Sposoby automatyzacji zadań WordPress w Twojej witrynie

Gdy twoja witryna jest uruchomiona, musisz wykonać wiele pracy – tworzenie treści, konserwacja, kontrole bezpieczeństwa, usuwanie złośliwego oprogramowania, kopie zapasowe, moderacja komentarzy i inne. Dobrą rzeczą jest to, że nie musisz robić tego wszystkiego sam. Dostępne są narzędzia ułatwiające automatyzację zadań WordPress, a za pomocą tych narzędzi można zautomatyzować dużą część zarządzania witryną. Bez marnowania czasu dowiedzmy się, w jaki sposób możesz zautomatyzować zadania WordPress, aby zaoszczędzić trochę czasu.


1. Aktualizacje

Aktualizacja WordPress jest ważna zarówno dla bezpieczeństwa witryny, jak i wydajności. WordPress regularnie wydaje aktualizacje i pojawiają się one jako powiadomienia na pulpicie nawigacyjnym. Jeśli zdecydujesz się zautomatyzować aktualizacje WordPress, zajmą się nimi w tle, oszczędzając Twój czas produktywny.

Domyślnie niewielkie aktualizacje WordPress są wykonywane automatycznie, ale nie jest tak w przypadku dużych aktualizacji. W przypadku motywów i wtyczek automatyczne aktualizacje są domyślnie wyłączone. Możliwe jest dostosowanie opcji lub użycie odrobiny kodu, aby włączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje rdzenia, motywów i wtyczek. Nasz Krótki przewodnik po aktualizacji WordPress może w tym pomóc.

Automatyzacja WordPress: Menedżer łatwych aktualizacji

Możesz także włączyć automatyczne aktualizacje za pomocą Menedżer łatwych aktualizacji – wszystko za jednym razem lub selektywnie. Ta wtyczka zastępuje wszystkie ustawienia związane z aktualizacją. Pozwala zarządzać wszystkimi aktualizacjami rdzenia WordPress, motywami i wtyczkami, aktualizacjami programistycznymi, aktualizacjami tłumaczeń, a także niektórymi wtyczkami stron trzecich.

Jeśli chodzi o motywy premium lub wtyczki Themeforest lub Codecanyon, wtyczka Envato Market może pomóc w automatyzacji instalacji WordPress, a także aktualizacji. Omówiliśmy to szczegółowo w naszym przewodniku po wtyczkach Envato Market.

2. Kopia zapasowa

Kopie zapasowe są naprawdę tym, co pozwala ci spać w nocy, nie martwiąc się o swoją stronę internetową. Częstotliwość tworzenia kopii zapasowej witryny zależy od częstotliwości publikowania treści. Dobrym nawykiem bezpieczeństwa jest ustawienie harmonogramu tworzenia kopii zapasowej witryny. To nie wszystko, powinieneś przechowywać wiele kopii kopii zapasowych w różnych lokalizacjach i co jakiś czas je testować.

Jeśli nie korzystasz z zarządzanego planu hostingu, wtyczki to najlepsze opcje tworzenia kopii zapasowych WordPress. BackupBuddy może wykonać kopię zapasową całej instalacji WordPress, a Ty możesz skonfigurować harmonogramy tworzenia kopii zapasowych, aby były uruchamiane automatycznie. Możesz przechowywać kopie zapasowe w bezpiecznej lokalizacji poza witryną i przywracać je w razie potrzeby.

Backup Buddy

Jeśli wolisz darmową wtyczkę, Updraft Plus to dobra opcja. Nasza seria postów Przewodnik dla początkujących po WordPress zawiera szczegółowy post na temat tworzenia kopii zapasowych witryny WordPress.

3. Zaplanuj posty

Czy wiesz, że nie musisz być zalogowany do WordPressa, aby publikować treści. WordPress ma wbudowane funkcje, które pozwalają opublikować post w dowolnym czasie.

Zaplanuj post

Po zakończeniu posta poszukaj opcji Publikuj w edytorze postów i kliknij link Edytuj. Następnie możesz określić datę i dokładną godzinę publikacji postu. Jeśli chcesz, możesz również ponownie zaplanować posty. Możesz to zrobić dla dowolnej liczby postów, ale nie jest zbyt dobrze planować zbyt wiele w przyszłości. Konieczna może być zmiana harmonogramu w celu dopasowania trafności wpisu do czasu publikacji.

Jeśli wolisz wtyczkę, wypróbuj bezpłatnie Kalendarz redakcyjny. Pozwala po prostu przeciągnąć i upuścić gotowe do opublikowania posty do formatu harmonogramu. Będziesz mieć również przegląd zaplanowanych postów i będziesz mógł zarządzać swoimi szkicami i postami od wielu autorów, przeglądać status każdego postu i dokonywać szybkich zmian w nich.

CoSchedule

Inną opcją jest  CoSchedule, wtyczka premium, która pozwala nie tylko planować publikowanie postów, ale także automatycznie publikować w mediach społecznościowych. Dowiedz się więcej o tworzeniu kalendarza redakcyjnego w tym poście.

4. Automatyczne publikowanie w mediach społecznościowych

Znaczna część publikowania w mediach społecznościowych może być zautomatyzowana. Możesz to ustawić tak, aby Twoje konta w mediach społecznościowych były aktualizowane, a Twoje treści były automatycznie udostępniane na różnych platformach społecznościowych. Możesz także zautomatyzować kanały RSS WordPress po sformatowaniu ich na platformy społecznościowe.

Idealnie byłoby, gdyby zautomatyzowanie publikowania w mediach społecznościowych było częścią ogólnej strategii mediów społecznościowych. To pozwala zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych bez utraty Twojej obecności przez czytelników. Aby uzyskać więcej pomocy w automatyzacji zadań WordPress w mediach społecznościowych, zapoznaj się z naszym wcześniejszym postem.

