Przewodnik SEO WordPress: pierwsze kroki

WordPress zawsze był chwalony jako jeden z najbardziej przyjaznych dla SEO i zoptymalizowanych systemów zarządzania treścią (CMS) – nawet natychmiast po wyjęciu z pudełka! Ale wciąż jest kilka bardzo ważnych i podstawowych pierwszych kroków, które będziesz musiał podjąć po pierwszej instalacji WordPress na swoim blogu lub stronie, aby pomóc zoptymalizować SEO strony na swojej instalacji i upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do dobrego grabienia w wyszukiwaniu silniki. Jak wszyscy wiedzą, wysokie pozycje w rankingu = ruch drogowy, a ruch drogowy = pieniądze.


Ten post jest dla tych, którzy mają właśnie zainstalowałem WordPress i chcę zoptymalizować ich witrynę aby upewnić się, że nie będą musieli przez wiele pracy później naprawiać swojego podstawowego SEO na stronie.

1. Sprawdź swoje ustawienia prywatności

To bardzo podstawowy krok, ale BARDZO ważny. WordPress ma tę małą opcję w Ustawieniach -> Prywatność, w której możesz ustawić swoją witrynę tak, aby „blokowała wyszukiwarki”. Niektóre hosty z funkcjami automatycznej instalacji mogą domyślnie instalować WordPress z tym ustawieniem, co uniemożliwi indeksowanie w dowolnej wyszukiwarce.

Upewnij się, że ustawienie jest ustawione na opcję „Zezwalaj wyszukiwarkom na indeksowanie tej witryny”..

Ustawienia prywatności WordPress

2. Zoptymalizuj łącza bezpośrednie

Domyślnie WordPress używa bardzo „brudnej” struktury URL, która wygląda mniej więcej tak: http://www.example.com/blog/?p=70

Ze względu na SEO i łatwość obsługi zawsze powinieneś mieć strukturę URL-a złożoną ze słów kluczowych, które mówią ci coś o stronie, patrząc na nią. Na szczęście WordPress ma stronę ustawień „bezpośredniego połączenia”, która pozwala zmienić strukturę adresu URL na coś bardziej zoptymalizowanego pod kątem SEO. Więc przejdź do Ustawienia -> Permalinks i wybierz opcję z napisem „Nazwa wpisu” lub wprowadź poniżej własną strukturę adresów URL.

Ustawienia bezpośredniego połączenia WordPress

Uwaga: Dla większości osób WordPress automatycznie zaktualizuje plik .htaccess, aby odzwierciedlić twoją nową strukturę permalink, ale dla niektórych może być konieczna ręczna aktualizacja. Dowiesz się, ponieważ dostaniesz małe ostrzeżenie, a także 404 błędy w witrynie.

3. Zainstaluj wtyczki SEO

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPress jest możliwość instalowania wtyczek, które dodadzą dodatkowe funkcje do Twojej witryny. Jeśli chodzi o SEO, do wyboru jest mnóstwo wtyczek WordPress, z których wiele może być bardzo przydatnych w poprawie ogólnego SEO witryny na stronie.

Pakiet All In One SEO lub wtyczka SEO WordPress firmy Yoast

Najpierw chcesz uzyskać wtyczkę SEO, która umożliwi łatwe dodawanie opisów i tytułów meta do postów na blogu. Próbowałem kilku tam i moichYoast SEO ulubionymi wtyczkami do tego są Wszystko w jednym pakiecie SEO” i “WordPress SEO By Yoast„. Osobiście używam pakietu SEO All In One, ponieważ już go używam od dłuższego czasu i przejście na wtyczkę przez Yoast byłoby bardzo pracochłonne.

Wybierając główną wtyczkę SEO dla swojej witryny, sprawdź kilka i znajdź tę, która najbardziej Ci się podoba. Upewnij się, że naprawdę Ci się podoba, ponieważ po opublikowaniu kilku tysięcy postów na blogu nie będziesz chciał przełączać wtyczek i przejrzeć wszystkie posty, aby naprawić wszystkie tytuły i opisy meta.

