Oast SEO Podręcznik instalacji i konfiguracji dla WordPress

SEO lub optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest kluczem do rentowności witryny i bloga. SEO może stworzyć lub zepsuć twojego bloga. Pomaga określić trafność witryny dla kluczowych wyszukiwanych haseł i miejsca, w którym należysz w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że im lepsze pozycjonowanie, tym łatwiej odwiedzający mogą znaleźć Twoje treści, co może poprawić ruch. Jednym z najprostszych sposobów na ulepszenie swojej witryny SEO WordPress jest darmowa wtyczka Yoast SEO.


The Wtyczka Yoast SEO WordPress jest jedną z najlepszych wtyczek SEO, która pomaga zoptymalizować blogi WordPress, a ponadto jest całkowicie darmowa. Dzięki ponad 10 milionom pobrań i jest to świetny wybór dla każdej witryny WordPress.

Wtyczka Yoast SEO

Chociaż istnieje wiele przewodników dotyczących konfigurowania Yoast SEO w Internecie, chcieliśmy przeprowadzić Cię przez te kroki i pokazać opcje, które naszym zdaniem są najważniejsze w tej wtyczce. Więc nie czekając długo, przejdźmy do instalacji Yoast SEO, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego bloga.

Instalacja i konfiguracja wtyczki Yoast SEO

Przede wszystkim musisz zainstalować wtyczkę. Yoast SEO instaluje się tak samo, jak każda inna darmowa wtyczka WordPress.org, dlatego poniższe kroki powinny być ci nieco znane:

 1. Zaloguj się do instalacji WordPress
 2. Z pulpitu nawigacyjnego przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe
 3. Szukaj Yoast SEO – powinien to być pierwszy wynik (ten z logo stop light)
 4. Kliknij Zainstaluj teraz przycisk
 5. Po pobraniu i zainstalowaniu wtyczki kliknij, aby Aktywuj wtyczkę

I to wszystko! Jesteś zainstalowany i gotowy do instalacji. Powinieneś zobaczyć nowy element menu o nazwie SEO w dolnej części pulpitu nawigacyjnego. Kliknij na SEO link, aby rozpocząć!

Uwaga: Chociaż ustawienia mogą się różnić w zależności od indywidualnych wymagań, poniższe są podstawowe opcje, z których większość blogów WordPress będzie chciała skorzystać.

Yoast SEO Dashboard

Yoast SEO Dashboard

Pierwszym wyświetlanym ekranem powinien być pulpit nawigacyjny. Pulpit nawigacyjny Yoast SEO to świetne miejsce na rozpoczęcie po zainstalowaniu wtyczki. W tej sekcji znajduje się pięć kart, wszystkie z ważnymi funkcjami i opcjami do rozważenia.

 • Główna karta w Deska rozdzielcza pokaże wszelkie problemy z SEO lub zalecane ulepszenia znalezione przez wtyczkę dla Twojej witryny. Jest to szybki i łatwy sposób, aby być na bieżąco z pozycjonowaniem w witrynie.
 • Pod Generał na karcie znajdziesz opcję przywrócenia oryginalnych ustawień Yoast SEO. Po zainstalowaniu dowolnej wtyczki wielu użytkowników lubi testować lub wypróbowywać opcje, a to oferuje prosty sposób powrotu do miejsca, w którym zacząłeś, dzięki czemu możesz włączyć tylko najbardziej przydatne opcje dla swojej witryny.
 • The Informacje o firmie karta to tak, jak to wygląda, podstawowe informacje o Twojej witrynie. Zalecamy przynajmniej ustawienie nazwy strony internetowej, niezależnie od tego, czy jesteś firmą, czy osobą, a także nazwą firmy / nazwiska. Dodano opcje dla nazwy i logo alt, ale to zależy od Ciebie.
 • Użyj Narzędzia dla webmasterów kartę, aby zweryfikować witrynę w głównych wyszukiwarkach i włączyć sprawdzanie indeksowalności OnPage.org.
 • Wreszcie, Bezpieczeństwo sekcja oferuje opcję włączenia zaawansowanego meta-boxu Yoast SEO. Jest to opcja, której większość użytkowników nie będzie potrzebować, ponieważ jest przeznaczona głównie do nieindeksowania postów i radzenia sobie z nimi kanoniczny zadowolony.

