Prosty przewodnik po zmianie linków bezpośrednich bez zrywania strony WordPress

Prosty przewodnik po zmienianiu twoich bezpośrednich linków bez zrywania witryny WordPress

Zmiana struktury permalink na twojej stronie jest dużym przedsięwzięciem. Powinieneś być absolutnie pewien, że chcesz wprowadzić tę zmianę w swojej witrynie, ponieważ może ona potencjalnie wpłynąć na Twoje SEO (i może powodować wiele błędów i niedziałających linków, jeśli nie zostanie prawidłowo obsłużona).


Każda strona i post na Twoim blogu ma przypisany unikalny stały adres URL lub „bezpośredni link”. Te stałe łącza są tworzone przy użyciu z góry określonej struktury. Zmiana struktury linków do twoich postów jest czasem konieczna, ale może powodować problemy z rankingami wyszukiwania, nieaktualne linki z zewnętrznych stron i zepsute linki wewnętrzne w Twojej własnej treści.

Najlepszym sposobem uniknięcia tych problemów z linkami jest jasny plan ich aktualizacji, zanim to zrobisz. Następnie możesz bezpiecznie zmienić przełącznik i zacząć korzystać z bardziej zoptymalizowanej struktury permalink. Ponadto musisz wiedzieć, jak najlepiej wdrożyć przekierowania, aby uniknąć błędów 404.

W tym poście omówimy jakie są permalinki i rozmawiać o powody zmiany je na swojej stronie. Podamy również instrukcje, jak to zrobić bezpiecznie zmieniaj strukturę permalink, i unikaj błędów zewnętrznych i wewnętrznych z niedziałających linków za pomocą przekierowań. Zanurzmy się!

Co to są linki bezpośrednie? (I dlaczego możesz zmienić swoje)

Ustawienia Permalinks WordPress

Link bezpośredni to część adresu internetowego, która następuje po nazwie domeny. Na przykład spójrz na adres URL tego posta na blogu: https://www.wpexplorer.com/break-into-blogging-niche/. Nazwa domeny to wpexplorer.com, a bezpośredni link to włamanie do niszy blogowej.

Permalinki, jeśli ustawione poprawnie, służą kilku ważnym celom. Na przykład:

 • Pozwalają czytelnikom na krótkie zrozumienie, o czym jest Twój post lub strona, bez patrzenia na treść.
 • Są one używane przez wyszukiwarki do odkrywania postów lub tematów stron wyłącznie z adresu URL.
 • Zapewniają również stałą lokalizację dla odwiedzających i wyszukiwarek, do których mogą wrócić, aby przeczytać treść.
 • Zasadniczo są one unikalnym identyfikatorem każdego tworzonego fragmentu treści, pomagając utrzymać porządek.

Aby ustawić strukturę twoich bezpośrednich odnośników w WordPressie, musisz przejść do Ustawienia> Permalinki na desce rozdzielczej. Domyślnie, Łącza bezpośrednie WordPress Użyj Dzień i imię opcja. Jeśli jednak bardziej skupiasz się na treści wpisu niż na jego dacie, często najlepiej jest go użyć Nazwa postu opcja. Ta struktura pozwala czytelnikom i wyszukiwarkom skupić się na postach.

Większość osób zmieni domyślną strukturę bezpośredniego bloga WordPress podczas jego tworzenia. Istnieje kilka opcji do wyboru, ale dwie najczęstsze to struktura, która pokazuje data, po której następuje nazwa postu lub po prostu nazwa postu na własną rękę. Tego wyboru zwykle dokonuje się z myślą o zamierzonej treści. Na przykład strony internetowe, które koncentrują się na wiadomościach, zwykle mają datę jako część struktury bezpośredniego łącza.

Można by pomyśleć, że ponieważ łatwo jest zmienić strukturę permalink podczas tworzenia strony internetowej, powinien to być również prosty proces dla ustalonej strony internetowej. Podczas aktu zmiany jest tak proste, jak wybranie nowego typu łącza bezpośredniego i kliknięcie przycisku Zapisz, konsekwencje tego działania wymagają nieco więcej dyskusji.

Dlaczego miałbym zmienić moją strukturę Permalink??

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć zmianę struktury permalink, szczególnie jeśli korzystasz z ustawienia domyślnego. Zmiana permalinków, czy to na nowej, czy już założonej, jest stosunkowo prosta. Jednak wprowadzanie zmian w strukturze istniejącej witryny może mieć negatywne konsekwencje, jeśli tego nie zrobisz planować naprzód. Dlatego powinieneś dokładnie rozważyć, czy konieczna jest zmiana struktury permalink.