Mapy witryn Google XML

Mapa witryny to zawsze świetny pomysł. Zasadniczo jest to lista wszystkich linków w witrynie, które chcesz zaindeksować, i możesz przesłać je za pośrednictwem Google Webmasterzy, abyś mógł powiedzieć Google, jakie treści masz w swojej witrynie oraz jakie powinny być indeksowanie i indeksowanie.

The Mapa witryny Google XML to moja ulubiona wtyczka do tworzenia map witryn. Automatycznie ponownie wygeneruje mapę witryny za każdym razem, aby napisać nowy post i poinformuje wyszukiwarki, że mapa witryny została zaktualizowana.

Automatyczne linki SEO

Moim zdaniem Automatyczne linki SEO to wtyczka must have. Ta wtyczka pozwoli Ci wprowadzić słowa kluczowe i wybrać adres URL dla każdego z nich. Wtyczka automatycznie zastąpi to słowo kluczowe w postach na blogu linkiem do pasującego adresu URL. Jest to bardzo skuteczna technika sieciowania, która zajmuje bardzo mało wysiłku.

Automatycznych linków SEO można również używać w przypadku podmiotów stowarzyszonych, które chcą promować produkty za pomocą słów kluczowych w witrynie. I tak, istnieje opcja dodawania „nie śledź” do każdego pojedynczego linku słowa kluczowego.

Skrypty Wtyczka treści SEO

Scibe SEO to wtyczka premium, która zyskała ostatnio dużą popularność i na pewno będzie jedną z najlepszych wtyczek do tworzenia treści i linków. Wtyczka została stworzona przez bardzo popularny „CopyBlogger” i działa na zasadzie członkostwa. Zasadniczo dodaje do witryny cały system analizy SEO, więc za każdym razem, gdy piszesz nowy post, możesz go zeskanować i podać wszelkiego rodzaju porady SEO dotyczące ulepszenia postu na blogu pod względem treści, słów kluczowych, metatagów itp. Wtyczka pokaże również źródła, z których możesz uzyskać powiązane linki do swoich postów, a także zidentyfikować wpływowych użytkowników mediów społecznościowych, którzy mogą chcieć udostępnić twoje treści.

Scribe SEO

4. Wybierz przyjazny dla SEO motyw WordPress

Wybierz motyw WordPress jest również bardzo ważny dla SEO. Wiele darmowych motywów zawiera zaszyfrowane linki prowadzące do nieprzyjemnych stron hazardowych, które powodują utratę wartościowego rankingu strony. Ponieważ są to strony, które mogą nie być powiązane z twoją, linkowanie do nich może zaszkodzić twojemu rankingowi.

Innym problemem jest to, że niektóre motywy nie wykorzystują właściwie tagów nagłówka (h1, h2, h3, h4 ..), pozycjonowania treści (tekst postu powinien zawsze znajdować się przed paskiem bocznym) lub są po prostu źle zakodowane, aby boty wyszukiwarek miały problemy z prawidłowym indeksowaniem witryny.

Czego szukać w motywie WordPress:

Oto kilka rzeczy, na które chcesz zwrócić uwagę przy wyborze motywu WordPress.

 • Tytuł strony powinien być nagłówkiem h1 na stronie głównej i nagłówkiem h2 na innych stronach
 • Wszystkie tytuły postów powinny mieć znacznik h1
 • Nawigacja po bułce tartej
 • Linki do następnego i poprzedniego postu
 • Powiązane posty na pojedynczych postach
 • Czysta semantyka – sprawdź za pomocą W3c
 • Upewnij się, że w motywie nie ma „podejrzanych” linków prowadzących do szkicowych stron

Wbudowane opcje SEO?

Osobiście nie lubię wbudowanych opcji SEO w moich motywach WordPress. Głównym powodem jest to, że jeśli kiedykolwiek chcę zmienić tematy, moje wysiłki związane z SEO na stronie są teraz całkowicie stracone. Więc moim zdaniem to naprawdę zły pomysł. Jednak dla niektórych osób, które naprawdę chcą po prostu założyć szybką stronę, może z kilkoma stronami (jak szybka strona docelowa partnera) wbudowane opcje SEO mogą być w porządku. Poniżej znajduje się krótkie spojrzenie na opcje SEO, które Nick dodaje do swoich motywów w Elegant Themes.

