Najlepsze wtyczki do organizacji biblioteki multimediów WordPress

Dzisiejsze strony internetowe mają tendencję do zajmowania miejsca, aby wyświetlać więcej zdjęć i zużywać mniej tekstu. Dołączona jest także duża liczba plików multimedialnych, takich jak audio, wideo i inne elementy multimedialne, aby wzmocnić zawartość tekstu. Ale o to chodzi. Wyobraź sobie, że będziesz przesyłać około 10 lub 20 zdjęć dziennie. Jeśli pomnożymy to przez dziesiątki lub setki postów, liczba plików w Twojej bibliotece multimediów jest nie do pokonania!


Szczerze mówiąc, WordPress nie oferuje wystarczającej liczby narzędzi, aby pomóc w uporządkowaniu plików multimedialnych. Właśnie tam wchodzą wtyczki zarządzania biblioteką multimediów WordPress. Wtyczki te ułatwiają życie w przypadku plików w bibliotece multimediów WordPress. Możesz dodawać funkcje, wybierać wiele plików oraz tworzyć lub usuwać foldery w ciągu kilku sekund.

W tym poście podsumowaliśmy ponad 10 przydatnych wtyczek, które pomogą Ci lepiej zarządzać biblioteką multimediów WordPress oraz utrzymać porządek i porządek.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

1. FileBird – Foldery biblioteki multimediów WordPress

FileBird - Foldery biblioteki multimediów WordPress

FileBird to tak świetny i niezawodny ratownik, który pomaga w lepszej organizacji biblioteki multimediów WordPress za pomocą kilku kliknięć.

Ta wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu i zawiera zaawansowane funkcje. Najbardziej zauważalną funkcją jest inteligentne menu kontekstowe, które pozwala szybko kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby utworzyć, edytować lub usunąć foldery w celu uporządkowania biblioteki multimediów. Ponadto za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść przenoszenie plików lub przesyłanie plików bezpośrednio z pulpitu jest teraz tak proste, jak wskaż i kliknij. Całkiem fajnie, prawda?

Niektóre z najważniejszych funkcji to:

 • Inteligentne menu kontekstowe
 • Interfejs przeciągnij i upuść
 • Kompatybilność z programem budującym strony
 • Obsługa wielu języków

2. Foldery multimediów WP

WP Media Folders

Czas zatrzymać wyszukiwanie obrazu w tysiącach plików multimedialnych, podobnie jak w przeglądarce plików na komputerze. Dzięki WP Media Folder możesz przesyłać i przeciągać i upuszczać multimedia do folderów i podfolderów.

WP Media Folder to tak łatwa w użyciu i oszczędzająca czas wtyczka, która pomaga zarządzać plikami i obrazami oraz porządkować je, przesyłając jeden lub wiele plików bezpośrednio do wybranego folderu, tworząc foldery, podfoldery i tak dalej . Ponadto ta wtyczka umożliwia filtrowanie multimediów według rozmiaru, typu lub tytułu pliku i cokolwiek innego. Voila, wyświetlacz biblioteki będzie czysty i schludny, gdy następnym razem otworzysz bibliotekę multimediów WordPress.

Warto sprawdzić jego listę funkcji:

 • Utwórz galerię z folderu multimediów
 • Automatycznie dodaj do galerii z nowymi mediami z folderu
 • Zdefiniuj rozmiar obrazu galerii
 • Wybierz rozmiar obrazu
 • 4 motywy: domyślny WordPress (ulepszony), kamieniarstwo, suwak, portfolio

3. Asystent biblioteki multimediów

Asystent biblioteki multimediów

Media Library Assistant to kolejna świetna wtyczka biblioteki multimediów, która pozwala zarządzać plikami multimedialnymi. Ponadto można go również używać do dodawania nie tylko zdjęć, ale także innych plików multimedialnych do swoich postów.

Wtyczka pozwala dodawać pokazy slajdów, paski miniatur i efekty specjalne do nowych galerii bez żadnych problemów. Jest również podobny do sposobu korzystania z domyślnej biblioteki multimediów WordPress, nie musisz się martwić o naukę nowego procesu.

