Ultimate WordPress Digital Asset Management Guide

Zarządzanie zasobami cyfrowymi to systematyczna organizacja wszystkich zasobów cyfrowych w scentralizowanej lokalizacji. Jakie są „zasoby cyfrowe”, o które pytasz? Cóż, zawierają wszystkie twoje pliki multimedialne, takie jak zdjęcia, filmy, dokumenty, wektory, pliki Photoshop, zasoby audio itp. Jeśli jesteś programistą, pomyśl o zarządzaniu zasobami cyfrowymi jako „git” dla marketerów.


Jeśli zastanawiasz się, dlaczego potrzebny byłby system zarządzania zasobami cyfrowymi w erze Dropbox i Dysku Google, a gdy WordPress oferuje własne zarządzanie obrazami i proste ustawienia menedżera multimediów, pozwól, że opowiem ci historię.

Opowieść o wydajności

Nasza historia zaczyna się od dużego magazynu technologicznego, który codziennie publikuje setki postów, w tym posty na blogach, historie na Instagramie, filmy, zdjęcia, tweety, snapy i wiele innych. Ich zespół ds. Treści jest duży i różnorodny. Być może nawet w wielu biurach.

Sam, niedawno zatrudniony pisarz techniczny, pracuje nad artykułem zatytułowanym Stan przetwarzania w chmurze w 2017 r. Jak wszyscy wiemy, wewnętrzne linkowanie jest dobrą praktyką, bez względu na rozmiar bloga. Jak każdy dobry dziennikarz cyfrowy, Sam sprawdza, czy zespół przygotował w przeszłości infografikę na temat przetwarzania w chmurze – coś, co mógłby wykorzystać w swoim artykule. Kolega z przekonaniem poinformował go, że rzeczywiście istnieje taka infografika, przygotowana zaledwie kilka miesięcy temu. I tak było gdzieś w folderze Dropbox firmy.

Po 27 minutach intensywnego wyszukiwania we wszystkich folderach, w których znajdowała się infografika miał być, Sam znajduje plik PSD infografiki. Ale to nie jest odpowiednia wersja, ponieważ nazwano ją „do przeglądu”. Kolejne 12 minut wyszukiwania, a Sam w końcu postanawia przejrzeć opublikowany artykuł od Google i pobrać infografikę. Ale niestety! Ta infografika wymagała kilku zmian. Sam niechętnie otwiera Photoshopa, modląc się, aby nadal pamiętał podstawy.

Dlaczego mówimy o Samie?

Sam spędził trzy kwadransy (prawie dwa i pół odcinka teorii Wielkiego Wybuchu), próbując znaleźć odpowiednią wersję infografiki. Tym razem mógł zostać wykorzystany na coś o wiele bardziej produktywnego – na przykład – nie wiem – pracując nad tym artykułem? Naprawdę nie wiemy, czy Sam skończył artykuł tego dnia.

Ale do tej pory prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki jest sens tej historii? W każdej organizacji zarządzanie zasobami cyfrowymi to istotny składnik wydajności. Gdy pracownik spędza prawie godzinę na poszukiwaniu plików, że powinien były łatwo dostępne, czyli stracony czas. Firma traci pieniądze.

Dla tych z was, którzy mają zamiar zamknąć okno (lub nacisnąć przycisk Home), wytrzymajcie ze mną przez chwilę. Mam dla ciebie fajne statystyki. Nawet jeśli nie podoba ci się reszta artykułu, same statystyki powinny wystarczyć do prowadzenia rozmów z chłodnicą wodną w pracy.

Interesujące statystyki dotyczące zarządzania aktywami cyfrowymi

Brak systematycznego wdrażania Zarządzania Aktywami Cyfrowymi w dużych organizacjach powoduje ogromną utratę wydajności. Co pośrednio równa się stracie pieniędzy.

Chociaż system zarządzania zasobami cyfrowymi nie jest przeznaczony wszyscy, oto kilka badań pokazujących, jak ważne może być zarządzanie zasobami cyfrowymi w dużej organizacji.

