10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o korzystaniu z wtyczek WordPress

Czym byłby WordPress bez wtyczek? Nasza zdolność do rozszerzenia ulubionego na świecie systemu zarządzania treścią w niemal nieograniczony sposób sprawia, że ​​WordPress jest tak świetny. Z prawie 25 000 wtyczek dostępnych na WordPress.org sam niebo naprawdę jest granicą.


Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność i niefortunne jest to, że korzystanie z wtyczek WordPress może mieć nieprzyjemne skutki uboczne, jeśli nie będziesz zbyt ostrożny. Mając to na uwadze, w tym poście chcę omówić najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, korzystając z wtyczek WordPress w witrynie WordPress, abyś mógł cieszyć się wszystkimi dodatkowymi funkcjami i uniknąć pułapek.

1. Zaktualizuj swoje wtyczki

http://www.wpexplorer.com/essential-wordpress-plugins/

Jest to trochę oczywiste, ale należy wspomnieć w celu kompletności: Aktualizowanie wtyczek jest absolutnie niezbędne dla bezpieczeństwa i funkcjonalności twojego bloga. Nieaktualne wtyczki są głównym celem tych, którzy szukają słabych punktów bezpieczeństwa, a także mogą ulec awarii po wydaniu nowszych wersji WordPress i innych wtyczek.

Nie tylko powinieneś regularnie aktualizować wtyczki, ale także okresowo sprawdzać wtyczki, aby upewnić się, że zostały niedawno zaktualizowane. Zdecydowanie powinieneś rozważyć usunięcie wtyczek, które nie były aktualizowane przez dłuższy okres czasu (co do zasady, powiedzmy, rok).

Idealnie powinieneś regularnie aktualizować swoje wtyczki (Uwaga: Nie chcesz zapomnieć? Możesz spróbować Menedżer łatwych aktualizacji do automatyzacji wtyczek, motywów i drobnych / głównych aktualizacji podstawowych WordPress).

2. Aktualizuj dezaktywowane wtyczki lub pozbywaj się ich

Wynika to bezpośrednio z mojego poprzedniego punktu: nawet jeśli wtyczka nie jest aktywna w Twojej witrynie, musisz upewnić się, że nadal jest aktualizowana. Dezaktywowana wtyczka jest nadal „aktywna” w Twojej witrynie w tym sensie, że można ją wykorzystać jako słabość zabezpieczeń. Nawiasem mówiąc, to samo można powiedzieć o tematach, więc moja rada również tam ma zastosowanie.

Szczerze mówiąc, jeśli wtyczka nie jest aktywna w Twojej witrynie i nie masz zamiaru jej używać w przyszłości, radzę ją usunąć. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, aby Twoja witryna stała się cmentarzem nieużywanych wtyczek – opłaca się utrzymywać porządek w czystości.

3. Dezaktywuj wtyczki zaplecza, gdy nie są używane

Dezaktywuj wtyczki zaplecza, gdy nie są używane

Większość wtyczek obciąża zasoby Twojej witryny, nawet jeśli obciążenie to jest niewielkie. Jako takie zalecam, aby aktywować wtyczki zaplecza tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Weźmy na przykład Wtyczka Reset bazy danych WordPress. Ta wspaniała mała wtyczka ułatwia resetowanie WordPressa poprzez przywrócenie wszystkich lub części bazy danych WordPress do ich pierwotnego, domyślnego stanu. Jednak wtyczka Resetowania bazy danych WordPress musi być aktywna tylko podczas uruchamiania resetowania – można ją dezaktywować przez cały czas.

Krótko mówiąc, każda aktywna wtyczka w Twojej witrynie powinna być wykorzystywana przez Twoją witrynę. Jeśli nie, wyłącz go.

4. Liczba wtyczek nie jest ważna

Mówiąc prościej, wtyczka to po prostu dodatkowy kod, który jest zaimplementowany w Twojej witrynie. Do pewnego stopnia możesz dodać ten sam kod w pliku functions.php i osiągnąć ten sam efekt.

Dlatego liczba wtyczek zainstalowanych i aktywowanych w Twojej witrynie nie jest poważnym problemem. Głównym problemem jest to, jak dobrze zakodowane i wymagające zasobów są Twoje wtyczki.

Powiem to w ten sposób: zdecydowanie lepiej byłoby mieć pięć lekkich i nieskazitelnie zakodowanych wtyczek zainstalowanych na twojej stronie niż jedną rozdętą, wymagającą dużej ilości zasobów i podatną na ataki wtyczkę. W rzeczywistości powinieneś bardziej się martwić co wtyczki instalujesz, a nie ile.

5. Liczba wtyczek Jest Ważny

To powiedziawszy, istnieje jeden powód, dla którego liczba wtyczek zainstalowanych w witrynie może być problemem: konflikty.

