WordPress Image SEO Błędy i jak je naprawić

Typowe błędy SEO WordPress Image SEO
 1. 1. The Ultimate Guide to WordPress Image Management
 2. 2). 3 mniej znane wskazówki dotyczące zarządzania obrazami w WordPress
 3. 3). Teraz czytam: WordPress Image SEO Błędy i jak je naprawić

Wszystko, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dwóch artykułów, spłynęłoby w dół rzeki, gdybyśmy nie wdrożyli odpowiedniej strategii SEO pod kątem wizerunku. Image SEO odgrywa ważną rolę w ogólnej strategii SEO i ma kluczowe znaczenie dla witryn udostępniających samouczki. Pomyśl o całym ruchu, który byś stracił, gdyby Twoje zdjęcia nie miały niewłaściwej nazwy, nie miały tagów „alt” lub gorzej, były hostowane na różnych serwerach.


Błędy SEO obrazu WordPress

Odwiedzimy najczęstsze błędy, jeśli chodzi o SEO wizerunku – i zalecimy odpowiednie środki zaradcze.

Nie używasz odpowiednich obrazów

Poznaj Ronalda i firmę

Obrazowanie ciebie i twoich znajomych poważnie dyskutuje o tym, jaki środek transportu zabrać na nadchodzącą podróż. Zarówno autobus międzystanowy, jak i lot wydają się być dobrą opcją – ale utknąłeś w debacie na temat budżetu i czasu. Istnieją dwie drużyny – kierowane przez Ronalda i Jeremy’ego. Ronald chce złapać lot, więc nie musi ponownie planować swoich piątkowych spotkań. Jeremy, z drugiej strony, będąc wielbicielem Matki Ziemi, nie ma nic przeciwko zamianie harmonogramu spotkań, aby cieszyć się malowniczym pięknem, które czeka na Ciebie podczas międzystanowej podróży autobusem. Oczywiście, każdy członek grupy podróżniczej wybiera strony – ci, którzy nie chcą dziesięciogodzinnej podróży autobusem, walczą z Ronaldem. Drugi zespół, który chce podziwiać piękno Matki Natury, uważa, że ​​absolutnie konieczna jest jazda autobusem.

Obie strony starają się jak najlepiej przekonać drugą stronę, aby stanęły po ich stronie. Wśród czegoś, co wydawało się być jedną z najbardziej krytycznych dyskusji w ich życiu, Ron popełnił błąd, wypowiadając następujące słowa:

RON: Cześć wszystkim, jestem w porządku z każdym środkiem transportu. Kto powinien opiekować się moim kotem przez weekend?
JEREMIA: Co? Możesz zostawić to u Emily! Czekaj, dlaczego w ogóle o tym rozmawiamy?
Facet z zespołu Jeromea: Tak, nie widzisz, że jesteśmy w trakcie ważnej rozmowy?
ZNAJDŹ ZESPÓŁ ROLANDA: Chodź, stary!
ROLAND: Co do cholery Ron! Nie widzisz, że znajdujemy się w środku kryzysu?
RON (trochę przestraszony): Okej, okej, zostawię Sarah z Emily. Jezu.
ZBIORCZO: Cholera, Ron! Zawsze robisz to…

I debata zostaje wznowiona.

Nie chcesz być teraz Ronem, prawda? Tak samo jest z trafność. Obrazy są warte tysiąca słów. Ale jeśli nie będziesz ostrożny, możesz stracić uwagę osoby w innym toku myślenia.

Prawdopodobnie teraz myślisz o Nowym Jorku

Jedną z pierwszych zasad dodawania obrazu do postu jest ulepszenie droga przekazujesz swój pomysł. Obrazy mają na celu dostarczenie wartości.

Dlatego samouczki WPExplorer są wypełnione zrzutami ekranu, a listy motywów koncentrują się na wyświetlaniu najlepszych fragmentów / wersji demonstracyjnych każdego motywu.

Wartość ta może mieć (a) charakter informacyjny, (b) mieć wpływ wizualny lub emocjonalny lub (c) połączenie obu tych czynników. Najlepsze obrazy są najczęściej kombinacją tych trzech.

Przykład strony docelowej Githuba – ilustracja programisty przy jego biurku

Biorąc to pod uwagę, nie ma sensu używać obrazu w celu jego dodania. Takie działania często przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Z drugiej strony odpowiedni obraz może przynieść wiele korzyści dla konwersji.

