1. 1. Teraz czytam: Przewodnik dla początkujących po SEO dla WordPress: wprowadzenie, przygotowanie i żargon
 2. 2). WordPress Badanie słów kluczowych i wykorzystanie do SEO
 3. 3). Popraw SEO dzięki linkom zwrotnym, szybkości strony i nie tylko

W tym zwięzłym przewodniku dowiesz się, jak zoptymalizować witrynę WordPress i zarabiać na odwiedzających, których opuszczasz na stole. W tej części zostaniesz zapoznany z SEO i pokazany kilka kroków, które należy podjąć, aby przygotować się do pracy. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem jakichkolwiek terminów lub żargonu, zapoznaj się z sekcją „Odszyfrowanie żargonu”.


Co to jest SEO i dlaczego warto poświęcić na to czas?

Jeśli nie wiesz, SEO oznacza optymalizację wyszukiwarek i jest to zasadniczo dyscyplina pozyskiwania wyszukiwarek, często z dużym naciskiem na Google, w celu wysyłania użytkowników.

SEO jest skomplikowane i trudno jest wytłumaczyć wszystko, co się z tym wiąże bez ciągnięcia, więc będziemy krótko i słodko. Najprostszym sposobem wyjaśnienia SEO jest powiedzenie, że chodzi o komunikację. Z jednej strony znając potencjalnych odbiorców i komunikując się z nimi w ich języku, z drugiej strony informując wyszukiwarki, że Twoje niesamowite treści są warte uwagi i czci ich botów.

SEO często brzmi jak mistyczne, magiczne przedsięwzięcie. Podróż przez mętne morza, po której mogą poruszać się tylko „guru” i eksperci (lub granie w wyniki poprzez „oszukiwanie systemu”). A jeśli chodzi o zdobycie 10 najlepszych wyników w Google pod kątem najbardziej konkurencyjnych warunków i utrzymanie swojej pozycji, być może jest to prawda.

Ale nie o to chodzi w tym przewodniku SEO WordPress. W tym przewodniku przedstawiono najlepsze praktyki, które mogą zacząć generować niewielki, ale znaczący ruch związany z wyszukiwaniem, który z czasem się zwiększy.

Jeśli chodzi o to, czy powinieneś spędzać czas na SEO jako początkujący, społeczność blogerów wydaje się być podzielona na pół. Ludzie, którzy blogują o SEO „nie mogą nie doceniać znaczenia robienia SEO”, podczas gdy ludzie, którzy robią Social Media, Networking, nazywacie to, wszystko to lekceważą.

Chociaż widziałem kilka przekonujących statystyk, które pokazują, że ruch blogów gości przekształca się lepiej niż ruch związany z wyszukiwaniem, potencjalna głośność jest również całkiem inna. Podczas gdy posty gości mogą przyciągać kilkaset odwiedzających, a nawet tysiące, potencjalny ruch w ciągu całego życia związany z uzyskaniem rankingu pojedynczych postów ma inny zakres. Nawet w przypadku niektórych „marnych” wyszukiwanych haseł, które uzyskują tylko 30 codziennych wyszukiwań, to tysiące potencjalnych użytkowników rocznie (i na szczęście, oczywiście, nie jest wymagany żaden networking / zimny e-mail). Więc zagłębmy się w SEO WordPress!

Myślałem, że WordPress został już zoptymalizowany pod kątem SEO?

WordPress SEO firmy Yoast

Cóż, tak… i nie. Prawidłowa struktura jest ważną częścią SEO, a WordPress ma wiele kluczowych struktur, dzięki czemu treść jest bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek. Dzięki dodatkowym wtyczkom, na przykład SEO WordPress firmy Yoast, możesz sprawdzić wiele pól bez żadnego wysiłku. Ale są pewne rzeczy, które należy zrobić, przynajmniej na razie, mniej więcej ręcznie. Jak optymalizacja zdjęć i upewnienie się, że witryna ładuje się tak szybko, jak to możliwe. Lub poprawne używanie tagów nagłówka podczas pisania treści. I upewniając się, że treść jest naprawdę pomocna i zapewnia udział lub trzy oraz link zwrotny lub dwa.