Czas spędzony na poszukiwaniu dokumentów

2012 badanie przeprowadzone przez IDC sugeruje, że ludzie spędzają w górę o 9 godzin tygodniowo w „Archiwizowanie i organizowanie dokumentów” i „Wyszukiwanie dokumentów”.

Czas spędzony na zarządzaniu dokumentami: ankieta wśród 840 pracowników informacyjnych, równo podzielonych między USA, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Australię i Japonię. Źródło: IDC’s Information Worker Survey, 2012.

Współczynnik powodzenia wyszukiwania pliku multimedialnego

Firma GISTICS, zajmująca się badaniem rynku, stwierdziła, że ​​62% marketingu i kreatywnych specjalistów spędza od 1 do 6 godzin tygodniowo na zarządzaniu plikami. Ponadto GISTICS stwierdził, że przeciętny twórczy człowiek szuka mediów 83 razy w tygodniu i nie znajduje go 35% czasu bez zarządzania zasobami cyfrowymi.

Rozwiązanie: Oszacowali, że system zarządzania zasobami cyfrowymi pomoże skrócić czas poszukiwania zasobów o ponad 85%, a wskaźnik braku lokalizacji mediów spadnie do 5%.

Według GISTICS Research system zarządzania zasobami cyfrowymi pomoże skrócić czas poszukiwania zasobów o ponad 85%!

System zarządzania aktywami cyfrowymi ROI

Grupa Aberdeen odkryła, że ​​„najlepsze w swojej klasie” firmy z różnych branż są dwa razy bardziej skłonne do korzystania z systemu zarządzania aktywami cyfrowymi do celów marketingowych niż przeciętna firma w swojej branży. Te same „najlepsze w swojej klasie” firmy odnotowały 23% skrócenie rocznego czasu wprowadzania produktów na rynek oraz 18% wzrost średniego zwrotu z inwestycji marketingowych. Na pytanie „W jaki sposób inwestycja w zarządzanie aktywami cyfrowymi wpłynęła na wydajność?” 69% stwierdziło, że skrócił czas tworzenia zasobów, 40% stwierdziło, że spędzili mniej czasu na przesyłaniu plików, a 63% wskazało, że opłaty agencyjne zostały obniżone.

Źródło: Ian Michaels, „The Marketers Guide to Justifying Investments in Digital Asset Management, Aberdeen Group Research Report

W dużych organizacjach system zarządzania zasobami cyfrowymi zazwyczaj skraca czas wprowadzenia produktu na rynek o 23% i zwiększa średni zwrot z inwestycji marketingowych o 18%.

Wskaźnik przyjęcia systemu zarządzania aktywami cyfrowymi

Podsumowując, Frost & Sullivan tak mówi, „W miarę jak firmy dodają coraz więcej bogatych mediów cyfrowych do swojej strategii marki, rozmiary plików gwałtownie rosną. Interesariusze tych zasobów są wielokrotnie rozproszeni pod względem geograficznym, ale nadal muszą mieć łatwy dostęp do tych samych zasobów z różnych lokalizacji i współpracować z nimi. Dzięki integracji z systemami stron trzecich korzystającymi z usług sieciowych i zapewnieniu warunkowej kontroli dostępu, systemy zarządzania zasobami cyfrowymi stały się teraz idealną platformą umożliwiającą taką współpracę w płynnym przepływie pracy. ”

Ponadto przewidują, że rynek cyfrowego zarządzania aktywami ma rosnąć ze złożoną roczną stopą wzrostu znacznie przekraczającą 30% i osiągnąć do 2013 r. Przychody przekraczające miliard dolarów.

Źródło: Mukul Krishna, „Realizowanie propozycji wartości hostowanych rozwiązań do zarządzania zasobami cyfrowymi”, 2009 i „Światowy rynek zarządzania zasobami cyfrowymi, 2010

Dlaczego potrzebujesz Systemu Zarządzania Aktywami Cyfrowymi?

