WordPress Badanie słów kluczowych i wykorzystanie do SEO

 1. 1. Przewodnik dla początkujących po SEO dla WordPress: wprowadzenie, przygotowanie i żargon
 2. 2). Teraz czytam: WordPress Badanie słów kluczowych i wykorzystanie do SEO
 3. 3). Popraw SEO dzięki linkom zwrotnym, szybkości strony i nie tylko

Ustaliliśmy już, że wszystko zaczyna się i kończy na badaniu słów kluczowych, prawda? Ale jak to robisz? A co robisz ze znalezionymi słowami kluczowymi? O tym dowiemy się w tym rozdziale przewodnika. Dla niektórych osób badanie słów kluczowych polega na zapisaniu swojej niszy w narzędziu planowania słów kluczowych Google i przejrzeniu powiązanych terminów. To niezbyt dobry pomysł. Podczas gdy Google może nawiązywać inteligentne połączenia w innych obszarach, planowanie słów kluczowych jest zaskakująco proste. Najprawdopodobniej pokażą tylko powiązane hasła, które już zawierają słowo kluczowe.


Jeśli wpiszesz słowo „piłka nożna” i zapytam Narzędzie planowania słów kluczowych o pomysły, upewnij się, że zawiera ono „mecze piłki nożnej” lub „piłki nożnej”, ale nie zawiera „dryblingu”, „Messiego”, „Pucharu Świata 2014” ani żadnego innego inne terminy, które są bardzo związane z tematem. W przypadku większości tematów oznacza to, że jeśli będziesz polegać tylko na narzędziu planowania słów kluczowych, będziesz mieć bardzo ograniczoną liczbę różnych słów kluczowych do wyboru. Dlatego musisz…

Bądź kreatywny dzięki swoim słowom kluczowym

Myśl poza schematami. Co przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o swojej niszy? Coś, co w ogóle nie zawiera niszowego słowa kluczowego? Nie martw się Sprawdź, czy jest to wykonalne. Jeśli wydaje ci się, że nic nie myślisz, dobrym sposobem na znalezienie pomysłów na słowa kluczowe jest udanie się na fora tematyczne lub kategorię odpowiedzi yahoo / quora i sprawdzenie, z czym ludzie często proszą o pomoc. (Nie jest to możliwe we wszystkich niszach.) Następnie możesz pożyczyć ich słowa i sprawdzić, czy liczba wyszukiwań potwierdza, że ​​warto je wykorzystać. Innym dobrym sposobem na pokonanie konkurencji jest…

Naprawdę wiem o czym piszesz

Wiele osób, które wchodzą w niszę z wyłącznym zamiarem zarabiania pieniędzy, będzie miało narzędzia do słów kluczowych, na których można polegać. Ale jeśli masz wiedzę na ten temat, możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Możesz wciągać pozornie niezwiązane ze sobą tematy, o których wiesz, że są ze sobą powiązane, i używać słów kluczowych, których outsider nigdy nie wymyśliłby za milion lat. Nazwij to przewagą na własnym polu. W niektórych niszach istnieje nawet specyficzne żargon, który może przelatywać nad głowami większości ludzi, z wyjątkiem tych, którzy są nim naprawdę zainteresowani.

Niestety nie ma tutaj prawdziwego skrótu, chyba że już wiesz, o czym piszesz, będziesz musiał poświęcić czas i wysiłek, aby osiągnąć poziom, na którym ci przychodzi bez wysiłku. Jedną rzeczą, która może jednak pomóc, jest wybranie czegoś, o czym przynajmniej jesteś zainteresowany, jeśli nie pasjonatem, o czym piszesz. Ale jeśli Twoim głównym celem jest rentowność, zawsze powinieneś przetestować żywotność produktu, zanim zbyt długo poświęcisz się projektowi.

