Pięć podstawowych strategii SEO WordPress w celu poprawy rankingu

Pięć podstawowych strategii SEO WordPress w celu poprawy rankingu

Każda osoba, która prowadzi blog WordPress, porfolio, sklep internetowy lub dowolną inną stronę internetową, chce przyciągnąć większy ruch. Biorąc pod uwagę, że większość stron internetowych zależy od wyszukiwarek w celu zwiększenia ruchu, istnieje potrzeba optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek i skoncentrowania się na strategiach SEO. Twoi czytelnicy nie tylko powinni mieć dostęp do Twojej witryny, rozumieć ją i poruszać się po niej, ale także roboty botów wyszukiwarek indeksujących Twoją witrynę. Ponadto możesz również precyzyjnie dostroić swoje działania SEO poza stroną, aby przyciągnąć odwiedzających do swoich drzwi.


Wiele czynników wpływa na to, czy Twoja witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. W tym poście omówimy pięć podstawowych składników strategii SEO, na których możesz się skoncentrować, aby poprawić swoją witrynę. Zacznijmy!

Treść jest królem dla WordPress SEO

Nie mam co do tego wątpliwości – Treść jest królem. Doświadczenie liderów rynku treści 7,8 razy większy ruch w witrynie niż osoby niebędące liderami.

Treść jest królem dla WordPress SEO

Cokolwiek promujesz, czytelnicy odwiedzający Twoją witrynę szukają informacji, które są dla nich pomocne. Jeśli nie znajdą go w Twojej witrynie, wynikowy współczynnik odrzuceń może zaszkodzić rankingom wyszukiwarek (oto kilka pomocnych wskazówek, jak zmniejszyć współczynnik odrzuceń). Wręcz przeciwnie, gdy publikujesz odpowiednie i odpowiednie treści, wyróżnia cię jako wiarygodne źródło informacji. W ten sposób mamy nadzieję, że odwiedzający powrócą na twoją stronę i spędzą więcej czasu na angażowaniu się w twoje treści (uwaga: wyszukiwarki liczą stałych odwiedzających jako plus).

Kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy tworzeniu wysokiej jakości treści:

 • Wszelkie przedstawienia wizualne, takie jak zdjęcia, filmy, infografiki, znajdą uznanie wśród czytelników.
 • Wybierz swoją niszę i napisz wiarygodne treści dla tej niszy.
 • Wyszukiwarki przeszukują również otrzymane komentarze, recenzje i opinie. Dlatego bądź interaktywny z czytelnikami.
 • Aby znaleźć rodzaj treści, które powinieneś stworzyć, słuchaj odbiorców, rozumiesz ich wymagania i rozwijaj treści wokół nich. Skorzystaj z pomocy mediów społecznościowych, aby śledzić trendy i preferencje odbiorców. Zbadaj aktywność i zainteresowania odbiorców w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się, jakie treści preferują.
 • Regularnie przeglądaj istniejące treści i aktualizuj stare treści o nowe linki, najnowsze informacje i statystyki.
 • Link do innych treści w Twojej witrynie. Link do stron o niższej pozycji, aby zyskały widoczność.
 • Skorzystaj z pomocy blogerów gościnnych i pisania wolontariuszy.

Właściwe używanie słów kluczowych

Tworząc treść witryny, należy pamiętać o użyciu słów kluczowych. Słowa kluczowe są wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce. Dlatego przed opublikowaniem warto poświęcić trochę czasu na zbadanie słów kluczowych i skoncentrowanie się na kilku, które są istotne dla treści tworzonych przez studnię i odbiorców. Te słowa pomagają zarówno czytelnikom, jak i wyszukiwarkom zrozumieć, o co chodzi w twoich treściach. Twoje treści będą się pozycjonować na stronie wyników wyszukiwania na podstawie ich znaczenia dla słów kluczowych używanych przez czytelnika.

Użyj słów kluczowych, aby poprawić SEO WordPress

W wyszukiwaniu liczy się jakość słów kluczowych i dystrybucja w treści. Należy pamiętać o dwóch rodzajach słów kluczowych – słowach kluczowych z krótkim ogonem i słowach kluczowych z długim ogonem. Słowa kluczowe z długim ogonem są bardziej opisowe (np. „Łatwe dla początkujących porady dotyczące WordPress SEO”) i ważne jest, aby dopasować je do słów kluczowych z krótkim ogonem (które mogą być tylko „WordPress SEO”). Optymalizacja pod kątem słów kluczowych z długim ogonem może prowadzić do lepszego współczynnika konwersji, ponieważ są one częściej używane przez ludzi z zamiarem zakupu.