Czytelnicy pracujący w typowych środowiskach korporacyjnych napotkają co najmniej jeden z punktów wymienionych poniżej. Ludzie z działów kreatywnych i marketingowych zgodziliby się na większość z nich. Zaczynasz się różnić? Zostaw swoje przemyślenia w sekcji komentarzy!

1. Utrzymanie aktualnych plików: Zmarnujesz ogromną ilość czasu, utrzymując aktualne wersje swoich zasobów cyfrowych. Problem ten potęguje się wykładniczo wraz z rozmiarem zespołu.

Podczas gdy wiele małych i średnich firm preferuje Dropbox (ze względu na jego popularność i niski koszt), pracownicy nie zapisują regularnie swojej pracy w Dropbox. W rezultacie zespół używa przestarzałych lub niepoprawnych wersji plików.

2. Udostępnianie plików i folderów: Chociaż uwielbiam korzystać z Dropbox, istnieją pewne funkcje kontroli dostępu użytkownika, których Dropbox jeszcze nie ma. Możesz udostępnić podfolder folderu, który jest już udostępniony. Chociaż praca mojego zespołu jest zapisana w folderze głównym, nie mogę udostępnić podfolderu freelancerowi, który potrzebuje księgi marki i plików zasobów cyfrowych. Ponadto bardzo trudno jest indywidualnie przydzielić / aktualizować uprawnienia każdemu użytkownikowi.

Rozwiązanie: W tym celu opracowano system zarządzania aktywami cyfrowymi. Możesz tworzyć wiele poziomów dostępu dla różnych użytkowników, bez względu na to, czy jest to starszy kierownik projektu, deweloper kontraktowy czy niezależny projektant. Koordynacja z wieloma agencjami staje się znacznie łatwiejsza dzięki scentralizowanemu zarządzaniu zasobami, wielu rolom użytkowników i szczegółowym uprawnieniom.

3. Zdalne zespoły: W organizacjach z wieloma biurami koordynacja między zdalnym zespołem jest uciążliwa i wymaga ogromnych nakładów. Bez systemu zarządzania zasobami cyfrowymi (lub wtyczek do zarządzania projektami) nie ma scentralizowanej lokalizacji, w której zapisywane byłyby wszystkie zasoby cyfrowe. Prowadzi to również do problemów z kontrolą wersji, a marketerzy nie rozumieją git.

Wprowadzenie systemu zarządzania aktywami cyfrowymi jest błogosławieństwem dla zdalnych i zdecentralizowanych zespołów dzięki scentralizowanemu zarządzaniu aktywami.

4. Koszt: Chociaż wdrożenie systemu zarządzania zasobami cyfrowymi jest początkowo drogie, koszt często wyrównuje się, gdy zostanie dodana duża liczba użytkowników. W typowym rozwiązaniu do przechowywania danych w chmurze, takim jak Dropbox, roczny koszt może być wyższy niż w przypadku systemu zarządzania zasobami cyfrowymi wraz ze wzrostem liczby użytkowników. Nie wspominaliśmy nawet o czasie i pieniądzach, które oszczędzasz na kosztach wydajności!

Zarządzanie aktywami cyfrowymi 101

Teraz, gdy omówiliśmy dlaczego potrzebny może być system zarządzania zasobami cyfrowymi, zajrzyjmy do rodzajów systemów zarządzania zasobami cyfrowymi.

Rodzaje rozwiązań do zarządzania aktywami cyfrowymi

System zarządzania zasobami cyfrowymi można wdrożyć w organizacji na trzy sposoby. Czynnikiem wyróżniającym jest przesłanka systemu zarządzania aktywami cyfrowymi. Innymi słowy, Lokalizacja oprogramowania do zarządzania zasobami cyfrowymi oraz lokalizacja rzeczywistych zasobów cyfrowych są kluczowymi czynnikami.

SaaS Digital Asset Management Solution

Znane również jako rozwiązanie Digital Asset Management oferowane w klasycznej platformie „Software as a Service”, jest to zazwyczaj najprostsza forma wdrożenia systemu Digital Asset Management.