Użyj właściwego rodzaju słów kluczowych

Słowa kluczowe WordPress SEO

Jeśli szukasz słów kluczowych, najlepsze są te, które mają niewielką konkurencję i mają dorozumiany lub określony zamiar zakupu produktu lub usługi. (Zwykle istnieje duża konkurencja, w której cel jest określony, ale nie zawsze tak bardzo, gdy intencja jest jedynie implikowana przez specyfikę wyszukiwania.) Szerokie słowa kluczowe są zwykle niezwykle konkurencyjne, a także zbyt ogólne. Ludzie często wyszukują te słowa kluczowe z ciekawości i prawdopodobnie nie chcą niczego kupować.

Weźmy jako przykład „copywriting”. Liczby są całkiem dobre. Około 30 000 wyszukiwań miesięcznie. Ale tam kończy się dobra wiadomość. Konkurencja jest zacięta… i, co gorsza, wyszukiwane hasło jest trochę zbyt ogólne. Nie ma tutaj prawdziwego dowodu zamiaru. Ludzie mogą szukać po prostu dlatego, że widzieli używany termin (lub słyszeli go w Mad Men) i chcieli wiedzieć, co to znaczy. A może powiedziano im, że powinni wiedzieć więcej.

Z drugiej strony mamy „trenera copywritingu”, mającego 30 wyszukiwań miesięcznie. Podczas gdy niektórzy mogą twierdzić, że jest to po prostu zbyt mało, aby było opłacalne, istnieje tutaj dorozumiany zamiar i możesz sobie wyobrazić wartość życiową zdobycia tylko jednego klienta coachingu. A konkurencja jest (co nie jest zaskakujące), znacznie łagodniejsza. Wejście na pierwszą stronę nie jest już marzeniem. Jeśli dobrze zagrasz w swoje karty, jest to prawie pewne. Chociaż możesz podnieść próg liczby operacji wyszukiwania wyżej, stanowi to przykład tego, do czego chcesz dążyć. Niska konkurencja oraz domniemane lub określone zamiary.

Innym przykładem może być „suchy lód” w porównaniu z „gdzie mogę kupić suchy lód”. Suchy lód otrzymuje więcej wyszukiwań, szacunkowo około 90 000 miesięcznie. Ale znowu ludzie mogą się zastanawiać, z czego to jest zrobione, lub chcą zobaczyć suchy lód + mydlaną „bombę” na wideo. „Gdzie mogę kupić suchy lód” wyraźnie określa jednak zamiar zakupu, a jednocześnie ma mniejszą konkurencję. Mało tego, wciąż ma tysiące szacunkowych miesięcznych wyszukiwań. To jest przykład słowa kluczowego z długim ogonem. Fraza, a nie słowo lub dwa, na które można kierować podczas pisania treści.

Niestety, biorąc pod uwagę, że skupiamy się głównie na WordPressie, mamy tylko czas na szybkie wprowadzenie do badań słów kluczowych, ale będzie to więcej niż wystarczające, aby zacząć. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat badań słów kluczowych, słów kluczowych z długim ogonem i rodzajów słów kluczowych, które powinieneś wybrać, sprawdź Ostateczny przewodnik Backlinko na temat badań słów kluczowych lub to kompleksowe przewodnik po słowach kluczowych z długim ogonem przez Fat Joe.

Co zrobić ze słowami kluczowymi w witrynie WordPress

W tym momencie powinieneś już zainstalować wtyczkę WordPress SEO firmy Yoast lub inną o podobnej funkcjonalności. Jeśli nie, zrób to teraz, ponieważ naprawdę jest to konieczne w pierwszym kroku.

Użyj słów kluczowych w tytule posta / strony

Jeśli kierujesz reklamy na słowa kluczowe z długimi ogonami, które często są najłatwiejsze w rankingu, często wystarczy mieć je jako cały tytuł. Jeśli masz już odbiorców, możesz użyć czegoś bardziej przyciągającego uwagę niż standardowe wyszukiwane hasło, ale nadal chcesz zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek.