Yoast SEO Titles & Meta

Yoast SEO Titles & Meta

Przechodząc dalej, następnym krokiem jest skonfigurowanie tytułów i meta. Jest to ważne, ponieważ będziesz konfigurować opcje wyświetlania tytułów stron i postów w wynikach wyszukiwania.

 • Począwszy od Generał, najpierw upewnij się, że wybierasz preferowany separator, który będzie używany dla wszystkich tytułów. Zalecamy – (myślnik) lub | (potok), ponieważ są one powszechne i znane większości użytkowników, ale wybrane przez Ciebie nie powinny mieć żadnego wpływu na Twoje SEO.
 • Następnie przejdź do Strona główna i ustaw tytuł strony głównej i opis meta. Jest to bardzo ważne i pojawi się, gdy Twoja witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania. Upewnij się, że to, co piszesz, odnosi się do Twojej witryny jako całości, ale także pamiętaj o użyciu słów kluczowych, według których masz nadzieję uzyskać pozycję w rankingu.
 • The Typy postów, Taksonomie i Archiwum wszystkie karty oferują podobne opcje do ustawiania preferowanych szablonów tytułów i szablonów metaopisu dla różnych stron w całej witrynie.
  Yoast SEO tytuły i meta dla typów postów i nie tylko
  Ważne ustawienia obejmują opcje noindex twoich tagów (które, jeśli ich nie używasz, warto ustawić to noindex) oraz możliwość wyłączenia archiwów opartych na dacie (ponieważ większość twoich czytelników będzie wyszukiwać na podstawie kontekstu, a nie daty ).
 • Ostatnia zakładka dla Inny tam znajdziesz meta opcje na całej stronie. Większość użytkowników ma wyłączone te opcje, ale jeśli naprawdę chcesz zaindeksować swoje podstrony archiwum, włącz tagi meta słów kluczowych lub uniemożliwić wyszukiwarkom stosowanie domyślnych fragmentów opisu w wynikach, możesz.

Yoast SEO Social

Ustawienia społecznościowe Yoast SEO

Yoast ułatwia integrację sieci społecznościowych z SEO. Wszystko, co musisz zrobić, to wkleić odpowiednie linki profilu społecznościowego pod Konta i zapisz zmiany. Jeśli jesteś zainteresowany, pod dodanymi kartami społecznościowymi znajdują się opcje włączenia metadanych Open Graph dla różnych sieci, a także link bezpośrednio do strony firmy Google+.

Mapy witryn XML Yoast SEO

Mapa witryny Yoast SEO XML

Jeśli nie używasz Mapy witryn Google XML plugin, sugeruję włączenie opcji map witryn Yoast XML. Pomaga stworzyć przejrzystą strukturę map witryn do indeksowania przez Google. Wybierz, co chcesz wyświetlać w mapach witryn i zapisz.

Zaawansowane opcje Yoast SEO

Yoast SEO Breadcrumbs i ustawienia zaawansowane

W sekcji Zaawansowane Yoast SEO znajdziesz trzy bardzo ważne grupy opcji, których nie chcesz zapomnieć – bułka tarta, ustawienia permalinków i Twój kanał RSS.

