Najważniejsze porady SEO dotyczące WordPress

Najważniejsze wskazówki SEO WordPress dla nowych firm

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) to szeroki temat i może wydawać się nieco przytłaczająca, gdy zaczynasz jako nowy biznes lub właściciel witryny. Ale nie martw się! W tym artykule podzieliliśmy SEO na kilka kluczowych obszarów, aby ułatwić zarządzanie. Spójrzmy!


Zainstaluj dobrą wtyczkę SEO

Korzystanie z wtyczki SEO w celu optymalizacji treści w witrynie WordPress jest koniecznością. Oferują mnóstwo wspaniałych funkcji, które pomogą Twojej witrynie rozpocząć ranking. Na szczęście dostępnych jest wiele darmowych (i premium) wtyczek SEO, które pomagają poprawić pozycję twoich stron i postów w wyszukiwarkach.

Yoast SEO

Yoast SEO

Ogólnie rzecz biorąc, Yoast SEO jest najpopularniejszą i najbardziej znaną dostępną wtyczką WordPress. To bezpłatne rozwiązanie daje Ci kontrolę nad wieloma ważnymi czynnikami SEO, takimi jak tytuły i metadane, mapy witryn XML, nawigacja, łącza bezpośrednie, linki społecznościowe i wiele innych (o których możesz dowiedzieć się w naszym pełnym poradniku Yoast SEO).

Yoast SEO Post Meta

Yoast SEO umożliwia także określenie słowa kluczowego. W ten sposób możesz naprawdę zoptymalizować konkretną treść, aby uzyskać rangę dla słów kluczowych o wysokiej wartości. Yoast pokaże Ci, czy użyłeś słowa kluczowego wystarczająco często i we właściwych miejscach. Udzieli także porad, co możesz zrobić, aby ulepszyć treść, aby Twoja strona miała szanse na walkę o miejsce w rankingu pod kątem określonych słów kluczowych.

Lokalne SEO

Yoast Local

Jeśli masz lokalną firmę z fizycznymi lokalizacjami, powinieneś także rozważyć zainstalowanie wtyczki Premium SEO firmy Yoast dla WordPress. Lub równie dobrze, wybierz Lokalne SEO firmy Yoast dla WooCommerce jeśli prowadzisz sklep eCommerce obok sklepu z cegłami i zaprawami.

Optymalizując pod kątem lokalnego SEO, kierujesz swoje wyszukiwania na lokalizacje geograficzne zbliżone do Twojego regionu. Może to pomóc w ustaleniu pozycji w wyszukiwarkach pod kątem wyszukiwań lokalnych (takich jak „najlepsza lodziarnia w Nowym Jorku”), a także umożliwić łatwe wstawianie Map Google, danych kontaktowych, lokalizatora sklepów i godzin otwarcia na stronie WordPress.

Wykonaj badanie słów kluczowych

Badanie słów kluczowych jest koniecznością dla nowych firm. Po ustaleniu, co sprzedajesz i komu sprzedajesz, najważniejsze jest ustalenie, czego szukają Twoi potencjalni klienci. Na przykład, jeśli jesteś sklepem z sukienkami w Denver, który specjalizuje się w weselach, prawdopodobnie będziesz chciał zakwalifikować się do „sukien ślubnych Denver” lub „gdzie kupić suknię ślubną w Denver” i tym podobnych.

Dzięki temu przybiciu możesz pisać treści dla swojej witryny internetowej, koncentrując się na tych słowach kluczowych. Jeśli napiszesz „Najlepszy przewodnik po zakupach sukien ślubnych w Denver”, Twoja strona ma duże szanse na miejsce w rankingu według tych warunków. W związku z tym, gdy ktoś wyszukuje za pomocą tych słów kluczowych, trafi na Twoją witrynę w wyszukiwarkach.

Planer słów kluczowych Google

Ale częścią dobrej strategii słów kluczowych jest użycie kombinacji odmian i pomocniczych słów kluczowych. Z Planer słów kluczowych Google możesz szybko określić, których słów kluczowych powinieneś używać w swoich postach. To popularne narzędzie pozwala wpisywać słowa kluczowe powiązane z Twoją firmą. Następnie planista dostarcza ważnych informacji o liczbie osób szukających wybranych słów kluczowych.

Podobnie Narzędzie planowania słów kluczowych Google zwróci również uwagę na wyszukiwane pokrewne słowa i frazy, które są związane z oryginalnymi słowami kluczowymi. Następnie powinieneś spróbować użyć ich w swoich treściach, aby pomóc w rankingu witryny pod względem różnych popularnych słów kluczowych, które są kompatybilne w Twojej niszy.

Narzędzie propozycji słów kluczowych Ubersuggest

Możesz także użyć bezpłatnych narzędzi takich jak Ubers sugeruje aby znaleźć jeszcze więcej powiązanych słów kluczowych lub Google Trends aby odkryć nowe / popularne słowa kluczowe w Twojej okolicy. Są to świetne narzędzia, z których ty (lub autorzy blogów) możesz korzystać w locie, bez konieczności logowania się na konto Google.

