentów w Twojej niszy, aby zobaczyć, jak Twoja strona się wyróżnia.

Opcje zwiększające wydajność witryny WordPress

Gdy masz już jasne pojęcie o wydajności witryny, możesz zacząć ją ulepszać. Poniżej znajdziesz kilka najczęstszych sprawców powolnego ładowania strony oraz sposoby ich naprawy.

Specjalistyczny hosting

WPEngine

Najtańsze rozwiązanie hostingowe nigdy nie jest najlepszym wyborem dla wysokiej wydajności strony. Tańszy hosting zazwyczaj nie ma dedykowanej przepustowości, aby zaspokoić każdy szczegół witryny WordPress (jest to jeden ze sposobów, w jaki kontrolują swoje koszty, aby zaoferować te szalone niskie ceny).

Hosting dzielony nadal może zaspokoić wszystkie potrzeby Twojej witryny; najpierw musisz po prostu przeprowadzić badania. Jeśli szukasz dedykowanej usługi hostingowej WordPress, możesz wybrać jedną z następujących opcji:

Rozważ odinstalowanie niektórych wtyczek

Query Monitor Darmowa wtyczka WordPress

Dodanie dodatkowej funkcji do witryny może być bardzo kuszące za pomocą wtyczki; w końcu dostępnych jest ponad 30 000 wtyczek Katalog wtyczek WordPress sam.

Jeśli rozważasz zainstalowanie wtyczki, upewnij się, że jest wysokiej jakości, ponieważ źle zakodowane wtyczki mogą spowalniać Twoją witrynę. Wybierając wtyczkę, upewnij się, że ma wysoką ocenę, dużą liczbę pobrań i została niedawno zaktualizowana.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, które wtyczki wpływają na wydajność witryny jest użycie narzędzia o nazwie Monitor zapytań. Możesz przejrzeć każdą wtyczkę w swojej witrynie, dezaktywować i ponownie aktywować każdą z nich, wykonując testy ładowania witryny – lub możesz użyć tej wtyczki. Ta wtyczka tworzy pełny raport wszystkich zapytań do bazy danych w Twojej witrynie, które mogą być następnie filtrowane według składników, aby zobaczyć, które wtyczki zużywają twoje zasoby. Wtyczka zawiera również informacje o uruchomionych hakach, błędach PHP, zmiennych zapytań, skryptach i stylach, żądaniach HTTP, przekierowaniach, żądaniach Ajax i więcej.

Upuść swój słabo zakodowany motyw

Pamiętaj, że źle zakodowane i niskiej jakości motywy mogą drastycznie wpłynąć na wydajność witryny. Nawet jeśli zapłaciłeś za premię za motyw, nie gwarantuje to, że będzie zawierał kod wysokiej jakości.

Dobrym punktem odniesienia jest przetestowanie obecnego motywu lub motywu, który zamierzasz kupić, w porównaniu z natywnym motywem WordPress, który jest obecny po nowej instalacji (i tak dla twojej wiedzy, wszystkie nasze darmowe motywy WordPress i motywy premium stworzone tutaj w WPExplorer używa czystego i poprawnego kodu, aby zoptymalizować wydajność witryny, w tym nasz najlepiej sprzedający się program Total WordPress.

Kompresuj i optymalizuj obrazy

TinyPNG

Obrazy wysokiej jakości mają kluczowe znaczenie dla wyróżnienia Twojej zawartości i witryny, ale nie pozwól, aby wpłynęły na wydajność Twojej witryny. Możesz kompresować i optymalizować obrazy bez utraty jakości, co zapewni szybkie działanie witryny. Poniższe wtyczki skompresują wszystko, co znajduje się w sekcji Biblioteka multimediów w Twojej witrynie.

Jeśli nie chcesz instalować wtyczki, inną opcją jest użycie narzędzia do kompresji obrazów online, takiego jak TinyPNG lub Kraken, przed przesłaniem obrazu na swoją stronę.

Użyj wtyczki buforowania

W3 Total Cache

Ponieważ witryny WordPress muszą regularnie wysyłać żądania do bazy danych, wtyczka buforująca zmniejsza te żądania, generując zamiast tego statyczną stronę HTML. Wtyczki buforowania mogą pomóc Twojej witrynie obsługiwać większy ruch, a także kompresować i optymalizować inne obszary witryny. Dwie najczęściej używane wtyczki pamięci podręcznej to WP Super Cache i W3 Total Cache. Trudno jest wybrać jedną z drugiej, więc spójrz sam i wybierz tę, która Ci się spodoba.

Kontynuacja konserwacji witryny

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna pozostała szybka, musisz ją regularnie utrzymywać. Kontynuacja konserwacji witryny obejmuje usuwanie spamu z komentarzami, naprawianie uszkodzonych linków i stron oraz optymalizację bazy danych za pomocą wtyczki takiej jak WP-DBManager. Pomoże to utrzymać wysoką wydajność witryny, dzięki czemu nie zauważysz spadku liczby nowo uaktualnionych witryn, nad którymi tak ciężko pracowałeś.

Podsumowanie wydajności WordPress

Posiadanie strony o wysokiej wydajności i szybkich prędkościach ładowania stanie się ważniejsze z upływem czasu. Na szczęście dzięki pakietowi bezpłatnych narzędzi online i wtyczek WordPress możesz przetestować wydajność WordPress w swojej witrynie, aby znaleźć problemy i naprawić je bez nadmiernej pracy.

W jaki sposób utrzymujesz swoją witrynę szczupłą i szybko działającą? Czy wspomniałeś o jakiejkolwiek wtyczce? Bardzo chciałbym o nich usłyszeć!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me