Płacisz miesięczną opłatę w zamian za korzystanie z oprogramowania. Przesyłasz swoje zasoby i zarządzasz nimi z interfejsu internetowego lub aplikacji mobilnej. Wszystkie Twoje zasoby cyfrowe są bezpiecznie przechowywane w chmurze. Przepustowość jest dostarczana i zarządzana przez firmę SaaS, wraz z konserwacją, aktualizacjami zabezpieczeń i kontrolą dostępu użytkowników.

Pliki Twojej organizacji są faktycznie przechowywane w chmurze publicznej (lub hybrydowej) poza zaporami ogniowymi organizacji. Koszt wdrożenia rozwiązania SaaS Digital Asset Management jest niski i zwykle jest najszybszy do wdrożenia.

Rozwiązanie do zarządzania zasobami cyfrowymi na miejscu

Pomyśl o wdrażaniu oprogramowania na poziomie przedsiębiorstwa przed era chmur. Oprogramowanie byłoby instalowane ręcznie na serwerach firmy, a płatność byłaby przeważnie jednorazowa z aktualizacjami oprogramowania / zabezpieczeń i rocznymi umowami serwisowymi.

Byłby to przykład lokalnego systemu zarządzania zasobami cyfrowymi. Zasoby cyfrowe tak nie opuścić serwery firmy. Zazwyczaj są one używane przez organizacje posiadające cenne zasoby medialne, takie jak zdjęcia, filmy, audio itp. Pomyśl o firmie Vogue lub magazynie Rolling Stone – to one czerpią maksymalną wartość z cyfrowego systemu zarządzania aktywami.

Hybrid Digital Asset Management Solution

Żyjemy w czasie uważanym za złote lata dla startupów i małych i średnich firm. Oto podchwytliwa część – większość przedsiębiorstw woli zachować ścisłą kontrolę nad swoimi danymi, zawsze za zaporą ogniową. Co zrobić, jeśli małe i średnie firmy i startupy potrzebują rozwiązania do zarządzania zasobami cyfrowymi, ale nie mogą sobie pozwolić na pokrycie kosztów wdrożenia lokalnego?

Prosty. Tworzysz dla nich rozwiązanie Hybrid Digital Asset Management!

Rozważ następujący przykład:

Pomyśl o popularnej firmie magazynowej. Magazyn Elle? w porządku!

Magazyn Elle ma sesje zdjęciowe, które można podzielić na dwie szerokie kategorie.

 • Kategoria pierwsza – wysoce poufne sesje zdjęciowe, które nie zostaną wydane w ciągu kolejnych 6 miesięcy.
 • Kategoria druga – sesje zdjęciowe wydane w poprzednich wydaniach magazynu.

W najlepszym interesie Elle Magazine byłoby przechowywanie sesji zdjęciowych w kategorii pierwszej na ich serwerach za zaporą firmową oraz nie pozwalają na przechowywanie ich w chmurze publicznej.

Sesje zdjęciowe w kategorii drugiej zostały już udostępnione publicznie. W ten sposób można je przechowywać w chmurze publicznej poza zaporą firmy. Byłoby to również korzystne, ponieważ pozwoliłoby zaoszczędzić zespołowi IT magazynu Elle przed zarządzaniem problemami z przepustowością i bezpieczeństwem.

Teraz hybrydowe rozwiązanie Digital Asset Management stanowi połączenie lokalnego rozwiązania i wdrożenie w chmurze. Pliki prywatne są przechowywane i dostępne z lokalnego wdrożenia, a pliki publiczne są przechowywane w chmurze, aby cały świat mógł je zobaczyć.

Innymi słowy, Elle Magazine może przechowywać niewydane sesje zdjęciowe we wdrożeniu lokalnym, a publiczne w wdrożeniu w chmurze. Hybrydowe cyfrowe zarządzanie zasobami łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch światów. Mówiąc prościej, mogłoby to pomóc wielu firmom w utrzymaniu standardów bezpieczeństwa i umożliwić dostęp do informacji publicznych ze źródła zoptymalizowanego pod kątem dostępności.

