1. 1. Przewodnik dla początkujących po SEO dla WordPress: wprowadzenie, przygotowanie i żargon
  2. 2). WordPress Badanie słów kluczowych i wykorzystanie do SEO
  3. 3). Teraz czytam: Popraw SEO dzięki linkom zwrotnym, szybkości strony i nie tylko

W tym rozdziale zajmujemy się linkami zwrotnymi, jak je zdobyć, jak poprawić szybkość ładowania strony, publikowanie gości i jak zoptymalizować udziały społecznościowe. Więc bez dalszego adiuku, zagłębmy się w jeszcze więcej o SEO WordPress.


Uzyskaj więcej bezpłatnych linków organicznych

Linki wsteczne są nieco kontrowersyjną kwestią. Nie chodzi o to, czy poprawiają one twoje rankingi, ale o to, jak powinieneś je zdobyć. Zajmę się tutaj głównie organicznymi linkami zwrotnymi, to znaczy, gdy ludzie będą linkować do twoich treści z własnej woli. Pewnym sposobem na uzyskanie organicznych linków z powrotem do Twojej witryny jest dbanie o odbiorców. To nie jest w żadnym wypadku rozwiązanie krótkoterminowe. Gdy ludzie komentują lub wysyłają pytania pocztą, upewnij się, że poświęciłeś czas na pozostawienie przemyślanych odpowiedzi. (I staraj się to zrobić nie tylko w przypadku linków zwrotnych / udostępniania).

Coś, co może być dla niektórych zaskakujące, choć nie powinno tak być, polega na tym, że udzielanie autentycznych okrzyków i linkowanie do artykułów, które okazały się szczególnie przydatne lub interesujące, może w rzeczywistości być sposobem na uzyskanie linków zwrotnych. „Daj, co otrzymasz”. Zazwyczaj działa to lepiej w przypadku influencerów, którzy nie mają tak dużej publiczności, że zawsze są zalewani prośbami o przysługi, okrzyki, zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną i tym podobne.

Wreszcie, rozwijanie relacji z ludźmi, którzy również piszą na podobny temat (ale zazwyczaj nie są twoimi bezpośrednimi konkurentami), może być świetnym sposobem na uzyskanie nie tylko linków zwrotnych. Poprzez rozwijanie relacji nie mam na myśli wybierania nikogo, kto ma witrynę z wystarczającą liczbą odsłon, aby spełnić Twoje kryteria, i spamuj je za pomocą e-maili i tweetów. Mam na myśli znaleźć kogoś, kto jedzie, którego naprawdę kopiesz, którego poglądy lubisz dowiedzieć się więcej i znaleźć wyjątkowy sposób, w jaki możesz im pomóc. Wyślij im rekomendację książki, jeśli zobaczysz, że wspominają o konkretnej książce. (Lub możesz nawet wysłać im książkę.)

Napisz dłuższą treść

Kolejną rzeczą, która może pomóc w uzyskaniu wyższych pozycji w rankingu, jest tworzenie dłuższych treści. Google ma nie tylko nową funkcję, która w przypadku niektórych wyszukiwań zawiera treści w formie długiej, ale w przypadku treści o długich kształtach ogólnie rzecz biorąc mają lepszą pozycję w rankingu. (Średnia długość treści dla 10 najlepszych wyników w Google wynosi ponad 2000 słów).

Podczas gdy Internet staje się znany z powodu krótkiego okresu uwagi i zauroczenia gifami kotów, okazuje się, że dłuższe posty otrzymują znacznie więcej linków zwrotnych. Ale nie sądzę, że jest to darmowy przepustka do napisania 2500 słów wypełniacza. Oznacza to, że być może powinieneś eksperymentować z łączeniem pomysłów, aby tworzyć dłuższe fragmenty treści. Lub porozmawiaj z tematem, którego boisz się, że nie możesz zagłębić się w szybki artykuł. Zasadniczo nie bój się zagłębiać w temat.

Popraw szybkość witryny

w3-total-cache-wordpress-plugin-wpexplorer

Większa prędkość ładowania nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoje pozycje w rankingu, ale także zmniejszy współczynnik odrzuceń, pomagając utrzymać więcej odwiedzających, co z czasem może prowadzić do większego zaangażowania użytkowników, udostępniania, a nawet linków zwrotnych.

Jeśli chcesz mieć bezpłatny sposób na szybkie i łatwe zwiększenie szybkości ładowania strony, zainstaluj wtyczkę pamięci podręcznej i skonfiguruj ją we właściwy sposób. Chcesz również zoptymalizować swoje zdjęcia. Możesz chcieć uzyskać wtyczkę do optymalizacji obrazu. Ale najważniejszym krokiem tutaj jest ręczne skompresowanie plików obrazów przed ich przesłaniem i dostosowanie ich do rozmiaru witryny.

W przypadku zrzutów ekranu domyślnym jest często plik PNG o dużej ilości danych, który można łatwo skompresować do znacznie łatwiejszego do zarządzania pliku JPEG za pomocą dowolnego edytora obrazów. Nawet MS Paint. Chociaż zalecany rozmiar zdjęć zależy od szybkości hosta i od tego, czy korzystasz z sieci dostarczania treści, próba utrzymania plików obrazów na poziomie kilkuset kilobajtów lub mniej jest zwykle dobrym pomysłem. I staraj się używać tylko wtyczek, które faktycznie poprawiają wyniki finansowe.