Ale nic z tego nie ma znaczenia, jeśli żadne nie szuka tego, o czym piszesz w taki sam sposób, jak piszesz o tym.

Chociaż Google poczyniło pewne postępy, jeśli chodzi o rozpoznawanie treści, które są pomocne dla użytkownika, nawet jeśli wyszukiwane hasła nie pasują dokładnie do użycia słów kluczowych, nadal nie ma prawdziwego substytutu dla badań słów kluczowych. Bez względu na to, jak bardzo zoptymalizowana jest Twoja strona, jeśli nikt nie szuka tego, o czym piszesz, nie ma nikogo, kto by ją znalazł, nawet jeśli zajmujesz najwyższą pozycję. (Więc nie bądź zbyt dumny z rankingu nr 1 dla słowa kluczowego w dopasowaniu ścisłym dla nazwy Twojej witryny. Chociaż może to być przydatne, aby pomóc poprzednim odwiedzającym wrócić do Twojej witryny, jest bardzo mało prawdopodobne, aby uzyskać nowe gałki oczne. )

Badanie słów kluczowych

Planer słów kluczowych Google AdWords

Jeśli myślisz o tym, jak działa wyszukiwarka, indeksując i indeksując strony i treść, a następnie dopasowując ją do żądań użytkowników, możesz poczuć, o co w tym wszystkim chodzi. Optymalizacja wyszukiwarek w pewnym sensie polega na skutecznej komunikacji z potencjalnymi odbiorcami. musisz wiedzieć, jak komunikować się z publicznością.

I tu właśnie pojawia się badanie słów kluczowych. Badanie słów kluczowych polega na mówieniu w języku potencjalnego użytkownika. Nieco inne sformułowanie może oznaczać 1000% różnicę w potencjalnej widowni. Czasami więcej (ale to nie znaczy, że zawsze powinieneś kierować reklamy na bardziej popularne, więcej o tym później).

Chociaż istnieje wiele programów do przeprowadzania badań słów kluczowych, do celów tego przewodnika wykorzystamy bezpłatną alternatywę Planer słów kluczowych Google (będziesz potrzebować aktywnego konta AdWords, aby z niego korzystać, co jest dość łatwe, jeśli masz już konto Google – jest bezpłatne).

Jedną z moich ulubionych funkcji w narzędziu do planowania słów kluczowych jest to, że można go użyć do uzyskania sugestii i wglądu w język używany przez odbiorców podczas wyszukiwania treści, po prostu wpisując jeden szerszy temat lub problem.

Drugą częścią badań słów kluczowych jest ocena konkurencji. Jest to kluczowe, ponieważ pomoże ci zdecydować, czy warto poświęcić czas na wyszukanie określonego słowa kluczowego, czy też po prostu zapisz je na później i przejdź na zielone pastwiska.

Najlepsze praktyki SEO według Google

Google odradza „sztuczne budowanie linków”, w tym blogowanie gości w celu tworzenia linków zwrotnych. Zamiast tego Google zaleca:

 • Zoptymalizuj strukturę witryny
 • Napisz dokładne tytuły stron
 • Popraw adresy URL swojej witryny
 • Właściwie używaj metaopisów
 • Napisz treści typu kick ass lub dostarcz usługi kick ass
 • Właściwie używaj znaczników nagłówka
 • Zoptymalizuj swoje zdjęcia

Przygotowanie

A teraz do faktycznego działania. Poniższe informacje pomogą Ci przygotować witrynę do wdrożenia najlepszych praktyk SEO, które omówimy w następnej części przewodnika.