Oznaczanie zasobów i zarządzanie metadanymi

Jednym z podstawowych celów systemu zarządzania zasobami cyfrowymi jest organizacja i zarządzanie zasobami medialnymi organizacji, w której jest on wdrożony. Istnieją różne sposoby osiągnięcia tego celu. Niektóre systemy zarządzania zasobami cyfrowymi mogą wykorzystywać prostą taksonomię do organizowania informacji. Podczas gdy inni mogą korzystać z zaawansowanego uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby zrozumieć treść obrazów i oznaczyć je / podzielić na kategorie, bez interwencji człowieka. W poniższych akapitach przyjrzymy się niektórym podstawowym sposobom zarządzania zasobami, czyli zasobom cyfrowym, w systemie zarządzania zasobami cyfrowymi..

Taksonomia

Co to jest taksonomia? Cóż, to tylko klasyfikacja danych. Podstawowym poziomem taksonomii może być Typ pliku. Zasób może mieć wiele typów plików, w tym obrazy, filmy, pliki PDF, pliki audio itp. Obrazy można dalej podzielić na: png, ai, eps, jpg itp..

Innym rodzajem taksonomii może być widoczność (publiczny prywatny). Pliki, które mogą być widoczne w publicznej sieci, można sklasyfikować jako publiczne. A te, które mają być zamknięte za firmowymi zaporami ogniowymi, można sklasyfikować jako prywatne.

System zarządzania zasobami cyfrowymi może wykorzystywać proste taksonomie, takie jak kategorie wielopoziomowe i znaczniki, do organizowania istniejących zasobów medialnych. Oznacza to, że możesz szybko znaleźć potrzebne pliki, po prostu sprawdzając zdefiniowane kategorie.

Zarządzanie metadanymi

Mówiąc prosto, metadane to dane o danych. Pomyśl o informacji EXIF ​​obrazu. Szczegóły, takie jak dane / czas przechwytywania zdjęcia, współrzędne GPS, informacje ISO itp., Składają się na metadane przechwytywania zdjęcia. Podobnie w przypadku pliku PDF typowe metadane mogą zawierać autora, znaczniki, kategorie, datę publikacji itp.

System zarządzania zasobami cyfrowymi może odczytywać te metadane oraz wyszukiwać i filtrować wyniki wyszukiwania na podstawie żądania.

Rozpoczęcie pracy z Digital Asset Management for WordPress

WordPress oferuje bardzo podstawową formę rozwiązania do zarządzania zasobami cyfrowymi. I jest dostępny w każdej instalacji WordPress – nawet pustej. Czy możesz zgadnąć, co to jest?

Zgadza się – to nic innego jak biblioteka multimediów WordPress. Możesz przesyłać zdjęcia, filmy, pliki PDF, dokumenty, skompresowane archiwa i co nie – wszystko to dzięki bibliotece multimediów WordPress.

Jeśli jednak chcesz skatalogować wszystkie informacje w jednym dostępnym źródle – potrzebujesz cyfrowego systemu zarządzania zasobami. Dzięki rozwiązaniu Digital Asset Management zintegrowanemu z WordPress możesz kategoryzować, udostępniać i zarządzać wszystkimi swoimi zasobami – od zrzutów ekranu wykonanych w 2005 r. Do najnowszych plików PDF w 2017 r..

Zebraliśmy listę najlepszych wtyczek Digital Asset Management do WordPress, które pomogą Ci zacząć od razu.

Ulepszona biblioteka multimediów – Dodaj taksonomie do biblioteki multimediów WordPress

ulepszona biblioteka wordpress plugin do cyfrowego zarządzania zasobami dam

Zaczniemy od uaktualnienia domyślnej biblioteki multimediów WordPress o kilka dodatkowych mocy. Dzięki rozszerzonej bibliotece multimediów możesz kategoryzować zrzuty ekranu, zdjęcia, pliki PDF i inne pliki, dodając wiele taksonomii.