Księgowanie gości: jakość ponad ilość

Publikowanie przez gości oznacza po prostu opublikowanie Twojego artykułu lub posta na blogu lub stronie innej osoby. Podczas gdy Matt Cutts posunął się do tego, że na początku tego roku stwierdził, że posty gości jako linki wsteczne są martwe, istnieje wiele przykładów blogów, które często zamieszczają gości, które nie zostały w najmniejszym stopniu ukarane. Witryny, które utrzymują wysoką pozycję w rankingu pod względem wielu konkurencyjnych słów kluczowych. Bufor jest jednym z przykładów.

Mam zamiar wyjść na całość i zasugerować, że publikowanie przez gości w celu zwiększenia liczby linków zwrotnych do Twojej witryny jest tym, co było i jest karane. Podczas pisania kilku wysokiej jakości postów gości dla powiązanych stron lub blogów prawdopodobnie nie będzie miało negatywnego wpływu na twoją stronę. Chociaż jeśli chcesz grać bezpiecznie, zawsze możesz poprosić, aby wszelkie linki do Twojej witryny nie były śledzone.

Lub jeśli chcesz w to zagrać całkowicie, 10000% możesz w ogóle zdecydować się na nie wysyłanie postów przez gości, ale prawdopodobnie będzie to na własny koszt. Publikowanie przez gości może być bardzo szybkim sposobem na budowanie grona odbiorców, a posiadanie aktywnych odbiorców jest naprawdę dobrym sposobem na zdobycie większej liczby udziałów, linków zwrotnych i oczywiście lepszych rankingów. Prawdopodobnie zechcesz także trzymać się z dala od wielu internetowych blogów gości, ponieważ niektórzy członkowie zgłosili karę w rankingach wyszukiwania przez stowarzyszenie. Jeśli jesteś całkowicie nowy w tej koncepcji, przeczytaj to przewodnik po blogach gości.

Użyj autorstwa Google

To nie tylko sprawi, że twoja twarz i imię pojawią się obok wyników wyszukiwania w Google, twoje wyniki będą również traktowane priorytetowo, jeśli osoba szukająca jest częścią Twojej sieci G +. Proces jest dość prosty. Podajesz się jako współautor w określonej witrynie na swojej stronie G +, a następnie dodajesz link do swojej strony G + z treści, aby wypełnić krąg. Przeczytaj więcej o jak skonfigurować autorstwo Google w WordPress.

Optymalizuj pod kątem akcji społecznościowych

wordpress-social-ettiquette

Udziały społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w rankingach wyszukiwania, więc chcesz mieć pewność, że zdobędziesz ich jak najwięcej. Jeśli jeszcze go nie masz, pobierz wtyczkę. Ale nie przesadzaj. Nie potrzebujesz trzech zestawów przycisków społecznościowych na jednej stronie. To sprawia, że ​​udostępnianie wydaje się mniej atrakcyjne, ponieważ użytkownik poczuje się, jakbyś próbował wymusić problem. Jakbyś próbował trochę za mocno.

Jeszcze raz, Wydaje się, że dłuższa treść jest udostępniana częściej. Może chodzi o dodatkowy wysiłek, a może o to, że dłuższe treści są po prostu bardziej warte dzielenia się niż krótsze. Po prostu dlatego, że ludzie, którzy piszą wartościowe treści, zwykle piszą średnio dłuższe posty. Kto wie.

Ale to nie znaczy, że dłużej jest zawsze lepsze. Wszystko zależy od tematu i odbiorców. Na przykład Seth Godin otrzymuje ogromne ilości swoich mądrości i inspiracji o rozmiarach samorodków. Ale jeśli zajmujesz się tematami technicznymi, dłuższe przewodniki mogą być bardziej odpowiednie.

Jeśli godny nauczył nas czegokolwiek (poza tym, że „luka ciekawości” dostaje mnóstwo kliknięć), powinniśmy przetestować nasze nagłówki, aby zobaczyć, co działa lepiej. Na szczęście możesz łatwo podzielić nagłówki z testem za pomocą Tytuł Eksperymenty darmowa wtyczka. I znowu, kultywowanie kontaktów z wpływowymi to niezawodny sposób na zwiększenie twojego zasięgu społecznego. W końcu jeden tweet może narazić Cię na setki, jeśli nie tysiące potencjalnych czytelników, którzy z kolei mogą udostępniać Twoje treści.

Podczas gdy wiele osób jest zadowolonych z zachęcania ludzi do udostępniania na końcu swoich postów w prosty sposób, niektórzy bardziej doświadczeni blogerzy radzą, aby używać silnych emocji, aby motywować ludzi do działania na koniec swoich postów. Motywując ludzi do działania na podstawie przekazanych im informacji, możesz pośrednio wpłynąć na nich, aby podejmowali działania, które najbardziej im się podoba, udostępniając treść.

Jeśli dotarłeś już tak daleko, chciałbym pogratulować ci dotarcia do końca jednego mamuta serii postów (4100 słów i wciąż rośnie). Ale przeczytanie tego przewodnika nie wystarczy. Musisz przejść przez to. Krok po kroku, linia po linii, słowo po słowie. Świat SEO był zbyt skomplikowany, aby wielu z nas nawet marzyło o wtrącaniu się, zanim pojawił się WordPress. I wciąż może być długa podróż, zanim poczujesz, że wiesz dokładnie, co robić. Ale z tym przewodnikiem powinieneś mieć wystarczającą wiedzę na temat rzeczy, aby móc rozszyfrować i wdrożyć porady prawdziwych ekspertów SEO, a także uczyć się samemu w miarę postępów.

Jeśli masz ochotę się uczyć, a cierpliwość i wytrwałość pozostają niezmienne, możesz opanować bestię, którą jest SEO, i czerpać nagrody związane z tym osiągnięciem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me