Teoretycznie rzecz biorąc, im więcej wtyczek masz na swojej stronie, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz taką, która jest w konflikcie z inną. Radzenie sobie z konfliktami wtyczek jest problemem, z którym stale borykają się programiści, ponieważ istnieje prawie nieskończona liczba kombinacji konfiguracji we wszystkich instalacjach WordPress. Większość blogów WordPress jest całkowicie wyjątkowa pod względem kombinacji zainstalowanych wtyczek.

Więc chociaż powinieneś pamiętać o jakości używanych wtyczek, powinieneś również mieć oko na liczbę, aby maksymalnie uprościć sprawę. W takim przypadku mniej oznacza zwykle więcej (nie należy gromadzić wtyczek).

6. Jakość zawsze bije ilość

Ocena w skali gwiazdkowej

W tym samym myśleniu powinieneś bardzo selektywnie decydować, które wtyczki zainstalować na swojej stronie. W końcu każda zainstalowana wtyczka może pozostawić ślad, który jest trudny do usunięcia (szczególnie jeśli jest źle zakodowany). Chociaż testowanie i instalowanie każdej wtyczki pod słońcem w witrynie może być bardzo kuszące, należy zachować ostrożność i selektywność.

Jeśli chodzi o instalowanie wtyczek, powinieneś spojrzeć na kilka kluczowych elementów, takich jak:

  • Liczba pobrań
  • Średnia ocena
  • Opinie
  • Deweloper (czy mają ugruntowaną pozycję?)
  • Dowody aktywnego wsparcia

Faktem jest, że nie tylko instalujesz wtyczkę – instalujesz funkcję, którą chcesz pozostawać funkcjonalne w dającej się przewidzieć przyszłości. Jeśli wtyczka działa teraz, to dobry początek, ale chcesz się upewnić, że będzie działać również w przyszłości.

Dla mnie decyzja o zainstalowaniu nowej wtyczki na mojej stronie jest bardzo ważna. Ostrożnie zadaję sobie pytanie, czy tak naprawdę jestem potrzeba funkcjonalność lub jeśli przyciągają mnie przysłowiowe błyszczące światła. Być może warto zadać sobie to samo pytanie.

7. Premium niekoniecznie oznacza najlepszy

Dobrze znanym faktem psychologicznym jest to, że na postrzeganie wartości przez ludzi wpływ mają koszty. Jeśli zaoferuję ci to samo bezpłatnie lub po cenie, twoje postrzeganie wartości może się zmienić w różnych okolicznościach.

Zjawisko to można czasem zaobserwować w stosunku ludzi do wtyczek premium. Faktem jest, że istnieje wiele pozbawionych skrupułów programistów wtyczek premium. To, że ktoś pobiera opłatę za wtyczkę, nie czyni tego dobrym. Istnieje bardzo dużo bardzo dobrej jakości darmowych wtyczek opracowanych przez ludzi, którym można całkowicie zaufać.

Mimo to dobrze wykonane wtyczki premium są zazwyczaj najlepsze. Jeśli wybierzesz renomowanego programistę wtyczek premium, najprawdopodobniej będziesz cieszyć się najlepszą funkcjonalnością, wsparciem na najwyższym poziomie i spójnymi aktualizacjami. Kluczem jest upewnienie się, że wspierasz „właściwego” programistę. Nie wystarczy wyszukiwać w Google i korzystać z czegokolwiek, co się pojawi – dowiedz się, komu ludzie chętnie osobiście polecają. Zaangażuj się w społeczności WordPress i zauważ, o kim mówi się w pozytywnym świetle. To są ludzie, od których powinieneś szukać zakupu.

8. Niektóre wtyczki są uważane za istotne dla prawie każdej witryny

Wtyczka Yoast SEO dla WordPress.

Yoast SEO jest użytecznym narzędziem dla większości typów stron WordPress.

W większości przypadków instalowane wtyczki będą zależeć od rodzaju tworzonej witryny. Sklep e-commerce może na przykład wymagać wtyczki koszyka, podczas gdy portfolio fotograficzne może korzystać z narzędzia galerii zdjęć. Istnieją jednak wtyczki, które powinna zawierać prawie każda instalacja WordPress, bez względu na obszar witryny.

Na przykład prawdopodobnie chcesz przyciągnąć jak największą liczbę odwiedzających, aby Twoja witryna mogła zawsze korzystać z solidnej wtyczki SEO (SEO), takiej jak Yoast SEO. Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danych i treści witryny, więc wtyczka taka jak Wordfence jest zawsze mądrym zakładem. Jako kolejny przykład niestandardowe formularze kontaktowe (takie jak utworzone za pomocą Formularza kontaktowego 7) są przydatne, aby umożliwić odwiedzającym kontakt, niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, witrynę firmową czy witrynę sklepową.

Nawet jeśli uważasz, że rodzaj tworzonej witryny nie wymaga wtyczek, możesz być zaskoczony, ile opcji zapewnia nieocenioną funkcjonalność. Istnieje kilka wtyczek WordPress, o których powinien wiedzieć każdy właściciel witryny – niezależnie od tego, czy z nich skorzystasz.