Istnieje jednak kilka ważnych powodów, dla których warto dokonać zmiany. Oto tylko kilka:

 • Jeśli zacząłeś od starszej wersji WordPress, być może nadal używasz poprzedniej domyślnej struktury, która zawiera identyfikator posta. Ta struktura nie zawiera użytecznych informacji o twoich treściach i jest bezwartościowa dla SEO.
 • Być może kierujesz swoją witrynę w innym kierunku i musisz zaktualizować strukturę, aby odzwierciedlić tę zmianę. Na przykład, jeśli przenosisz się na stronę bardziej zorientowaną na wiadomości, możesz chcieć umieścić datę w linkach bezpośrednich.
 • Wiele osób kupuje sprawdzone witryny jako inwestycję, więc możliwe, że kupiłeś lub odziedziczyłeś swoją witrynę od kogoś innego. Jeśli przejąłeś własność działającej witryny, możesz zaktualizować strukturę linków w celu zmiany marki.

Jeśli twoja obecna struktura działa na twoją treść i markę, zmiana może być niepotrzebnym bólem głowy. Jeśli jednak zdecydujesz, że musisz zaktualizować strukturę linków, z przyjemnością dowiesz się, że istnieją sposoby bezpiecznego wdrożenia tego przełącznika.

Jak bezpiecznie zmienić strukturę łącza bezpośredniego?

permalink-struktura

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w strukturze linków witryny ważne jest, aby na wszelki wypadek wykonać kopię zapasową witryny. Mądrze jest również przetestować zmiany w witrynie pomostowej przed zaimplementujesz je w swojej działającej witrynie, abyś mógł rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić.

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz lub musisz zmienić strukturę permalink, musisz zrobić kilka kroków.

Krok 1: Zdecyduj się na nową strukturę Permalink

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest składnia nowej struktury permalink. Wybierając nową strukturę, musisz podjąć pewne decyzje dotyczące tego, co uwzględnisz w składni linku. Czy chcesz na przykład podać datę? Jeśli tak, to ile chcesz, aby był widoczny w linku?

To ważna decyzja i nie powinieneś wprowadzać żadnych zmian, dopóki nie upewnisz się co do wyboru. Kilka pomysłów na nową strukturę znajdziesz w przewodniku WordPress za pomocą permalinków. Ogólnie rzecz biorąc, Nazwa postu opcja jest idealna dla większości użytkowników, chociaż witryny z wiadomościami mogą chcieć zawierać daty. Tak czy inaczej, kiedy zdecydujesz się na nową strukturę, nadszedł czas, aby wprowadzić zmiany w linkach bezpośrednich.

Krok 2: Zmień strukturę Permalink w WordPress

Kiedy już wiesz, jakiej składni będziesz używać, nadszedł czas, aby przejść do menu Permalinks na pulpicie nawigacyjnym i dokonać zmian. Po prostu przejdź do Ustawienia> Permalinki w zapleczu WordPress i dokonaj wyboru na ekranie ustawień:

Ustawienia Permalinks WordPress

Po dokonaniu wyboru (lub użyciu tagów do utworzenia własnej struktury niestandardowej) kliknij Zapisać. Twoje linki bezpośrednie są teraz aktualizowane! Spowoduje to zaktualizowanie wszystkich wewnętrznych adresów URL o nową składnię.

Wszystkie linki wewnętrzne powinny zaktualizować się poprawnie, jeśli zostały dodane w ramach WordPress. Wszelkie linki ręczne mogą wymagać aktualizacji. Jednak wszystkie linki do Twojej witryny z innych źródeł będą teraz całkowicie zepsute, a cała treść indeksowana przez wyszukiwarki będzie niepoprawna.

Krok 3: Napraw uszkodzone linki za pomocą przekierowań 301

Jak zauważyliśmy wcześniej, zmiana struktury twoich bezpośrednich łączy jest łatwą częścią. Teraz jednak musisz poradzić sobie z opadem. Każde odniesienie do twoich wcześniejszych linków, czy to w treści, czy na zewnętrznych stronach, jest teraz zepsute. Innym efektem ubocznym jest to, że wszelkie treści, które zostały zaindeksowane przez wyszukiwarki, są również niepoprawne.

Istnieje proste rozwiązanie tego problemu, które można skonfigurować 301 przekierowań Na twojej stronie. Przekierowanie 301 zasadniczo informuje każdą przeglądarkę, która trafia na twoją stronę, używając starego URL-a strukturalnego, gdzie znajduje się odpowiednia treść. Informuje także wyszukiwarki, że jest to trwała zmiana. Prawdopodobnie zechcesz także dostosować stronę 404, aby przechwytywała wszelkie uszkodzone linki wewnętrzne lub ręczne, które mogły zostać przeoczone.