 • Bułka tarta wyświetlać ścieżkę do strony, na której aktualnie znajduje się użytkownik (często wyświetlany jako strona główna> kategoria> post-name lub coś podobnego) i są niezbędne dla każdej witryny. Twój motyw musi obsługiwać funkcję Yoast SEO Breadcrumbs, aby mógł się wyświetlać. Alternatywnie możesz śledzić Przewodnik Yoast aby dodać niestandardowy kod.
 • W drugiej zakładce znajdziesz opcje dla Permalinks aby poprawić strukturę linków do witryny. Zalecane przez nas opcje obejmują usunięcie bazy kategorii z adresów URL, przekierowanie załączonych adresów URL mediów do ich postów nadrzędnych i usunięcie słów zatrzymania z adresów URL, aby utworzyć czystszy link do postu. Upewnij się również, że masz wyłączone opcje „przekierowywania brzydkich adresów URL”. Powinieneś naprawdę tworzyć czystą strukturę adresów URL od samego początku.
 • The RSS Karta oferuje opcje optymalizacji kanału dla czytelników poprzez dodawanie treści przed lub po postach. Skorzystaj z tego, aby dodać linki autora, posta, bloga i opisu bloga do swojego kanału RSS, więc nawet jeśli zgarniacze ściągają linki do Twojej witryny, nadal będą się pojawiać wraz z treścią. Innym ciekawym zastosowaniem tej funkcji byłoby zarabianie na swoim kanale. Możesz dodać baner reklamowy 728 x 90 z kodem HTML, aby dodawać lub dołączać, lub posty, w których czytelnicy go zobaczą, ale będzie to zależeć od tego, o czym piszesz. Jeśli Twój blog dotyczy jednego produktu, reklama tego produktu może mieć sens, ale nie spamuj swoich czytelników (będą bardziej skłonni przestać całkowicie śledzić Twój kanał).

Narzędzia SEO Yoast

Narzędzia oferują opcję edycji zbiorczej (która edytuje tytuł postu Yoast SEO dla wyszukiwarek) oraz edycji plików (np. robots.txt i .htaccess – ale zalecamy pozostawienie wrażliwych plików w spokoju, chyba że wiesz, co robisz). Ale co najważniejsze obejmuje Import Eksport funkcja. Jest to bardzo przydatne przy przechodzeniu na Yoast SEO z innej wtyczki SEO. Pomaga zaimportować stare opcje do Yoast SEO (chociaż po zaimportowaniu należy zdecydowanie sprawdzić), a także wyeksportować wszystkie ustawienia do użycia na innych stronach internetowych, które możesz mieć.

Yoast SEO Search Console i rozszerzenia Premium

Te dwie ostatnie karty są dostępne, jeśli są potrzebne, ale nie są niezbędne do konfiguracji Yoast SEO. The Search Console służy do wprowadzania kodu autoryzacji w celu pobrania informacji z Google Search Console, które mogą być pomocnym źródłem informacji o monitorowaniu pozycji i wydajności. Jest to łatwy sposób, aby sprawdzić, czy Google może uzyskać dostęp do Twojej witryny, zobaczyć, co robisz w rankingu i zobaczyć, kto do Ciebie prowadzi.

Ostatnia sekcja dla Rozszerzenia zawiera listę dodatków premium oferowanych przez Yoast dla ich wtyczki Yoast SEO. Na dzień dzisiejszy oferują cztery rozszerzenia do aktualizacji premium, optymalizacji wideo, SEO Google News i lokalnego (geograficznie) SEO. Żadne z nich nie jest wymagane do korzystania z Yoast SEO, ale jeśli potrzebujesz więcej ze swojej wtyczki SEO, rozszerzenia są łatwe do znalezienia.

Yoast SEO Post i opcje strony

Oprócz opcji samej wtyczki, Yoast SEO dodaje pomocne ustawienia SEO do twoich postów i stron. Najlepiej widać to po utworzeniu nowego posta. Oto spojrzenie na backend tego artykułu.

Opcje Yoast SEO Post: kategoria podstawowa

Na górze strony zobaczysz dodatkowe opcje SEO i pomocne wskazówki dodane przez Yoast SEO. Pierwszym z nich jest rzut oka na czytelność Flescha i wynik SEO dla twojego postu. Zieleń jest dobra, żółty przydałoby się ulepszenie, a czerwony jest zły.

Zobaczysz także dodane Kategoria podstawowa opcja, jeśli umieściłeś swój post w więcej niż jednej kategorii. W ten sposób możesz wybrać, która kategoria jest ważniejsza i powinna być pokazana w bułce tartej Yoast SEO.

Jeśli przewiniesz w dół do dołu posta, znajdziesz meta box Yoast SEO. To jest źródło wyników, które widziałeś na górze twojego posta i zawiera garść użytych opcji optymalizacji twojego postu.