Poważnie podchodź do budowania linków

Tworzenie linków jest ważnym czynnikiem w algorytmie Google służącym do ustalania rankingu witryn. Upewnij się więc, że dodajesz linki do swojej witryny wewnętrznie i zewnętrznie. Z czasem linki będą pojawiać się organicznie, ale jako nowy biznes powinieneś również podjąć wysiłek, aby zaplanować, jak początkowo zdobyć linki do swojej witryny.

Linki wewnętrzne

Linki wewnętrzne

Wewnętrzne linki są do innych stron lub postów w Twojej witrynie. Na przykład, jeśli dodamy link do WordPress SEO, jest to wewnętrzny link do strony w naszej własnej witrynie internetowej, która mówi o WordPress SEO.

Dodanie wewnętrznych linków do witryny jest łatwym sposobem na poprawę pozycji w wyszukiwarkach. Wewnętrzne linki ułatwiają Google przeszukiwanie Twojej witryny w celu znalezienia i uszeregowania treści. Wewnętrzne linki ułatwiają również użytkownikom znajdowanie treści i mogą pomóc wydłużyć czas spędzany w witrynie.

Tworząc artykuły lub strony w witrynie, pamiętaj o linkach do innych odpowiednich postów lub stron. Ponadto upewnij się, że korzystasz z wewnętrznych linków, które prowadzą użytkowników do najważniejszych stron. Na przykład ze swojej strony głównej powinieneś link do stron, na których chcesz, aby odwiedzający poszli dalej (na naszej własnej stronie głównej WPExplorer linkujemy do naszych podstawowych artykułów, które naszym zdaniem są najbardziej pomocne, a także do naszych najnowszych postów).

Gdziekolwiek ma sens linkowanie stron i postów, skorzystaj z okazji, aby dodać wewnętrzne linki do swojej witryny WordPress.

Linki zwrotne

Zewnętrzne linki

Linki zewnętrzne z witryn stron trzecich, które prowadzą do twoich treści, nazywane są linkami zwrotnymi. W porównaniu z linkami wewnętrznymi są z pewnością trudniejsze do utworzenia. Ważne jest, aby uzyskać linki zwrotne do Twojej witryny z odpowiednich, renomowanych witryn. Dzięki powiązaniu linków Google rozpozna, że ​​Twoja witryna jest ważna, co może pomóc jej umocnić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Świetnym sposobem na generowanie linków do Twojej witryny jest gościnny post na innych stronach. Skontaktuj się z innymi witrynami w Twojej niszy, podobnymi firmami, branżowym magazynem internetowym i witrynami z wiadomościami oraz innymi odpowiednimi witrynami, które możesz znaleźć. Pisząc posty gości na tych stronach, możesz pozostawić link z powrotem do własnej witryny.

Dodaj bloga

Blog WordPress

Poświęcenie czasu i włożenie wysiłku, aby założyć blog dla Twojej firmy, może mieć wiele zalet. Wyszukiwarki lubią widzieć, że witryna jest stale aktualizowana i dodawana do niej. Publikowanie codziennych lub cotygodniowych artykułów na blogu pomoże ci zaznaczyć to pole.

Blog pozwala również Twojej witrynie tworzyć ogólną zawartość, źródła ruchu i ostatecznie się rozwijać. Dodanie interesujących i cennych treści przyciągnie nowych odwiedzających i zachęci powracających użytkowników. Rozważ zastosowanie różnych rodzajów mediów, takich jak wideo, podcasty i seminaria internetowe, aby przyciągnąć uwagę różnych odbiorców. Ruch na Twoim blogu będzie nie tylko dobry dla Twojej firmy, ale rosnąca liczba odwiedzających pomoże w rankingach wyszukiwarek dla Twojej nowej firmy.

Na koniec pamiętaj, aby pisać nowe posty dotyczące nowych tematów. Nie chcesz duplikatów treści. Zamiast tego skup się na wyśrodkowaniu każdego wpisu na blogu wokół innego słowa kluczowego. Umożliwi to Twojej witrynie ustalanie pozycji pod kątem różnych słów kluczowych, a tym samym dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Im bardziej interesujące i zróżnicowane treści publikujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że nawiążesz kontakt z nowymi użytkownikami.

Zoptymalizuj wydajność swojej witryny

Upewnij się, że Twoja witryna WordPress działa na najwyższym możliwym poziomie. Wyszukiwarki biorą pod uwagę takie czynniki, jak optymalizacja obrazu i szybkość witryny. Optymalizacja ogólnej wydajności witryny to kolejny sposób na ulepszenie witryny pod kątem wyszukiwarek.

Monitoruj prędkość witryny

Monitoruj prędkość witryny

Google uśmiecha się w witrynach, które szybko się ładują i zapewniają bezproblemową obsługę. Jeśli więc Twoja witryna nie ma krótkich czasów ładowania, może to znacznie wpłynąć na Twoją pozycję w wyszukiwarkach.