W przeszłości konieczne było ręczne dodawanie wszystkich tych przekierowań do swojego konta .htaccess plik na serwerze sieciowym. Na szczęście dzięki WordPress istnieją wtyczki, które mogą zająć się wszystkimi tymi rzeczami.

Korzystanie z wtyczki Simple 301 Redirects

Aby łatwo utworzyć przekierowania na WordPress, jedną z opcji jest Proste przekierowania 301 podłącz. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki dodaje nowe menu do obszaru Ustawienia na pulpicie nawigacyjnym.

Proste ustawienia przekierowania 301

Dzięki tej wtyczce naprawdę nie ma się czym przejmować. W oknie ustawień Przekierowań 301 wyświetlane są dwa proste pola. Jeden jest oznaczony Żądanie i inni Miejsce docelowe. Jest to w zasadzie miejsce, w którym wprowadzasz starą strukturę bezpośredniego połączenia i nową strukturę bezpośredniego połączenia. Musisz tylko dodać informacje po nazwie domeny do tych pól.

W przykładzie na powyższym obrazku Żądanie pole to konfiguracja WordPress dla bezpośrednich łączy miesiąca i nazwy, podczas gdy Miejsce docelowe pole to konfiguracja WordPress dla struktury bezpośredniego łącza do nazwy postu. Po dodaniu tych dwóch pól zapisz zmiany. To powie teraz każdemu ruchowi w wyszukiwarce, który trafia do starych linków, gdzie iść.

Korzystanie z wtyczki przekierowania

Kolejną wtyczką, którą zalecamy dodawać i zarządzać przekierowaniami, jest bezpłatna Przekierowanie podłącz.

Przekierowanie wtyczki WordPress

Aby użyć Przekierowania, najpierw Zainstaluj to na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie możesz przejść do Narzędzia> Przekierowania do kierowania stron i postów w witrynie na nowe linki. Po prostu wprowadź stary bezpośredni link do Źródłowy adres URL i nowy bezpośredni link do Docelowy adres URL pole, a następnie kliknij Zapisać:

Ustawienia wtyczki przekierowania

Korzystanie z narzędzia Yoast SEO Permalink Helper Tool (w celu przekierowania do / & postname% /)

Innym narzędziem, które może ci się przydać, jest narzędzie Yoast SEO Permalink Helper Tool. To generuje kod na podstawie bieżącej struktury linków, którą możesz ręcznie dodać do swojej witryny .htaccess plik, aby bezpiecznie przekierować wszystkie posty do nowej struktury /% postname% /. Oczywiście jest to bardzo przydatne narzędzie, ale daje tylko kod do przekierowania struktury nazwy pocztowej, podczas gdy zalecana powyżej wtyczka może służyć do przekierowywania wielu spraw do różnych miejsc docelowych.

Jeśli nie masz doświadczenia w modyfikowaniu plików witryny, zalecamy skorzystanie z jednej z dwóch bezpłatnych wtyczek wymienionych powyżej.

Krok 4: Zmiana linków wyszukiwarki do nowej struktury (ponowne indeksowanie)

Wspomnieliśmy wcześniej, że wyszukiwarki będą miały niepoprawne informacje po aktualizacji struktury permalinks. Niestety, jest to poza twoją kontrolą jako właściciela witryny. Wyszukiwarki regularnie przeszukują witryny i aktualizują się, gdy znajdą zmiany, więc problem ten z czasem się rozwiąże.

Możesz jednak pomóc w tym procesie, tworząc plik Mapa strony XML, i wtedy ręczne ponowne indeksowanie twoja strona z wyszukiwarkami.

Wniosek

Zawsze najlepiej jest zająć się takimi elementami, jak permalinki, przed uruchomieniem nowej witryny. Jednak może być konieczna zmiana struktury linków po uruchomieniu witryny. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, musisz dokładnie zaplanować, aby uniknąć zakłóceń na swojej stronie (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych).

Zmiana struktury permalink witryny jest czymś, co należy rozważyć i zaplanować, zanim cokolwiek zrobisz.

Wprowadzanie zmian i ograniczanie problemów nigdy nie było łatwiejsze, ale nadal możesz skorzystać z SEO na swojej stronie. To może być w porządku w krótkim okresie, jeśli zmieniasz się na bardziej przyjazną SEO strukturę permalink, ale nie jest to coś, z czym chcesz ciągle mieć do czynienia. Wybierz nową strukturę permalink i zostać przy tym.

Czy masz pytania dotyczące aktualizacji struktury permalink WordPress? Czy w przeszłości dokonałeś zmiany permalink? Czy wystąpiły problemy z ruchem w wyszukiwarkach i uszkodzonymi linkami? Jak je rozwiązałeś? Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map