9. Wtyczki mogą zintegrować Twoją witrynę z innymi narzędziami i platformami

Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla wtyczki WP.

Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla WP umożliwia integrację witryny WordPress z popularnym narzędziem analitycznym.

Wtyczki nie są tworzone w próżni. Chociaż prawdą jest, że wiele z nich to samodzielne opcje oferujące niezależne funkcje, niektóre są zależne od innego oprogramowania. W rzeczywistości istnieje wiele wtyczek zaprojektowanych do integracji witryny WordPress z popularnymi narzędziami i platformami wszystkich typów. Oznacza to, że możesz sprawić, by te programy działały płynnie z WordPress, bez znajomości jednego wiersza kodu.

Z trudem możemy opisać wszystkie dostępne integracje, ale oto tylko kilka przykładów:

Jeśli więc masz jakieś ulubione narzędzia, których używasz na co dzień do prowadzenia witryny lub firmy, warto sprawdzić, czy istnieje sposób ich zintegrowania z witryną. W ten sposób możesz usprawnić przepływ pracy i nie musisz ciągle przełączać się między platformami.

10. Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć wtyczki online

Strona główna katalogu wtyczek WPExplorer.

W naszym katalogu znajdziesz wiele doskonałych darmowych i premium wtyczek.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z wtyczek, najlepiej jest zacząć od Katalog wtyczek WordPress. Wszystkie te wtyczki są bezpłatne i zostały poddane weryfikacji. Ten katalog wyświetla także oceny klientów i recenzje, a także liczbę witryn WordPress aktualnie korzystających z każdej wtyczki, dzięki czemu wiesz, w co się pakujesz.

Jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym można znaleźć wtyczki online. Wielu programistów sprzedaje wtyczki za pośrednictwem własnych stron internetowych, a istnieją inne katalogi z dziesiątkami, setkami lub tysiącami opcji. Pamiętaj, że większość wtyczek nie znajdujących się na WordPress.org będzie płatna, co oznacza, że ​​będziesz musiał uiścić opłatę za ich użycie. Koszt jest jednak często dość rozsądny i można znaleźć wtyczki, które zapewniają bardziej złożoną, nietypową lub ukierunkowaną funkcjonalność.

Jeśli dopiero zaczynasz rozgałęziać się podczas wyszukiwania wtyczek, oto kilka miejsc, w których możesz zacząć:

  • CodeCanyon: Jest to największy katalog najlepszych wtyczek WordPress online. Znajdziesz tutaj prawie wszystko, w cenach już od 2 USD. Będziesz także mógł przeglądać recenzje i oceny użytkowników oraz wiele informacji o każdej wtyczce.
  • WPMU DEV: Jest to doskonałe źródło wysokiej jakości wtyczek WordPress, zapewniające opcje w takich obszarach, jak analizy, bezpieczeństwo, projektowanie, integracja z mediami społecznościowymi i inne. Ta strona działa nieco inaczej niż większość katalogów, ponieważ do korzystania z wtyczek potrzebujesz członkostwa. Jednak cena 49 USD miesięcznie może być dobrą okazją, jeśli znajdziesz wiele wtyczek, które chcesz (szczególnie jeśli prowadzisz więcej niż jedną witrynę).
  • WPExplorer: Na koniec nie możemy pominąć naszej własnej strony internetowej! Oferujemy katalog darmowych i niedrogich wtyczek w wielu różnych kategoriach, od e-commerce, kreatorów stron po SEO. Sprawdź to, a na pewno znajdziesz coś, co odpowiada Twoim potrzebom.

Wiedza na temat tego, gdzie znaleźć wtyczki WordPress, otwiera opcje i pozwala znaleźć najlepsze dostępne narzędzia. Jeśli odważysz się od wyżej wymienionych sugestii, upewnij się, że trzymasz się wiarygodnych witryn i programistów. Zawsze szukaj opinii i ocen użytkowników przed zakupem nowych wtyczek i pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową witryny przed ich zainstalowaniem.

Wniosek

Wtyczki są jedną z najlepszych rzeczy na temat korzystania z WordPress. Jednak sama liczba dostępnych numerów może na początku być przytłaczająca. Trudno jest określić, które wybrać, jak je monitorować pod kątem konfliktów i jak nimi zarządzać po utworzeniu sporej kolekcji.

Jednak korzystanie z wtyczek w celu maksymalnego wykorzystania witryny WordPress nie musi być trudne. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami, takimi jak pobieranie wtyczek z wiarygodnych źródeł, aktualizowanie ich i pozbywanie się tych, których nie potrzebujesz. Gdy poznasz kilka podstawowych faktów na temat wtyczek, takich jak te przedstawione powyżej, będziesz gotowy, aby rozpocząć dostosowywanie własnej witryny.

Czy masz pytania dotyczące korzystania z wtyczek WordPress na swojej stronie lub blogu? A może dodatkowe porady dla innych użytkowników WordPress? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me