Powyższy zrzut ekranu jest jedną z wielu stron docelowych Githuba. Przyjrzyjmy się obrazowi. Po pierwsze, zauważysz, że ten obraz jest w rzeczywistości ilustracją wektorową. Ilustracja pokonuje wszelkie bariery rasowe / etniczne. Ponadto kolor niebieski, który jest zgodny z ogólnym schematem kolorów strony, niweluje wszelkie podświadome profilowanie. Doskonały przykład poprawnego użycia obrazu – w połączeniu z niesamowitą kopią i wezwaniem do działania – tworząc świetną stronę docelową.

Nie koncentrujesz się na nazwie pliku obrazu

Rozumiem – tworzenie samouczków wysokiej jakości to ciężka praca. Każdy krok musi być szczegółowo udokumentowany, a jednak nie tak opisowy, aby czytelnicy uznali to za zniewagę dla swojej inteligencji.

Gdy pracowałeś nad samouczkiem o długości 1800 słów i obejmowałeś kilkanaście zrzutów ekranu, bardzo łatwo przekonać cię i użyć takich nazw, jak zrzut ekranu-1, zrzut ekranu-17 itd..

Ale w rzeczywistości absolutnie boli to SEO.

Ustawienia bezpośredniego łącza WordPress

Pomyśl o tym – jeśli ktoś szuka czegoś zdalnie związanego z obrazem pokazanym powyżej – czy użyje „zrzutu ekranu-1” lub „obrazu-1”, czy jest bardziej prawdopodobne, że „jak wyłączyć permalinki w WordPress ”

W powiązanej notatce, jeśli chcesz dać jej 100% do wizerunku SEO, dodaj również atrybut TITLE do zdjęć. Wartością tego tagu TITLE może być nazwa pliku obrazu.

Nie definiujesz tagów ALT

Tagi ALT oznaczają alternatywny tekst obrazu. Powinien być stosowany na każdym obrazie, niezależnie od wymiaru, priorytetu lub czegoś podobnego. Bardzo prosto wstawione tagi ALT to opis twojego obrazu. Co reprezentuje twój obraz w dosłownym sensie?

Tagi ALT są używane przez wyszukiwarki do indeksowania Twojego obrazu. Jeśli obrazu nie można wyrenderować, zamiast niego zostanie użyty znacznik ALT obrazu. Tagi ALT są również używane przez czytniki ekranu dla osób, które utraciły wzrok.

Na przykład tag ALT lub tekst opisowy naszego poprzedniego zrzutu ekranu może wyglądać następująco:

Zrzut ekranu pulpitu WordPress pokazujący ustawienia linków bezpośrednich z zaznaczoną opcją domyślną.

Pisanie szczegółowych tagów ALT może być prawdziwym kłopotem, ale wysiłek się opłaca. Niestety nie mogłem znaleźć ostatnich badań, które pokazują wzrost ruchu organicznego dzięki optymalizacji tagów ALT. Większość z nich to komentarze na forach. Jeśli natrafisz na takie badania, udostępnij je nam!

Słowo kluczowe to faszerowanie tagów TITLE i ALT

Upychanie słów kluczowych to po prostu dodanie wszystkich popularnych słów kluczowych, aby uzyskać sok SEO z ostatniej mili. Jednak w rzeczywistości przypomina to stosowanie złej jakości oleju w dobrze naoliwionym samochodzie. Google staje się coraz mądrzejszy każdego dnia, co oznacza, że ​​wie, kiedy próbujesz z nim zadzierać. Wynik? Twoje SEO jest karane.

Typowy przykład tagu ALT wypchanego słowem kluczowym to:

Zrzut ekranu pulpitu WordPress pokazujący ustawienia permalinków, z zaznaczoną opcją domyślną NAJLEPSZE DARMOWE I PREMIUM TEMATY WORDPRESS WPEXPLORER

Moja rada? Nie bierz skrótu. Ciężko pracowałeś nad zdefiniowaniem tagów ALT – owoce Twojej pracy nadejdą.

Nie używasz podpisów obrazów

Cechą tagów ALT i TITLE jest to, że nie są one naprawdę widoczne dla czytelnika / użytkownika. Wyszukiwarki to uwielbiają, ale jako osoba czytająca Twój artykuł tak naprawdę nie zatrzymuję się nad obrazem, aby zobaczyć alternatywny tekst, a tym bardziej nie otwieraj go w nowej karcie, aby zobaczyć nazwę pliku. (Oczywiście, gdybym zapisywał obraz, ładna, opisowa nazwa pliku z pewnością sprawiłaby, że mój dzień!)

Ustaliliśmy, że tagi ALT i TITILE, niezależnie od tego, jak ważne są dla SEO, tak naprawdę nie odgrywają istotnej roli w czytaniu odwiedzającego.