Jeśli nie masz pewności, jak dobrze działa Twoja witryna, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia do odpoczynku. Jedną świetną opcją jest Narzędzia Pingdom. Darmowa wersja tej wysokiej jakości usługi zarządzania wydajnością witryny pozwoli między innymi na szybkie przetestowanie szybkości ładowania witryny. Wygeneruje również szczegółowe raporty, które pomogą Ci zrozumieć, jaki rodzaj treści spowalnia Twoją witrynę i co możesz zrobić, aby skrócić czas ładowania. Użytkownicy premium mogą również na bieżąco monitorować szybkość strony, a także otrzymywać powiadomienia o przestojach w czasie rzeczywistym.

Innym doskonałym narzędziem jest bóg ole ’ Google PageSpeed ​​Insights. To narzędzie analizuje witrynę przy użyciu mobilnego podejścia do indeksowania – co oznacza, że ​​sprawdza wydajność witryny na urządzeniach mobilnych przed komputerami stacjonarnymi. Podobnie jak Pingdom, Google PageSpeed ​​Insights zapewnia również „możliwości”, aby poprawić Twoją szybkość witryny.

Popraw szybkość swojej witryny

Istnieje kilka prostych sposobów na poprawę szybkości witryny. Oczywiście weź pod uwagę, jakie narzędzia prędkości strony zgłoszono, ale istnieje kilka poprawek, które możesz wprowadzić niezależnie.

Po pierwsze, przyjrzyj się uważnie motyw i usługa hostingowa ty używasz. Nowoczesny, szybko ładujący się motyw, taki jak nasz własny motyw Total WordPress Theme od razu zaimponuje wyszukiwarkom i sprawi, że Twoja strona będzie w rankingu.

wpengine zarządzany dostawca hostingu wordpress

Informacje i pobieranie

Korzystanie z wysokiej jakości hosta internetowego jest równie ważne. Prowadzenie starego powiedzenia „dostajesz to, za co płacisz” zdecydowanie brzmi prawdziwie. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zawsze wybieraj wysokiej klasy zarządzaną firmę hostingową WordPress, taką jak WP Engine. Ta specyficzna usługa hostingowa WordPress ma imponujące osiągnięcia, zapewniając szybki czas ładowania wielu stron internetowych, które prowadzą.

Inne najważniejsze wskazówki dotyczące poprawy szybkości witryny obejmują instalowanie kilku różnych wtyczek w witrynie WordPress. Zastanów się nad użyciem wtyczki buforowania, wtyczki do optymalizacji obrazu i leniwej wtyczki ładowania. To wszystko może poprawić wydajność witryny i pomóc zyskać przychylność wyszukiwarek.

Uczyń swoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

Uczyń swoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

Posiadanie elastycznego motywu responsywnego jest kolejnym kluczowym czynnikiem, jeśli chcesz, aby Twoja witryna WordPress zajmowała dobre miejsce w wyszukiwarkach. W dzisiejszych czasach jest prawie niemożliwe, aby kupić motyw, który nie jest gotowy na urządzenia mobilne.

Jeśli nie masz pewności, po prostu sprawdź. Wyciągnij telefon lub tablet i odwiedź swoją stronę. Możesz także skorzystać z tych wskazówek, aby dostosować witrynę do urządzeń mobilnych. W zależności od niszy witryny możesz także chcieć skupić się na AMP dla WordPress. Krótko mówiąc, AMP (Accelerated Mobile Pages) pozwala wyświetlać szybsze ładowanie, uproszczone wersje twoich stron (z buforowaniem, mniej HTML, bez JavaScript itp.) Na urządzeniach mobilnych. Jeśli Twój blog jest ważną częścią witryny, AMP może być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Google PageSpeed ​​Insights

Jak wspomniano wcześniej, aby sprawdzić skuteczność swojej witryny na urządzeniach mobilnych, sprawdź Google Page Speed ​​Insights narzędzie. Po prostu wpisz swoją witrynę, a Google da wynik na 100 za skuteczność witryny mobilnej oraz zalecenia dotyczące poprawy.

Ostatnie przemyślenia na temat SEO dla nowych firm

Wiele firm, zwłaszcza dopiero rozpoczynających działalność, nie ma czasu potrzebnego na poświęcenie się SEO. Jeśli tak jest, a masz na to budżet, warto zatrudnić specjalistę SEO, który pomoże zoptymalizować Twoją witrynę.

Próbując znaleźć odpowiednią firmę SEO lub osobę fizyczną, poproś o rekomendacje. Zawsze staraj się rozmawiać z poprzednimi klientami, z którymi współpracowali, a nie tylko czytaj referencje. I unikaj przesadnych roszczeń. Jeśli obiecują coś, co jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest!

Zatrudnienie eksperta SEO może być świetnym sposobem na rozpoczęcie nowej działalności w wyszukiwarkach. Przed zatrudnieniem upewnij się, że dokładnie przeprowadziłeś badania.

Na jakim obszarze SEO Twoja witryna WordPress musi się ulepszyć lub na czym się skupić? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map