4. Organizator biblioteki multimediów

Organizator biblioteki multimediów

Nazwa mówi wszystko. Media Library Organizer nie zawiedzie Cię dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi użytkownika i zaawansowanym funkcjom. Pomaga kategoryzować i filtrować zdjęcia, filmy i inne typy multimediów w bibliotece multimediów WordPress.

Niektóre inne fascynujące i zauważalne funkcje tej wtyczki to:

 • Sortuj pliki według daty lub nazwy
 • Praca ze wszystkimi widokami biblioteki multimediów
 • Importuj i eksportuj dane z biblioteki lub WordPress

5. Foldery

Wtyczka folderów

Szukasz wtyczki do zarządzania biblioteką multimediów WordPress, aby utrzymać porządek w mediach tak dobrze, jak to możliwe. Spróbujmy więc kolejnej wtyczki, która nazywa się Foldery. Wtyczka pozwala szybko uporządkować wszystkie strony, posty i pliki multimedialne w folderach.

Folder to proste w użyciu narzędzie, które umożliwia tworzenie podfolderów dla różnych treści i utrzymanie porządku. Najważniejszą funkcją folderów jest to, że możesz łatwo przeciągać i upuszczać pliki w dowolnym miejscu oraz zmieniać widok drzewa folderów, jak chcesz. Dodatkowe funkcje obejmują:

 • Zbiorowo wybierz obrazy i pliki multimedialne i przeciągnij je do dowolnego folderu
 • Dodaj i usuń menu folderów ze stron, postów i multimediów
 • Zminimalizuj obszar folderów, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni

6. Folder biblioteki multimediów WordPress

Folder biblioteki multimediów WordPress

Nazwa prawie wszystko wyjaśnia, dzięki WordPress Media Library Folders możesz tworzyć foldery w bibliotece multimediów, aby utrzymać swoje zdjęcia lub inne pliki w porządku. Ta wtyczka jest idealna na wypadek, gdybyś chciał dodać kategorie do swoich plików multimedialnych.

Najważniejsze cechy:

 • Dodaj i skompiluj nowe foldery biblioteki WordPress Media
 • Przenoś, kopiuj, zmieniaj nazwy i usuwaj pliki i foldery za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść
 • Regeneruj miniatury
 • Obrazy SEO określające atrybuty ALT i TITLE podczas przesyłania

7. Organizuj bibliotekę multimediów według folderów

Organizuj bibliotekę multimediów według folderów

Nazwa tej wtyczki jest dość oczywista. Organizuj bibliotekę multimediów według folderów jest swego rodzaju dodatkiem do pulpitu nawigacyjnego WordPress, który pozwala tworzyć różne foldery dla treści. Ponadto o wiele łatwiej jest wiedzieć, gdzie dokładnie znaleźć elementy multimedialne, jeśli wykonujesz różne mapy.

Ponadto możesz używać nowych adresów URL, które tworzysz dla swoich folderów w treści i jest to bardzo korzystne dla blogerów lub właścicieli czasopism / czasopism internetowych. Dodatkowe funkcje obejmują:

 • Organizuj pliki w określonym folderze
 • Może tworzyć foldery
 • Może filtrować wyszukiwanie według folderów

8. Kategorie biblioteki multimediów

Kategorie biblioteki multimediów

Ta potężna wtyczka biblioteki multimediów umożliwia korzystanie z kategorii bardziej elastycznych w bibliotece multimediów WordPress. Będziesz mógł zmieniać, dodawać lub usuwać kategorię wielu elementów jednocześnie.

Za pomocą tej wtyczki możesz porządkować kategorie multimediów przez administratora w taki sam sposób, jak kontrolujesz kategorie postów. Umożliwia także filtrowanie plików multimedialnych w bibliotece multimediów WordPress przy użyciu niestandardowej systematyki w widokach listy i siatki.