Ożywić stary post

Jedną z wtyczek, która może tutaj pomóc, jest wtyczka Revive Old Post. Po jednorazowej konfiguracji automatycznie udostępnia zarówno nowe, jak i stare treści na kontach sieci społecznościowych.

5. Zatrzymaj spam

Spam może utrudniać dostęp do SERP. Jednak spamerzy są zdeterminowani, zawsze będą szukać sposobów, aby dostać się do Twojej witryny. Właśnie dlatego WordPress zainstalował swoją zaawansowaną wtyczkę antyspamową Akismet przy każdym pobieraniu WordPress.

Akismet

Po zainstalowaniu WordPress musisz aktywować wtyczkę i uzyskać klucz API. Następnie wtyczka regularnie sprawdza spam w komentarzach i formularzach kontaktowych.

Ale jeśli nie jesteś fanem Akismet, powinieneś wiedzieć, że istnieją inne opcje wtyczek, aby zapobiec spamowi WordPress, a także takie, które mogą poradzić sobie z próbami logowania, subskrypcjami, rejestracjami, rezerwacjami i więcej.

6. Kompresuj obrazy

Wszystkie te błyszczące obrazy w Twojej witrynie – należy je skompresować przed przesłaniem ich do biblioteki multimediów. Bajtowe pliki graficzne mogą spowolnić twoją stronę. Wtyczki lubią Short Pixel Image Optimizer i EWWW Image Optimizer pozwalają automatycznie kompresować obrazy podczas przesyłania ich do biblioteki multimediów. Mogą również kompresować obrazy aktualnie istniejące w WordPress.

EWWW Image Optimizer

Jeśli Twoja witryna jest obciążona obrazami, wtyczki te mogą okazać się oszczędne w czasie rzeczywistym. Jeśli chcesz, możesz zapoznać się z naszym szczegółowym przewodnikiem po optymalizacji obrazu, aby dowiedzieć się więcej.

7. Optymalizacja bazy danych

Gdy dodajesz coraz więcej treści do swojej witryny, baza danych może zacząć się puchnąć. Ważną częścią rutynowej konserwacji witryny jest regularne czyszczenie bazy danych. Nadęta baza danych spowalnia twoją witrynę, podczas gdy szczupła baza danych jest bardziej wydajna w odpowiedzi na zapytania.

WP Optimize

Możesz polegać na WP Optimize wyczyścić bazę danych tak często, jak chcesz. Możesz dostosować to, co należy wyczyścić i skonfigurować, aby usunąć zbędne dane. Aby mieć pewność, że Twoje dane będą zawsze bezpieczne, możesz ustawić wtyczkę, aby automatycznie zapisywała kopię zapasową w UpdraftPlus przed zoptymalizowaniem bazy danych.

8. Komunikacja

Większość czasu poświęcamy na pisanie maili do członków naszego zespołu i współpracowników. Powinieneś spróbować Luźny, narzędzie do zwiększania wydajności online, które pomaga usprawnić komunikację między wszystkimi społecznościami online, organizacjami, grupami i kontami medialnymi z jednego miejsca.

Ułatwienie dla użytkowników WordPress to takie wtyczki Slackbot które działają jako kanał między Twoim kontem WordPress a Slack. Poza tym możesz skonfigurować niestandardowe powiadomienia w Slack dla różnych zdarzeń WordPress, takich jak aktualizacje, rejestracja użytkownika lub publikowanie posta.

Luźny

Slack działa dobrze z platformami społecznościowymi, takimi jak Twitter i Dribble, a także aplikacjami, które śledzą wydajność witryny lub czas pracy. Napisaliśmy post na temat integracji WordPressa ze Slackiem, abyś mógł przeczytać o nim więcej.

9. Tworzenie treści

Brzmi niewiarygodnie, prawda? Można umieścić tworzenie treści na autopilocie. Chociaż w wielu przypadkach nie jest to naprawdę dobry pomysł, może odciążyć tworzenie treści dla niektórych witryn, które istnieją głównie w celu wyselekcjonowania treści z wielu źródeł. Wtyczki autoblogowania, takie jak WP RSS Aggregator może pomóc Ci w agregacji treści i opublikowaniu ich automatycznie.

Na przykład możesz zasubskrybuj kanał RSS niektórych kanałów YouTube i prezentuj subskrybentom wyselekcjonowane treści w swojej witrynie.

10. Broken Link Checker

Zepsute linki w Twojej witrynie mogą sprawić, że Twój blog lub witryna będzie wyglądać nieprofesjonalnie i nieaktualnie. Prosta wtyczka, Broken Link Checker może skanować witrynę i automatycznie naprawiać uszkodzone linki i brakujące obrazy.

Co więcej, wtyczka jest łatwa w konfiguracji i konfiguracji i można ją dezaktywować, gdy nie jest wymagana.

Jak zautomatyzować podsumowanie WordPressa

Gdy zaczniesz automatyzować zadania WordPress, od czasu do czasu sprawdzaj je, aby upewnić się, że działają zgodnie z przeznaczeniem. Chociaż wszystkie te wtyczki są świetnymi sposobami na zautomatyzowanie WordPressa i zwolnienie czasu na bardziej produktywną pracę (np. Tworzenie wysokiej jakości treści), nadal musisz dokładnie sprawdzić aktualizacje wtyczek i ich kompatybilność (jeśli używasz więcej niż jednej wtyczki).

Jakie inne zadania chciałbyś zautomatyzować za pomocą WordPress? A może są jakieś kluczowe wtyczki automatyzacji, bez których po prostu nie możesz żyć? Daj nam znać w sekcji komentarzy – chcielibyśmy wiedzieć, jak zarządzasz swoją witryną.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me