W takim przypadku możesz użyć wtyczki SEO, aby zmienić tytuł. W przypadku tego samego postu moglibyśmy na przykład zmienić tytuł strony na „WordPress SEO dla początkujących”, jeśli dowiemy się, że celowanie jest bardziej pożądane.

obraz tytułu SEO

Zoptymalizuj nazwy plików graficznych i alternatywny tekst

Na przykład obraz, który zrobiłem ze zmianą tytułu, nazywa się „seotitle.jpg”, a tekst alternatywny to „image of seo title”. Może to nie tylko pozytywnie wpłynąć na pozycję strony w rankingu, ale pomoże jej w rankingu pod względem odpowiednich haseł w wyszukiwarce obrazów Google.

Napisz treść w 100% powiązaną z tytułem

Niestety nie jest to tak łatwe, jak wzięcie jednego fragmentu treści, który już napisałeś o czymś innym, zmiana tytułu, przepisanie go trochę i wybranie całkowicie nowego słowa kluczowego. Nie tylko drażnisz swoich potencjalnych gości bez końca i zrujnujesz swoje szanse, że kiedykolwiek zostaną subskrybentami lub klientami, ale także poważnie zaszkodzisz swoim szansom na uzyskanie wystarczająco wysokiej pozycji, aby zostać zauważonym. Więc pozostań aktualny.

Użyj słów kluczowych w adresie URL postu / strony

Możesz to zrobić, po prostu pozwalając, aby tytuł postu / strony stał się linkiem do bezpośredniego linku, jednak Google odradza używanie całych fraz i zamiast tego zaleca stosowanie tylko kilku (3-5) słów kluczowych dla każdego postu. Możesz to łatwo zrobić z poziomu edytora postów WordPress. Po prostu kliknij przycisk edycji obok adresu URL i zmień bezpośredni link z czegoś takiego:

bezpośredni link

Do czegoś więcej w tym stylu:

zmień bezpośredni link

Napisz dokładny opis meta

Nie próbuj wciskać jak największej liczby słów kluczowych. Opisz w sposób przekonujący, co treść zrobi dla potencjalnego użytkownika, jeśli to możliwe. (Ponieważ metaopis może być tym, co widzi osoba, gdy Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania.) W razie wątpliwości przejdź do dość prostego opisu tego, o czym jest post. Robisz to w edytorze postów / stron, w WordPress SEO by Yoast pod głównym polem tekstowym.

Użyj podtytułów, aby uporządkować treść

A także, aby podkreślić słowa kluczowe bezpośrednio związane z tym, o czym piszesz. Zawsze umieszczaj swoje podtytuły w odpowiednim znaczniku.

dla szerszych tematów oraz

dla czegoś bardziej konkretnego.

tagi są zarezerwowane tylko dla tytułu strony. Na przykład:

Znani piłkarze

Lionel Messi

Christiano Rinaldo

Użyj szerszych słów kluczowych dla kategorii

Jest to sposób na wysyłanie do wyszukiwarek sygnałów, że jest to temat, o którym dużo piszesz w swojej witrynie, i że być może powinny rozważyć przyznanie wyższego rankingu wyszukiwanego hasła, bez konieczności kierowania na szersze słowa kluczowe (i brak ruchu) w poszczególnych postach i stronach. Jeśli spojrzysz na nasze kategorie tutaj w WP Explorer, możesz zobaczyć tę strategię w działaniu.

NIE nadużywaj swoich słów kluczowych

Często nazywane upychaniem słów kluczowych, zbyt częste używanie słów kluczowych w treści jest po prostu złym pomysłem. To nie tylko sprawia, że ​​czytanie jest okropne i okropne, ale w rzeczywistości wcale nie pomaga w twoich rankingach. Może i będzie, jeśli pójdziesz za daleko, zaszkodzi im.

Wniosek

To kończy rozdział o słowach kluczowych. W następnej części przewodnika dowiemy się więcej o linkach wstecznych, szybkości strony i innych czynnikach, które mogą przyczynić się do poprawy naszej pozycji w wyszukiwarkach. I jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania lub coś do dodania do powyższego, zostaw komentarz poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map