Yoast SEO Post Snippet i słowo kluczowe

Yoast SEO Post Meta

The Słowo kluczowe karta zawiera sekcję, w której możesz wpisać główne słowo kluczowe i zobaczyć pełną analizę SEO swojego słowa kluczowego. Nie jest to wymagane i nie oznacza, że ​​od razu zajmiesz pierwsze miejsce w wyszukiwarkach dla wybranego słowa kluczowego. Wszystko, co robi, to przeglądanie postu i udzielanie pomocnych wskazówek dotyczących poprawy SEO na podstawie użycia słowa kluczowego. Możesz także edytować swój tytuł i fragment kodu za pomocą Edytor urywków aby dostosować to, co będzie wyświetlane, gdy Twój post pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Czytelność postów Yoast SEO

Czytelność postów Yoast SEO

Przechodząc dalej, po kliknięciu przycisku Czytelność w zakładce zobaczysz analizę treści Twojego postu na podstawie różnych standardowych testów czytania. Ponownie, to tylko po to, aby pomóc ci dostroić swój post. Weź również wyniki tutaj z odrobiną soli. Na przykład techniczny artykuł naukowy z długimi zdaniami i dużymi słowami może otrzymać czerwony wynik za liczbę słów, łatwość czytania Flescha i długość akapitu. Nie oznacza to, że jest nieczytelny, oznacza po prostu, że nie pasuje do systemu oceniania foremek do ciastek. Po prostu dokonaj najlepszej oceny przed edycją postu na podstawie czytelności.

Yoast SEO Post Ustawienia społecznościowe

Yoast SEO Social Meta

Jeśli klikniesz ikonę udostępniania społecznościowego po lewej stronie pola meta Yoast SEO, otworzysz kartę dodawania niestandardowych Facebook i Twitter tytuły, opisy i zdjęcia. Jest to świetna funkcja, jeśli obawiasz się, jak Twój post będzie wyglądał, gdy zostanie udostępniony w mediach społecznościowych. Facebook i Twitter są spójne bez względu na to, kto udostępnia link na swojej stronie. Obrazy udostępniane na Facebooku powinny mieć rozdzielczość 1200 × 630 pikseli, podczas gdy obrazy udostępniane na Twitterze powinny mieć maksymalnie 1024 × 512 pikseli, aby wyglądały jak najlepiej. Dzięki Yoast SEO możesz przesyłać niestandardowe obrazy, aby Twój post był wyświetlany w odpowiedniej sieci społecznościowej. Chociaż nie zalecamy robienia tego dla każdego postu (to jest wiele dodatkowych mediów!), To ma sens w przypadku postów, które wydajesz dodatkowe pieniądze na promocję za pomocą reklam na Facebooku i Twitterze.

Zaawansowane ustawienia postów Yoast SEO

Zaawansowane ustawienia postów Yoast SEO

Ostatnią sekcją, którą chcieliśmy omówić, jest zaawansowane patka. Wystarczy kliknąć ikonę koła zębatego, aby otworzyć zaawansowane opcje SEO Yoast dla swojego postu. Ta sekcja będzie widoczna tylko dla administratorów i tylko jeśli zaawansowane opcje za pośrednictwem Bezpieczeństwo zakładka pod głównym Yoast SEO Deska rozdzielcza były włączone. Stamtąd administratorzy nie mogą wskazywać, nofollow ani wskazywać kanonicznych adresów URL na podstawie posta.

Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji, takich jak menedżer przekierowań adresów URL, obsługa wielu słów kluczowych, podgląd meta społeczności i wsparcie premium, powinieneś rozważyć Yoast SEO Premium. Już od 69 USD za jedną stronę dodaje przydatne dodatki, których możesz chcieć (lub potrzebować) dla swojego bloga lub firmy.

Przypis końcowy

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł wszystkim poprawnie skonfigurować opcje SEO. Yoast SEO jest naprawdę jedną z najlepszych darmowych wtyczek SEO dostępnych dla WordPress, a dzięki odpowiednim opcjom możesz po prostu zobaczyć ogromną poprawę swojego SEO. Daj nam znać, jeśli masz dodatkowe wskazówki lub pytania dotyczące wtyczek Yoast SEO w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me