Istnieje wiele narzędzi do badania słów kluczowych, które mogą pomóc Ci znaleźć optymalne słowa kluczowe – Google Trends, SEMrush, Moz i KWFinder aby wymienić tylko kilka.

Trendy Google SEO

Możesz także w dużym stopniu korzystać z danych analitycznych, aby zobaczyć, dokąd idą Twoi odbiorcy dzięki wyszukiwaniom i przeglądanym stronom oraz zamieszczać tam treści, aby zwrócić uwagę na Twoją witrynę. Jeszcze innym sposobem na obejście tego jest sprawdzenie konkurencji w celu znalezienia najbardziej odpowiednich słów kluczowych. Wyszukaj w mediach społecznościowych lub użyj narzędzia takiego jak ahrefs, i postępuj zgodnie ze swoimi strategiami, aby dowiedzieć się, co dla nich działa.

Po określeniu optymalnych słów kluczowych włącz je do tagu strony lub posta, adresu URL strony, nazw plików obrazów, tekstów alternatywnych i opisu meta, a także w treści.

Obecność w mediach społecznościowych

Następny na naszej liście 5 podstawowych strategii SEO dla WordPress jest obecność na platformach społecznościowych. Dzisiaj trudno zignorować szeroki zasięg mediów społecznościowych. Więcej lajków i obserwowanych w mediach społecznościowych może zapewnić wyższą pozycję w Google, a także dać dostęp do szerszej grupy nowych czytelników lub klientów.

Media społecznościowe i WordPress SEO

Dzięki mediom społecznościowym możesz docierać do odbiorców, którzy się dzielą. Chociaż zazwyczaj dobrym pomysłem jest przebywanie na różnych platformach, możesz zawęzić cel do kilku, na których odbiorcy docelowi są najbardziej aktywni, i zamieszczać tam częściej treści.

Wiodącymi kanałami społecznościowymi są Facebook 2,07 miliarda zarejestrowanych użytkowników, Instagram z 800 milionami użytkowników i Twitter z 330 milionów aktywnych obserwujących miesięcznie. Inne popularne kanały to LinkedIn, Quora, Reddit i Pinterest. Treści, które publikujesz na tych kanałach, powinny być zgodne z USP każdego forum, takie jak zdjęcia na Instagram, zainteresowania zawodowe na LinkedIn.

Możesz dostosować ustawienia mediów społecznościowych, aby dostosować swoje posty do rynku docelowego. Dzięki temu będą bardziej odpowiednie dla określonych grup pod względem lokalizacji, wieku, zainteresowań lub płci. Na przykład Facebook pozwala zmieniać ustawienia w celu dopasowania do określonych grup, Twitter ma hashtagi do filtrowania treści, a LinkedIn może zawęzić odbiorców do bardzo określonych sieci osób.

Media społecznościowe to miejsce do zbierania opinii, przeprowadzania ankiet, poznania potrzeb odbiorców i publikowania trafnych i bardzo aktualnych treści. Musisz być konsekwentny w mediach społecznościowych, śledzić trendy i szybko na nie reagować. Bardzo ważne jest prezentowanie treści na tych forach w bardzo angażujący sposób. Pomaga również, jeśli znasz najlepszy czas na opublikowanie treści, aby zmaksymalizować wpływ, a zatem planowanie postów staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na ich skuteczność.

Optymalizacja mobilna

dzisiaj, więcej wyszukiwań jest inicjowanych na urządzeniach mobilnych niż kiedykolwiek wcześniej. Mobilność również stanowi znaczną część konwersji. Hit z Cybernetycznego poniedziałku 2017 6,59 mld USD sprzedaży w USA, z czego 2 miliardy USD stanowią zakupy mobilne (wzrost o 40% w stosunku do 2016 r.). Widzisz więc, dlaczego ważnym elementem strategii SEO jest upewnienie się, że witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach większość nowoczesnych motywów WordPress, takich jak Total, jest już responsywna i bardzo się stara, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Nie zapomnieć, mobilność jest oficjalnym sygnałem rankingowym SEO od kwietnia 2015 r.