Krok # 1 Upewnij się, że zezwalasz wyszukiwarkom na indeksowanie cię.

wordpresssearchenginevisibility

POZOSTAWIĆ TEN SKRZYNKĘ UNKECKED! Bez względu na to, jak dobrze robisz wszystkie inne rzeczy, jeśli popsuniesz ten krok, nie będzie to miało żadnego znaczenia. Twoja witryna poinformuje googleboty, bingboty i yahooboty, że „nie są tu mile widziani”. I będą się poruszać, dzięki czemu będziesz skutecznie niewidoczny w większości (jeśli nie we wszystkich) wyszukiwarkach.

Krok # 2 Zainstaluj wtyczkę SEO, która uruchamia się tam, gdzie kończy się WordPress.

Jedną z najczęściej używanych i zalecanych wtyczek, a tym, której tu używamy, jest WP Explorer, to WordPress SEO firmy Yoast (dowiesz się, jak z niej korzystać później, więc nie musisz się martwić).

Krok # 3 Zaindeksuj swoją witrynę, jeśli jeszcze nie jest

Aby zostać zaindeksowanym przez Google, potrzebujesz już zaindeksowanej witryny, aby połączyć się z Twoją witryną, lub musisz ręcznie zaindeksować swoją witrynę. Możesz to zrobić, przesyłając mapę witryny (utworzoną łatwo za pomocą wtyczki takiej jak WordPress SEO firmy Yoast lub Mapy witryn XML) za pomocą Narzędzia Google dla webmasterów (aby zostać zindeksowanym w użyciu Bing Narzędzia Bing dla webmasterów aby przesłać mapę witryny). Więcej na tworzenie mapy witryny XML i przesłanie go tutaj.

Krok # 4 Pozostaw brzydkie linki

Domyślna struktura (p = 999) jest nie tylko niekorzystna dla wyglądu, ale także pośrednio szkodzi twojemu rankingowi, ponieważ umieszczenie słów kluczowych w adresie URL strony trochę pomaga. To także takie łatwe rozwiązanie. Wystarczy przejść do ustawień> permalinki i wybrać strukturę linków „nazwa postu”, a wszystko gotowe.

wordpresspermalinks

Rozszyfrowanie żargonu

To tutaj próbujemy rozszyfrować niektóre żargony, które są często używane, gdy mówimy o SEO. Jeśli masz pojęcie, które zastanawiasz się, co to znaczy, dodaj komentarz!

 • Liczba wyszukiwań = liczba wyszukiwań określonego słowa kluczowego w miesiącu.
 • Słowo kluczowe = Najczęściej odnosi się do szukanego słowa lub wyrażenia w kontekście umieszczania go w treści.
 • Fraza wyszukiwania = Coś, czego ktoś szuka w wyszukiwarkach.
 • Słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym = słowo kluczowe, które jest dokładnie dopasowane do wyszukiwanego wyrażenia („Ekologiczna karma dla kota” to ścisłe dopasowanie, ale „Naturalna karma dla kota” nie jest).
 • Backlink = link z zewnętrznej strony do strony lub strony.
 • Permalink = Pełny adres URL posta (lub strony). Zasadniczo tam, gdzie znajduje się post, którego nie ma już na pierwszej stronie.
  W tym zwięzłym przewodniku dowiesz się, jak zoptymalizować witrynę WordPress i pozyskać dodatkowych gości, których możesz zostawić na stole.

Wniosek

Rozpocząłeś dobry start i na dobrej drodze do lepszego zrozumienia i wdrożenia dobrych praktyk SEO WordPress. Mam nadzieję, że masz teraz pomysł, od czego zacząć od SEO swojej witryny. W następnym wpisie zajmiemy się słowami kluczowymi, ich znaczeniem i wyborem najlepszych dla Twojej witryny WordPress – bądź na bieżąco! A jeśli masz coś do dodania, zostaw komentarz poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć, co masz do powiedzenia na temat przygotowania SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me