Eleganckie tematy SEO

Jeśli chcesz kupić ich pakiet, możesz przejrzeć moją recenzję motywów eleganckich.

5. Dodaj śledzenie Analytics do swojego motywu

To niekoniecznie krok SEO, ale natychmiastowe skonfigurowanie systemu śledzenia pomoże Ci śledzić, ile osób odwiedza Twoją witrynę, a także monitorować, jak się tam dostali. Śledzenie statystyk może naprawdę pomóc w optymalizacji witryny w przyszłości.

Istnieje wiele wtyczek, które pozwalają skonfigurować kod śledzenia na swojej stronie / blogu (np Wtyczka Yoast Google Analytics). Jednak wiele dostępnych tam motywów premium zawiera opcję w panelu administracyjnym, w której możesz wkleić kod, który automatycznie uwzględni śledzenie w nagłówku lub stopce witryny.

Osobiście po prostu otworzyłem plik header.php lub footer.php i wstawiłem kod ręcznie.

6. Dodaj społeczne zakładki do swojego motywu

Wszyscy wiemy, jak ważny jest wpływ społeczny w dzisiejszych rankingach witryn. I nawet jeśli to nie zwiększy twoich rankingów, nadal jest ważne dla generowania ruchu i obserwujących. Zdecydowanie zechcesz zainstalować w swojej witrynie przyciski zakładek społecznościowych, takie jak przycisk tweet, przycisk Google plus i przycisk podobny do Facebooka, a także publikować linki do swoich profili społecznościowych.

Poniżej znajduje się kilka wtyczek, których użyłem i polubiłem.

Widżet społecznościowy

WordPress Social Box

To moja ulubiona wtyczka do pokazywania swoich profili społecznościowych na widgetizowanym pasku bocznym motywu. Pozwala nie tylko zaprezentować swoje linki, ale także wyświetla licznik twoich obserwujących. Plus, używałem go w przeszłości w WPExplorer i działało świetnie!

Sticky Bar Udostępnianie społecznościowe Wtyczka WordPress

WordPress Social Sticky Bar

Sticky Bar to naprawdę niesamowita wtyczka WordPress, która doda statyczny pasek udostępniania do twojej witryny, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo klikać, polubić, tweetować i cokolwiek z twoich postów. Jest wyposażony w kilka świetnych opcji, a ponieważ dodaje lepki pasek, zawsze będzie widoczny dla czytelników, co zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia przycisków.

Uwaga: Wygląda na to, że ta wtyczka nie jest już dostępna (smutna twarz). Oto dobrze wyglądająca darmowa alternatywa – Zręczne przyciski udostępniania społecznościowego.

7. Napisz / dodaj imponującą zawartość

Teraz, kiedy skończyłeś konfigurować podstawy, jedyne, co możesz zrobić, to napisać Epicką zawartość. Ostatecznie najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy uzyskasz ruch i zachęcisz ludzi do udostępniania Twojej witryny, jest twoja treść. Musisz upewnić się, że witryna zapewnia wartość dla czytelników. Nie tylko świetna treść pomoże Ci w rankingu i sprawi, że użytkownicy będą udostępniać twoją witrynę, ale także pomoże ci zebrać następujące informacje. W przypadku niektórych witryn Twoi obserwatorzy generują dla Ciebie największe przychody, a nie bierni odwiedzający.

Podsumowanie

Jeśli dobrze wykonasz podstawy, to sprawi, że Twoje SEO będzie w przyszłości łatwiejsze. Widziałem wiele osób, które nie zmieniły struktury permalink, dopóki nie miały setek postów, co oznaczało, że musieli utworzyć TON przekierowań po prostu w celu przeniesienia rangi strony do nowej struktury adresu URL. Dodatkowo, jeśli od samego początku pozbywasz się podstawowych SEO, możesz skupić się na ważniejszych rzeczach, takich jak treści i media społecznościowe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map