Możesz również filtrować pliki multimedialne na podstawie różnych parametrów i sortować je w różnych kolejności – wszystkie zaprojektowane w celu ułatwienia znajdowania i organizowania plików multimedialnych w najbardziej efektywny sposób.

Typowym przykładem byłoby uporządkowanie zdjęć w następujących kategoriach.

 • Zrzuty ekranu
 • Zdjęcia na okładce
 • Cytaty
 • Obrazy bohaterów (różnych produktów)

Jeśli chcesz nawet kategoryzować głębiej, powyższą taksonomię można dodatkowo zaktualizować do:

 • Zrzuty ekranu
  • Tematy
  • Wtyczki
  • FAQ
  • Poradniki
 • Zdjęcia na okładce
  • Posty na blogu
  • Strony tematyczne
  • Strony wtyczek
 • Cytaty
  • Udostępniane liczby
  • Przywódcy myślowi
 • Obrazy bohaterów
  • Wtyczki
  • Podziały sekcji artykułów

Ulepszona biblioteka multimediów to dobry początek dla osób, które chcą ulepszyć swoją bibliotekę multimediów przy użyciu istniejących zasobów WordPress.

Kategorie biblioteki multimediów Premium

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli chcesz tylko dodać kategorie do swojej biblioteki multimediów, możesz rozważyć wtyczkę Premium kategorii multimediów, która właśnie to robi.

Za pomocą akcji zbiorczych możesz szybko kategoryzować bibliotekę za pomocą predefiniowanej systematyki. Jeśli nie masz pewności co do struktury taksonomii, możesz zacząć od podstawy (takiej jak ta opisana w poprzednim opisie wtyczki) i improwizować. Następnie zaczniesz stosować kategorie do zdefiniowanej systematyki. Gdy natrafisz na obraz lub plik PDF, które nie mieszczą się w kategoriach, które wcześniej zdefiniowałeś, śmiało i utwórz nowy wpis!

Foldery biblioteki multimediów autorstwa MaxFoundry

Media Library Plus Folders Free Plugin

Foldery biblioteki multimediów umożliwiają tworzenie folderów wielopoziomowych w bibliotece multimediów WordPress. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi „przeciągnij i upuść” możesz przenosić pliki multimedialne przy minimalnym wysiłku. Możesz także przenosić foldery i organizować według kategorii dla łatwiejszego zarządzania.

Wtyczka Media Library Folders oferuje następujące świetne funkcje oprócz możliwości dostosowywania.

 • Przeciągnij i upuść interfejs plików, abyś mógł szybko wykonać swoją pracę.
 • Możliwość sortowania i filtrowania plików i folderów, aby pomóc Ci szybciej wyszukiwać.
 • Upewnij się, że pliki i foldery są gotowe do SEO po przesłaniu, dodając atrybuty ALT i tytuł.
 • Możliwość importowania, przenoszenia lub duplikowania istniejących plików i folderów do nowych folderów.

Ponadto Media Library Folders integruje się również z popularnymi wtyczkami innych firm, takimi jak WooCommerce, NextGEN, Advanced Custom Fields i więcej.

To tylko kilka wtyczek, które naszym zdaniem są dobrym wyborem, aby zacząć od rozwiązania Digital Asset Management w WordPress. Aby uzyskać szczegółową listę, sprawdź ten artykuł na wtyczki menedżera plików multimedialnych autor: Nick z Torque.

Następnie omówimy dwie wtyczki, które pomogą Ci zrobić kolejny krok w kierunku zarządzania zasobami cyfrowymi. Te wtyczki nie są tak naprawdę wtyczkami, ale pełnowartościowymi rozwiązaniami do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Brandfolder

Brandfolder to rozwiązanie SaaS Digital Asset Management, które uwielbia niektóre z najlepszych firm na świecie, w tym Slack, Shazam, Under Armour i wiele innych. Sprawia, że ​​zarządzanie zasobami marki staje się dziecinnie proste. I szczerze mówiąc, interfejs użytkownika jest prawdopodobnie najlepiej, na jakie natrafiłem w rozwiązaniu do zarządzania aktywami cyfrowymi.