Ważną częścią WordPress SEO jest optymalizacja mobilna

Jak więc zoptymalizować witrynę pod kątem telefonów komórkowych? Google zgasło wytyczne w tym właśnie celu. Każdy aspekt witryny – od zawartości i czcionek po kolory i logo – musi wyglądać i działać idealnie na urządzeniach mobilnych używanych do uzyskiwania dostępu do witryny. Aby to osiągnąć, możesz wykonać wiele dużych i małych poprawek, w tym zoptymalizować obrazy i maksymalizacja prędkości. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, najlepiej unikaj wyskakujących okienek na pełnym ekranie i zdecyduj się na rozwijane treści, takie jak akordeony, rozwijane pudełka i ukryte karty w witrynie mobilnej.

Możesz także rozważyć Przyspieszone strony mobilne, dzięki którym strony szybko ładują się na telefony komórkowe w wynikach wyszukiwania Google. Wielu użytkowników urządzeń mobilnych uzyskuje dostęp do Twojej witryny, dotykając aplikacji mobilnej na swoich ekranach głównych, i możesz również z tego skorzystać.

Google Friendly Friendly Test

A kiedy zrobisz wszystko, co możesz, nie zapomnij przetestować swojej witryny pod kątem mobilności PageSpeed ​​Insights, lub na Google Friendly Friendly Test.

Lokalne SEO

Innym ważnym czynnikiem SEO jest optymalizacja pod kątem lokalizacji, aby zaspokoić potrzeby ludzi w określonym sąsiedztwie lub regionie geograficznym. Google preferuje trafne, użyteczne i dokładne wyniki wyszukiwania lokalnego. Wyszukiwania zatytułowane „Blisko mnie” to rosnąca popularność. Te wyszukiwania wykorzystują wskazówki geograficzne do generowania wyników końcowych specyficznych dla lokalizacji.

Trendy Google, wyszukiwania w pobliżu

Przyczyny tego wzrostu nie są daleko do poszukiwania – dostępność Wi-Fi w miejscach publicznych, przyspieszenie w technologii noszenia, aplikacje mobilne i łatwy dostęp do sieci pomagają zwiększyć sprzedaż produktów przez kupujących, którzy szukają ich, gdy są blisko Ciebie sklep. Jeśli chcesz przyciągnąć, zdecydowanie musisz zwrócić uwagę na lokalne SEO klienci korzystający z urządzeń mobilnych do sklepu.

Możesz zacząć od samego początku, podając NAP (imię i nazwisko, adres i numer telefonu) na każdej stronie. Są to dane wykorzystywane przez wyszukiwarki w wyszukiwaniu lokalnym. Jeśli znajdujesz się w więcej niż jednym obszarze, dla każdej miejscowości miej osobną stronę docelową i dołącz treść odpowiednią dla tej miejscowości. Spróbuj dołączyć lokalizację do słowa kluczowego i upewnij się, że wprowadziłeś zmiany w mediach społecznościowych. Bądź hojny dzięki przyciskom wezwania do działania (Zadzwoń teraz, Subskrybuj, Dowiedz się więcej, Wyślij wiadomość), są one łatwym sposobem dla czytelników na nawiązanie kontaktu z Twoją firmą.

Jeszcze jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to wypisać się w lokalnych katalogach, takich jak CraigsList lub Wyszukiwanie miasta. Na Google Moja Firma możesz podać szczegóły, takie jak godziny pracy, numer telefonu i wskazówki w wyszukiwarce Google i Mapach, i zweryfikować je pod kątem autentyczności. Następnie Twoja firma ma większą szansę na pojawienie się w niestandardowym panelu u góry strony wyników wyszukiwania. Facebook również działa Reklamy świadomości lokalnej dzięki któremu możesz dotrzeć do osób w pobliżu Twojej firmy, wyświetlając reklamy, gdy zbliżają się do Twojej lokalizacji.

Podsumowanie

Nie jest łatwo przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny, biorąc pod uwagę przeciążenie informacji w Internecie. Ale wskazówki zawarte w tym poście mogą pomóc Ci poprawić SEO witryny i zwiększyć ruch w witrynie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w celu zwiększenia ruchu na swojej stronie, sprawdź nasz post z dodatkowymi wskazówkami SEO.

Ale teraz do ciebie – czy masz jakieś wskazówki do dodania? Lub jakieś pytania na temat tego, jak ulepszyć swoje strategie SEO WordPress? Daj nam znać poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map