To gdzie podpisy wejdź. Zgodnie z Badanie Kissmetrics, stwierdzono, że podpisy obrazów są odczytywane o 300% więcej niż rzeczywista kopia treści. To o wiele więcej gałek ocznych niż się spodziewano.

Elastyczny projekt. To jest przykład podpisu obrazu!

Jeśli twoje podpisy są chwytliwe, istnieje duża szansa, że ​​czytelnik przejrzy i przeczyta to, co masz do powiedzenia. Pomyśl o tym w ten sposób:

 • Tag TITLE to zwięzła nazwa pliku obrazu
 • Znacznik ALT to opisowy opis zawartości obrazu
 • Podpis jest dla czytelnika. Jest to połączenie tagów TITLE i ALT zaprojektowanych w celu zwiększenia wygody czytania odwiedzającego.

Nie przesłałeś mapy witryny z obrazami

Witryna jest zasadniczo zbiorem połączonych ze sobą stron HTML. Mapa witryny to dokument zawierający informacje o strukturze wszystkich stron witryny. Zazwyczaj nie zawierają one informacji o obrazach Twojej witryny.

Tutaj pojawiają się mapy witryn z obrazami Udinra All Image Mapa witryny to idealna wtyczka do tego zadania. Wtyczka obsługuje wtyczki suwaków obrazu, takie jak NextGen Gallery i Envira Gallery; Wtyczki eCommerce, takie jak WooCommerce, Easy Digital Downloads, oraz wtyczki do budowania stron, takie jak Visual Composer, Site Origin itp..

Optymalizacja wydajności obrazu

Ogólna wydajność witryny jest kluczowym czynnikiem w SEO. Jeśli chodzi o optymalizację wydajności, nic nie jest idealne – zawsze jest miejsce na poprawę. Weźmy ostatni przykład, w którym Google ograniczyło swoje logo od 14 000 bajtów do 305 bajtów i nadal się rozwija.

Poniżej znajduje się kilka porad dotyczących optymalizacji obrazu, które udostępniliśmy w poprzednich postach.

Nie optymalizujesz swoich zdjęć

 • Jednym z najlepszych sposobów optymalizacji zdjęć jest użycie narzędzi takich jak TinyPNG w celu zmniejszenia i optymalizacji rozmiaru pliku.
 • Musisz także zdefiniować maksymalny rozmiar wszystkich swoich zdjęć i zmienić rozmiar wszystkich zdjęć, które są większe niż maksymalny rozmiar.
 • Ale zanim zaczniesz z powyższym, musisz nauczyć się poprawny format do zapisywania obrazu.

Zakładam, że już to masz. Jeśli nie, przejrzyj nasz pierwszy post – tylko o tym rozmawiamy!

Nie używasz responsywnych obrazów

Wszyscy korzystamy z responsywnych stron internetowych. W dzisiejszych czasach absolutnie niezbędne jest posiadanie strony mobilnej. Jeśli tego nie zrobisz, potencjalnie tracisz klientów, nie mówiąc już o wynikach SEO. (Tak, Google faktycznie cię ukara, jeśli Twoja witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych).

Omówmy teraz responsywne obrazy. W WordPress 4.4 właściwość responsywnych obrazów to włączone domyślnie. Podczas przesyłania obrazu WordPress tworzy wiele jego wersji dla różnych rozmiarów ekranu.

Dzięki nowej obsłudze responsywnych obrazów WordPress zawiera wszystkie dostępne rozmiary obrazu w pliku srcset atrybut. Dzięki temu przeglądarka internetowa może wybierać spośród opcji i pobierać najbardziej odpowiedni wymiar obrazu, w zależności od rozmiaru ekranu urządzenia. Przeglądarka ignoruje pozostałe – potencjalnie oszczędzając przepustowość i przyspieszając czas ładowania strony.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zaktualizowałeś wersji WordPress 4.4, korzystasz z RICG Responsive Images wtyczka, aby uzyskać ten sam zestaw funkcji. Jeśli korzystasz z najnowszej wersji WordPress, w rzeczywistości nie potrzebujesz tej wtyczki.

Nie korzystasz z bezpłatnego CDN

Drugim sposobem na poprawę wydajności jest użycie bezpłatnej sieci CDN, takiej jak Photon, z bardzo popularnego modułu Jetpack. Uwielbiamy Jetpack z wielu powodów, a Photon jest tylko jednym z nich. Jeśli zastanawiasz się, czym jest Photon – jest to bezpłatna usługa CDN z obrazkami WordPress. Moduł Photon Jetpack pobiera wszystkie obrazy z Twojej witryny i przechowuje je w globalnej sieci dystrybucji treści WordPress.com. Obrazy są usuwane z twojego serwera, ładowane szybciej i oszczędzasz na kosztach przepustowości. Czego jeszcze możesz chcieć?