Rozwiązania takie jak Brandfolder są przydatne dla dużych organizacji, które muszą zachować spójność marki w wielu branżach i produktach.

Niestety proste ceny nie są dostępne. Więc chociaż wtyczka umożliwiająca integrację z witryną WordPress jest bezpłatna, konto Brandfolder niekoniecznie jest tanie. Jest to jednak świetny zasób, aby dowiedzieć się wszystkiego o zarządzaniu aktywami cyfrowymi i być na bieżąco z najnowszymi informacjami w branży zarządzania aktywami cyfrowymi.

Phraseanet – rozwiązanie Open Source do zarządzania zasobami cyfrowymi

Inne otwarte rozwiązanie Digital Asset Management nazywa się Phraseanet. Najpierw musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie na innym serwerze. Jeśli używasz WordPressa na współużytkowanym serwerze hostingowym z cPanel, istnieje szansa, że ​​będziesz mógł go szybko zainstalować. Zalecam zapoznanie się z samouczkiem dotyczącym instalowania Phraseanet.

Po zakończeniu możesz pobrać i zainstalować wtyczkę Phraseanet WordPress i rozpocząć dodawanie zdjęć i innych plików multimedialnych do swoich postów z dedykowanego rozwiązania do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Dla tych z was, którzy czytali Zarządzanie aktywami cyfrowymi 101 W sekcji Phraseanet można wdrożyć jako lokalne rozwiązanie do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Wniosek: Korzyści z zastosowania systemu zarządzania aktywami cyfrowymi

Najważniejszą zaletą rozwiązania Digital Asset Management jest jego zdolność do zwiększania wydajności w organizacji. Oznacza to krótszy czas poszukiwania najnowszej wersji pliku i więcej wykonywania rzeczywistej pracy. Rozwiązanie do zarządzania zasobami cyfrowymi zapewnia również scentralizowane sterowanie – miejsce, w którym można raz zaktualizować (załadować) plik, a następnie po prostu zapomnieć o nim. Wszelkie zmiany wprowadzone w pliku zostaną odzwierciedlone wszędzie, w tym w plikach publicznie dostępnych.

Moi przyjaciele z zespołu inżynierów mówią o git i kontroli wersji oraz CVS, a co nie. Szczerze mówiąc, zastanawiam się – dlaczego marketerzy nie powinni mieć dopasowanego do nich rozwiązania typu git lub CVS? Właśnie takie jest rozwiązanie do zarządzania aktywami cyfrowymi!

Wyobraź sobie, ile byłbyś produktywny, gdybyś mógł po prostu zalogować się na stacji roboczej (laptop, komputer stacjonarny, iPhone – cokolwiek leci) – i bezpośrednio rozpocząć pracę nad najnowszym projektem? Współpraca staje się bezwartościowa.

Czy rozwiązanie do zarządzania zasobami cyfrowymi może samodzielnie rozwiązać problem??

Zawsze używam Dokumentów Google do mojej pracy. I przestrzegam ścisłego systemu nazewnictwa plików. Religijnie. Uważam, że ogólną produktywność zespołu można znacznie zwiększyć, gdyby ustanawiamy i przestrzegamy pewnych podstawowych zasad. Na przykład wiesz, jak myjemy zęby przed snem? Ilu z nas faktycznie to robi? Tutaj jest tak samo.

Powinieneś zapisać swoją pracę. Nie ma go w „Moich dokumentach”, „Plikach roboczych” ani na dobrym komputerze. Ale w poprawny teczka. Ten folder zostałby w większości przypisany do Ciebie przez zespół IT.

Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić dodatkowy krok (naprawdę ostatni krok) i zapisać swoją pracę w odpowiednim folderze. Już samo to wystarczyłoby do zwiększenia produktywności Ciebie i Twojego zespołu. Poprawiłoby to również długoterminowy zwrot z inwestycji marketingowych w rozwiązanie Digital Asset Management.

Co myślisz o systemie zarządzania aktywami cyfrowymi? Czy warto? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me