Najważniejsze cechy:

 • Zmień kategorię wielu elementów jednocześnie za pomocą akcji zbiorczych
 • Kategoryzuj opcje i zarządzanie w bibliotece multimediów
 • Filtruj według kategorii w bibliotece multimediów

9. Zarządzanie kategoriami WP Media

Zarządzanie kategoriami mediów WP

WP Media Category Management to darmowa i łatwa w użyciu wtyczka, która rozluźni obawy związane z zarządzaniem kategoriami mediów, w tym działaniami masowymi.

Możesz porządkować kategorie mediów za pośrednictwem administratora, tak jak kontrolujesz kategorie postów. Wtyczka umożliwia także sortowanie elementów multimedialnych w bibliotece multimediów WordPress przy użyciu systematyki w widokach listy i siatki. Podczas przesyłania plików multimedialnych możesz wybrać domyślną kategorię. Dodatkowe istotne funkcje obejmują:

 • Zbiorczo przełączaj dowolne przypisanie taksonomii mediów z Biblioteki multimediów przez administratora
 • Użyj nowego lub istniejącego skrótu do filtrowania multimediów w galeriach w postach
 • Podczas przesyłania użyj domyślnej kategorii

10. Włącz wymianę nośnika

Włącz zastępowanie multimediów

Ostatnim członkiem naszej dzisiejszej listy jest ShortPixel z bezpłatną, lekką i bardzo łatwą w użyciu wtyczką Enable Media Replace. Ta wtyczka pozwala łatwo zastąpić istniejący obraz lub plik w bibliotece multimediów nowym. Nie musisz usuwać starych plików, zmieniać ich nazwy ani przesyłać ich od dziś! Dość łatwe, prawda?

Wtyczka działa całkiem dobrze, jeśli chcesz zastąpić lub zaktualizować więcej zdjęć w bibliotece multimediów. Nie czujesz się już nużący i zirytowany, gdy usuwasz plik, a następnie przesyłasz nowy o tej samej nazwie za każdym razem, gdy chcesz coś zaktualizować. To świetna oszczędność czasu!

11. Real Media Library

WordPress Real Media Library

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

WP Real Media Library (RML) to bardzo przydatna wtyczka WordPress do organizowania tysięcy plików multimedialnych w bibliotece multimediów. Umożliwia tworzenie indywidualnej i nieograniczonej struktury folderów w widoku biblioteki multimediów WordPress. Najlepsze w tej wtyczce jest to, że natywny system zarządzania multimediami WordPress służy do organizowania wszystkich istniejących plików multimedialnych, takich jak obrazy, pliki audio i pliki PDF.

Głównym problemem widoku biblioteki multimediów jest to, że trzeba długo szukać, aby znaleźć obraz. Nie z WP RML! Po prostu przeciągnij i upuść pliki do utworzonych folderów i używaj ich w każdym oknie dialogowym wyboru multimediów – na przykład w oknie dialogowym „Featured Image” w postach. Jednym kliknięciem na przejrzystym pasku narzędzi możesz tworzyć, zmieniać nazwy, usuwać i zmieniać kolejność folderów.

Co RML wnosi do interfejsu Twojej witryny? RML pozwala utworzyć relację album-galeria obok normalnych folderów. Oznacza to, że możesz wyświetlać dynamiczne galerie folderów w swojej witrynie. Jeśli chcesz skorzystać z bardziej zaawansowanego wykorzystania tej koncepcji album-galeria, musisz sprawdzić zgodność z wtyczką premium „Justified Image Grid” (JIG). Gra w parze z galeriami JIG.


Obrazy, filmy i inne media zajmują dużo miejsca na stronie WordPress. Porządkowanie biblioteki multimediów WordPress w folderach znacznie ułatwia zarządzanie obrazami. W ten sposób można uniknąć dwukrotnego przesyłania tych samych zdjęć lub znaleźć i zamienić banery na pasku bocznym. Wyżej wymienione wtyczki multimedialne absolutnie pomogą ci lepiej zarządzać biblioteką multimediów WordPress i utrzymywać ją w czystości i porządku. Pomagają klasyfikować i dodawać taksonomie, dzięki czemu można łatwiej wyszukiwać i sortować obrazy.

Czy korzystasz z tych wtyczek lub innych wtyczek do zarządzania biblioteką multimediów? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me