Nie jesteś leniwy Ładowanie zdjęć

Śmierdzący kotu, leniwy kotku, co cię karmią?

Przy włączonym leniwym ładowaniu obrazy są ładowane, gdy pojawiają się w rzutni. Załóżmy na przykład, że czytasz 2000-artykułowy artykuł na temat najlepszych rozwiązań podcastingowych dla WordPress. Nie musisz patrzeć na wszystkie obrazy, dopóki nie dotrzesz do końca artykułu. Włączenie opóźnionego ładowania radykalnie skraca czas ładowania i oszczędza przepustowość zarówno użytkownika, jak i gościa.

The Wtyczka BJ Lazy Load jest twoja odpowiedź. Przy ponad 50 000 aktywnych instalacji nie możesz się pomylić. Pobierz i aktywuj wtyczkę i zacznij magię jednym kliknięciem.

Jednak z drugiej strony istnieją pewne potencjalne pułapki, jeśli chodzi o leniwe ładowanie obrazów. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zaryzykować zranienie wyników SEO. Zapewniamy, że jeśli użyjesz zalecanych wtyczek, zostaniesz posortowany. Ponadto, jeśli używasz innych leniwych wtyczek logowania, wypróbuj Pobierz jako Google dla stron internetowych aby zapewnić, że wszystkie treści mogą być poprawnie indeksowane przez wyszukiwarki.

Kilka wskazówek dotyczących wykorzystania obrazu

Poniższe wskazówki nie powinny być traktowane jako błędy, ale raczej ogólne wskazówki, które mogą poprawić jakość treści.

Unikaj ogólnych zdjęć

Jaka jest pierwsza rzecz, jaka przychodzi Ci na myśl, gdy widzisz ten obraz?

Nie ma nic bardziej zniechęcającego do tego samego wizerunku szefa obsługi klienta uśmiechającego się do ciebie w Skontaktuj się z nami strona. Lub oczywiste zdjęcie stock modeli w O nas albo gorzej, Dołącz do nas strona. Wszyscy są do nich tak przyzwyczajeni, że niemal natychmiast możemy ich rozpoznać. Jeśli chcesz, aby potencjalny klient lub klient skontaktował się z Tobą – albo przygotuj świetne zdjęcie zespołu wsparcia, albo bądź prosty – zrób użyteczny formularz kontaktowy. Ale nie (na miłość boską) nie używaj obrazów stockowych na swoich stronach O nas, Dołącz do nas lub Skontaktuj się z nami. Dzisiaj z pewnością spowodują więcej szkody niż pożytku.

Używaj plików GIF, gdy jest to możliwe

Szczęściem jest Nicolas Cage. Źródło: GIPHY

Wraz z rosnącą popularnością GIF-ów od 4chan do 9GAG do wszystkich głównych sieci społecznościowych (tak, patrzę prosto na twoje Facebook i Twitter) i klawiatury wspierające; nie można zaprzeczyć, że GIF-y zostaną tutaj. Jeśli zastanawiasz się nad użyciem GIF-ów w swoich postach (i pogodziłeś się z tym faktem), GIPHY to świetne miejsce na znalezienie dobrych obrazów GIF!

Ostrożnie korzystaj z licencji – # CC0

Mówią, że nigdy nie można też ostrożny. Nie, nie proszę cię, abyś zaczął budować swój postapokaliptyczny bunkier. Ale jeśli chodzi o licencjonowanie zdjęć, najlepiej wybrać te CC0, które można pobrać i używać bezpłatnie. Jeśli masz dobry budżet marketingowy, kup subskrypcję Shutterstock i pobierz wspaniałe zdjęcia royalty-free na bloga i biuletyny.

Wniosek

Podsumowując tę ​​serię postów, przejrzyjmy to, czego nauczyliśmy się do tej pory:

 1. Użyj poprawnego formatu obrazu
 2. Wskazówki dotyczące przesyłania zdjęć stockowych do postów na blogu
 3. Optymalizacja obrazu – rozmiar, wymiary, jakość i oszczędność w Internecie
 4. Zarządzanie obrazami po zmianie adresu URL witryny WordPress
 5. Importowanie obrazów zewnętrznych do WordPress
 6. Zapobieganie tworzeniu linków do zdjęć w WordPress
 7. Typowe błędy w SEO WordPress image
 8. Leniwe ładowanie zdjęć
 9. Mapy witryn graficznych w WordPress
 10. Responsywne obrazy w WordPress

Jakie są twoje przemyślenia na temat tej serii postów? Czy brakuje im ważnej wskazówki? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map